Szłam w Marszu Niepodległości

Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

Właśnie wróciłam z Marszu Niepodległości. Ok godziny 14.30 wyruszyłam z kolegami spod "Rotundy". Szliśmy do Placu Konstytucji pieszo ul Marszałkowską.
Niestety zagrodziła nam drogę Policja. Poinformowano nas, iż nie mogą nas przepuścić, gdyż ochraniają właśnie manifestację "anty-manifestantów". Skierowaliśmy się bocznymi ulicami i tak do Placu Konstytucji dotarliśmy od strony ul. Pięknej.
Widziałam ciekawą scenkę - grupa podobnie ubranych młodych ludzi, ok. 15 osób , w kapturach i zasłoniętych twarzach w pewnym momencie wszczęła bojkę między sobą. Była to prowokacja. Nikt jednak nie zwracał uwagi, milicja szybko nadbiegła i wtedy oni zgodnie uciekli.
Weszliśmy na skraj Placu Konstytucji parę minut przed 15. Na środku Placu, od strony ronda z Rotundą, stały samochody i armatki wodne. Czekaliśmy na ruszenie pochodu.
Niestety zaczęła się raptownie zadyma od strony, gdzie była ochraniana kontrmanifestacja. Puszczono gaz łzawiący i uruchomiono armatki wodne. Wokół nas były osoby na wózkach inwalidzkich. Pomogliśmy im wycofać się za słupy podcieni. Baliśmy się, że zostaną stratowani przez cofający się tłum. Staliśmy na rogu Pięknej i Placu Konstytucji. Myśleliśmy, że uda się nam jednak dołączyć do pochodu. Niestety po wycofaniu się ludzi plac wyglądał na pobojowisko a gaz łzawiący szczypał w oczy. Kilka kostek granitowych leżało luzem.
Nie mieliśmy pojęcia dlaczego była interwencja policji a nie spokojny wymarsz planowana trasą. Jeden z moich kolegów był z 10 letnim synem. Stał dumnie z flagą polską, w pewnym momencie gdy tłum ruszył trochę się wystraszył. Woda z armatki sięgnęła gdzieś metr od nas. Było spokojnie a o mało nie zostalibyśmy oblani. Maluch próbował trzeć oczy, ale mu wytłumaczyliśmy, że nie wolno tego robić i by jak najmniej mrugał powiekami. Wszak był w towarzystwie starych podziemniaków i zadymiarzy lat 80-tych. Nawet przez moment żałowałam, że nie wzięłam mokrych chusteczek z których robi się maskę p.gaz. Na szczęście Plac Konstytucji jest przewiewny i gaz nie był tak groźny.
Postanowiliśmy iść na Plac na Rozdrożu. Szliśmy Piękną. Po drodze minęliśmy kilka grup manifestantów, którzy podobnie jak my zostali odłączeni od pochodu. Jedna licząca ok 100 osób z banerem łódzkim szła w całkowicie przeciwnym kierunku. Grupka kilkunastu młodych ludzi zapytała nas na Alejach Ujazdowskich o Ratusz. Próbowaliśmy im tłumaczyć, że do Ratusza jest ok. 3 km i to w przeciwna stronę. Proponowaliśmy aby szli na Plac na Rozdrożu, bo tam zmierza pochód i możemy mu w ten sposób wyjść na przeciw. Na Placu na Rozdrożu był już spory tłumek. Był to punkt zborny Klubów Gazety Polskiej. Właśnie w przejściu podziemnym dowiedziałam się , że Niemcy - "ANTIFA" narozrabiali już, gdzieś się zabarykadowali.
Koleżanka idąca w pochodzie powiadomiła mnie telefonicznie, że pochód kieruje się w stronę ul. Puławskiej i będzie szedł pod Belweder a następnie na Rozdroże. Ruszyliśmy na spotkanie pochodu. Od pomnika Piłsudskiego pod Belwederem dołączyliśmy do pochodu i przeszliśmy w sposób zorganizowany na Plac na Rozdrożu, pod pomnik Dmowskiego. Wznoszone były hasła : Bóg, Honor i Ojczyzna, śpiewano Rotę. Po krótkim przemówieniu pod Pomnikiem pochód zaczął się rozformowywać. Czoło poszło dalej Alejami Ujazdowskimi. Maruderzy zostali. Byłam wśród nich. Ciekawe, że z flagami byli wśród nas obrońcy gejów. Dwóch takich wdało się w dyskusję z otoczeniem. Było spokojnie, jednak doszliśmy do wniosku, że być może kontrmanifestanci wpuścili w nasze szeregi swoich.
W pewnym momencie zobaczyliśmy od strony ul. Szucha zbliżające się armatki wodne, przeszliśmy na druga stronę ulicy, czyli w okolice Baru, by w razie czego wycofać się w stronę parku. Wtedy ktoś powiedział, że pali się wóz TVN. Przyjechała straż pożarna i gasiła. Tłum się rozchodził w spokoju. O 17.45 doszłam do stacji metra Politechnika.

