Prezydent Komorowski uczcił 70 rocznicę powstania Armii Krajowej

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 - Miłość nie zna granic i jest najpiękniejszą formą odnajdywania miejsca w nowej ojczyźnie - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, podczas odbywającej się w dzień św. Walentego uroczystości wręczenia zaświadczeń o nadaniu obywatelstwa polskiego.

 Wśród tych, którzy odebrali zaświadczenia są osoby pochodzące m.in. z Rosji, Wietnamu i Ukrainy; niektóre z nich są w związkach z Polakami.
 
- Wręczanie obywatelstwa polskiego w dniu św. Walentego nie jest przypadkiem. Tak postanowiliśmy pokazać jedną z dróg wiodących do Polski. Generalnie miłość nie zna granic i to bardzo dobrze, ale granice są faktem. Myślę, że najpiękniejszą formą przekraczania granic i odnajdywania swojego miejsca w nowej ojczyźnie jest droga poprzez uczucie, poprzez związek, poprzez małżeństwo - mówił prezydent podczas uroczystości w Belwederze.
 
Bronisław Komorowski wspomniał swoją podróż na Węgry przed laty, podczas której spotkał Węgra świetnie znającego język polski. - Gdy zapytałem: skąd tak świetnie mówi pan po polsku, Węgier westchnął tylko, podniósł oczy do nieba i powiedział jedno słowo: Basia - opowiadał prezydent.
 
- Chciałem państwu życzyć, abyście państwo czuli się jak najlepiej, aby wszystkie małżeństwa, związki były dowodem również na to, że właśnie miłość najłatwiej przekracza wszelkie granice - powiedział Bronisław Komorowski.
W ten sposób 70-ą rocznicę powstania Armii Krajowej uczcił potomek od kilku wieków związanej z polskością hrabiowskiej rodziny Komorowskich, krewny przywódcy Armii Krajowej Tadeusza Bora Komorowskiego. Prezydent wręczył też tego dnia odznaczenia żołnierzom SKW, następczyni WSI.
 
Minister Obrony Narodowej nie dostrzegł rocznicy.
 
Minister Spraw Zagranicznych podobnie.
 
Premier cóż, najprawdopodobniej nowym zwyczajem uciął sobie partyjkę tenisa.
 
Tak zaś państwo polskie uczciło 70 rocznicę powstania AK:
Uroczystą zmianą posterunku honorowego oraz złożeniem wieńców przed Grobem Nieznanego Żołnierza stolica uczciła we wtorek 70. rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, która stała się największą podziemną armią w okupowanej Europie.
Przed stołecznym Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się mieszkańcy stolicy oraz członkowie organizacji kombatanckich, których przedstawiciele uczcili rocznicę wystawieniem pocztów sztandarowych. Towarzyszyła im Orkiestra i Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego. 


Wieńce i wiązanki złożyli m.in. reprezentujący prezydenta jego doradca Waldemar Strzałkowski, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, prezes IPN Łukasz Kamiński, pełniący obowiązki kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan S. Ciechanowski oraz przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i innych organizacji kombatanckich.
Jak widać taka postawa naczelnych władz RP nie wynikała z zapomnienia. Jest to po prostu realizacja polityki historycznej tego rządu. Przypomnijmy, że w 30 rocznice wprowadzenia stanu wojennego najbardziej widocznym działaniem służb państwowych było pierwsze w historii odgrodzenie kordonem policyjnym domu Wojciecha Jaruzelskiego przed demonstrantami.
 
 
 
Przy okazji jeszcze jedna informacja o działalności prezydenta.
Prezydent spotkał się z twórcami kultury
"W spotkaniu z Parą Prezydencką udział wzięli m.in. minister kultury Bogdan Zdrojewski, Elżbieta Penderecka, Agata Kulesza, Karolina Gruszka, Maryla Rodowicz, Kora, Andrzej Łapicki, Robert Więckiewicz, Juliusz Machulski, Olgierd Łukaszewicz, Jacek Bromski, Stanisław Sojka, Kamil Sipowicz."
 
Dla mnie tworzenie kultury wiązało się przede wszystkim z pisaniem książek, nie odtwarzaniem ról. Widać nie nadążam za postępem.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

powinien zawisnąć wielki burak cukrowy !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#225962

bo nie po to tesc Dziadzia "walczyl z bandami"
żeby ukochany zięćiunio teraz miał przekreślać walkę
i "wiekopomny wysiłek " obywatela Dziadzi o szczesliwe jutro jedynej słusznej Idei i Partii ....
ku chwale socjalizmu.

Hańbić pamięć Teścia, Ojca wielebnej Małżonki ?
Za duży dysonans rodzinny byłby, lepiej wiec dla niego
zadbać o miłość jakiegoś Chińczyka,Wietnamczyka, Araba czy innego obcego
niż pamiętać o
Bohaterach z AK walczących za Polskę.

Ale to jest przykre, ze takich mamy naszych
"reprezentantów Narodu".
Czy on kiedykolwiek uczył się Historii?
Ale może tani odpust bardziej mu pasuje i przystoi wiec czego się spodziewać po odpuściarzu?
Postawmy mu odpustowe stragany - może chętnie wtedy wyjdzie, kupi sobie wu-wuzele, gliniany gwizdek lub lizaka w kształcie serca czerwonego i będzie chłopina szczęśliwy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#225975

ze strony
http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/02-14b.php3
można się doczytać, ze
"W średniowieczu na terenie niemieckim Święty był wzywany jako orędownik podczas ciężkich chorób, zwłaszcza nerwowych i epilepsji. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. W związku z tym dzień 14 lutego stał się okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Św. Walenty przedstawiany jest jako kapłan w ornacie, z kielichem w lewej ręce, a z mieczem w prawej, także w stroju biskupa uzdrawiającego chłopca z padaczki."

