KRZYŻ NADAL STOI!

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Obrońcy Krzyża wygrali. Brawo dla nich, że nie dali się stamtąd usunąć. Dzięki im za to, że nie przestraszyli się kordonów policji. Krzyż stoi i prawdę mówiąc mógłby tam stać bez żadnych emocji, gdyby Komorowski nie chlapał ozorem bez zastanowienia.

Dzisiaj byliśmy światkami bardzo złego dla PO precedensu, Szef Kancelarii Prezydenta, pozostawiany sam na posterunku, musiał wycofać się z placu jak niepyszny i zrezygnować z przeniesienia krzyża. Michałowski odżegnał się od wszystkiego twierdząc, że to sprawa i porażka Kościoła.

Szkoda , że Kościół dał się w to wmanewrować, bo teraz SLD wyciera sobie nim gębę.
Teraz i lewica ustami Wenderlicha, i Kancelaria Prezydenta ustami Michałowskiego zwala wszystko na Kościół. Padały zarzuty, że źle się stało, że nie zjawił się tam żaden z hierarchów. Próbuje się traktować duchowieństwo jak marionetki do rozgrywania sprawy Krzyża.

Metropolita Warszawski - Kazimierz Nycz oświadczył, że konieczne jest, żeby miejsce krzyża zajęła tablica pamiątkowa. Podkreślił też, że Kościół nie jest strona w tej sprawie.

Prawdę mówiąc to i Kościół, i harcerze dali się oszukać podpisując porozumienie, które nie miał być zrealizowane, bo jak stwierdził Konserwator Zabytków w tym miejscu nic nie można zmieniać, bo to miejsce zabytkowe. To był główny zapalnik, który doprowadził do dzisiejszych wydarzeń.

Czy PO mogła temu zapobiec? Mogła, ale wydaj mi się, że taka "zadyma" była dla nich wygodna, bo spychała na drugi plan sprawy nieudolnego rządzenie państwem. Tyle, że zamiast zwycięstwa nad "garstką" oszołomów zrobiła się klęska trudna do oszacowanie i o nieprzewidywalnych dla nich skutkach.

Obrońcy Krzyża zapowiedzieli, że do czasu kiedy zostanie zapewnione na piśmie, że w tym miejscu będzie godne upamiętnienie katastrofy smoleńskiej, oni się stąd nie ruszą. Kościół nie potępia ludzi broniących krzyża. Mają do tego prawo - powiedział w homilii w kościele św. Anny ks. Małecki - Krzyż nigdy nie powinien być zagrożony w Polsce, i na świecie. A to nie Kościół naważył tego piwa.

Różne mądrale obrońców Krzyża nazywają oszołomami, ogłupionymi przez PIS ludźmi. Mówi się, że ich działania są nielegalne.

Przytoczę tu słowa Szymona Hołowni, którego kiedyś bardzo szanowałam, ale teraz uważam, że dryfuje on w złym kierunku. Powiedział on, że jest zażenowany sytuacją, jaka powstała w trakcie próby przeniesienia krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. Uważa, że osoby zgromadzone przed siedzibą prezydenta zachowywały się jak chuligani. Ci tzw. obrońcy krzyża tak naprawdę są jego profanatorami. Jego zdaniem wkradło działanie szatańskie. Mówił, że osoby sprzeciwiające się przeniesieniu krzyża nie postępuje po chrześcijańsku, bo tworzą podziały.

Panie Hołownia takich "chuliganów" mieliśmy w historii wielu - dzieci z Miętnego, mieszkańcy Nowej Huty i im podobni. Nie należy odwracać kota ogonem, nie było by reakcji, jakby nie było próby oszukania ludzi. A działanie szatańskie na pewno się wkradło, tylko czy jest one przez Pana dobrze rozpoznawane?