Ewidentnie od wielu dni środowiska niechętne Marszowi Niepodległości dążyły do agresji. Ściągniecie z Niemiec Anfify, zablokowanie ul. Marszałkowskiej i spowodowanie dezorganizacji miejsca zbiorki pochodu, było prowokacją. Urząd miasta Warszawy nie powinno dać zgody na zbiórkę anty-manifestantów w pobliżu punku skąd miał ruszyć MARSZ. Wszak zamieszki wybuchły właśnie na styku. Ciekawe, że Ambasada Amerykańska miała informację o tłumieniu manifestacji, gdyż ostrzegała swoich obywateli. Widziałam sporo obcokrajowców, którzy byli świadkami polania wodą spokojnie czekających na wyruszenie pochodu.
Odpowiedzialność za zaistniałe szkody powinni ponieść ci co od wielu tygodni ściągali posiłki nawet z zagranicy, by stanąć na drodze patriotom. Jak można Polakom bronić przejścia ulicami miasta i prosić o pomoc Niemców i Rosjan???? Niestety Pan Blumsztajn i jego otoczenie przesadziło. Powinni moim zdaniem, stanąć przed sądem za sianie nienawiści.
Ci lewacy, którzy wezwali Niemców i dziś sprowokowali konflikt nie zasługują na miano Polaków. Są to zaprzańcy i degeneraci. Zasłużyli na infamię. Najlepiej na kilka pokoleń.
Na drugi raz pomyśli taki co robi!

Nie życzę sobie i mam do tego prawo, by ktokolwiek w moim kraju stanął mi na drodze, gdy chcę w dniu święta mojej Niepodległej Ojczyzny, z flagą i biało-czerwoną opaską na rękawie, w gronie przyjaciół przejść ulicami mojej stolicy lub dowolnego innego miasta. Z takimi osobami będę walczyć, bo godzą w wolność mojej Ojczyzny o niepodległość, której walczyłam i walczyć będę.
To moja ojczyzna i wara od niej wszelkim zdrajcom.
Won do Moskwy i raus do Berlina!

Brak głosów

Komentarze

"Wyborcza" straszyła, że organizatorzy Marszu wzywają skrajnie prawicowe bojówki, usprawiedliwiając w ten sposób ściągnięcie Antify. Z różnych relacji wynika,że jedynymi obcokrajowcami byli lewaccy terroryści z Berlina, którzy sobie pohasali na Nowym Świecie.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
-1

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#199307

Z rozmowy z uczestnikami marszu wiem że koło pl. Konstytucji też była grupa agresywnych Niemców. Tych z Nowego Światu podobno zwinęli więc musiało być więcej takich grup. Na Nowym Świecie pobili ludzi z grup rekonstrukcyjnych którzy mieli uświetnić imprezę p.Rezydenta a potem uciekli do siedziby Krytyki Politycznej gdzie się zabarykadowali przed policją.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199316

wytępią nas w pojedynkę dawno to robią ale teraz anichilacja przyśpiesza 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199320

gość z drogi

to sa polskie ulice i nikt mi na nich nie zabroni świetowania

w moim Kraju

całuski dla dzielnego dziesięciolatka,gratulacje dla TATy

re GAZU my  to znamy i Pamietamy

szczególnie jak nas poczęstowali nim w Katowicach,gdy schroniliśmy sie

w Kościele Mariackim  przed ZOMO i Wojskiem 

a helikopter bombardował nas Gazem,wcześniej polali nas wodą z armatek....zieloną

czyżby cwiczenia przed następną AKCJĄ?

przymiarka sił....?

i jeszcze te grozby ciecia Grasia i wydanie polecenia/zarządzenia  ?przez 

nieobecnego płemiera,

plus niezalezne 24 godzinne sądy i niezalezni prokuratorzy

...znamy,pamietamy....

