Pan Tadeusz Pieronek...

Obrazek użytkownika pavo
Kraj

W "Polska the times" pan Pieronek dalej zwany biskupem dał wywiad. I co przeczytałem? Może parę cytatów.
Cyt".Pytanie:O jakie więc, zdaniem Księdza Biskupa, intencje tu chodzi?
Odpowiedź:Nie chodzi o krzyż. Chodzi o pomnik i o postawienie go w takim miejscu i w takiej formie, jakiej tego zażąda prezes PiS. Ale to jest dyktat, który w warunkach państwa demokratycznego nie powinien mieć miejsca. Tymczasem mamy do czynienia z działaniami czysto politycznymi nieobliczonymi na rzeczywistą pamięć o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, ale chodzi tu przede wszystkim o pamięć, której celem jest budowanie politycznej siły jednej partii."

Cyt."Pytanie:W czwartek, już po przeniesieniu krzyża, na zapowiedzianej przez obrońców krzyża manifestacji pojawił się prezes PiS, zapalił znicz. Jak Ksiądz Biskup ocenia jego obecność w tym miejscu i czego ona była sygnałem?
Odpowiedź:W komentarzach, jakie pojawiły się na ten temat i jak to postrzegają inni politycy, jest to nic innego niż sposób na wykorzystywanie okazji, żeby mobilizować swoją siłę polityczną. I w tym przypadku i do tego celu krzyż jest potrzebny, bo innego znaku nie ma. Nie ma pomnika, choć jest tablica, no i krzyż znalazł się w Pałacu Prezydenckim, w kaplicy. Ale to okazuje się niewystarczające, bo jest mało medialne, zresztą do Kaplicy Prezydenckiej nie ma dostępu. Z kolei wczoraj Jarosław Kaczyński pojawił się w Krakowie, na Wawelu, przy grobie pary prezydenckiej. Bywa tu co jakiś czas i ta obecność jest zupełnie zrozumiała. Ale na Wawelu nie gromadzą się ludzie i tu nie można wywołać tego entuzjazmu tłumu wokół pewnych idei."

Mając w pamięci wcześniejszą wypowiedż Pana Pieronka dalej zwanego biskupem
cyt."Walką tych, którzy przez ten symbol chcą uzyskać korzyści polityczne. Ci ludzie są mali, teraz doskonale widać ich karłowatość - jakaś fanatyczna sekta" należy panu Pieronkowi przypomnieć, że fanatyczna sekta spod znaku Ryby była palona, krzyżowana i rozrywana przez dzikie zwierzęta na arenach Rzymu dzięki której Pan Pieronek ma pracę. Byli tacy fanatyczni, że umierali ze śpiewem na ustach i sekta rozrosła się do jednej z największej na świecie.
Może i bp Pieronek odpowiedziałby i na takie pytania:
-Czy tak jak Wałęsa Lech pan biskup uważa ks.Rydzyka za polityka, jeśli tak, to za kogo siebie uważa?
-Czy pan biskup tak jak Palikot uważa,że Jarosław Kaczyński jest diabłem-jeśli tak- to za kogo pan biskup uważa Palikota?
- Co sądzi Pan biskup o KKK i wykorzystywanie przez nią krzyża i czy widzi punkty wspólne z ludźmi spod krzyża na Krakowskim Przedmieściu?
-Co sądzi pan biskup o ceremonii odsłonięcia tablicy ku pamięci tragedii smoleńskiej na pałacu prezydenckim i czy popiera takie działania władzy,a zwłaszcza profanacji flagi polskiej przez urzędnika kancelarii prezydenta i czy popiera takie metody ceremonii?
- Jakie jest zdanie Pana Biskupa o zachowaniu członków partii rządzącej Palikota, Kutza i Niesiołowskiego który zajmuje ważną funkcję państwową, czy aby to zachowanie jest zgodne z nauczaniem Kościoła Katolickiego?
- Co Pan biskup sądzi o obrażaniu najwyższego dostojnika państwowego przez premiera rządu i jego ministrów?

-Czy nie sądzi Pan biskup, że ludzie są okradani przez rządzących i czy rząd nie działa wbrew dobru obywateli likwidując np. stocznie, prywatyzując opiekę lekarską etc.?
- Czy nie uważa Pan biskup, że premier Donald Tusk jako katolik w rażący sposób łamie dekalog tym samym dając przykład innym wyznawcom wiary do czynienia tego samego?
-Czy uważa pan biskup, że za 30 lat w Polsce kościoły będą zamknięte na kłódki ze względu
na rozpoczynający się kryzys KK w Polsce?
-Czy uważa Pan biskup, że ów kryzys jest wywołany przez obecnie rzadzących i nie przeprowadzenej autolustracji w KK?
-Czy nie sądzi pan biskup, że swoimi wypowiedziami dzieli a nie łączy wyznawców wiary katolickiej ?
-Co sądzi pan biskup o błogosławinym ks. Jerzym Popiełuszce, jego homiliach i przywiązaniu do etosu "S" tej siły ludzkiej, która dokonała zmian w Polsce?