Ważne, że wg mnie to pierwszy gwóźdź do trumny PO, a Rezydent z Budy swoje urzędowanie naznaczył haniebnym piętnem walki z krzyżem. I po co mu to było?

zdjęcie W.Ł. - wykonane w nocy z 2-3 sierpnia

Brak głosów

Komentarze

Być katolikiem i takim Michnikowym lemingiem? Coś obrzydliwego. Ale właściwie nie ma czemu się dziwić. W PRL-u też istniały stowarzyszenia "katolickie" - PAX i "Znak". Działały legalnie, czerpały profity, podczas gdy "niepokorni" księża i inni działacze opozycyjni byli katowani za prawdę. Stosunek do tego krzyża jest miarą patriotyzmu i trwania w Chrystusie. Co z tego, że ktoś deklaruje się jako katolik, a głosi poglądy niezgodne z nauką kościoła lub występuje przeciwko krzyżowi - jak Hołownia?

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#76888

tez przechodził gehenne,a ludzie latami walczący o NIEGO

i o PAMIEC o Zamordowanych Gornikach,wiele bolesnych OBELG usłyszeli i wielu doswiadczyli REPRESJI

Krzyż stoi i ma stać.......

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#76890

ZNAM KILKU TAKICH ,,KATOLIKOW,,   MUSI POJSC W NIEDZIELE DO KOSCIOLA MUSI WZIASC SLUB KOSCIELNY,MUSI DZIECI OCHRZCIC,MUSI POSLAC DZIECI DO KOMUNI I MUSI POSLAC DZIECI DO BIERZMOWANIA A POTEM DZIECKO MUSI WZIASC SLUB KOSCIELNY....A PYTAM DLACZEGO MUSI???  I CO? I NIC, MUSI BO NIE WYPADA INACZEJ MUSI BO CO LUDZIE POWIEDZA...... A POGLADY NOZ SIE W KIESZENI OTWIERA!!  KRZYZ PRZESZKADZA KATOLICKA POLSKA TEZ PRZESZKADZA.....A MI TE SZMATY PRZESZKADZAJA!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#76899

A co to znaczy, że ktoś jest czyimś lemingiem???
Znając zwyczaje tych zwierząt nie widzę związku :)
Poza tym to bardzo ładne i sympatyczne zwierzątka bynajmniej nie "obrzydliwe" pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76964

TVP-info dzisaj przekroczyła granicę przyzwoitości. Transmisja była. Ale po transmisji zapraszają różnej maści socjologów, redaktorów, polityków, którzy głośno i jednoznacznie przerzucają sprawę krzyża na PiS. Jednen głos PiS-u od czasu do czasu nie ma wydźwięku. Gdybym nie oglądała transmisji, to jawi się obraz garstki oszołomów, dewocji religijnej inspirowanej przez PiS. Nie ma mowy o niedotrzymaniu terminu, którym w pierwszej wersji, miał być dzień wyjścia krzyża do Częstochowy i powrót już do św.Anny. A, że dzisiaj wyrok Sądu Najwyższego, to Elekt, wiedząc, że będą protesty postanowił znaleść temat zastępczy. Trzeba czymś zająć Naród, bo jeszcze zainteresowałby się stanem finansów państwa?

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#76897

Alexola

TO SYMBOL NARODOWY NAS POLAKOW SYNOW OJCA SWIĘTEGO JANA PAWŁA II KTORY NAKAZAŁ NAM BRONIĆ KRZYZA Z CAŁA MOCĄ I BRONIMY GO I ZAWSZE BRONIĆ BĘDZIEMY KOCHAM WAS RODACY ZA ODWAGĘ I NIEBYWAŁA DETERMINACJĘ POZDRAWIAM WAS Z CAŁYM SZACUNKIEM I WSPIERAM W KAZDYM MOMENCIE.MODLIMY SIE Z WAMI POLONIA Z USA.

Vote up!
0
Vote down!
0

Alexola

#76923

O kurcze, ale się napompowaliście ;) Przyjedźcie i pomieszkajcie tu w Polsce i wtedy pokażecie swój patriotyzm. Nie każdy Polak jest KATOLIKIEM, gdybyście nie wiedzieli.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77036

 Masz racje TVP-info dało dzisiaj ciała po całości. Jeszcze przed przejęciem TVP przez szeroką koalicje dziennikarze już serwilizmem walczą o stołki. Krzyż wygrał i zawsze będzie wygrywał a Rezydent zostanie nim przywalony. Całą zadymę wywołało PO a zaczął Elekt. Mam wrażenie że to zasłona dymna jak w Smoleńsku przed prawdziwymi problemami. Mediodajnie cały dzień dają relacje z Krakowskiego Przedmieścia a Donek debatuje po cichutku o sytuacji gospodarczej. Jeszcze trzy tygodnie temu byliśmy tygrysem europy a teraz już druga Grecją to co oni odwalili przez te dni że nagle taka że podniosą 1% vat a tu sie okazuje że to będzie około 5% i gdzie ich szumne zapowiedzi obniżek podatków. Tu jest pies pogrzebany.