Pani Jadwigo

dla Pani,dla wszystkich świętujacych Nasze Polskie Świeto 

serdeczne pozdrowienia dla CHŁOPCZYKA z flagą :)

a dla tych Prowokatorów i Bijących NAS

won i raus

niestety mam tylko dla was Dziesiatke ale za to z wykrzyknikiem

pozdrowienia ze środka Polski,wciąż pamiętajacej smród Gazu i łzy

1o

Vote up!
0
Vote down!
-1

gość z drogi

#199341

skoty na ulicach przepustki by iść na nocną zmianę do pracy

 dziś nie ma rodziny nic nie powstrzyma upadku tej ziemi 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199346

ściągniętą" był ktoś kto szedł - spokojnie jak wszyscy - obok wozu organizatorów z flagą serbską. Może to był ten zbrodzień:))))? -  wg "standardów" GW

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199325

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199329

nakrąca takie filmy statyści za darmo służby dostarczają 

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199333

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika zwykły polak nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

tego cwela policyjnego w cywilu co kopie przechodnia !

Vote up!
0
Vote down!
-1

Motto na dziś: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".

#199338

Żydowizna z ul. Czerskiej przygotowała dla Polaków,dzień
pełen wrażeń.Dziękujemy wujku AAronie.

Vote up!
0
Vote down!
-1

JAN OLSZEWSKI

#199348

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Ze środka tego nie było widać, ale myślę, że wyglądało imponującą - patrzac w okolicach ruskiej ambadady w dół ulicy, nie widziałam końca. Chciałabym to zobaczyć. Proszę, dajcie linki :))

Vote up!
0
Vote down!
-1

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#199345

też byłam na Marszu. Pierwsze, co zrobiłam, to otworzyłam komputer, aby się zorientować, jak to wyglądało z innej strony.Podaję też w skrócie, moją relację.

Na Plac Konstytucji dostałam się jakąś boczną uliczką, po odbiciu z Marszałkowskiej i jeszcze jednej przecznicy,gdzie widziałam leżącego na chodniku gościa( chyba pod wpływem narkotyków). My z mężem szliśmy razem z jakąś grupą młodych ludzi (chyba kibiców), którzy także zmierzali na Plac Konstytucji. Na miejscu było sporo policjantów otaczających plac, ale nadchodząc z tyłu przeprosiłam i przeszliśmy po prostu. Tam po paru minutach zaczęło się robić nieciekawie, słychać było huk petard (bardzo blisko, ale będąc w tłumie nie widziałam kto je rzucał) i głośne ostrzeżenia policji o możliwości użycia "środków przymusu bezpośredniego". Stojący w pobliżu mnie młodzi ludzie, byli najwyraźniej oburzeni groźbami  policji i nie ruszali się z miejsca. Atmosfera gęstniała, byłam zdezorientowana, bo nie wiedziałam co robić. Na szczęście przedostałam się w kierunku ludzi niosących obraz Chrystusa Króla i tam już usłyszałam komunikaty organizatorów Marszu. Dalej już wszystko poszło sprawnie aż do końca, czyli do pomnika Dmowskiego.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199389

Szedłem z córką cały marsz przy samochodzie organizatorów. Jedna rzecz była dla mnie bardzo ważna a jest pomijana:
1. Organizatorzy zianicjowali śpiew "Pierwszej brygady" czyli pieśni Piłsudczykó.
2. Przy pomniku Piłsudskiego organizatorzy zainicjowali hasło "Chwała i cześć Marszałkowi".
Mam nadzieję że w końcu doczekałem pogodzenia tych dwóch grup patriotycznych w walce z "czerwoną chołotą".

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
-1

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#199352

Na tej części z orkiestrą niestety już nie byłam ale zobaczcie sami:
http://www.youtube.com/watch?v=yvyXWiE9llM&feature=player_embedded#!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#199361

Jedna rzecz mnie zastanawia. Te samochody które spłonęły były ochraniane przez policję. Jak więc można było je podpalić pomimo kordonu policji wokół nich?

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
-1

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#199364

To się zgadza, bo jeszcze długo przed przyjściem manifestacji na Rozdroże szpaler Policji przeniósł się w rejon gdzie później płonął samochód TVN.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#199373

SB nie takie rzeczy robiła, widać u nas po staremu

wp

Vote up!
0
Vote down!
-1

wp

#199391

Ludzie koło mnie krzyczeli: " prowokacja, prowokacja !"

