Kasia Kolenda znów oszukuje, tym razem czyteników GW

Obrazek użytkownika foros
Blog

 Przypomnijmy fakty:

Po demonstracji z dn. 10.10 pani Kasia przygotowała materiał w którym sugerowała, iż  PiS używając mowy nienawiści staje się tym samym co NSDAP w 1933 r. 
Teza ta oparta była na dwóch głównych argumentach;
- marszach z pochodniami
- wypowiedzeniu przez dr Kaczyńskiego, prezesa PiS słów o "prawdziwych Polakach" którzy chcą przejąć władzę.
Rzekoma nienawiść tłumu ilustrowana była też rzekomymi okrzykami o Annie Komorwowskiej wytłuszczonymi czerwoną czcionką
 
Audycja wywołała burzę w internecie. Okazało się, że słowa na które powołała się pani Kasia nie padły wogóle.
Najdokładniej sposób manipulacji pani Kasi opisał Bernard. 
Zareagował zarząd tvn, na stronie intenetowej, pod artykułem, który przytaczał słowa o "prawdziwych Polakach" ukazały się przeprosiny i wyjaśnienie, że błąd wynikał ze złej jakości dźwięku. W Faktach ukazało się sprostowanie.
Co na to sama pani Kasia? We wtorek napisała artykuł w GW, w którym podtrzymała wszystkie tezy ze swojego materiału w Faktach.
 
Poniżej lista oszustw pani Kasi w artykule w GW, podzieliliśmy je na kłamstwa proste, manipulacje, i przejawy "lotności umysłu" pani Kasi;
 
Kłamstwa proste:
- twierdzenie, że Jarosław Kaczyński "nakreślił linię", iż "Prawdziwi Polacy to wyłącznie katolicy", oczywiście pani Kasia nie powołuje się tutaj na żadną wypowiedź prezesa PiS bo i na jaką?
  • - Twierdzenie, iż "Prezes PiS (...) Mówił o ludziach złych. Czyli ci, którzy nie uważają tego, co powyższe, za oczywistość, to ludzie źli". Tymczasem Jarosław Kaczyński wyraźnie powiedział, że źli ludzie są w rządzie i wyraźnie wskazał dlaczego uważa ich za złych (całość przemówienia w tekście Bernarda)
  • -"A potem nikt z PiS się nie oburzał na brak reakcji Jarosława Kaczyńskiego, gdy tłum krzyczał: "Niech spadnie, niech tam zostanie" (słychać bardzo wyraźnie!), na wieść, że zepsuł się samolot, którym ze Smoleńska miała wracać pani prezydentowa i członkowie rodzin. "
  • Wydarzenie takie miało ponoć miejsce, jak to wynikać ma z materiału Polsatu (lecz już nie z materiału TVN), jednak nie podczas wiecu, na którym przemawiał J. Kaczyński. (Uzasadnienie)

(Przy okazji, jak to było ze sprzętem tvn, skoro nagłośnione przez megafony przemówienie Kaczyńskiego słychać ponoć niewyraźnie, a okrzyki pojedynczych osób "słychać bardzo wyraźnie"?)