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#76933

Nie wiem kto dostał tvp info w ramach odpolitycznienia. Podzielam Twoją opinię o zmianie lini z dyskursu podmiotów sceny politycznej na jednostronną indoktrynację po myśli rządzących.  Czereśniak z budy nakazał by do dnia zaprzysiężenia ta pamiątka katastrofy znikła z jego pola widzenia. Ja zauważyłem że osoba potraktowana gazem to był siwy starzec, natomiast nie widziałem lecących zniczy, a na meczach widać jak lecą petardy. Z opcji bedących za usunięciem wystąpiła jakaś anonimowa bura suka i jej koleś mocno skryci za ciemnymi okularami, a zwolennicy pozostawienia Krzyża przedstawili się z imienia i mazwiska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76968

Lemingi z telewizorni mają nową wodę na swój młyn, hahaha. W życiu większych głupków nie widziałam!
Przecież ten krzyż nie jest ani PiS-owski, ani PO-wski ani żaden inny!
Czy ci, którzy go tam postawili w odruchu reakcji na ludzką tragedię mieli wypisane na czołach komu sympatyzują?
Nie!
W katastrofie zginęli politycy wszystkich opcji, a na krzyżu nie pisze, że jest poświęcony tylko pamięci Pary Prezydenckiej i innym PiS-owcom.
Ci, którzy trwają przy krzyżu modlą się za wszystkie 96 ofiar, bez wyjątku.
Ale takiej np. pani Olejnik nigdy do półkul mózgowych podobne myślenie nie przyjdzie, ona potrafi się tylko wymądrzać nadstawiając inne półkule ręce, która lubi ją w nie szczypać. Jak nie będzie nadstawiać - wyleci z pracy.
PiS jest winny za wszystko - takie myślenie wszczepiają ludziom media w imieniu i z polecenia jedynej legitymnej i prawej partii miłości. Kto myśli inaczej, nie ma racji bytu, zostanie na zawsze głupim, zasmarkanym, fanatycznym pisiorem... Tak właśnie partia miłości pierze mózgi. Załosne metody żałosnej bandy wazeliniarzy i dyletantów.

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#77016

Masz rację ogłupiają naród, ale tymi dzisiejszymy zagraniami strzelili sobie w kolano

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#77069

SZKODA ZE NIE W LEB!!!  MOZE NASTEPNYM RAZEM ....

Vote up!
0
Vote down!
0
#77284

MNoże pożyjemy

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#77297

Ten i inne krzyże są Naszą podstawą, fundamentem.
Bo kim byliśmy, zanim mądry Król sprowadził go do Polski?
Garścią skłóconych, słowiańskich szczepów,zwalczających się nawzajem w imię poszerzania terytoriów?
Co pozostanie z Polskiej tożsamości, po usunięciu krzyży i Kościoła?
Czy wtedy nie staniemy się stadem zagubionych nomadów europy?
Czy nie podzielimy losu Cyganów?
I czy ten obecny atak nie jest w istocie elementem planu wynarodowienia POLAKÓW?
P.S I w innym temacie:
Czy Ten, kto oflagował tekst @sgosi, ma dość cywilnej odwagi, aby się ujawnić i uzasadnić flagę, czy też jest kretem bez twarzy i honoru?
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76940

"flagged"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#76951

Zaznaczając opcję flagged, ktoś (lub coś), zgłosił ten tekst do moderacji.To znaczy, że nie zgadza się z formą lub treścią tego wpisu.
Po uważnym przeczytaniu nie zauważyłem uchybień formalnych.
Stąd wzięło się moje pytanie w postscriptum.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76958

zastrzeżona jest ona dla wyżej stojących w hierarchii NP...

