Monika Olejnik urządza sabat nad agentem Tomkiem

Obrazek użytkownika foros
Kraj

  Fragmenty ostatniego 7 dnia tygodnia:

 

Monika OlejnikNie będziemy dzisiaj rozmawiać o Amber Gold bo ile można o tym rozmawiać. (...) Ale porozmawiajmy o odpryskach Amber Gold, na przykład o wizycie agenta Tomka, posła Kaczmarski, Kaczmarek? Posła Kaczmarka w Kancelarii Premiera. Warto zapamiętać: poseł wchodzi do kancelarii premiera, a potem wzywa policję i szuka notatki. To nowe obyczaje.
 
Stanisław Żelichowski PSL:Stwierdził, że w imieniu posłów kontrole wykonuje NIK, "nie wyobrażam sobie, że wchodzi szeregowy poseł do kancelarii premiera i ogląda dokumenty. To już granice jakiejś śmieszności zostały przekroczone."
 
Ryszard Cz"arnecki PiS: Dzięki posłowi Kaczmarkowi dowiedzieliśmy się, że notatka ABW ma charakter poufny a nie ściśle tajny (Monika Olejnik: Ajajaj, policja do tego byla potrzebna)
 
Jacek Kurski (SPZZ): Powinniśmy rozmawiać o tym, że już 24 maja Donald Tusk wiedział, że afera Amber Gold ma charakter kryminalny, że jest to piramida finansowa, że jest podejrzenie prania brudnych pieniędzy i po tym terminie tysiące ludzi wpłaciło dziesiątki milionów złotych (M. Olejnik: przepraszam bardzo, ale pan poseł jest eurodeputowanym i nie był na posiedzeniu sejmowym, na tym posiedzeniu minister Cichocki powiedział o notatce jaka jest jej treść, tak, że to nie jest ten tydzień, tylko zeszły tydzień, a w niedzielę rozmawialiśmy na ten temat, a pana nie było. Robert Biedroń o obyczajach)
 
Robert Biedroń RP: Poseł Kaczmarek uwierzył chyba, że został Batmanem i będzie tutaj w imieniu Jarosława Kaczyńskiego wkraczał do różnych budynków i zdobywał dokumenty jak ten komiksowy Batman (R.Czarnecki: Batman wlatywał, M.Olejnik:Ale może on na paralotni wleci, S. Żelichowski: To nie orzeł, on nie wleci) Poseł Kaczmarek tylko ośmiesza tę spawę swoimi działaniami. 
 
Marek Siwiec: Widzę gwałtowną potrzebę zaistnienia tego młodego polityka, który wieklą działalnością legislacyjną nie dał się zauważyć. Powiedziałbym, że to taka słaba wersja Rutkowskiego, podróba taka: Ja tu wchodzę pokazują jakąśtam blachę, wzywam krawężnikowego policjanta i oto sprawy ruszają gwałtownie z miejsca. Jest jakaś granica absurdu. (M.Olejnik: Chodzi mi o zwyczaj, jest 460 posłów, każdy może wejść do kancelarii premiera (śmiech)). Mnie się bardzo podoba kooperatywność ze strony urzędu, który go tam wpuszcza (M.Olejnik:ale nie można). Nie do w porządku, dają mu te wszystkie papiery, ja bym poszedł dalej (M. Olejnik:na całość) poszedłbym na drugie piętro, tam gdzie ten nr 1 urzęduje, no to wtedy rzeczywiście możnaby tam coś poszperać. 
 
Następnie poseł Siwiec stwierdził, że premier i PO usiłują zamieść sprawę pod dywan, a pani redaktor po raz kolejny stwierdziła, że powinna być komisja śledcza w sprawie Amber Gold (która właśnie przepadla w głosowaniu).
 
Jacek ProtasiewiczPO: Zarówno to niskich lotów wejście do urzędu pana posła Kaczmarka jak i przedziwny sojusz w tym studiu: SLD ze Sprawiedliwą, Solidarną Polską to tylko wskazuje, że opozycja nie mając innego punktu zaczepienia uwierzyła, że  ze sprawy Amber Gold uczyni maczugę, (R.Czarnecki:Premier daje nam amunicję) Nie premier powiedział wyraźnie 2 tygodnie temu (M.Olejnik:Teraz miał konferencję), że komisja śledcza byłaby aby był spektakl dokładnie taki jaki teraz urząda agent Tomek.(M.Olejnik:Ja bym chciała zobaczyć tych prokuratorów, którzy tak postępowali w sprawie Amber Gold. Bardzo jestem ciekawa co by powiedzieli). Ale wie pani, że przed komisją śledczą oni nie mogliby być wezwani, bo mają immunitet. Kogoby ... Agent Tomek by przesłuchiwał kogo? No tego policjanta, którego wziął ze sobą?
 
W trakcie rozmowy okazało się jednak, że prokuratorzy mogą występować przed komisją, wielokrotnie wcześniej występowali. 
 
 
Jeśli ktoś chciałby zobaczyć rzeczywistość III RP w pigułce wystarczy prześledzić ten fragment flagowego programu flagowej dziennikarki establishmentu III RP w okresie rządów PO:
 
1.Na forum parlamentu premier wygłasza proste kłamstwo, na temat terminu kiedy służby państwa poinformowały go o aferze.
 
