Wątpliwości odnośnie konferencji prokuratury

Obrazek użytkownika foros
Kraj

 1. Dlaczego do badań pirotechnicznych prokuratura delegowała instytucję, która w XXI w. nie potrafi odróżnić śladów namiotu, kosmetyków czy paliwa od materiałów wybuchowych? Czy w związku z tym prokuratura planuje zlecenie kolejnych badań pirotechnicznych?

2. Prokuratura stwierdziła, że badania pirotechniczne z roku 2012 to pierwsze badania pirotechniczne prokuratury. Prokuratura przeprowadziła je tak późno, mimo świadomości ich potrzeby, ponieważ pojawiły się okoliczności, które na to zezwoliły. Jakie to byly okoliczności, kiedy się pojawiły, dlaczego prokuratura nie mogła wcześniej przeprowadzić swojego badania pirotechnicznego. I dlaczego o tych okolicznościach nie poinformowała na konferencji mimo pytań dziennikarzy?
3. Dlaczego badania laboratoryjne próbek pirotechnicznych prokuratury trwać będą do pół roku, mimo iż standardowo takie badania wykonuje się w ciągu miesiąca?

4. Jaka jest wartość dowodowa wykonanych dotąd badań przesiewowych?

5. Czy badania laboratoryjne pobranych próbek wykonywać będą eksperci polscy, rosyjscy, czy polscy i rosyjscy razem? Które z tych badań będzie wiążące dla prokuratury?

6.Potrzebę jakich jeszcze badań widzi prokuratura ale póki co nie ma okoliczności zezwalających na ich przeprowadzenie.

7. Ile ekshumacji zwłok planuje jeszcze prokuratura, skoro ekspertyzy biegłych mają być przeprowadzone po uzyskaniu wszystkich próbek?

8. Kto zadecydował, że w badaniach ekshumacyjnych nie będzie wykonywać się ekspertyz na bieżąco, ale dopiero po uzyskaniu wszystkich próbek?

9. Czy wczorajsze oświadczenia prokuratury mają podobną wiarygodność jak jej październikowe oświadczenie, że informacja, iż w Świątyni Opatrzności Bożej nie spoczywa ciało prezydenta Kaczorowskiego jest jedynie "nieuprawnioną spekulacją"?

Brak głosów

Komentarze

Twoje pytania jeszcze długo pozostaną bez odpowiedzi. Piszę tak dlatego, że... zagwarantował im tę bezkarność Okrągły Stół, a wcześniej Magdalenka.
Po prostu my tu piszący... za nisko "siedzimy" i nie mamy bezpośredniego wpływu na tych, którzy mogliby tymi odpowiedziami spowodować... posadzenie winnych tego zamachu w więziennej celi na baaaaaardzo długie lata o zaostrzonym rygorze.

Chociaż osobiście wolałbym, aby nie był to zakład karny, a... obóz pracy. Jako podatnik wcale niemałych podatków, nie mam najmniejszej ochoty utrzymywać zbrodniarzy. Na swoje utrzymanie za kratami powinni sami zapracować fizycznie w pocie czoła (np. przy budowie dróg i autostrad, za budowę których cwaniacy obłowili się nieźle).

Niektórzy powiedzą: na szubienicę z nimi!!!
A ja mówię: NIE!!! 
Po pierwsze: nie ja dawałem im życie i nie ja je będę odbierał. To należy do Boga.
Po drugie: nawet gdyby do tego doszło, to śmierć przez powieszenie byłaby dla nich zbyt łagodną karą! Oni muszą za swój morderczy czyn (obojętnie czy w sposób pośredni czy bezpośredni) mieć karę długą i bardzo uciążliwą.  

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Vote up!
0
Vote down!
0
#302812

Wysadzić Rosję. Kulisy intryg FSB. Fiasko FSB w Riazaniu

FSB w Riazaniu znalazło materiały wybuchowe podłożone pod ścianę nośną bloku mieszkalnego, w którym było 77 mieszkań. W trzech 50kg workach po cukrze znajdowało się urządzenie detonujące: 3 baterie, zegar oraz ładunek inicjujący. Nastawiono je na 5:30. Analiza substancji znalezionej w workach, przeprowadzona za pomocą analizatora gazowego, wykazała obecność materiału wybuchowego z rodzaju heksogenu. Użyto nowoczesnych i poprawnie działających przyrządów, a specjaliści, którzy przeprowadzili analizę, byli doskonale wyszkoleni.

Zawartość worków nie przypominała kryształów cukru. Wszyscy świadkowie potwierdzili, że zawierały one żółtawą, granulowaną substancję - właśnie tak wygląda heksogen. 23 września centrum prasowe MSW Rosji wydało oświadczenie, potwierdzające, że „analiza substancji wykazała obecność oparów heksogenu" i że ładunek wybuchowy został rozbrojony. Miejscowi eksperci stwierdzili, że detonator był sprawny i że „cukier" był w istocie mieszanką wybuchową. Substancja znaleziona w workach wciąż była poddawana analizom, których celem było ustalenie składu chemicznego mieszanki znalezionej w workach oraz skutków jej eksplozji. Worki wysłano do laboratorium FSB w Moskwie, a ich zawartość wysłano do specjalistycznego ośrodka ekspertyz kryminalistycznych MWD w Moskwie.

FSB w Riazaniu zatrzymała dwóch terrorystów.

Po odnalezieniu worków z materiałami wybuchowymi i sprawnym urządzeniem detonującym w mieście rozpoczęto operację Przechwycenie. Pracownica firmy telekomunikacyjnej, nagrała podejrzaną rozmowę z Moskwą: „Wysiadajcie pojedynczo, wszędzie są patrole", mówił głos ze stolicy. Funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości, że udało się namierzyć niedoszłych sprawców zamachu. Pojawił się jednak problem: numer, z którym kontaktowali się terroryści, przypisany był do jednego z biur FSB w Moskwie.

Jednak jak tylko podstawowy dowód rzeczowy - trzy worki z materiałami wybuchowymi i sprawnym detonatorem - został dostarczony do FSB w Moskwie stwierdzono, że prowincjonalni eksperci z Riazania popełnili błąd i opublikowano mylne wyniki analiz. Fachowcy z FSB w Moskwie utrzymywali, że worki zawierają zwykły cukier i że urządzenie detonujące jest tylko makietą. Milicjanci, którzy mieli kontakt ze swymi kolegami z kryminalistyki i którzy pierwsi zajmowali się tą sprawą, uparcie twierdzili, że worki zawierały heksogen i że nie ma mowy o żadnej pomyłce.

Pomimo, że w porannych gazetach szczegółowo opisano, jak doszło do udaremnienia zamachu, chwilę później szef FSB wystąpił z oświadczeniem, w którym ujawnił, że zamach bombowy w Riazaniu wcale nie był zamachem, tylko ćwiczeniami. 

Same podobieństwa, nawet ton łgarstwa ten sam. 

Chrust

Vote up!
0
Vote down!
0

Chrust

#302825

I kropka.
Przecież Szeląg zapalenia opon mózgowych dostanie, a Rzepa zgłupieje jak Graś.
Nie bo nie ! To jest i będzie odpowiedź prokurWatorów.
A jak i ona straci wiarygodność to Szeląg Ci powie - a bo w PiS biją Murzynów...

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#302829

popularny chwyt retoryczny funkcjonariuszy dyktatury ciemniaków z PO - może pogońmy wreszcie tę bande, co??

nomen omen - szatniarze byli w PRL w 99% kapusiami SB...

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#302859