Czy tak? 

Vote up!
0
Vote down!
0
#76970

Na pewno w związku z rangą.A ta jak wiadomo zależy od punktacji, czyli -aktywności.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#76976

zła menażeria. Choć taki Pieronek czy Życimski niby ze starego rozdania, a zachowują się już od lat jak "księża patrioci".
Dzisiaj wyręczyli swoimi wypowiedziami samego łżeMichnika.
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#76948

w Odpowiedzi na szafowanie Krzyżem na którym umarł Bóg a nie Kaczyński, w odpowiedzi na obłudę i antychrześcijańskie grupy Rydzyka dziś pod Pałacem Prezydenckim

Vote up!
0
Vote down!
0
#76952

Pomyliłeś tunele.Ten nie prowadzi do twojego kochanego szamba.Dlatego zbieraj swoje ulubione cukierki, i idź ssać je u siebie.
Żegnam oziemble.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76961

Powinienieś, Osiołku, dostać bana za ten wulgarny nick.

A krzyż przed palacem jest symbolem rozpaczy wielu ludzi,
którzy uświadomili sobie, że w katastrofie straciliśmy 96 ważnych dla Polski osób.

Nie reklamuj w tym miejscu tej swojej stronki dla tanich, bezideowych skandalistów - to nie telewizja prywatna, wszyscy tu mają wojewódzkich i jemu podobnych glęboko w dupie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76966

Co i kogo i gdzie masz nie interesuje mnie, epitetów tylko można się spodziewać po Was najwyraźniej. Wojewódzkiego nie toleruje tak jak i PISu. Krzyż jest symbolem zbawienia a nie rozpaczy ( rozpaczy na pokaz czyli obłudy). O moich ideach nic nie wiesz, bo jak każdy z Pisu widzisz tylko swoje racje, a do PO nie nie należę wiec masz pecha a co do funkcjonariusza...widać nawet i nick Ci z profesji został... co to było SB ?

Vote up!
0
Vote down!
0
#76977

wejść na portal używany głównie przez sympatyków PiS z obraźliwym nickiem i narzekać na epitety? Gdybym wszedł do mieszkania np. wymyślonego pana Wojtka w koszulce "Wojtek to chuj", liczyłbym się, że nie zostanę przyjęty przesadnie entuzjastycznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76990

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę z tego,że aby z kimś dyskutować, to trzeba mieć choćby elementarną wiedzę.
Argumenty bierze się z wiedzy, a nie z gandzi.
Dlatego proponuję, dajcie sobie spokój i wracajcie do swojego rynsztoka. Tam wam wystarczą hasełka.
A ty , pantofelku, przetrzyj ślepka, to zauważysz mój nick,
to ten pod twoim wywołaniem.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76992

Taaak... rozpacz na pokaz - doskonale bylo to widac na filmie Solidarni 2010. Masa zaplakanych osób, która "pokazala się" w telewizji w celach... cóż, zapewne politycznych - a teraz z tego samego powodu broni krzyża.

Klapiesz jęzorem na temat ludzi, którzy mają w sobie tyle serca i odwagi, że walczą o coś, w co wierzą. Rzucasz w ich kierunku oszczerstwa i szydzisz z ich bólu.

Nawet, jeśli w tym tlumie byli jacyś polityczni agitatorzy, to co z calą resztą? Oni walczą o coś większego, niż ich wlasne ego, czego Ty najwyraźniej nie jestes w stanie zrozumieć - taka wlasnie jest ta Twoja "ideowość".

Ja mam pecha, że "nie nalezysz" do PO?
Nie, to my wszyscy mamy pecha, że jest Was tak wielu: upośledzonych moralnie i cierpiących na przerost ambicji, niepopartej zdolnością do samodzielnego myślenia, przez co tak latwo dajecie sobą manipulować tym, którzy są wystarczajaco zdeterminowani.

E tam, zresztą... nie chce mi się z Tobą gadac, nudzisz.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77048

"Strona ta nie ma na względzie nikogo obrażać a tym bardziej namawiać do przejścia na czyjąkolwiek stronę. Manifestujemy tylko swoją dezaprobatę wszelkim oszołomom, idiotom, mitomanom, którzy dziwnie się składa; w większości reprezentują jedną opcję polityczną."

