Trzeba co jakiś czas zmącić im to nienależne, niezasłużone zbyt dobre samopoczucie!?

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

< Władze ... zezwalają zejście na ląd wszystkim z wyjątkiem Niemców!>#
Oho! a którz się na to odważył?
Któż to jest takim śmiałkiem?
Był taki!

Tak jeszcze było 11 lipca 1948r. w kolonii holenderskiej Curacao!
I słynny tamtejszy likier był nie dla Niemców.
Takim zarządzeniem odwetowym jeszcze w trzy lata od zakończenia II wojny światowej władze tej kolonii zamorskiej tak odpowiadały, reagowały na pamiętne bandyckie rajdy niemieckich Ubotów, które podpływały pod tę bezbronną wyspę i ostrzeliwały ją, nękając mieszkańców.

< Niby nic wielkiego, ale bardzo mi się to podoba. Sądzę, że na całym świecie powinno się jeszcze przez długi czas przypominać im takimi drobnymi zarządzonkami, czym byli. Żeby za wcześnie nie wyobrazili sobie, że wszystko w porządku, darowane i przebaczone. Albo co gorsze, aby z tego okresu nie urobili sobie bahaterskiej legendy, wspaniałego zrywu Niemiec. Bo już i do tego zaczynają przejawiać pewne skłonności.>#

Mądre słowa, < święte> i prorocze słowa jednego z moich ulubionych( i naszych synów także!) pisarzy, Andrzeja Bobkowskiego na stronach < Z dziennika podróży>
( str.120 )

pzdr

# Andrzej Bobkowski, Z dziennika podróży, Warszawa, ss 213.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)

Komentarze

Niestety post factum. Niemcy już teraz, co ja mówię " już teraz", raczej już  od 60 lat pokazują nam (i światu) swoją pychę, dumę i pogardę.

Nie udało się zrobić z nich pariasów Europy. Mało tego. Okazuje się, że wygrali II wś.

Szkoda.

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1427861

tak bezwstydny lud (volk) bo to jeszcze nie naród.Nic nie jest wstanie zmącić im ich dobre samopoczucie.Nie zdziwię się jak za jakiś czas będziemy im płacić reparacje wojenne i renty.

Niestety.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

Verita

#1427862

Niewykluczone, że "polski" sejm przegłosuje za jakiś czas ustawę  o reparacjach i odszkodowaniach wojennych dla Niemiec.

Nie wiem, czy 100 euro  miesięcznie za  każdego zabitego przez polskich "bandytów" żołnierza niemieckiego,  płacone na konto osieroconej niemieckiej rodziny wystarczy.

Stawka za każdego zgwałconego przez Polkę żołnierza niemieckiego prawdopodobnie wynosić będzie  50 euro. 

Za możliwość pracowania "u Niemca"  w czasie II W.Ś, czyli jak zaczynają twierdzić Niemcy,  darmowego praktykowania i uczenia się zawodu, jakieś  30 euro miesiecznie.

Za odmowę składania zeznań podczas przesłuchań na gestapo, co zmuszało przesłuchującego gestapowca  do bestialskich zachowań a więc miało negatywny wpływ na jego psychikę i rujnowało mu zdrowie, stały dodatek rentowy w wys. 50 euro.

 

Inaczej prawdopodobnie wyglądać będą odszkodowania dla  Żydów.

Za odmowę ukrywania Żyda, polska rodzina która dopuściła sie takiej podłości  70 lat temu, zapłaci  jednorazowe odszkodowanie w wys. 100.000 zł.

Za  karmienie ukrywanego Żyda niekoszernym jedzeniem, polski delikwent  lub jego potomni zapłacą grzywnę w wys. 50.000 zł.

 

Pozdrawiam

TzW

Vote up!
2
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#1427867