Istotnie widziałam dym , gdzieś za głowami uczestników marszu, ale kto podpalił to pewnie wie kilka osób (te, które podpalały i te które to zlecały). Pędzący do interwencji policjanci,poturbowali mężczyznę, który miał mniej szczęścia niż ja i nie zdążył w porę się wycofać.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199396

Najpierw kibice bujali samochodem i wskakiwali na dach sąsiednich aut. Potem odjechał samochód Polskiego Radia i chwilę po tym zomowcy otoczyli wóz TVN. Parę minut później zomo się wycofało (możliwe, że z dziennikarzami) a kibice podpalili (chyba wrzuconą racą) wóz. Krótko potem, policja z Al.Szucha ruszyła do przodu.

Moim zdaniem to raczej nie była prowokacja, tylko fakt, że kibice palący się do bójki są niestety dość kłopotliwym sojusznikiem, choć niewątpliwie nastawionym patriotycznie. Dlatego w przyszłości warto zadbać o ich umocowanie w manifestacji np w roli służby porządkowej.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199433

A nie wydaje Ci się dziwne, że zomowcy zrezygnowali z ochraniania samochodu TVN, skoro tłum gęstniał  i wszystko mogło się zdarzyć ? Wycofali się być może z dziennikarzami, jak piszesz. A może to któryś pismak wrzucił racę , a kibice tylko skakali po aucie ? W ten sposób wszystko wygląda jakby winni byli kibice a dziennikarze mają swojego upragnionego "niusa".

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199472

Samego momentu podpalenia nie widziałem. Po wozie TVN-u płakać nie będę. Inni reporterzy są cwańsi i filmują z daleka. TVN włazi na mszę, czy w środek nieprzychylnej im demonstracji. Potem przeinaczają fakty a ludzie ich oglądają bo mają najbardziej dramatyczne ujęcia. Nic się nie stało, że świętym krowom dano po nosie.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199495

byc moze mam wiecej w sobie kibola niz pana w garniturze ,ale tyle klamstw co wczoraj widzialem i slyszalem w mediach ,to mozna przyrownac tylko do stanu wojennego.uwazam ze na przyszlosc trzeba cos z tymi telewizjami zrobic, ale w sposob zorganizowany,jakies zezwolenia ,albo ostentacyjne zaslanianie kamer  jakimis transparentami,co najmniej,ale reka swierzbi juz od dawna.nie ulega dla mnie watpliwosci ze tak bliska obecnosc tvnu czy na pl.konstytucju  superstacji to glupota lub prowokacja

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199514

Przestała chronić, pomimo, że nie było jakiegoś zagrożenia. Na wysięgniku tvn była dodatkowo jakaś "tęczowa" wstęga. Ewidentnie - moim skromnym zdaniem - by sprowokować manifestantów bądź uprawdopodobnić tezę, że zostali zaatakowani przez uczestników manifestacji - bo wszak nie wiemy kto podpalał.

Najprawdopodobniej nie byłoby podpalenia, bądź podpalenie przez agentów "słuszności i postępu" trudniej byłoby zrzucić na manifestantów, gdyby nie było spychania manifestantów i agresji tzw. "stróżów prawa", którzy nadeszli od - nomen omen - Al. Szucha. Najbardziej pocieszne było spychanie przez b. groźnie wyglądającą atandę, niewielkiej i nieagresywnej grupki manifestantów czy gapiów Al. Ujazdowskimi na północ. Czyżby chodziło o to by "agresywni manifestanci" pojawili się w okolicy ambasady USA?

Nie został draśnięty samochód prywatny znajdujący się obok osobowego zniszczonego TVN Meteo - o ile samochód "reporterski" jest oznaczony logo stacji, tak jak był ten mikrobus, który się palił, to po co tam wysłany samochód osobowy z logo TVN Meteo? Nie zostały zadrapane żadne samochody czy zbita szyba w czasie marszu -po marszu było widać na Koszykowej (tamtędy marsz nie szedł, ale moze zepchnęli tam część z pl. Konstytucji) kilka samochodów policyjnych ze stłuczonymi szybami.