Rzeczywiście - nikogo nie obraża. Człowiek kulturalny szanuje przeciwnika w sporze, a nie nazywa go oszołomem, idiotom, czy mitomanem. Argumentacja ad personam zgodnie z prawidłami retoryki to lamerstwo.

W zasadzie powinienem sobie podarować odpowiadanie na tego typu zaczepki z Twojej strony, ale ostatnio coraz bardziej irytuje mnie postawa przeciwników PISu - na najniższym poziomie (komentarze na portalach) przejawia się nierzadko skrajnym chamstwem, na szczeblu parlamentarnym używa się bardziej wyszukanych słów, choć i tak brak poszanowania PISowców, a wokół roztacza się mgiełka "oszołomów" i "ciemnogrodu". Co byłoby jeszcze do przełknięcia, ale zaraz potem wmawia się, że to PIS jest chamowaty i agresywny - i tego już przełknąć nie mogę. Co za obłuda.

Na dodatek dzisiejszego dnia (wyczucie czasu jak w kabarecie), w miejscu, które jest niesłychanie opiniotwórcze pojawiło się coś takiego:

http://demotywatory.pl/1957248/Hipokryzja

I kto tu jest hipokrytą?

Vote up!
0
Vote down!
0
#77003

Masz rację nie można nazywać kogoś oszołomem, a potem obrażać się, że ktoś odpowie tym samym :D Cham nie może żądać szacunku od ludzi, których chamsko traktuje. A nik "piswpizdu" jest po prostu żałosny :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#77040

pamiętaj o codziennej toalecie miejsc wrażliwych!

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#77044

Kościół, jak zwykle w trudnym momencie umywa ręce :( Bardzo przykre zwłaszcza dla katolików :(
To nie jest miejsce dla tego krzyża, co więcej dla ŻADNEGO krzyża, każdy to wie.
PS ... może, gdyby zaczęli dziś usuwać krzyż byłyby ofiary w ludziach i znów mielibyśmy "męczenników za ojczyznę". Ludzie naprawdę nie mają co robić :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#76962

Każdy to wie? Każdy zaprogramowany tefałenem?
A niektórzy ludzie "mają co robić" bo im kazali w młodzieżówce pełoskiej?
A tak poza tematem:
Inne myślenie to od "inteligencji inaczej"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#76965

Czy ja Cię obrażam??? Czy ja Ci mówię, że jesteś "inteligentny inaczej"???? NIE, nie uważam Cię za "debila i oszołoma" TYLKO dlatego, że myślisz inaczej. Mnie się tylko nie podoba, że ktoś się bawi symbolem religijnym. I mówię o tym głośno, bo mam takie prawo :) ... jeszcze mam? ;)
CHRZEŚCIJAŃSTWO TO MIŁOŚĆ, POKORA, TOLERANCJA I WYBACZENIE, o czym niektórzy ludzie często zapominają :(
Na nieszczęście dla Ciebie, nie jestem ani z PO, ani z TVN.
A na marginesie w naszym pięknym języku ojczystym jest: "TVN-em" i "PO-wskiej", jeśli już :) Słów, które napisałeś nie da się nawet przeczytać.
Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#76996

jasne, masz prawo. Natomiast nie masz prawa formułować sądów w rodzaju "wszyscy ...", ponieważ sam fakt, że znajdujesz to polemistów, stwierdzenie takie falsyfikuje.

Vote up!
0
Vote down!
0
#76998

Zgadzam się Budyń z Tobą w 100%, słowo "wszyscy" było w tym kontekście na wyrost, ale zauważ, że rospin nie za to wyzwał mnie od myślących inaczej :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#77031

Przepraszam za nieodpowiednie sformułowanie.
Jeżeli jednak przeczytasz moją odpowiedź, to myslę że zrozumiesz moje wzburzenie.
Podstawą do wydawania opinii powinna być wiedza, a nie płytki blichtr zaczerpnięty z gazet.
To nie partie, a tym bardziej "kreatorzy PR" są podstawą bytu państwowego.
Nie ma narodu, kiedy nie ma tradycji i historii.
A Polska opiera się na Krzyżu i Kościele Katolickim.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77034

