Kolejny więzień polityczny III RP

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

„Prezydent Komorowski odmówił Marianowi Zagórnemu prawa łaski. Lider chłopskich związkowców będzie więc musiał najprawdopodobniej iść do więzienia. Do odsiedzenia w więzieniu, za wysypywanie z pociągów zboża, ma” 3, 5 roku
Komuch Kwach za jego prezydentury ułaskawił Zagórnego z wyroków, które za jego czasów zarobił za podobne działania, Kaczyński miał zamiar ale nie zdążył, bo jego ułaskawiać nikt nie miał zamiaru. We wniosku do niego napisano, że Zagórny jako jeden z niewielu polskich działaczy rolniczych jest zapraszany na międzynarodowe rolnicze konferencje, bo rolnicy z całego świata podziwiają jego determinację i odwagę. „Polska nie powinna zwalczać ani karać działaczy takich jak Zagórny, którzy podnoszą świadomość społeczną na temat niebezpieczeństw związanych z rolnictwem przemysłowym i kontrowersyjnymi technologiami jak genetyczna modyfikacja organizmów” „ Akcje przeprowadzone przez niego nie szkodziły społeczeństwu, a jedynie miały na celu uchronić polskich rolników i konsumentów i pokazanie wartości rolnictwa rodzinnego w Polsce, które osłabiane jest przez korporacje wielkiego agrobiznesu” Pod listem podpisało się 370 organizacji mających swoje siedziby od USA do Argentyny i Libanu.
Wyroki są głównie za wysypywanie nielegalnie, jak twierdzi Zagórny importowanego zboża oraz za zestresowanie świni, dosłownie świni, nie żadnego polityka itp.

„Podczas pikiety przed wrocławskim urzędem wojewódzkim w 2003 rolnicy przywieźli świnię pomalowaną w zielono-czerwone barwy, z napisem: "Jestem świnią honorową, nie rządową". Na czele z Zagórnym, rolnicy próbowali wprowadzić świnię do gabinetu wojewody. Po pikiecie wystraszone zwierzę trafiło do schroniska. Wrocławski sąd uznał, że świnia została narażona na „ogromny stres”. Zwierzę zostało później przyjęte przez wrocławskie ZOO i nazwane Rebelią.
Marian Zagórzy uważa, że Rebelia to najprawdopodobniej najszczęśliwsza świnia na świecie, bo mieszka w ogrodzie zoologicznym i ma własne konto bankowe” Coś happenerów, patrząc np. na „Starucha” nasza waadza nie lubi, oj nie lubi.

Z „Folwarkiem Zwierzęcym” Orwella mi się to kojarzy, bo w nim wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze. Więc obecny prezydent, zapewne w geście solidarności z tą zestresowaną świnią, Zagórnego nie ułaskawił. Choć jak pomyślę sobie o takiej dzikiej świni, rozrywanej przez kule z dwururki tego miłośnika polowań, to ona pewnie ma wtedy większy stres, niż w biurze jakiegoś urzędasa, a za to siedzieć się nie idzie. Może nie dzikie a różowe świnie przemalowane w biało-czerwone barwy, ma pan prezydent w wyjątkowej atencji, im się w tym kraju żadna krzywda stać nie może, a nawet za wydumane przez rozgrzany sąd stresowanie - 6 miesięcy za kratami.

No ale na poważnie. W Wikipedii możemy o nim przeczytać: „Marian Zagórny - polski rolnik i radykalny działacz związkowy, zaangażowany m.in. w działania tzw. pierwszej „Solidarności”
Był jednym z liderów "Solidarności” Rolników Indywidualnych m.in. stał na czele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Solidarności RI. Następnie współtwórca i przewodniczący Związku Zawodowego Rolników "Solidarni". W tym roku ten związek zorganizował kolonie dla ponad tysiąca dzieci z biednych rodzin.
„Organizator głośnych protestów rolniczych, m.in. przeciwko nielegalnemu sprowadzaniu do Polski zbóż GMO lub skażonego zboża oraz przemytowi artykułów rolno-spożywczych. Jego radykalne akcje (np. wysypywanie zboża), które uzasadnia dobrem polskiego rolnictwa i ochroną konsumentów, stały się przyczyną licznych postępowań; w następstwie jednego z procesów spędził 3 miesiące w więzieniu. W obronę Zagórnego zaangażowało się wiele organizacji pozarządowych „
Zagórny ma mocno zaawansowaną cukrzycę, amputowano mu część stopy z tego powodu.„Dla mnie od 1981 trwa stan wojenny” " Przecież ja protestowałem przeciw złodziejom rozkradającym Polskę, przeciw ludziom takim jak szefowie Amber Gold, broniłem budżetu państwa” I za to przecież w tym kraju idzie się siedzieć, choć też można skończyć jak np Lepper i jego ludzie.

http://www.jelonka.com/news,single,init,article,1032
http://www.nj24.pl/article/zagorny-do-wiezienia

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

... zamkną usta tym którzy mają podobne odczucia jak autor?
Już widzę te lamenty "obrońców prawa" i ładu publicznego, te rwanie włosów nad społecznym wymiarem szkodliwości czynu, itp. itd.!

Zagórny to synonim pewnej epoki, ludzi onegdaj ważnych, potrzebnych, potem porzuconych i zdradzonych.
Wśród nich idealiści, wierzący w swoją misję przyzwoici ludzie, wykorzystani kiedyś przez system a dziś zbędni, wręcz szkodliwi.
Jak pamięć o pierwszych, ukradzionych milionach!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288146

Próbują zamykać, jak widać w załączonym tekście, to chyba ma być ostrzeżenie, bo sam Zagórny nie jest obecnie niebezpieczny, jak np "Staruch".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288273

P.Rezydenta? Nie ułaskawił Zagórnego,booooo jego krewną Zagórny zestresował! Panie Zagórny,głowa do góry! Jestesmy z Panem ! Jeżeli  wsadzą Pana,to będzie Pan pierwszym prwdziwym politycznym więżniem w państwie POlskim!

Pozdrawiam Pana serdecznie.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288165

Nie pierwszym, o nie. Staruch siedzi w areszcie, siedzi też ktoś w areszcie już 9 lat.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288275

P.Rezydenta? Nie ułaskawił Zagórnego,booooo jego krewną Zagórny zestresował! Panie Zagórny,głowa do góry! Jestesmy z Panem ! Jeżeli  wsadzą Pana,to będzie Pan pierwszym prwdziwym politycznym więżniem w państwie POlskim!

Pozdrawiam Pana serdecznie.

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288166

gość z drogi

ma Pan Rację,

ta walka wciąż TRWA ,walka o godność zwyczajnego Człowieka,nie rosoła,nie sobiesiakoPOdobnych,czy rychów,zbychów i mirów, o nie

ci wracają na ekran szklany i co RAZ częściej robią za awtorytety....,szczególnie DWU,POzostali jak ten świstak zawijają te sreberka

                               a pan Zagórny i jemu podobni....?

nie ICH dzisiejsza WADZA nie kocha,o nie....

no bo jak wszak dzisiaj juz nie pierwszy milion mozna ukraść,dzisiaj....juz mamy Piramidy pod ochronnym parasolem,tych co 

"żądzą " nami....z nadania....

pozdr

10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#288175

Trwa. 3,5 roku to niezły wyrok, nawet w stanie wojennym.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#288280

kogo pan prezydent ułaskawił, za jakie przestępstwa i z jak wysokim wyrokiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#288324