TVN24 dumna z Dreamlinera

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

 

 

 

Już jutro w asyście czterech myśliwców F16 dotrze na Okęcie pierwszy „polski” Boeing 787 Dreamliner. Jest to dzisiaj temat przewodni w stacji TVN24 i jak wynika z tonu komentarzy, powód do naszej dumy.

Podobnie radośnie o tym nowym nabytku LOT-u wypowiadał się na tweeterze szef MSZ, Radosław Sikorski.

Panowie i Panie z TVN24 oraz Panie ministrze, przestańcie się krygować i zerwijcie z tą fałszywą skromnością.

Powiedzcie głośno Polakom i to, że właśnie w tym samolocie został zastosowany udoskonalony silnik turbowentylatorowy GEnx wyprodukowany przez firmę General Elektric, nazywany przez specjalistów silnikiem XXI wieku

Powiedzcie też Polakom, że między innymi za udział w konstrukcji tego silnika agencja NASA przyznała nagrodę „Turning Goals Into Reality Award”, profesorowi polskiego pochodzenia Wiesławowi Biniendzie, obśmiewanemu i wyszydzanemu ekspertowi sejmowego zespołu Antoniego Macierewicza.

Polecam moja książkę:

Sprzedaż: www.polskaksiegarnianarodowa.pl, United Express, Warszawa, ul. Marii Konopnickiej 6 lok 227, Tel. 502 202 900

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

I powiedzcie Polakom o przypadkowej oczywiście zbieżności nazwisk szefa LOT i jednego z prezydenckich doradców. Czy w związku z tym Pierwsza Dama zostanie matką chrzestną? Feta już niedługo... ;-)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306322

WSI-24 nie POwie o profesorze i jego dokonaniach,bo POdważyło by to,wybitne zdolności takich naukowców jak Hypki,czy innych dupków z komisji Milera i Anodiny

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306334

Ten "liniowiec marzeń" jest rzeczywiście imponujący. No i... cena też imponująca, że nie wsponmę o cenach biletów.

Nie licz na to Kokos (bo ja nie liczę), że nazwisko prof. Wiesława Biniendy padnie z ust któregoś z "redachtorów" w maistreamach. To nazwisko jest u nich na "czarnej liście".
Dumny minister spraw zagranicznych zamieścił na portalu społecznościowym informację o wzbiciu się w powietrze pierwszego samolotu Boeing 787 Dreamliner. Jeden z internautów natychmiast zwrócił ministrowi uwagę, że wśród inżynierów projektujących maszynę był prof. Wiesław Binienda. „A wie Pan, że poszycie do silnika dreamlinera projektował prof. Binienda? Ten, który wykonał symulację pokazującą niemożliwość ścięcia skrzydła samolotu (Tu-154M 101) przez brzozę?” – pytał internauta Andrzej.

Spółka LOT uskutecznia marzanie prezesa, który w normalnej komercyjnej firmie już od dawna nie siedziałby na tym stanowisku. A tak łatwo wywalać nie swoją kasę. Zakup tych nowych samolotów oznacza , że teraz co roku trzeba będzie jeszcze więcej pieniędzy przeznaczać na długi tej przynoszącej co roku straty spółki. Za wszystko oczywiście zapłacą podatnicy. Nie jestem przeciwny odnawianiu floty cywilnego państwowego przewoźnika, ale bez przesady.  

Wyrażam tylko nadzieję, że w 787 pilot będzie potrafił sprawdzić bezpieczniki przed lądowaniem...  

Pozdrawiam, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306332

A wiesz, kolego, który to prezes i kiedy podpisał ten kontrakt z Boeingiem? Nie wiesz, nie pisz.

Cena Dreamlinera, mimo że wysoka, nie jest problemem. Problemem są koszty, które stojąca na progu bankructwa firma ponosi na organizację "narodowego święta Dreamlinera".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306338

to sie mozna/nalezy przykleic do okretu i mowic...

jest czarownie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306343

Rozumiem, że miałeś na myśli takie oto porównanie:
Przykleiło się g... no do burty statku i wydało rozkaz kapitanowi: - cała naprzód kapitanie!, choć dobrze wiedziało, że druga burta jest dziurawa i daleko nie popłyną :-)

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306349

na kolejne drimlajnery. Unowocześniają flotę LOTu zmieniając wizerunek, żeby sprzedać nasze linie. Może trafi się w końcu nabywca, co kupi w miarę nowoczesną flotę po cenie złomu...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306357

Jedna uwaga, ten i następne zamówione Dreamlinery nabywane są poprzez leasing, a więc jeszcze przez dłuższy czas własnością LOT nie będę...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306361

LOT zawsze można sprzedać czy sprywatyzować, o to chyba rządzącym chodzi, pozbyć się wszystkiego co się da dla ratowania własnej d... czyli naciąganych przez Vincentego finansów Państwa.
To ya.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#306370

Szczęka mi opadła. :)))

Na marginesie, bardzo ładnie ten samolocik wygląda...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306371

Silniki GEnx zostały zaprojektowane dla 787. Binienda brał udział w pracach zespołu tworzącego materiał dla tych silników. Ale "nasz" Dreamliner ma akurat silniki Rolls-Royce'a.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#306699