Obrażasz moje uczucia jako Polaka i Patrioty, nazywając obronę krzyża w KATOLICKIEJ POLSCE zabawą.
Bo tak jak dla mnie nie jest to zabawka,tak i dla moich przodków zabawką on nie był.
A ginęli między innymi za to ABY W KAŻDYM MIEJSCU POLSKI MÓGŁ STAĆ TAKI WŁAŚNIE.Przy drodze i ZWŁASZCZA przed pałacem.
NIE gwiazda dawida, nie krzyż prawosławny, a właśnie krzyż KATOLICKI.
A zasadami, o których piszesz, kierowałem się dziesiątki lat.I co mnie spotyka? Zezwierzęcone stado zaprogramowanych ćwierćintaligentów, usiłuje odebrać mi wartości dla mnie najwyższe. BOGA,HONOR I OJCZYZNĘ.
W imię czego -jakiejś wyimaginowanej swietlanej przyszłości w nieistniejącej rzeczywistości,
I kto mi ten kit wciska?
Ktoś, kto wielokrotnie udowodnił, że słowa i odpowiedzialność za nie, są dla niego NICZYM.TO TAK NA POTRZEBY KAMPANII.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77011

Krzyża bronić nie trzeba, krzyż obroni się sam, jak bronił przez setki lat. Krzyż jest w nas chrześcijanach i namawiam byś nadal kierował się zasadami chrześcijaństwa, jeśli się nimi kierowałeś. To, że ludzie w koło kłamią i kradną nie znaczy, że i my mamy tacy być... A co do obietnic wyborczych, nie znam partii, która nie rozdawałaby "wyborczej kiełbasy" podczas kampanii, to NIE FAIR, ale tak jest i trzeba ich obietnice dzielić przez 10, co najmniej ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#77030

Zdecydowana konfabulacja.Krzyż NIGDY NIE BRONIŁ SIĘ SAM. Bronili go POLACY. PATRIOCI I KATOLICY. I teraz TEŻ TAK BĘDZIE. Bo dlatego, że nie wstydzę się swoich przodków, to będę KONTYNUOWAŁ ICH DZIEŁO.
A na kłamców, jako wyrazicieli MOJEJ woli nie godziłem się, nie godzę i nie będę godził.Niezależnie od tego pod jakim SZYLDEM występują.
Co zaś do stosowania zasad chrześcijańskich.Zgoda.
Ale po małym uzupełnieniu. SZANUJ LUDZI TAK, JAK POTRAFIĄ USZANOWAĆ SIĘ SAMI. Serce, nawet w całości, dla ludzi PRAWYCH. Pięść dla niegodziwych.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77058

Może i masz rację, religia nie przetrwa bez wyznawców.
Byleby nie byli fanatykami, jak ci od wypraw krzyżowych i ataków terrorystycznych, w imię Chrystusa i Mahometa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77075

Proszę powiedzieć co takiego złego pańskim zdaniem było w wyprawach krzyżowych?

Europie chrześcijańskiej w dzisiejszych czasach brakuje właśnie tego fanatyzmu tej głębokiej wiary i tego w co kiedyś wierzyli pierwsi chrześcijanie, za to byli gotowi oddać swoje życie, dlatego Europa w dzisiejszych czasach pozbawiona tego tzw. fanatyzmu powoli umiera.
Europa została zakażona liberalnym oszustwem o wolności, który powoli doprowadza Europę oraz cały świat chrześcijański do całkowitej zagłady.

Ludzie bez wiary umierają ponieważ są letni, nie są ani gorący ani zimni co jest największym objawem opętania przez liberalne oszustwo o wolności i równości dla wszystkich ze wszystkimi występujące w społecznościach dzisiejszej Europy.

