Kolejna gafa prezydenta

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 Życie, także życie polityczne, trzeba traktować serio. Staram się tak postępować. Do 1989 roku służyłem, bo walczyłem. Robiłem moją rewolucję. Po 1989 roku starałem się pozostać wierny zasadom służby - tym razem już służby publicznej, państwowej. Ale anegdota, dowcip, żart z życia są dla mnie wprost nieodzowne. W dusznej politycznej atmosferze oddycham anegdotą. Dla mnie anegdota to weselsza strona tego samego Księżyca. 

Bronisław Komorowski
 
Dziennik Fakt wytropił kolejną wpadkę prezydenta.
Tym razem pan prezydent Bronisław Komorowski raczył obdarować Adama Małysza kompletem srebrnych sztućców. W ozdobnym pudełku znajdowało się m.in. 12 noży. 
Cóż w tym złego?
W skrócie błąd polegał na:
- wręczeniu w darze ostrych przedmiotów
- wręczniu nie opakowanego prezentu
 
Szerzej tłumaczy to dr Janusz Sibora z Uniwersytetu Gdańskiego, autor książki "Protokół dyplomatycznego i ceremoniał państwowy II RP":
niektóre zwyczaje z biegiem lat uprościły się, ten jednak nadal jest skrupulatnie przestrzegany, tak w relacjach towarzyskich jak i w stosunkach oficjalnych. Zdarza się w dyplomacji, ale nader wyjątkowo, tylko wtedy, gdy politycy pozostają w bardzo dobrych relacjach osobistych, że przekazywana jest broń, ale wyłącznie myśliwska. - Rozumiem, iż zmieniły się realia życia, a wraz z tym formy i obyczaje towarzyskie. 12 ostrych noży to jednak zbyt dużo... - zauważa dr Janusz Sibora i w rozmowie z nami dodaje, że na takie okazje powinny być wybierane inne prezenty, np. obraz lub rzeźba. Sztućce można natomiast wręczyć tylko komuś z bliskiej rodziny, np. na prezent ślubny.
 
Wiemy juz, że w kancelarii prezydenta są ludzie od knucia (WSI), od ściągania UW z katafalku (ex-wierchuszka tej partii), od jątrzenia, wywoływania podziałów czy rżnięcia głupa (T. Nałęcz). Czy jednak, prócz sprzataczek, jest tam ktoś przeznaczony do zwykłej roboty?
 
Prezydent RP podczas spotkania z Polonią litewską, "prezydent Komorowski zamiast słuchać ich żali, delektował się jedzeniem i nawet na przemawiającego do niego mężczyznę nie spojrzał."http://www.fakt.pl/Prezydent-znow-blysnal,artykuly,96316,1.html
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

gdyby Komorowski popełnił na żywo jakaś pisemną (ot ze dwa zdania) dedykacje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147549

chyba już wystarczająco zadał szyku na Litwie, jedząc, jako jedyny przy stole, podczas skierowanego doń przemówienia.
Wyobrażam sobie, że dla Polonii w podwileńskiej Mejszagole spotkanie z prezydentem RP miało być niezwykłym przeżyciem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147555

aniegdotczik.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147572

No i jeszcze ta literówka - miało zapewne być "pozostać wierny zasadom służb", a wyszło służby... ;p

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147586

Te noże to gafa, ale to żarcie na fotce to pełna kompromitacja

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147589

Cham, chamem na wieki wiekow - AMEN

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Teraz  z  duzym  wysilkiem  wysluchalem  wypowiedzi  chyba  najwiekszej zgnilizny  moralnej z  Kutzem, a duzy  to wysilek  mego systemu  nerwowego.  Kanalia  pasozytujaca  ciagle &

#147594

Gafa nie gafa ale jest całe mnóstwo takich, którym wręczył by gówno w papierku a i tak uznali by to za łaskę! Ponadto w tym czymś jest tyle zarozumialstwa, chamstwa i buty, iż nic sobie z tego nie robi, że już nawet dzieci się z niego śmieją! Zresztą kto rozsądny wżenił by się w taką rodzinę? To był mezalians, który mówi wszystko o tym koniuchu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147659

Widocznie podano bigos.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147696

gafą jest że spieprzył benefis małysza, bo się spóźnił. tak mi powiedzieli ludzie z telewizji. wszyscy czekali na sołtysa. tak spieprzył sobotni benefis Adama Małysza, który był Zakopanem, że 6,6 miliona widzów się nie doczekało skoków - włacznie ze mną - bo jak przyjechał to już śnieg tak padał, jak widzieliśmy na ekranie. Poza tym dziwili mnie ci dwaj ludkowie, którzy leniwie odśnieżali te tory na skoczni. Ale jak się dowiedziałam że się nie spieszy bo sołtys jeszcze daleko, to wszystko jasne. Przynajmniej ci którzy byli tam na miejscu zobaczyli skok na własną odpowiedzialność.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147707

Ludziska jeśli możecie to dawajcie jak najwięcej zdjęć Prezydenta uchwyconego w niekorzystnym momencie. LECH KACZYŃSKI innych praktycznie nie miał.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#147720

z filmem "Psy".

Chodzi mi o moment jak Młody wychodzi podczas akcji w motelu z kawką i kanapką.

POCZEKAJ, KURNA, AŻ ZJEM !!!

: )))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#147940