Ciekawy też jest ten powyrywany bruk na pl. Konstytucji, który było widać ok. 18-ej (prócz policji, ktora w operetkowy sposób zamykała i otwierala raz w jedną, raz w drugą stronę Marszałkowską, zamiast pozwolić ludziom po prostu dać przejść do metra.  Raczej nie miało to miejsca - te wyrywanie bruku - ok. 15-ej, gdy zaczęto spychać z placu.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199497

Kostki bruku leżały już ok 15.30 jak wycofywałam się z pięknej. Chcieliśmy jeszcze przez plac Konstytucji dołaczyć do pochodu.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#199524

Dzięki ,dzięki ,że tam byliście!!! Chwała Wam wszystkim za to.Napisałam "Wam" bo chcę wyrazić wdzięczność wszystkim uczestnikom MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Ania

#199360

My nie chodzimy im rozbijać ich tęczowych marszy. I tych wszystkich idiotyzmów. Dlaczego oni wciąż zakłócają nasze imprezy.
Na Krakowskim Przedmieściu, na naszych przemarszach każdego 10-tego.
Kto chuligan: Palikot i jego czeredka, lewicowi wyznawcy "partii miłości" i siewcy nienawiści - czyli ci co śmią nas wyzywać od faszystów - dzieci i wnukowie komunistów i nazistów.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#199368

Zakłócanie ma swój cel.Szukają powodu ,żeby wprowadzić zakaz dla tego typu zbiorowych manifestacji.Metody stosują sprawdzone i wielokrotnie przećwiczone.Jestem pewna ,że adepci sztuki zomosko-policyjnej, szkoleni są wg tych samych wytycznych co za czasów PRL.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Ania

#199449

Chciałam dodać, że atmosfera na Marszu była wspaniała ! Było nas bardzo wielu: młodzi , starsi, kibice, Oenerowcy, Wszechpolacy, Gazeta Polska, Szczerbiec i przedstawiciele pospolitego ruszenia jak ja, a wszystkich przepełniała :

  Duma, Duma, Narodowa Duma ! ! !

Jestem szczęśliwa, że spędziłam Dzień Niepodległości, wśród podobnie myślących Polaków.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199414

Widze ,ze ten film juz tu jest.
POlak Polakowi zgotowal ten los,"brat" bratu.

http://www.youtube.com/watch?v=BHTrAcSHdsU

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199378

Licznik ogladniec jest zablokowany!!!
Natomiast liczba glosow za i przeciw jeszcze dziala.
Poparzcie nawet na YouTube moga manipulowac!

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199381

90 Niemców zostało aresztowanych! Wnukowie bandytów z SS, SA i piewców Hitlera, którzy usiłowali nam Polakom zabraniać obchodów święta naszej Niepodległości przybyli na pomoc wnukom funkom MBP, UB i SB! Pakt Berlin i Moskwa wiecznie żywy.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#199384

Ja też nie mogłam w tym marszu Gazety Polskiej przejść. Czekałam dość długo na Rozdrożu. Było dużo moich znajomych ze Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Armatka wodna podjechała. Policja wzywała do rozejścia się, że zgromadzenie nielegalne itp...Nie rozchodziliśmy się dość długo ale w końcu pomyśleliśmy, że już tego przemarszu nie będzie i pojechałam do domu przyjaciół z Warszawy. Szkoda.
Tutaj relacja:
http://niezalezna.pl/18835-wolnosc-dobro-najwyzsze

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#199397

Mix

Każdy sobie , pięknie marsz Gazety Polskiej osobno
nie razem w Marszu Niepodległości.

Może mi to ktoś wytłumaczyć. Gazeta Polska wstydzi się patriotów z Marszu Niepodległości, czy może im nie po drodze
do niepodległości.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Mix

#199408

Widziałam obok mnie (chyba poznański) klub Gazety Polskiej, więc pomimo dziwnych zapowiedzi w czwartkowej Codziennej, raczej się nie wygłupiali, tylko włączyli się w Marsz Niepodległości.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199421

Gazeta Polska była na Marszu Niepodległości!!!!
Ale potem już po zakończeniu miała być jeszcze jedna impreza. Przemarsz od pomnika Dmowskiego do pomnika Piłsudskiego! Z orkiestrą. To była kolejna impreza z okazji Święta. Mieli iść wszyscy. Policja z armatkami i podpalenie wozu TVN pokrzyżował nieco plany.
Na marszu Niepodległości byli wszyscy patrioci!!!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#199431

Kluby Gazety Polskiej, na pewno Poznań, ale inne też.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199458