Dlatego właśnie z tego powodu na przykład w Holandii bardzo dużo Holendrów przechodzi w dzisiejszych czasach na islam ponieważ każdemu człowiekowi jest potrzebna strawa duchowa oprócz strawy fizycznej do w pełni szczęśliwego życia, przedmioty i dobrobyt tego ludziom nie zastąpią, a niestety kościoły chrześcijańskie w Europie zachodniej nie dostarczają pożywienia duchowego zwykłym ludziom żyjącym w tamtych krajach. Ludzie dlatego odnajdują się w innych mocniejszych i bardziej ekspansywnych religiach, które jeżeli nic nie zrobimy zdominują naszą chrześcijańską europejską kulturę.

Szalom.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77093

Mam jakiś dobry dzień, co i rusz trafiam tutaj na przykłady historyczne, cokolwiek kontrowersyjne, powiedzmy :).
Wyprawy krzyżowe to nie taka prosta do zinterpretowania sprawa.
Po pierwsze pamietać trzeba, ze pojmowanie religii w średniowieczu rozniło się mocno od współczesnego.
A wielkim uproszczeniem jest pogląd, ze ci brudni i zacofani rycerze, pchani fanatyzmem, napadli niewinnych muzułmanów... Tamci też mieli dużo na koncie.

Mentalnośc i jednej strony, i drugiej była zupełnei inna, obawiam się, ze cięzko nam do końca pojąć ich motywację.

A najzabawniejsze jest to, ze po paru latach obie strony zaczęły darzyć się wzajemnym szacunkiem, mimo regularnie toczonych wojen. Etos rycerski europejski i etos Saracenów nie różnił się tak bardzo - wbrew pozorom.

Bardzo ciekawe są dzieje tzw. Outre - czyli, w skrócie, Królestwa Jerozolimskiego i inncyh państewek łacińskich powstałych po I krucjacie.

Tylko tak sygnalizuję - sprawa krucjat nie jest do końca ani czarna, ani biała... o ile w ogóle mozemy je oceniać pod względem moralnym, posługując się naszą XXI-wieczną miarą rzeczy i umysłami ukształtowanymi 1000 lat później...

Vote up!
0
Vote down!
0
#77101

Z taką interpretacją wypraw krzyżowych jestem w stanie się pogodzić jako fanatyk religijny Panie max :)

Dużo zdrowia.

Naszą miarą cywilizowanych XXI-wiecznych ludzi tak przecież opętanych przez fanatyczną liberalną miłość dla wszystkich innych religii i kultur z całego świata oprócz naszej własnej, z której m. in. i My jako naród przecież się wywodzimy jest wolność i miłość ponad wszystko.

Nic bardziej mylnego jak stwierdzenie, że wyprawy były albo czarne albo białe, z tym zgoda, ale te wyprawy były na pewno na wskroś chrześcijańskie w rozumieniu tamtych ludzi, przecież tamci ludzie byli święcie przekonani, że walczą w imieniu swojego chrześcijańskiego Boga Jedynego oraz jego syna Jezusa Chrystusa z niewiernymi mordercami chrześcijańskiej wiary...No chyba, że rzeczywiście to kłamstwo, na którym potem zbudowano całą chrześcijańską Europę?

Vote up!
0
Vote down!
0
#77104

Ja nie deklarowałem wojen krzyżowych, tak jak nie deklarowałem walki z czerwoną gwiazdą, czy z tą chmurką gwiazdek na fladze unii.
Dlatego właśnie oczekuję, że i moje symbole pozostaną w spokoju i na swoim miejscu.
Filozoficznie- uchowaj Boże Cara w jak najlepszym zdrowiu. ALE JAK NAJDALEJ OD NAS.
Co carskie, to carskie, ale od mojego łapy precz.
Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77085

"Prawdę mówiąc to i Kościół, i harcerze dali się oszukać podpisując porozumienie, które nie miał być zrealizowane, bo jak stwierdził Konserwator Zabytków w tym miejscu nic nie można zmieniać, bo to miejsce zabytkowe."

