III liga hokeja, nasz rząd

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Dziś minister od sportu, Mucha, stwierdziła w radiu RMFFM, że będzie popierać trzecią ligę hokeja, nawet określiła miejsce na liście priorytetów, które ta liga zajmuje. Tyle że u nas nie ma trzeciej ligi w hokeju, dziennikarz zwyczajnie wpuścił ją w maliny.

Ta sama Mucha stwierdziła, zanim została ministrem, że starsze osoby chodzą do lekarza dla rozrywki a operacje stawu biodrowego u najstarszych pacjentów nie mają sensu. Z takim podejściem do naszych babć i dziadków, to w PO mogła tylko awansować. Teraz jej idee twórczo i z wielkim powodzeniem rozwija, w temacie lekarstw, minister Arłukowicz. W styczniu kupiono ich o ¼ mniej niż rok temu.

Mucha, obecnie minister, biegała ostatnio naokoło Stadionu Narodowego. Normalnie to się biega na stadionie, ale ten nie ma bieżni, pewnie kasy nie starczyło. Poszło tylko 2 mld, bez VAT + działka za 500 mln. Biegało z nią ze 100 osób, pewnie urzędników ministerstwa.
Biegać nie można było po stadionie nie tylko dlatego, że nie zaprojektowano tam bieżni, ale też dlatego, że zaraz po otwarciu został zamknięty. Jedyny stadion na świecie, wokół którego się biega, a nie na którym się biega. Na dodatek najdroższy na świecie. Na dodatek ten wyrób stadionopodobny ma dach, który jak pada deszcz to przecieka, a w zimie się nie otwiera. Atrakcja turystyczna nr 1 Warszawy się robi. Pewnie za to szef tego bałaganu, który właśnie podał się do dymisji dostanie ponad 500 tys premii. Z ministrem Grabarczykiem to było odwrotnie, tzn najpierw dostał kwiaty a potem dymisję. O premii nic nie wiadomo.

Żeby było jeszcze śmieszniej, pół godzinki na piechotę dalej wybudowano drugi stadion. Który z kolei wynajęto za 2/3 sumy, za którą najemca go podnajął.
Tak jak sobie to napisałem, i teraz czytam, to się zastanawiam, czy to się wydarzyło naprawdę, czy mnie się to śni.

Za pieniądze wywalone w błoto i te które poszły na prowizje na tym stadionowym interesie, można byłoby wybudować jedną linię metra dodatkowo. Jak Lech Kaczyński został prezydentem Warszawy, to ceny remontów ulic spadły o połowę. Warszawiacy jednak w większości wybierają ostatnio, co wybierają, i mają, co wybrali. Zasadniczo, to powinno się przestać opowiadać dowcipy o Wąchocku, a zacząć o Warszawie. Właściwie, to nie ma po co, wystarczy poczytać o tym, co się w tym mieście dzieje. „Życie przerosło kabaret”.

PS
Pozdrawiam też lubelskich wyborców Muchy. Z dedykacją dla was, wierszyk.

„Kabaret, kabaret lecz śmiechu w nim mało
I słowa w nim gorzkie, bez blasków i zalet
Bo tak proszę Państwa fatalnie się stało,
że życie przerosło kabaret”
T.Ross

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

W wypowiedzi muchy odnosnie przyjazdu kibiców z zagranicy powiedziała ze wiedzą dokładnie o której godzinie wejdą w strefę wolnego kibica stwierdzając ze nastąpi to o którejś tam godzinie.Jak na muchę to szczyt inteligencji potwierdzonej procedurą zapewniającą sens wypowiedzi.Z najnowszych wypowiedzi muchy możemy się dowiedzieć ze prawie codziennie lata na stadion.Jednak jest to wielkie poswięcenie takie codzienne latanie w zimne snieżne dni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze zaświeci słoneczko

#226246

K. Bosak na Twitterze - Joanna Mucha dziś w rozmowie z @KonradPiasecki: "to jest kolejna nieprawda (..) nie pytałam jak dobiera się firmy do Superpucharu" - FIRMY??

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#226265

Pamiętam przed wyborami Lublin... Nawet nie mamy tyle drzew i słupów ile było (wielkich i małych) zdjęć pani Muchy!. No...ładna kobieta była ,uśmiechnięta i tak oddychać ma czym. Może wyborcy jakoś tak coś pomylili?.. z MIS może? ,pojęcia nie mam.Na palcach mogę policzyć,(usłyszane głosy)tych do których pozdrowienia -(z wyboru pani Muchy). Mówiło się raczej że psuje się coś no mieście i tyle much wszędzie.Może pozdrowienia dla tych co liczyli głosy!. pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#226425