Pani Jadwigo,nic im nie zrobia.Wywiezli w bezpieczne miejsce i puszcza spokojnie do domu.Jestem ciekawy co by sie stalo,gdyby Polacy tak sie w Berlinie zachowali?Podejrzewam,ze skonczyloby sie to w wiezieniu.W Polsce niemiec moze napluc na mundur zolnierza polskiego i tez nikt nie zauwazy,moze mowic/pisac o "polskich" obozach koncentracyjnych,etc.Moze doczekamy sie kiedys rzadu,ktory beda sprawowac Polacy.Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1

someone

#199401

To są "klopcy" spod znaku Róży Luksemburg (nie była przypadkiem tej samej narodowości co znakomita większość "redaktorów" gw?) Liebknechta, Miszy Wolfa (ta sama uwaga, inni wymienieni: nie wiem), Honeckera, Stalina, Baader Meinhof, Stasi (ale nie nie chodzi o Stasię Gierkową:)) i last but not least: armii ludowej NRD.

Nie ma co im zarzucać hitleryzmu (czyli iść na łatwiznę w uogólnianiu, które to uogólnianie osłabia argumentację przeciwko nim, gdyż jawi się ona jako emocjonalna,uproszczona i nie do końca uzasadniona), wystarczy zauważyć i wymienić ich prawdziwych idoli i inspiratorów.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199498

oglądałam film ! To co zobaczyłam w wykonaniu lewackiej bojówki i"policjanta" (mam nadzieję, że przebierańca), można określić jednym słowem - skurwysyństwo !

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199400

[quote=milena]

oglądałam film ! To co zobaczyłam w wykonaniu lewackiej bojówki i"policjanta" (mam nadzieję, że przebierańca), można określić jednym słowem - skurwysyństwo !

[/quote]

Ależ Waćpani jest naiwna:)
To byli POLICJANCI na służbie..

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199522

wzruszylem sie gdy zobaczylem orkiestre grajaca pierwsza brygade do rozganiania zomowcow

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199402

Delegalizacja opozycji. Zakaz zgromadzeń dla obywateli narodowości polskiej.

tusek zrobił robote,komorusek wychodząc naprzeciw palacej potrzebie zgłosi nowelę peło przyklepie z zeteselem , pedałami i komuchami.

Zrobili nas na cacy.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199412

Niech delegalizują ! Doczekają się reakcji. Kto sieje wiatr , ten zbiera burzę !

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199423

Samochód TVN ochraniał kordon policji. Nie mam pojęcia jak to możliwe, żeby ktoś go podpalił.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199426

Prowokatorzy byli w białych kominarkach.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#199438

Taka grupa jak wracałem szła w szyku przy stadionie Legii na parking przy Torwarze. Tam stały przecież głównie "suki".

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
-1

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#199544

Z relacji obserwujących świadków wynika, że policjanci wycofali się celowo i nie przeszkadzali, gdy zamaskowani zadymiarze wrzucili petardę do środka wozu transmisyjnego. Według świadków, zachowanie policjantów było nielogiczne, wręcz wyglądało na uzgodnione z zamaskowanymi bojówkarzami. Na koniec, gdy wóz tvn-u zaczął płonąć, kilkanaście osób obserwowało (ze zdziwieniem) całkowitą bierność policji, gdy zamaskowane postacie wmieszały się w tłum.
Wnioski można wyciągnąć samemu. Wygląda to na świadomą prowokację ze strony policji.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
-1

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#199484

[quote=Danz]Z relacji obserwujących świadków wynika, że policjanci wycofali się celowo i nie przeszkadzali, gdy zamaskowani zadymiarze wrzucili petardę do środka wozu transmisyjnego. Według świadków, zachowanie policjantów było nielogiczne, wręcz wyglądało na uzgodnione z zamaskowanymi bojówkarzami. Na koniec, gdy wóz tvn-u zaczął płonąć, kilkanaście osób obserwowało (ze zdziwieniem) całkowitą bierność policji, gdy zamaskowane postacie wmieszały się w tłum. Wnioski można wyciągnąć samemu. Wygląda to na świadomą prowokację ze strony policji. Pozdrawiam ********** Niepoprawni: "pro publico bono".[/quote] Przecież nie będą bili swoich:) Na pierwszy rzut oka są nie do odróżnienia od bandytów: Dostaje w twarz: ]]>]]> ]]>]]> nastepnie gazem: ]]>]]> ]]>]]> Dobiega drugi tajniak, który pobiegnie dalej: ]]>]]> ]]>]]> Pierwszy razem kopniety w twarz: ]]>]]> Drugi raz: ]]>]]> Powalony na ziemie i następny kopniak w głowę, ale dla urozmaicenia z góry: ]]>]]> ]]>]]> I 'klasycznie' kopniety w bok głowy: ]]>]]> A tutaj następnych dwóch przebranych za bandytów biegnie ramię w ramię z tymi w kamizellach, ten w spodniach z wojskowym kamuflażem wyjął z rękawa jakiś pręt lub paralizator: ]]>]]> ]]>]]> Dla przypomnienia rola policjanta podczas zatrzymania b.członka PO i mordercy w jednej osobie (w połowie notki i tez obrazkowo): http://www.niepoprawni.pl/blog/2549/stare-sowieckie-metody-czyli-o-lodzk...
Vote up!
0
Vote down!
-1
#199536

