FILM O DRAMACIE NARODOWYM W SMOLEŃSKU SPRAWĄ HONORU NARODU POLSKIEGO

Obrazek użytkownika Aleszumm
Kraj

                 FILM O DRAMACIE NARODOWYM W SMOLEŃSKU

                    SPRAWĄ HONORU NARODU POLSKIEGO

 

 

 Film Antoniego Krauzego „Smoleńsk” nie otrzyma dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. To następny dowód tchórzostwa rządu Donalda Tuska i prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawie ujawnienia szczegółów tego narodowego dramatu.

 

Minęły 74 lata od popełnienia przez NKWD mordu tysięcy oficerów Wojska Polskiego w Katyniu w 1940 roku, w dalszym ciągu nie ma winnych tej okrutnej zbrodni, a dzisiejsza Rosja rzekomo nie ponosi odpowiedzialności za działania rządzących poprzedników, w tym samym stopniu zgangrenowanych moralnie, jak dzisiejszy Związek Sowiecki z tow. z KGB Wladimirem Putinem.

 

Podobnie było przed 1 września 1939 roku, gdy świat biernie przyglądał się narastającej groźbie hitlerowskiej zmory, gdy bez słowa sprzeciwu dopuścił do aneksji Austrii i zaboru Czech.

 

Tak jest i dzisiaj, nawet bez pobrzękiwania szabelką, spoglądając na rozwój wypadków na Ukrainie.

 

Prowokacja dokonana na kijowskim Majdanie jest łatwa do rozszyfrowania. Już nie wiele brakuje aby Putin  po Ukrainie zaatakował Polskę i państwa bałtyckie. Białoruś już jest częścią Związku Sowieckiego.

 

Trudno o tym oficjalnie w Polsce mówić, skoro my Polacy, jesteśmy polityczną podporą różnych Ołehów Tiahnyboków i innych Jurijów Szuchewyczów sukcesorów morderców 200 tysięcy Polaków okrutnie pomordowanych przez bandy OUN – UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

 

„Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!” – te słowa wypowiedział w 2008 r. prezydent Lech Kaczyński.

 

Dzisiejszy polski parlament na krótko przed wypadkami kijowskimi nie uznał 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian, a ponadto podjął obrzydliwą w swojej bucie i podłości uchwałę o „znamionach ludobójstwa” dokonanego również i na polskich dzieciach, kobietach ciężarnych i starcach w sposób tak okrutny, że trudno w te straszne prawdy dzisiaj uwierzyć.

 

„Męczennica” ukraińska Julia Tymoszenko jeszcze nie tak dawno  przedłożyła parlamentowi ukraińskiemu projekt uchwały o ustanowieniu „Dnia 1 września” każdego roku świętem upamiętniającym rzekome mordy dokonane we wrześniu 1939 roku przez oddziały Wojska Polskiego na bezbronnej ludności ukraińskiej.

 

Nie tak dawno „wielki przyjaciel” Polski, Polaków i polskości Adam Michnik na konferencji prasowej w polskim przecież Stanisławowie (dzisiejszy Iwanofrankiwsk) proponował połączenie Ukrainy z Polską w jedno państwo POL - UKR, lub UKR – POL.

 

Banderowcy  urządzają przemarsze m.in. ulicami Lwowa z okrzykami „Smert Lachom”, „Lachy za San”, domagając się równocześnie wcielenia do Ukrainy części ziem polskich z Przemyślem po Kraków zgodnie z ekspansją terytorialną banderowców.

 

Ołeh Tiahnybok (lekarz, chirurg), ukraiński nacjonalista, faszysta, antysemita, przewodniczący nacjonalistycznej i faszystowskiej partii Swoboda, kontynuator ideologii nacjonalizmu ukraińskiego związanej z wymordowaniem narodu polskiego i zagarnięciem na rzecz nacjonalistycznej – faszystowskiej Ukrainy 1 milj. 200 tys. km kwadratowych powierzchni w tym ziem rdzennie polskich z Krakowem włącznie.

 

A my? Jedziemy do Kijowa na Majdan i przemawiamy na platformach ciężarówek pod sztandarami Stepana Bandery głównego zbrodniarza, mordercy Polaków.

 

Jak donosi „Gazeta Polska Codziennie” film o Smoleńsku jednak będzie. „Ten film powstanie bo musi powstać” - uważa jego reżyser Antoni Krauze.

 

Przeciwko dotacji głosowała częściowo  komisja ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, odrzucając wniosek.

 

Komentatorzy decyzji PISF oburzeni podkreślają , iż PISF przyznawał dotacje antypolskim filmom jak np. „Pokłosie”.

 

Natomiast Kazimierz Kutz „światowej sławy” reżyser uważa, iż wcale nie chodzi o kino, lecz o strategię Jarosława Kaczyńskiego i uwaga… o. Rydzyka. Oni zaczną zbierać pieniądze, ten wehikuł będzie wiózł Kaczyńskiego do władzy, na Jasnej Górze będzie prapremiera i pięć milionów pielgrzymów przeżyje to jako cud.