Ale skoro Komrrowski pozbył się KRZYŻA z przestrzeni publicznej pod Pałacem Namiestnikowskim, co wskazuje ze religijne sprawy są mu raczej obce
po co bawi się
w upamiętnianie Biskupa Walentego ??
Bardzo to dziwne.

Uzdrowić chłopca z padaczki....?
Tylko jak?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#225989

Komorowski był nauczycielem historii w seminarium

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#226006

O ile mnie pamięć nie myli, to w zakonnej szkole dka dziewcząt. Szymanów,nieprawdaż?

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#226011

nie znam aż tak dobrze biografii głowy naszego państwa, mnie z tv, kojarzyło się seminarium, ale mogła to być tez szkoła dla dziwcząt.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#226013

Jan Bogatko

cytat:W ten sposób 70-ą rocznicę powstania Armii Krajowej uczcił potomek od kilku wieków związanej z polskością hrabiowskiej rodziny Komorowskich, krewny przywódcy Armii Krajowej Tadeusza Bora Komorowskiego.

...bardzo daleki krewny - to niemal dwie różne rodziny.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#225974

Mnie się wydawało, gdy przeczytałem pierwsze zdanie "miłość jest najpiękniejszą formą odnajdywania miejsca w nowej ojczyźnie", że on o sobie mówi, że się tak w Polsce zadomowił. Odnalazł swoje miejsce... pod żyrandolem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#225993

bylo nie było Komorowski to potomek starej polskiej szlacheckiej rodziny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#226008

To jakies zarty, niech ktos to udowodni to wycofam ten wpis.. Pewnie jest tak samo jak z Aleksandrem Malachowskim, wiecznie powtarzal ze 'on z tych Malachowskich', co sie okazalo guzki prawda..

Panter74

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Panter74

#226009

jakoś po kampanii wyborczej niezbyt pamiętał o pokrewieństwie,

PAP 01.08.2011 , aktualizacja: 01.08.2011 11:15 A A A Drukuj
Z okazji 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, prezydent Bronisław Komorowski złożył w poniedziałek kwiaty pod pomnikiem Gloria Victis na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Główne uroczystości rocznicowe na Powązkach rozpoczną się o godz. 17.
Po uroczystości prezydent razem ze swoją ciotką Heleną Wołowicz, uczestniczką Powstania Warszawskiego, odwiedził kwatery powstańcze i złożył kwiaty na grobie swego krewnego, dowódcy Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#226015

Tak jak sprawdzil powyzej nasz kolega na forum, pokrewienstwo dotyczy przodka z 15 wieku. Ze sredniowiecza to i moja rodzina ma krewnego co nalezal do swity krolewskiej i pewnie tysiace rodzin w Polsce tez i jakos nie przedstawiam sie jako szlachecki potomek, Takie pokrewienstwo to 'czterdziesta woda po kisielu', ale czego sie nie robi dla PR-u, ekipa PO-wcow jest w tym perfekcyjna. Taki zacytowany powyzej przez kolege 'fakt prasowy' niewiele tu zmienia, 'fakty prasowe' GoWna i pokrewnych im POrtali wmawiaja np Polakom ze to Polacy mordowali za okupacji zydow, co ma sie do prawdy jak piesc do nosa. Wszyscy zreszta to wiemy. 

Panter74

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Panter74

#226018

Tylko hrabia. Nobilituje się tutaj Komorowskiego. Największy problem herb jego i pokrewieństwo  sprzed pół tysiąca lat. Chylę czoła.

To Sikorski Radek pewnie jest krewnym Generała Sikorskiego?  Zaraz dowiemy się, że składał kwiaty na Gibraltarze.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#226028

Ludzi, którzy amatorsko zajmują się malowaniem, czy rzeźbieniem są w Polsce setki tysięcy. Dlaczego akurat wybrano tego towarzysza?
A może stworzył jakąś nową jakoś lub ideę w filozofii? Chyba nie. Od pisania na temat dokonań dawnych filozofów człowiek nie staje się filozofem, a jedynie historykiem filozofii.
No więc o co chodzi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#226060

Co by nie powiedzieć, to Mr Gardner był przynajmniej wybitnym specjalistą od ogrodów. W polskiej wersji nie trzeba być specjalistą od niczego, wystarczy produkować bełkot i popierać dyktaturę kolesi.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ixi band

#226070

Co by nie powiedzieć, to my nic nie wiemy o kwalifikacjach ogrodniczych pana Kamila et consortes. ;-) A nuż są to wybitni specjaliści? A swoją drogą, cóż to za pomór padł na ostatnimi czasy na filozofów, etykow, historyków, socjologów i - ten tego - politologów? Żuk z Colorado czy inna zaraza? ;-)

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#226078

marcopolo
Kiedys w tvn taka jej zdaniem i moze troche wiecej jej jakos tam ,wyszlo powiedzila cos takiego jakby przez sen:pan Prezydent Komorowski ,jak idzie to widac szlachectwo na odledlosc,ten prezny krok,elegancka postawa,to bylo o KOMORUSKIM a autorka jest p.Kwasniewska,no,coz,ja jak widze ,jak idzie ,to wedlueg mnie on czlapie jak rosyjski Szcynukowicz i zadnej postawy wielkiego rodu tu nie widze,ale przy dzsisiejszej medycznej technice mozna sprawdzic tzw.DNA-sprawa dotyczy rowniez gen.Jaruzelskiego!Ale,czy nasz KRAJ kiedys dorosnie do tego??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

marcopolo

#226314