Mają już nas za nic. Zabili prezydenta i skończyło się na obojętności, co najwyżej klikaniu. Wiedzą, że mogą z nami zrobić co chcą, włącznie z zapraszaniem niemieckich bojówek to bicia Polaków na Polskich ulicach. Wiedzą, że tak zmanipulowali większość, iż mogą czuć się bezkarni. Wiedzą, że łzemedia w zaparte będą kłamał w ich obronie, ale nie wiedzą, że tolerancja nasza jest wielka, ale nie jest nieograniczona. Im mniej wolności tym mniej tolerancji.

germario

"Do bez-tęsknoty i do bez-myślenia,
Do tych, co mają tak za tak - nie za nie,
Bez światło-cienia...
Tęskno mi, Panie..."
CKNorwid

Vote up!
0
Vote down!
-1

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#199442

Dla tych co wzięli udział w Marszu Niepodległości mimo zapowiadanego użycia siły przez ZOMO i Lewackie Skurwysyny. Żałuję że nie mogło mnie tam być w dniu dzisiejszym. Dlatego pragnę podziękować wszystkim tym którzy stawili się tam w dniu dzisiejszym i pokazali Światu, Europie i ścierą ludzkim że są dumni z faktu bycia Polakami.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Tylko umarli widzieli koniec wojny.

#199477

[quote=Tiburon21]

Dla tych co wzięli udział w Marszu Niepodległości mimo zapowiadanego użycia siły przez ZOMO i Lewackie Skurwysyny. Żałuję że nie mogło mnie tam być w dniu dzisiejszym. Dlatego pragnę podziękować wszystkim tym którzy stawili się tam w dniu dzisiejszym i pokazali Światu, Europie i ścierą ludzkim że są dumni z faktu bycia Polakami.

[/quote]
Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199483

"Nie życzę sobie i mam do tego prawo, by ktokolwiek w moim kraju stanął mi na drodze, gdy chcę w dniu święta mojej Niepodległej Ojczyzny, z flagą i biało-czerwoną opaską na rękawie, w gronie przyjaciół przejść ulicami mojej stolicy lub dowolnego innego miasta. Z takimi osobami będę walczyć, bo godzą w wolność mojej Ojczyzny o niepodległość, której walczyłam i walczyć będę.
To moja ojczyzna i wara od niej wszelkim zdrajcom.
Won do Moskwy i raus do Berlina!"

Dycha!

Vote up!
0
Vote down!
-1

Baba Jaga

#199482

"Won do Moskwy i raus do Berlina!". A gw i tvn to jaka grupa etniczna? Niemcy czy Rosjanie?:))))))))))))))))))))))))

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199500

Puenta wypowiedzi oddaje całkowicie mój pogląd na całą tą sprawę i sądzę że nie ma właściwie co dodawać.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199506

Blumsztajn w zeszłym roku organizował gwizdki do zagwizdywania Marszu Niepodległosci, w tym roku zaprosił Niemców do Warszawy aby pluli na mundur polski - zaatakowała niemiecka Antifa grupę rekonstrukcyjną w czasie przemarszu na Nowym Świecie - Krakowskim Przedmieściu. Potem jak ich ludzie pogonili to zabarykadowali się w kawiarni Krytyki Politycznej.
Blumsztajnówna kilka tygodni temu wyprowadziła (reklamowała to nawet w radiu) na ulice młodzież szkolną z LO im J. Kuronia, w którym jest dyrektorem. Miał to być MARSZ OBURZONYCH! To co chciała nam tu zrobić drugi Rzym? Palić i demolować kościoły? Nazwisko Blumsztajn warte jest zapamiętania.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#199532

