Nie przewidziałem, że zagrzmią Dzwon Zygmunta i Tuba Dei!*

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

22 lutego ub. r. ileż naiwności było w moim apelu "Panie Prezydencie! W Katyniu musi Pan być, nawet choćby przyszło Panu tam dotrzeć stopem czy pieszo!"
Nie przewidziałem, że pójdą na całość! Na chama! Tak nastajaszczo!
PO ichniemu!
Wydaje mi się, że znam trochę Rosję i Rosjan!
Ale, że wydarzy się coś takiego jak ta "katastrofa"!

Tak wtedy pisałem:
"Nawet rosyjskie Iskandery zainstalowane w gabinetach rządu D. Tuska czy gabinecie marszałka sejmu nie mogą przeszkodzić polskiemu Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu w oddaniu czci pomordowanym w Katyniu przez Sowietów naszych oficerów!
I nie POwinny w tym naszemu prezydentowi przeszkodzić żałosne, promoskiewskie wyPOwiedzi oficjeli PO śliniących się obleśnie do Putina w prisiudo-prikucajkach POinstalowanych w msz, kancelarii sejmu w POdzięce za łaskawe zaproszenie.
Niechaj sobie Tusk, Komorowski i Sikorski wdzięczą się przed Putinem.
Niechaj wykonują niedżwiedzie ewolucje a la Akademia Smorgońska! Mogą nawet doprosić, dołożyć do delegacji zataczającego się Kwaśniewskiego! To ich sprawa!
Ale Lech Kaczyński musi tam być, na miejscu dla Polaków uświęconym razem z rodzinami katyńskimi!
Musi tam razem z nimi, po chrześcijańsku, w ciszy, skromnie pokłonić się nad grobami naszych rodaków, pomodlić się, złożyć wieniec i zapalić świeczkę!
Pan Lech Kaczyński JEST TO WINIEN tam pomordowanym, ich szczątkom. Prezydent Lech Kaczyński jest to winien także rodzinom zamęczonych naszych, polskich oficerów tak jeszcze żyjącym, jak tym co nie doczekali chwili, kiedy można oficjalnie oddawać cześć tym wszystkim których na rozkaz Stalina wymordowano!
Prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nie jest potrzebne żadne zaproszenie, a tym bardziej od Putina czy Miedwiediewa!, ani też wspólna z nimi obecność w Katyniu!
A takim jak ja, jednemu z tych, co mają tam swoich bliskich, to naprawdę nie jest potrzebna w rocznicę mordu katyńskiego wizyta na grobach naszych oficerów premiera Rosji, który bez żenady do dzisiaj gloryfikuje zbrodniarza Berię!!!

Dla mnie zachowanie się w tej sprawie premiera Rosji jest ordynarnym szyderstwem, obrażającym pamięć nie tylko tych zastrzelonych w potylicę w Katyniu!, ale także setek tysięcy ofiar znanych i tych bezimiennych wywiezionych od roku 1939 na wschód.

A zachowanie się rządu, polityków z PO to kolejne dobitne
POtwierdzenie jaką POlitykę historyczną uprawia rząd Donalda Tuska, skoro tak chętnie wpisuje się w tę jakże szyderczą antypolską kampanię-makabreskę na grobach obywateli II RP, polskich oficerów pomordowanych przez sowieckich zbrodniarzy.

Tak więc Panie Prezydencie do Katynia choćby pieszo!
Panie Prezydencie!
Nie mogą Panu w tym przeszkodzić ani rzekomo niewidoczne dla radarów Rusłany, ani gołym okiem widoczne Iskandery POinstalowane w newralgicznych miejscach partii Donalda Tuska!"

Jako potomek tych co stawali do każdego powstania, których wleczono na Sybir, walczących w bitwie grodzieńskiej/ sierpień 1920/, obrońców Grodna z września 1939, oficerów KOP i PP zamordowanych w Katyniu, operacji Ostra Brama uważałem, że Nasz Prezydent Lech Kaczyński po prostu musi być w Katyniu w 70 rocznicę sowieckiej zbrodni!
Musi być bez względu na to ile mu przeszkód ustawi Putin z Tuskiem!
Jednego nie przewidziałem, że Nasz Prezydent, Jego Małżonka i towarzyszące im osoby tam.....

pzdr
*"Tuba Dei (Trąba Boża) to największy średniowieczny dzwon w Polsce i jeden z największych średniowiecznych dzwonów kołysanych w Europie Środkowej. Znajduje się w Katedrze św. Janów w Toruniu. Odlany został w Toruniu, przez miejscowego ludwisarza Marcina Schmidta. Zawieszono go w 1500 r. Do chwili powstania dzwonu Zygmunta był największym dzwonem w Polsce.

Zdobią go cztery płaskorzeźby z przedstawieniami: św. Jana Chrzciciela - patrona miasta, św. Jana Ewangelisty (obaj są patronami Katedry), św. Barbary - patronki ludwisarzy oraz św. Katarzyny. Pod koroną znajduje się skrót łacińskiego napisu, w rozwinięciu:

ANNO DOMINI MVC XXII DIE SEPTEMBRIS EGO TUBA DEI IN LAUDEM DEI ET SANCTORUM JOHANNIS BAPTISTAE ET EVANGELISTAE PATRONORUM HUIUS TEMPLI FUSA SUM

Polskie tłumaczenie:

Roku Pańskiego 1500 22 dnia września ja, Trąba Boża, ku chwale Boga i Świętych Janów Chrzciciela i Ewangelisty, patronów tej świątyni, zostałam odlana

Obecnie dzwon jest używany na największe okazje, kilka razy w roku.
Dane[edytuj]

* ton uderzeniowy: as°
* masa: 7238 kg w tym żelazne serce 200 kg
* średnica u dołu: 2,27 m
* wysokość z koroną: 2 m"
cyt. za Wikipedia

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Umarli niech grzebią umarłych a żywi niech idą za mną!

Jezus Chrystus

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#150493