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)

Komentarze

kadra rządowa ,która zginęła w Smoleńsku była w wielu

przypadkach pochodzenia hebrejskiego.

 

Dlaczego nikt nie napisze do twórcy Listy Schindlera?Steven Spielberg?Tak.

 

Przecież to jest realne.Brakuje odwagi czy tylko trwają

dyskusje jako alibi?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_Schindlera

 

 

 

Vote up!
7
Vote down!
-4
#419303

Jestesmy sobie sami winni!! na stanowiskach kluczowych pozwolilismy zasiasc zdrajcom i zboczencom ktorzy nie patrzac na zapotrzebowanie spoleczne rozdzielaja pieniadze publiczne jak swoje wlasne,przyklady mozna mnozyc, judeopolska nie zaluje na emerytury dla mordercow i oprawcow polskiej elity po wojnie, oraz slugusom obcym mocarstwom muzea zydowskie niedlugo wypra wszystkie polskie bedziemy czcic ich jak bozkow kazdego za inna dziedzine, beda siedziec jak na Olimpie i czekac na holdy a my lapami ich slugosow bedziemy im przekazywac dary! brak szacunku dla pomordowanych wystawia nam niechlubna laurke poniewaz zamiast czcic ich pamiec idziemy reka w reke z ich oprawcami tak zydami jak i komuchami nie mozemy pozwalac poniewierac pamieci pomordowanych przez mordercow oraz ich spadkobiercow! pieniadze ktorymi dysponuje ministerstwo kultury i sztuki jest wlasnoscia spoleczna a nie garstki moskow tam osadzonych przez zydokomune sama odmowa srodkow panu Krauze jest policzkiem dla calego spoleczenstwa moze by tak te scierwa spytali sie spoleczenstwa co chce ogladac czy oszczerczy film poklosie czy prawde o Smolensku? 

Vote up!
10
Vote down!
-1

adolfnr2

#419304

no ale kudy Smoleńskowi do wzruszającej historii o miłości polskiej i żydowskiej lesbijki...

Kutz pewnie powie, że za Złote Węże dla "dzieła" brzydszej połowy pani rzecznik pana płemieła winni są J.Kaczyński i o. Rydzyk.

Pozdrawiam.

Vote up!
6
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#419310

Cyt : "A my? Jedziemy do Kijowa na Majdan i przemawiamy na platformach ciężarówek pod sztandarami Stepana Bandery głównego zbrodniarza, mordercy Polaków ".

Proszę tego przykrego faktu nie przypominać. Tu na NP jest wielu fanatycznych miłośników Jarosława oraz agentów wpływu uwiarygadniających Jarosława, żeby słupki poparcia PiS za natto nie spadły.

A z tym filmem poczekajmy lepiej do czasu aż pożegnamy na zawsze  Kutza,  Wajdę i tym podobych, bo jeszcze zrobią z zamachu w Smoleńsku, atak polskich faszystowskich  kamikadze na niewinne państwo rosyjskie.

Pozdrawiam

Vote up!
7
Vote down!
-7

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419316

Argument: "Tu na NP jest wielu fanatycznych miłośników Jarosława oraz agentów wpływu uwiarygadniających Jarosława, żeby słupki poparcia PiS za natto nie spadły." nie jest miarodajny. Jest na poziomie obszczymurka.

Vote up!
6
Vote down!
-4

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#419321

Miarodajny Contesso ? Wystarczy, że  jest jak najbardziej wiarygodny.

Jarosław jeździ na Majdan przyjaźnić się z banderowcami a boi się iść na RBN.  To jest cała  prawda o Jarosławie. Dostrzegasz to ?

TEN STRACH TO  CHYBA RODZINNE . JEGO BRAT BAŁ SIE CZYTAĆ PORANNE GAZETY.

Vote up!
5
Vote down!
-5

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419326

A właściwie... za co się tak mścisz na sobie ?

Vote up!
3
Vote down!
-3

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#419331

By wiedzieć czyje wyrzucić kości
Działanie na szkodę Polski to zdrada
Za to jest szubienica nie parada
"Przeciwko dotacji głosowała częściowo komisja ekspertów Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, odrzucając wniosek."
Pozdrawiam

Vote up!
3
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#419322

Refleksja:

Z jednej strony nie cała ukraińska opozycja to Bandera,  drugiej - tam gdzie jest Bandera, tam Polacy powinni odstąpić, z trzeciej - Ukrainy odstępować nie powinniśmy, bo:

"Podobnie było przed 1 września 1939 roku, gdy świat biernie przyglądał się narastającej groźbie hitlerowskiej zmory, gdy bez słowa sprzeciwu dopuścił do aneksji Austrii i zaboru Czech. (...) „Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!” – te słowa wypowiedział w 2008 r. prezydent Lech Kaczyński."

Świra można dostać!

PPZdr.

Vote up!
1
Vote down!
-1
#419383