Nigdy więcej Żołnierzy Wyklętych

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Co by nam powiedzieli tacy „Żołnierze Wyklęci” gdybyśmy jakimś cudem mogli z nimi porozmawiać przy ognisku. Czy w ogóle by chcieli z nami gadać? Gdyby zobaczyli ten kraj, w którym już bez groźby sowieckich bagnetów ludzie dobrowolnie głosują na komunę, czy to co do niej przy okrągłym stole dołączyło.
Czy nie czynili by nam wyrzutów, że w 1939 to Polska zrobiła wszystko, by się obronić i miała taką szansę wobec Rosji, czy Niemiec o tyle teraz nie ma żadnej, nie robi prawie nic.

Oby nigdy więcej nie doszło do takiej sytuacji jak wtedy gdy najlepsi, ostatni żołnierze wolnej Polski ginęli zabijani przez Polaków na obcym żołdzie. Oby nigdy więcej armia której byli ostatnimi wojownikami nie została pokonana, jak wtedy w 1939.

To zależy tylko od nas wszystkich. Każdego z nas.

LONDYŃSKI MARSZ

„Panie i Panowie,

to pierwsza tego typu inicjatywa organizowana w Londynie. Od 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Jako polscy emigranci, którzy z różnych powodów zdecydowaliśmy się wyjechać z naszej Ojczyzny, chcielibyśmy udowodnić, że nigdy nie zapomnimy o ludziach, którzy podczas drugiej wojny światowej a także i po niej, nie złożyli broni, poszli do lasów walczyć w imię wolnej Polski. Dziś ich imiona są często za...pominane, komuś bardzo zależy żebyśmy nie byli dumni z naszej historii. Na manifestacji chcielibyśmy przedstawić sylwetki najważniejszych Żołnierzy Wyklętych, przedstawimy także bannery o Doomed and Cursed Soldiers, aby Anglicy dowiedzieli się o tych samotnych i dzielnych wojownikach, którzy nigdy nie dali za wygraną.

SPOTYKAMY SIĘ 2 MARCA O 14.00 NA TRAFALGAR SQUARE

Następnie przejdziemy pod Whitehall (Parliamentary Street) gdzie zostaną wygłoszone okolicznościowe przemówienia. Demonstracja potrwa do ok. godziny 16.30.”

Żołnierze Wyklęci - 1 Marca Narodowy Dzień Pamięci

http://www.youtube.com/watch?v=SGd3rHSfn1E

Tadek - Żołnierze Wyklęci

http://www.youtube.com/watch?v=iHil7koBSII

NSZ - 1942-2012

http://www.youtube.com/watch?v=Q6ccZd-ArLs

De Press - Żołnierze Wyklęci (Piosenka ludzi bez domu)

http://www.youtube.com/watch?v=fgszHqsnpcw

ENGLISH - http://en.wikipedia.org/wiki/Cursed_soldiers

Na demonstracji i podczas marszu obowiązuje całkowity zakaz używania środków pirotechnicznych.

Ma nas być WIELU, także zapraszajcie swoich wszystkich znajomych, których los zesłał na Wyspy!

Prosimy o zabranie ze sobą polskich flag!

W razie jakichkolwiek pytań prosze kontaktować się z organizatorami poprzez facebook lub email patriaefidelis[at]hotmail.com”

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie chciałbym, aby komuchom i wszelkiej maści ich podobnym - miernym ale wiernym - wydawało się, że zniszczyli w Polsce ducha patriotyzmu, polskości...
W Bygdoszczy marsz w intencji żołnierzy wyklętych odbywa się trzeci raz: w tym roku po raz drugi wezmę w nim udział

Krzysztof Kaznowski

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Krzysztof Kaznowski

#338188

A wszysztkim zdrajcom,sprzedawczykom,kolaborantom,wasalom,sługusom,
na pohybel.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#338219

gość z drogi

Ukłony

10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#339280