Czas zakopać rowy politycznych podziałów?

Obrazek użytkownika platos
Świat

Nadchodzi czas próby i tylko w jedności w sprawach ważnych i strategicznych mamy szansę się obronić. Nie należy jednak tych słów traktować jako nawoływanie do tego „byśmy się pięknie różnili” ale do zaprzestania działań podłych i małych zachowań.

Pamiętam dzień na Majdanie – gdy występował nie mój Prezydent. Ktoś z kim się zupełnie nie utożsamiałem, ktoś kim pogardzałem bo dał mi ku temu wiele rzeczywistych powodów. Ktoś kto obiektywnie był człowiekiem słabym a dwie kadencje – jeśli nie liczyć tamtego wieczoru były w mojej ocenie bezowocne i szkodliwe.

Tamtego wieczoru był ten moment, w którym ten człowiek dokonał rzeczy niezwykle pozytywnej. Poparł pomarańczową rewolucję i być może była to ofiara przeważająca szalę. Decydująca o prozachodnim kierunku Ukrainy. To między innymi dzięki niemu Prezydent Juszczenko jest dziś wśród tych pięciu odważnych w Tbilisi. Dzięki niemu też dzisiejsza Gruzja ma nadal szansę pozostać prozachodnia. I choć przecież drogo kosztowało nas to zaangażowanie, to dziś widać ja na dłoni, iż w ostatecznym rozrachunku bardzo się to opłaciło. Za to tamtemu Prezydentowi dziś należy się szacunek.

Jakże inaczej jest z moim prezydentem, którego szanuję i doceniam. Doceniam za to kim jest i jaki jest bowiem nie dał mi powodów do wstydu. Choć jest nieporadny do bólu, jest człowiekiem wykształconym, ideowym, uczciwym i przyzwoitym – co w naszej polityce jest przymiotami niezwykle rzadkimi. Jest też patriotą. Inni zaś nim pogardzają a skala obraźliwych kpin i szyderstw przekracza czasem granice przyzwoitości.

Jego dotychczasową prezydenturę choć prowadzoną w duchu dobrze pojętej racji stanu, zgodnie ze strategicznymi interesami Polski, z kilkoma sukcesami i wieloma medialnymi wpadkami trudno oceniać jako przełomową. Do ostatnich dni brak było tego magicznego momentu, w którym można byłoby powiedzieć, że dokonał rzeczy wielkiej. Choć całość prezydentury oceniam pozytywnie brakowało armat.

Zaangażowanie w Gruzji i sukces tych działań to efekt 2 lat pracy w tworzenie spójności bloku państw prorosyjskich i budowanie wzajemnych kontaktów i zaufania. To przełomowy moment w tej kadencji bo w takich chwilach gdy giną ludzie, dokonywane są masowe gwałty poznajemy prawdziwą wartość tych, którzy nami rządzą. Oddzielamy ziarno od plew i prawdziwych przywódców od „pętaków”. Warto to docenić i choć na chwilę zapomnieć o własnych małych ambicjach i rodzinnych, często jałowych sporach.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Bardzo ciekawe pokazanie tematu. Podobał mi się.
Oby więcej takich artykułów.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1760

... z batem? POPiS? Antek w jednym łóżku z WSI? (I WSI24 na dodatek?)

Kulega to ma fantazję, no no! SciFi trzeba zacząć pisać - sława i majątek czekają!

Pzdrwm

triarius

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Optymizm jest tchórzostwem. (Oswald Spengler)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#1768

... albo poczekać na wyniki sondaży (dziwne, że jeszcze nie ma).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#1770