 
Manipulacje:
Określenie "prawdziwi Polacy" pochodzi ze słownika antysemity, stąd rozumiem sprzeciw Jarosława Kaczyńskiego wobec przypisywania mu tych słów. Tyle że dziś prawdziwi Polacy to nowa kształtująca się kategoria, którą definiuje nie stosunek do Żydów, lecz do katastrofy smoleńskiej. 
Prawdziwi Polacy to ludzie broniący krzyża pod Pałacem Prezydenta, ludzie domagający się pomnika, ludzie, którzy wierzą, że katastrofa pod Smoleńskiem to był zamach, że rząd ulega we wszystkim Rosjanom. 
Prawdziwi Polacy to ci, którzy wierzą, że Polska jest kondominium rosyjsko-niemieckim. Prawdziwi Polacy to wyłącznie katolicy.To ci, którzy uważają, że Bronisław Komorowski został wybrany przez nieporozumienie i że jest on wrogiem Kościoła. To ci, którzy żądają postawienia Tuska i Komorowskiego przed Trybunałem Stanu za "sprokurowanie katastrofy smoleńskiej". 
Taką linię podziału nakreślił nie kto inny niż Jarosław Kaczyński. Nie musiał przy tym używać słowa "prawdziwi". Ludzie pod Pałacem doskonale rozumieją kontekst."
Pisze pani Kasia.
Manipulacja polega tu na tym, że pani Kasia na podstawie sobie tylko znanych kryteriów wybiera różne wątki różnych wypowiedzi dr J. Kaczyńskiego, następnie zaś ów misz masz chrzci określeniem "prawdziwi Polacy" sugerując przy tym autorstwo dr Kaczyńskiego.
Na podobnej zasadzie możnaby np. stwierdzić że Adam Michnik nazwał naprawę roweru "wizygotyzmem", no bo właściwie czemu nie?
 
Lotności umysłu pani Kasi:
- "Ludzie pod Pałacem doskonale rozumieją kontekst. Dlatego skandują "Tu jest Polska". Czyli gdzie indziej jej nie ma."
Czyli gdyby ci ludzie krzyczeli "Tu jest chodnik" to oznaczałoby, że gdzie indziej nie ma chodników!
a gdyby krzyczeli "tu jest miasto" to oznaczałoby, że na całym świecie nie ma już miast, poza tym jednym.
 
- "Prezes PiS mówił o ludziach wolnych, czyli ci, co uważają inaczej, są zniewoleni"
A gdyby prezes PiS mówił o ludziach, którzy mają portfele, to oznaczałoby, że ci co myślą inaczej portfeli nie mają. 
 
 
 
Katarzyna Kolenda Zaleska to jedna z najbardziej doświadczonych polskich dziennikarzy politycznych. Przez lata pracy w różnch redakcjach doskonale opanowała wymagania i niuanse dziennikarskiego warsztatu. Bardzo dobrze zna też i polskich polityków i ich poglądy. Oparty na przekłamaniach i manipulacjach materiał w Faktach miał uzmysłowić  polskiemu odbiorcy bliskość zagrożenia faszystowskiego ze strony PiS. Przyłapanie na jawnej manipulacji nie zmienia postawy dziennikarki. We wtorek powtarza dokładnie tę samą i podobnie zmanipulowaną tezę. 
Zastanówmy się, czy pani Zaleska znając od lat poglądy i PiS, i dr Jarosława Kaczyńskiego naprawdę sądzi, że jest on klerofaszystą? Po co więc pisze takie bzdury? Racjonalna odpowiedź jest jedna, zbliżają się wybory, najpierw samorządowe, potem parlamentarne, jest raport MAK do zatwierdzenia, trzeba podkręcić emocje (mnie samemu ciśnienie skoczyło gdy czytałem bzdury pani Zaleskiej). 
Na razie na impulsy wysyłane przez panią Zaleską odpowiedział Ryszard C. w Łodzi, ale, jak tak dalej pójdzie to kto wie, może jakiś bardziej krewki zwolennik PiS chwyci za siekierę czy inny oręż i czynem odpowie na kłamstwa i mnipulacje konglomeratu PO, a wówczas dla media workers rodzaju Katarzyna Kolenda Zaleska nie będzie już zagrożenia klerofaszyzmem lecz będzie to klerofaszyzm w jego pełnej, najgorszej postaci.
 
 
Jeszcze jedno
Przyłapana na jawnym kłamstwie pani Katarzyna nie chyli głowy, jak zrobiłby to normalny człowiek i rzetelny dziennikarz, ale winą za swoje kłamstwa obarcza Prawo i Sprawiedliwość bo przecież "Sformułowania o "prawdziwych Polakach" przez 24 godziny "wisiały" na portalach internetowych i PiS nie protestował. " (A przecież pani Zaleska musiała wysłuchać przemówienia prezesa PiS, ponieważ wycianała z niego fragmenty do swojego materiału). 
Być może PiS powinien zastanowić się nad realnymi możliwościami wytoczenia któremuś z media workers procesu. M.in. w interesie pracowników swoich biur poselskich.
 
