Agrest zamiast winogron

Obrazek użytkownika kokos26
Blog

  Straszenie PiS-em i przypominanie „grozy” z lat 2005-07 wygląda dzisiaj jak jakiś koszmarny żart i czarny humor.

Mimo wszystko czynią to dalej z zapałem zaprzyjaźnione z Platformą Obywatelską media oraz politycy tej partii.

Wczorajsze wywiady z Andrzejem Czumą, które przeprowadzili, Dominika Wielowieyska w Tok Fm i Andrzej Morozowski w TVN24 powinny trafi ć do wszystkich szkół kształcących przyszłych dziennikarzy, jako przykład tego, do jakiego zawodowego upadku może doprowadzić kompletny brak obiektywizmu i fanatyczne ustawienie się po jednej stronie politycznego sporu.

Po prostu fakty dla tych ludzi nie mają kompletnie żadnego znaczenia i zachowują się tak jak krytykowani przez nich samych „kibole”, którzy nie są w stanie zaakceptować niekorzystnego dla ich drużyny wyniku i wybiegają na boisko wszczynając burdy. Jest tylko taka różnica, że mogą czuć się zupełnie bezkarni.

Rozkład armii, wyprzedaż strategicznych dla bezpieczeństwa państwa spółek, krach w służbie zdrowia, afery, ograniczenie wolności słowa i pierwsze miejsce w UE pod względem inwigilowania własnego społeczeństwa nie robi na fanach PO i „wiodących” mediach żadnego wrażenia.

Afery, katastrofy, tajemnicze samobójstwa nie wywołują nawet podobnej medialnej wrzawy jak kiedyś „zabójstwo laptopa”, czy słynna „afera” z korupcją polityczną w PiS-e.

Dziś kupienie za stanowisko rządowe, Arłukowicza, przez tych samych dziennikarzy, którzy zakładali podsłuch w pokoju Renaty Beger, było nazywane „wizerunkowym majstersztykiem” Tuska.

Uwiedzeni nadymaną medialnie Platforma Obywatelską fani Tuska coraz bardziej przypominają naiwne dzieci, którym wmówiono, że brzytwa, którą im przyłożono do ust to organki. Graja, więc na nich zawzięcie uśmiechając się coraz szerzej.

Nie zauważają też, że wspaniała demokracja i cuda, jakie im obiecano to nie piękna kiść winogron, ale zwykły agrest, któremu ogolono włoski. Delektują się nim w takim zapamiętaniu, iż nie są w stanie odróżnić smaku i zauważyć jak zostali zrobieni w balona.

Brak głosów

Komentarze

Doskonały tekst!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#176077

, którzy zauważyli, że zostali zrobieni w balona, głośno o tym powiedzieli i zamilkli. Bo jeść trzeba.

Tuskoidy nie wybaczają. Już nie mogą

Vote up!
0
Vote down!
0
#176080

Panie kokosie agrest w tym roku lepszy od winogron jest w polskich ogrodach(poza tym co Pan od agrestu chce:)
Oni "tylko" dbaja o dobro swoje i swoich rodzin, rozwijaja sie i spelniaja marzenia, a Pan tylko jatrzy ciagle i dzieli...

Vote up!
0
Vote down!
0
#176156

to nie żart: agrest jest dzisiaj droższy od winogron i trudno go kupić! Przynajmniej w detalu.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#176157