Nadgorliwość neofity Siwca

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 

 

 

 

 

Już tak to jest, że podczas różnych burzliwych dyskusji czy konfliktów najbardziej aktywni są neofici, którzy niezwykle energicznie angażują się w spory wygłaszając sądy i poglądy, w których kiedyś reprezentowali zupełnie odmienne stanowiska. I nie chodzi mi tu, jakby się wydawało, o ministra Arłukowicza, który dzisiaj jest tak bardzo „za”, a jeszcze niedawno był bardzo „przeciw” tej samej ustawie.

Mam tu na myśli dawnych przedstawicieli komunistycznej nomenklatury, którzy dzisiaj stają w pierwszym szeregu walki o demokrację, wolność słowa i oczywiście przeciw przejawom dyktatur, ale tylko w wybranych krajach.

Marek Siwiec pochylił się właśnie nad „zamachem stanu” na Węgrzech, a żeby było straszniej posłużył się słowami „sterroryzował”, „drakońskie kary”, „skansen autorytaryzmu”, „autocenzura” strasząc jednocześnie postawieniem Orbana pod „pręgierzem instytucji europejskich”.

Długą drogę przebył nasz „Szaweł z Ziemi Kaliskiej” by stać się dzisiejszy „Pawłem z Brukseli” tak wrażliwym na totalitaryzmy, łamanie swobód demokratycznych i zamachy na wolność słowa.

Do komunistycznej partii wstąpił rok po tym, jak ta „sterroryzowała” robotników z Radomia i Ursusa i urządzała im „drakońskie” ścieżki zdrowia. Jednak jego wrażliwość nie była jeszcze na tyle duża by przystąpić niezwłocznie do KOR.

Towarzysz Marek Siwiec został przez komunistyczną dyktaturę rzucony na odcinek prasy gdzie nie przeszkadzała mu nie tylko „autocenzura”, którą dzisiaj dostrzega w mediach na Węgrzech. Przeciwnie on żył sobie i pracował zupełnie spokojnie współpracując z komunistyczną cenzurą. W PZPR był aż do momentu wyprowadzenia sztandaru i cały czas aktywnie brał udział w przepoczwarzaniu jej w dzisiejsze SLD z wstydliwym epizodem dyrektorowanie powiązanej z Art.-B spółka Print AB.

Wydaje się jednak, że najbardziej spędza sen z powiek Marka Siwca coś innego. Pisze, że Orban:

„Dodatkowo zapowiada też działania represyjne i karne wobec członków partii socjalistycznej (Magyar Szocialista Párt), jako przestępczej spadkobierczyni komunistycznej poprzedniczki.”

I chyba tu leży główne źródło niepokoju naszego bojownika o wolność i demokrację.

Marek Siwiec doskonale sobie zdaje sprawę, że w żadnym poważnym państwie demokratycznym nie mogłaby legalnie funkcjonować formacja, która otrzymywała środki finansowe z zasobów służb specjalnych wrogiego mocarstwa. Tak było przecież z „moskiewska pożyczką”, czyli 1 mln 200 tysięcy dolarów, jakie KPZR przekazała Mieczysławowi Rakowskiemu i Leszkowi Millerowi w styczniu 1990 roku z zasobów KGB.

W tych rzeczywistych motywach i lękach Marka Siwca utwierdza mnie fakt, że nie protestował on nigdy przeciwko antydemokratycznej presji UE na Irlandię, zmuszającej ją do głosowania aż do pożądanego skutku. Nie stanął on również w obronie premiera Gracji, którego zaatakowano tylko za to, że pragnął zasięgnąć w demokratycznym referendum opinii własnego narodu.

Nie są mi znane również tak głośno wyrażane przez europosła sądy, jeżeli chodzi o Rosję, gdzie morduje się dziennikarzy i opozycjonistów. Nie pamiętam również troski Marka Siwca o naród węgierski, kiedy ten sprowadzany był na samo dno przez postkomunistę Ferenca Gyurcsanyego.

Nabieram coraz większej pewności, że mamy do czynienia ciągle z tym samym „Pawłem z Ziemi Kaliskiej”, który na tym etapie frontu ideologicznego musi odgrywać role „Pawła z Brukseli”.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Próbuję zgadnąć, kiedy tak głęboko wierzący towarzysze, zaczną
tatuować sobie lenina, albo sierp z młotem, na klacie.
Nie zaryzykują przecież, że jakiś ruch przygłupa, każe im
symbole religijne zdejmować.
Ciekawi mnie też, jak długa jest już kolejka, na relikwie po putasie.
Pozdrawiam z dyszką

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211708

Szaweł z Ziemi Kaliskiej, Paweł z Brukseli - pycha!!!

Swoją drogą, nie tak z niego neofita, to już 22 lata po konwersji. "Dzieje Apostolskie" zawierają trzy opisy nawrócenia Szawła. Sądzę, że opis konwersji naszego bohatera również ma ze trzy: wersja własna, wesja osiołka BMW, którym podróżował i wersja policjanta odnotowującego 'event'. Ale przynajmniej dwie rzeczy się zgadzają: faryzeizm i jasność (a raczej pomroczność jasna).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211716

Pozycję przyjął pajac jeden w sam raz, żeby mu kopa zasadzić w dupsko, ...zgroza.

Pozdrawiam
RB

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#211722

to jest ta jedna z wielu GNID jakie należałoby wyrwać z korzeniami. To jest ten, jeden z wielu którzy zapaskudzają nam życie i nasz kraj. I tu nasuwa się myśl by zatrzymać w jakś sposób, bardziej trwały niż tylko chwilowe i okazjonalne notki, wszystkie uczynki GNIDY pokroju szehtera czy siwca właśnie. Powinien powstać zbiór gdzie możnaby zapoznać się z każdym z tych osobników i zapoznać się z tym czego narobili i kim byli w całym swoim plugawym życiu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211736

Ale Siwiec jest regularnym gudłajem. Nie bywa nawet omyłkowo, w kościele katolickim. Kpi z naszej wiary z lekkością motyla i z upodobaniem chadza do warszawskiej synagogi. Jaki to więc neofita?. Rasowy, soczysty gudłaj i tyle. Nawet wierzący, w ichniego....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211740

tony.c

Drogi kokosie, niestety nie wypaliliśmy czerwonki palonym żelazem. Powód był jeden, nie dane nam było. Ale wszystko przed nami. Oni kochają unię gdyż widzą tam schronienie. Wcześniej dawała im poczucie bezpieczeństwa i bezkarności Moskwa a dziś Bruksela. Ale mordy pozostały te same, buraczane, chamski, czerwone...

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

tony.c

#211745

Widać je było już w latach 70, 80 i 90 XX wieku.
Jedna z nich to borsucza, o której mówi prof. Staniszkis w 1:00 minucie filmu.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=8H5geGgtmw0#t=59s

W trzeciej minucie na fotce widać inną odmianę mendy z brodą.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=8H5geGgtmw0

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#211822

A przynajmniej - kasy :):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#211826

Kasa? To za mało! Potrzebne gwarancja.

Pozdrawiam (seniora? wasala (w kategoriach wiekowych)?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#211827

Toż to czysty cynizm; szkoła Urbana!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#212029