Pytań mam jeszcze wiele, jednak chciałbym poprzestać na razie na tych, myślę, że i z tymi biskup Pieronek sobie poradzi tak jak zawartymi w wywiadzie gazetowym. Czegoś innego się nie spodziewam po "pasterzu" takiego pokroju.

Brak głosów

Komentarze

Pieronek przestał być pasterzem już jakiś czas temu.
Doskonały tekst, Pavo - dziękuję.
Pozdrawiam serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#87247

piszę pan Tadeusz Pieronek, bo nie jest pasterzem. Zrobiłem błąd w txt, ale zaraz to poprawię. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#87251

Pieronki, Nycze, Życińskie, Dziwisze i Kowalczyki to zwykłe czerwone szmaty są, albo jak kto woli czarne i do nich są pierwsze słowa z tego przesłania:

 

www.youtube.com/watch

Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#87259

Ci się chciało-zajrzyj pod link:
http://niepoprawni.pl/blog/144/funkcjonariusze-w-sutannach-czy-duszpasterze%E2%80%A6
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#87261

mocne te Twoje komentarze, ale jak musisz...

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#87270

Pavo, a oni muszą?

Jak można nazwać inaczej kogoś, kto zupełnie świadomie, czerpiąc z tego korzyści materialne, zdradza Polskę i polską rację stanu?
Uważasz, że taki Pieronek czy inna purpurowa hiena robią to zgodnie z naukami biblijnymi?
Tak sądzisz?
Ja jestem pewny, że do Biblii im dalej niż dziadkowi Tuska do AK.
Pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#87272

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Na Dziwisza mają coś BARDZO mocnego! To było BARDZO, BARDZO jasno widać w sprawie 'wawelskiej'. Jego wypowiedź w telewizji, przerażona twarz, trzęsący się głos... Wyglądał na złamanego człowieka (kojarzył mi się z porwanym, który odczytuje przed kamerą manifest porywacza). Ma coś ciężkiego na sumieniu, służby o tym wiedzą i nie dadzą mu się bezkarnie pławić w sławie JP II. Przyszło zapłacić (Może on myśli, że gdyby sprawa się wydała, to ucierpiałby KK i legenda JP II, a może się po prostu i po ludzku boi niesławy). Są tylko dwie rzeczy, które jako poszlaka, przychodzą mi do głowy: homoseksualizm/pedofilia lub współpraca z SB.

Vote up!
0
Vote down!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#87292

myślowy, ale to jest chyba zbędne.Jakiś pociotek Komorowskiego jest bliskim współpracownikiem Dziwisza. Dziwisz był blisko Jana Pawła II. Wykluczam więc homoseksualizm/pedofilię. Zostawiam współpracę. Jest jeszcze opcja tych dwóch rzeczy na raz.
Zastanawiam się jeszcze, jaką wiedzę posiada Jarosław Kaczyński, a nie może powiedzieć tego publicznie.
Myślę tutaj na przykład o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu. Kard. Dziwisz powiedział, że pochówek nastąpił na wyraźne wskazanie rodziny wręcz wymuszenie.Co innego słyszałem z ust Jarosława Kaczyńskiego.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#87336

Za późno by uratować KK w Polsce.
... bo dusz Życińskiego, Wielgusa, Pieronka, Kowalczyka, Muszyńskiego, Meringa, Petz-a .... nie uratuje już nic!

Vote up!
0
Vote down!
0
#87284

Listę nazwisk przytoczoną przez ciebie, można by jeszcze wydłużyć, ale musimy pamiętać, że owe kreatury nie stanowię KK w Polsce, a jedyną rzeczą na której im zależy to likwidacja KK w naszym kraju.
Zmasowany atak tych ubeckich szumowin ma miejsce akurat teraz,bo POlszewia jeszcze się Kościoła boi i wie, że ów odegra jeszcze niepoślednią rolę w przemianach w Polsce.
My nie możemy dać się oszukać i nie możemy twierdzić, że KK już w naszym kraju nie istnieje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#87287

czy on tylko udaje idiotę, czy naprawdę nim jest?

Vote up!
0
Vote down!
0
#87289

Jak nic to "ksiądz patriota" - widać jak mu sie ckni za PRLem

Vote up!
0
Vote down!
0
#87323

 Powinien być wysłany do najbiedniejszego kraju świata w charakterze misjonarza.

Vote up!
0
Vote down!
0
#87367

w tym najbiedniejszym kraju opowiadałby te same bzdety?

Vote up!
0
Vote down!
0

halibuter

#87386

Dajmy Donkowi trochę czasu. Tuż przed V rozbiorem Polski okaże się, że IIIRP to bankrut (na poziomie afrykańskim).
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#87404

Biskup palant. Tyle.

Vote up!
0
Vote down!
0

mirek603

#87370