2. ABW podkłada premierowi świnię, i na pytanie opozycyjnych posłów szybko informuje ich, że poinformowała premiera o aferze w końcówce maja, wykazując tym czarno na białym kłamstwo premiera
 
3. Opozycja rząda ujawnienia notatki ABW skierowanej do premiera.
 
4. Ośrodek propagandy wymyśla odgromnik m.in. w postaci naśmiewania się z posła Kaczmarka (agenta Tomka), który korzystając z przysługujących mu uprawnień zapoznał się z tą samą notatką, którą w maju poznał premier oraz kurozalnej (niech żyją lemingi!) tezy, że żadnego kłamstwa premiera nie było bo min. Cichocki na tym samym posiedzeniu sejmu mówił, że taka notatka miała miejsce . (mój domysł)
 
5. Zaprzyjaźnieni dziennikarze w zaprzyjaźnionych mediach przekazują transmisję rządową torpedując wszelkie próby wprowadzenia innych tematów (symptomatyczne jest tutaj jak M.Olejnik storpedowała próbę J.Kurskiego wprowadzenia do dyskursu kłamstwa premiera).
 
6. Zaprzyjaźnione media wspierają posłowie koalicji rządzącej i konstruktywnej opozycji, czyli SLD i Ruchu Palikota
 
7. Ostatnie słowo ma reprezentant głównej partii rządzącej, który wykazuje się dyletanctwemi i brakiem znajomości zagadnień, na które się wypowiada. 
 
Podsumowując, jakie problemy najlepsza polska dziennikarka uznała za najważniejsze w minionym tygodniu:
 
Jedynka: Jakie to złe, ze agent Tomek, skontrolował kancelarię premiera (nie dodano, że skorzystał z przysługujących mu uprawnień)
 
Dwójka: Czy Roman Giertych będzie posłem PO?
 
Trójka: PiS zwołuje kongres ekonomistów celem debaty nad programem ekonomicznym PiS
 
Czwórka: J.Kaczyński i Z.Ziobro pod Trybunał Stanu za sprawę B.Blidy
 
Piątka: Za namową pani redaktor Lech Wałęsa napisał list do Putina w obronie Pussy Riot
 
 
Dodatki:
 
U S T A W A 
z dnia 9 maja 1996 r.
O WYKONYWANIU MANDATU POSŁA I SENATORA
Art. 19.
 
1. W wykonywaniu mandatu poseł lub senator ma prawo, jeżeli nie narusza dóbr osobistych innych osób, do uzyskiwania informacji i materiałów, wstępu do pomieszczeń, w których znajdują się te informacje i materiały, oraz wglądu w działalność organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego, a także spółek z udziałem Skarbu Państwa oraz zakładów i przedsiębiorstw państwowych i samorządowych, z zachowaniem przepisów o tajemnicy prawnie chronionej.
 
2. Zasady i tryb udostępniania posłom i senatorom informacji niejawnych określają przepisy o ochronie informacji niejawnych.
 
Statystyki pracy parlamentarnej po roku:
 
Tomasz Kaczmarek I kadencja posła:
Wystąpienia na posiedzeniach Sejmu Liczba wypowiedzi: 6
Interpelacje, zapytania, pytania w sprawach bieżących, oświadczenia
Interpelacje 25  
Zapytania 1
Udział w głosowanich: 99.39% 811 z 816 gł.
 
Marek Siwiec II kadencja posła: 
udział w głosowaniach: 78,96 proc
Pytania na forum Europarlamentu: 2
Wnioski i inicjatywy uchwał: 6
Wypowiedzi na sesjach plenarnych: 6
 
Brak głosów

Komentarze

Jacek Cichocki na posiedzeniu Sejmu (30 sierpnia) mówił o notce ABW, komu została przekazana i kiedy.

I już z doniesienia KNF 24 maja [ABW] przygotowała materiał informacyjny niejawny, który przekazała do najważniejszych osób w kraju, w tym też do prezesa Rady Ministrów, również do mnie, w którym informowała o działalności Amber Gold i o swoich podejrzeniach dotyczących tej działalności, wskazując, że Amber Gold może opierać działalność na mechanizmie tzw. piramidy finansowej, a także że środki z Amber Gold mogą być wyprowadzane, niezgodnie z zasadą funkcjonowania spółki, m.in. na działalność grupy OLT. W tej notatce była również informacja o tym, że już prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie spółki Amber Gold oraz że ABW dostrzega jeszcze znamiona przestępstwa inne niż te, w odniesieniu do których prokuratura już prowadziła śledztwo, o czym mówił zresztą pan prokurator generalny, z art. 171 Prawa bankowego, i że przekaże materiały do prokuratury dotyczące tych innych podejrzeń popełnienia przestępstwa – tak jak mówiłem, art. 299 i 286.

Ta notatka w kolejnych dniach trafiała do adresatów, także do kancelarii premiera, również do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jednocześnie jeszcze tego samego dnia, 24 maja, Delegatura Stołeczna ABW w Warszawie przekazała stosowne materiały do delegatury w Gdańsku.

str. 265, 266 http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter7.nsf/0/3F145CB4163B5589C1257A6B0053D9EF/%24File/20_b_ksiazka.pdf

Vote up!
0
Vote down!
0
#289357

jak to się ma do tego, że premier nie skłamał?

Vote up!
0
Vote down!
0
#289424

Niech uważa ta k... esbecka oby nad nią ktoś czegoś nie urządził...

Jakub Wołyński

Vote up!
0
Vote down!
0

Jakub Wołyński

#289369

Olejnik: Ajajaj...
Szuka jaj ?

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#289371

jest spontaniczna

Vote up!
0
Vote down!
0
#289425