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeszcze, że tak powiem farba nie wyschła, a Kaśka pozwoliła sobie wsadzić w usta tlumów pod pałacem prezydenckim 10.10.2010 r. okrzyki "niech spadnie" (to odnośnie newsa, że samolot powracającej z Katynia "pielgrzymki" z kaszalotem na czele się popsuł).

http://niezalezna.pl/artykul/kolejna_manipulacja_dziennikarki_tvn/40347/1

Tak na marginesie - czy ktoś wie co się dzieje z dopalaczami po słynnej akcji? Bo mam wrażenie, że...
Pozdrawiam.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#96077

w tej kwestii polecam moją notkę:
http://foros.salon24.pl/238282,komorowska-niech-zostanie-blad-w-serwisie-pap

jeśli chodzi o dopalacze to ponoć właściciele sklepów skarżą decyzje do sądów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96080

Jan Bogatko

Pan premier Tusk powiedział dzisiaj, że Polacy potępiają Kaczyńskiego. Reszta to, jak widać, niepolacy.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#96082

i ogolą w jakiejś toalecie-jak nazistowskie kurewki w czasie okupacji..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Patria Opressa

#96084

kto wie, czy tak się nie skończy

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96105

tekst Bernarda jest po prostu świetny, każdy powinien się z nim zapoznać.

oszołom z Ciemnogrodu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#96090

Dlatego napisałam "fantazje" bo słyszałam na zapisach "niech zostanie"...
Co do dopalaczy to pozwoliłam sobie poironizować, że zostały "zdeponowane" w centralach mediów by łatwiej im się wymyślało dyrdymały.
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#96101

również pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96108

jeśli wystartuje w konkursie na najlepszy blog/wpis ma mój głos

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96106

nie chciałem uwierzyć że takie słowa padły podczas spotkania przed pałacem. teraz widać że pani Kasia kłamała z premedytacją .Ale zamierzony efekt osiągnęła .Większość moich znajomych przyjęła tę wiadomość jako pewnik i utwierdziła się w przekonaniu że PiS to sekta szaleńców . Moje próby przekonania ich że to kłamstwo nie przynoszą efektu ,ponieważ jakiś tam internet nie jest wiarygodny ,w przeciwieństwie do TVN .Tak więc elektorat PO utwierdza się w swoich przekonaniach /mam nadzieję że coraz mniejszy/ dzięki takim "dziennikarzom " jak P.Kasia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#96097

prawda w oczy kole

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96109

gazety wybiórczej nie czytam, a kolenda od zawsze manipulantka, razem z całym tefałem, ja tez ich nie oglądam, czasem zerkam bo przecież trzeba wiedzieć co czyni wróg......10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#96168

ja zacząłem czytać ostatnio i ciągle jestem zaskakiwany, tyle, że raz pozytywnie raz negatywnie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96226

NASTĘPNY ZE SWOŁOCZY PISMAK,
no cóż jedzie po linii swoich pracodawców, tvn24 dlatego nie oglądam tej stacji.Żenujący poziom dziennikarstwa swołoczy z tvn, olejnik, kuzniar, miecugow, kolenda zalewska, pałasiński, weszłam na ten pożal się paszkwil jego blog, ale nie można komentować.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Marika

#96192

dzięki za info

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#96225

a napastnikiem może być kapitan esbe. Osoba o takich samych inicjałach widnieje w aktach IPN jako pracownik Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Krakowie. Ryszard Caba rozpracowywał w latach 80. krakowską opozycję.

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101021&typ=po&id=po01.txt

Więc usłużna swołocz musi odwrocić kota ogonem.

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#96249