Oglądałam makietę pomnika ofiarom Smoleńska. Szkaradztwo, ale panu konserwatorowi ten za przeproszeniem bubel na Powązkach nie będzie przeszkadzał.
Nic nie stoi na przeszkodzie wkomponować skromną płytę pamiątkową przed pałacem tak by niczego nie zmieniać. Ma do swej dyspozycji architektów, którym - jeśli nie wiedzą jak to zrobić, mogę podpowiedzieć albo niech jadą do Włoch lub Hiszpanii zobaczyć jak się wkomponowuje elementy współczesne w przestrzeń zabytkową.
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#77001

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
odpowiedziała by pani na moje pytania?
(link na życzenie)

Vote up!
0
Vote down!
0

SpiritoLibero

#77087

A to ich piwo i niech sami piją. Nie dziwię się, że nie chce się wtrącac i tak tym g,,, zostali ubabrani

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#77071

Broń nas Boże przed takimi współwyznawcami. spowiada się pewnie tylko u agentów tak jak bolek u cebuli. 

Dziękuję wszystkim obrońcom krzyża którzy czynem i słowem potrafili Go obronić. Ja niestety musiałem być w pracy przez cały dzień ale jutro mam nadzieję tam dotrzeć choć na chwilę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77012

Panie Szymonie
Mocne słowa, tylko czy winni są ci którzy chca upamiętnienia w tym miejscu tragedii smoleńskiej, czy ci którzy tę niepotrzebną awanturę wywołali. Dlaczego nie ma w Pana tekście odniesienie się do niedelikatnej wypowiedzi Elekta? Nie zastanawia Pana po co po podpisaniu porozumienia Konserwator Zabytków bezmyślnie zapowiedział, że nie ma mowy o tablicy w tym miejscu.
Zamiast oskarżać tych zdeterminowanych ludzi, którzy nie chcą się dac oszukać, może lepiej byłoby zastanowić się nad przyczynami tej profanacji innymi niż zła formacja i milczenie kościoła.
Pozdrawiam

pani gosiu,

dlatego, ze nie uwazam, zeby ta wypowiedz byla niedelikatna. po drugie - konserwator mial racje. tam fizycznie nie ma miejsca dla pomnika. chyba ze przeniesiemy poniatowskiego. o tablicy zdaje sie nikt sie nie wypowiadal. tablica jak najbardziej byc powinna. a od konserwatora wymagam, by bronil zabytkowej materii stolicy. jesli o mnie chodzi - moim zdaniem uklad: tablica pod palacem, piekny (pokazywano projekt) pomnik na cmentarzu jest optymalny. tam czcicmy zmarlych. jesli zas chcemy czcic jakies przebudzenie polityczne czy spoleczne, dobrze by bylo zamiast pomnikiem pokazac to najpierw czynem. jesli takim, jak dzisiaj panstwo pod palacem, to ja dziekuje za takie upamietnianie.

uciekla tez pani od mojego pytania: jaka to dobra nowine oglosili dzis swiatu wyjacy, przywiazujacy sie do krzyza i zachowujacy sie jak stadionowl chuligani chrzescijanie?

I pod moim wpisem

pani gosiu,

porównywanie mieszkańców nowej huty do tej grupy, która dziś profanowała krzyż jest koszmarnym nadużyciem. co innego, gdy krzyż staje się symbolem walki przeciw złu, które łamie ludziom kręgosłupy, a co innego gdy staje się elementem politycznego szantażu i cynicznej gry polityków, z których jedni na przykład twierdzą że to oni mają monopol na polskę wiarę, sprawiedliwość. otóż nie mają. pani naprawdę tego nie widzi?

Widzi Pan winę tylko jednych polityków?
Jeśli tak jest to właśnie pan jest najpepszym przykładem, że chodzi o politykę, a nie o krzyż. Panu też. Ci ludzie bronią swoich przekonań i nie chodzi tu o jakąś opcję polityczną, ale o uczucia tych ludzi jakie wywołała katastrofa smoleńska.
A może teraz tez probuje się łamać kręgosłupy?
Pierwdzym "ukazem" Komorowskiego musialo być usuwanie krzyża?
To nie jest gra polityczna i jątrzenie?
A z Rezydentem z Budy - fakt, że mnie poniosło mnie, ale mam wrażenie, że jeszcze nie raz będziemy się wstydzić. Obym się myliła, bo dla mnie dobre imie Polski jest bardzo ważne.
Demokracja drogi Panie polega na tym, że każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy nie tylko pederaści na swoich wyuzdanych paradach.

Podoba sie?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

GosiaNowa

#77074