In hoc signo vinces

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

onet na Wigilię serwuje wywiad Olejnik z Lutrem, a ja przypomnę o słowach Konstantyna Wielkiego: Pod tym znakiem zwyciężysz.

To pewne, że zwycięstwo należy do zebranych pod znakiem Krzyża. Do tych, którzy zasiądą z pierwszą gwiazdką do wigilijnego stołu. Ta pierwsza gwiazdka utwierdza nas: Pod tym znakiem zwyciężysz. To zwycięstwo nad wszystkim, także to najtrudniejsze: nad sobą samym. Zwycięstwo pod znakiem Krzyża.

http://www.youtube.com/watch?v=d9pw0t10MHc

Post scriptum: kiedy byłem dzieckiem, po makowiec biegłem do Grzesiakowskiego. Na przeciwko kirchy, nieistniejącego już, a wówczas zamienionego na skład materiałów budowlanych, kościoła ewangelickiego w Radomsku. Pani Grzesiakowska, była (czyli prawdziwa) właścicielka zabranego hotelu, mieszkająca w tym budynku, żyła z wypieków, które starannie pakowała, przewiązując wąziutką tasiemką z napisem „Hotel Grzesiakowskich”. W szarości komuny był to przebłysk świetnej przeszłości, wspomnienie z innego świata. (Moja Żona, która jest pierwszym Czytelnikiem moich felietonów, spostrzegła, że o Grzesiakowskiej wspominam co roku. „Może lubi to wspomnienie” – skomentowała Zosia, najstarsza.)

Mój znajomy, menedżer w jednej z wielkich międzynarodowych korporacji w Polsce, opowiadał mi o „wigilijnym spotkaniu”. Zaserwowano na nim „typowo wigilijne, polskie danie” – golonkę z kapuchą.

Nowa Rzepa donosi, podchwytując radosny ton GW, że Polacy dzisiaj mają gdzieś tradycyjne święta, wolą narty itp., wysłać esemesy zamiast zasiadać do rodzinnego stołu. Współczuję im!

Onet na czołówce ma dzisiaj bardzo wigilijny temat: film „Pokłosie”. Jak wiemy, jest to dokument, nagrany podczas okupacji Polski zapewne przez TVN24, ukazujący, jak Polacy mordują Żydów. Skomentował to ksiądz-patriota Andrzej Luter w rozmowie z Olejnik, bijąc się w piersi.

Wesołych Świąt!

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Onet jest po to aby deprecjonować wszelkie polskie tradycje i wmawiać, że to ble. Pewnie za rok będą zajmować się tematem jak to Polacy wymordowali Kosmitów, którzy na swoje nieszczęście wylądowali spodkiem nad Wisłą. Może nawet przedstawią jakiś wywiad z Kosmitą? Kto wie co tam komuś wylęgnie się pod czaszką?
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#316549

A ja przypomnę słowa przypisywane innemu cesarzowi, Julianowi Apostacie. Słowa, którymi Krasiński - wkładając je w usta Pankracego - zakończył "Nie-Boską komedię":

GALILEJCZYKU, ZWYCIĘŻYŁEŚ...

Serdeczności na Boże Narodzenie, panie Janie :-).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#316554

No już choć w Wigilijny Czas mogliby przestać kłamać !
Szkoda, że żaden idiota nie wyrwał się, że Polacy w tym roku nie podzielą się opłatkiem, nie pójdą na Pasterkę, nie zapalą światełek na choince bo Jewropa też już nie świętuje. Byłby taki pacan jeden z drugim jeszcze bardziej "wiarygodny"...

Zajrzałam tu i ówdzie na lewackie portale, a tam pustynia. Nawet dyżurne trolle jakby ucichły.

Stałam również przez chwilę w oknie i patrzyłam na wyludnione, zamarłe ulice, za to domy świecą jak choinki - we wszystkich oknach jasno, na firankach migocą choinkowe lampki i tańczą cienie krzątających się domowników i ich gości wigilijnych...
Nic się nie zmieniło - świat czeka na narodzenie Zbawiciela i tylko podłość ludzka marźnie samotna w ten grudniowy wieczór, skulona gdzieś w bramie, patrząc martwymi oczami na okna, za którymi pulsuje radość oczekiwania...

Pozdrawiam wigilijnie.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#316561

Jan Bogatko

...o niemieckim Zgorzelcu (zwanym przez Polaków nie wiadomo czemu Görlitz (wymowa Gerlic) podobno nie ma chrześcijan, kościoły są puste, a po ulicach biega NPD. Tymczasem więcej tu antify (na codzień), kościół kat. do którego chodzimy,jest pełen; w oknach dekoracje bożonarodzeniowe, na ulicach cisza...

Tyle ze Zgorzelca (niem.), mme.

Wesołych Świąt!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#316576

Potrzebują by ich często wodzić
Twierdzą że oni są myślącymi
Ja uważam że głowami pustymi
Wierzę że Narodzony Bóg odmieni
Polskę,wyzwoli ze złych cieni
Życzę Zdrowych Świąt w rodzinnym gronie
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#316635

Jan Bogatko

...dziękuję i odwzajemniam zarówno życzenia, jak i wiarę w odmianę,

Wesołych Świąt,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#316727

gość z drogi

ale życzenia i tak  niezmiennie serdeczne , wszystkiego Dobrego również  w nadchodzącym Nowym Roku :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#316748

Jan Bogatko

...drogi Gościu, wszak święta trwają, dopóki choinka stoi (najwcześniej do Trzech Króli).

Serdecznie dziękuję i w trójnasób odwzajemniam,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#316886