Michnik, Blumsztajn, Gazeta Wyborcza, Krytyka Polityczna - za bezprawne blokowanie marszu, za agresję wobec prawicy, za ściągnięcie faszystowskich skrajnie lewicowych bojówek z Niemiec
Gronkiewicz Waltz, Gawor - za sprzyjanie blokadom lewicowym, za zezwolenie na blokowanie Marszu, za kłamstwa o delegalizacji Marszu o 15ej
Tusk i rząd, Komorowski i jego kancelaria- za sprzyjanie w ostatnich latach blokowaniu Marszu Niepodległości, za krytykę środowisk organizujących Marsz, za "mijanie się" z prawdą dotyczącą tego tematu

http://obroncakrzyza.wordpress.com/

Vote up!
0
Vote down!
-1
#199556

http://www.ngopole.pl/2011/11/13/prowokacje-policji-podczas-marszu/#more-12415

Policja zatrzymała jedną osobę w Opolu
13/11/2011 Zostaw komentarz Idź do komentarzy

Jako organizator wyjazdu opolan na Marsz Niepodległości wyrażam najwyższe oburzenie z faktu represyjnych działań policji skierowanych w naszą grupę wyjazdową. 4 osoby zostały zatrzymana w Warszawie bez podania konkretnych przyczyn czy postawienia zarzutów. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że policja, stosując odpowiedzialność zbiorową, postawiła zatrzymanym zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy. Co grozi nawet kilkuletnim więzieniem. Przypominam, że wśród zatrzymanych znajduje się 18-sto letni Daniel z Olesna. Kolejna osoba w sposób wyjątkowo brutalny została zatrzymana już w samym Opolu.

Do zdarzenia doszło gdy dwa autokary naszej grupy zatrzymały się pod Realem w centrum Opola, skąd uczestnicy mieli udać się do domów. Tymczasem na parkingu czekało na uczestników ponad 20 radiowozów policyjnych w tym siedem nieoznakowanych. Policjanci, tradycyjnie bez podania powodów, wywlekali brutalnie uczestników wyjazdu z autobusów, legitymując i fotografując każdego z osobna (fotografie mają na celu ujawnienie na uczestnikach specjalnej substancji, która znajduje się w wodzie wtryskiwanej przez policyjne armatki wodne, co ma być dowodem na uczestnictwo w zamieszkach). Jedna z osób brutalnie wyciągnięta z autokaru przez nieumundurowanego policjanta, w próbie stawienia oporu (zdarzenie wyglądało początkowo jak prowokacja) została natychmiast aresztowana. Moment ten ukazuje nagranie video jednego z uczestników wyjazdu.

Dalsze losy zatrzymanego są nieznane. Dodać należy, że opolskiej grupie wyjazdowej został przydzielony nieoznakowany samochód z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego (!!!). Nasi „opiekunowie” upodobnieni do uczestników wyjazdu na każdym postoju bacznie przysłuchiwali się naszym rozmowom. Z niektórymi uczestnikami wyjazdu kontaktowali się również oficerowie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w celu uzyskania szczegółów dotyczących wyjazdu (należy dodać, że były to informacje publiczne rozpowszechniane między innymi za pośrednictwem portalu internetowego Niezależnej Gazety Obywatelskiej). Za plecami organizatora wyjazdu policja próbowała wymusić na kierowcach naszych autokarów zatrzymanie wszystkich przy Dworcu Głównym PKP w Opolu, gdzie uczestników mieli „powitać” zastępy antyterrorystów. Policyjną prowokację ujawnił jeden z kierowców i dzięki naszej stanowczej postawie kierowcy zgodzili się zatrzymać się w miejscu, które wybierze organizator wyjazdu podpisujący wiążącą umowę na wynajem autokarów.

Tego było za wiele jadącym z nami członkom Opolskiego Stowarzyszenia Pamięci Narodowej, którzy pełni oburzenia opuścili nasz autokar, udając się w drogę powrotną pociągiem. Będąc opozycjonistami, represjonowanymi i internowanymi w okresie Stanu Wojennego, metody zastosowane przez policję uznali za prowokację rodem z ciemnych lat PRLu dokonywanych przez równie ciemnych ale za to brutalnych SBków. Na każdym przystanku autokarów grupa opolska narażona była na kontrole policyjne. W drodze powrotnej, w godzinach nocnych, przeważnie śpiących uczestników budzili policjanci, którzy z latarkami w dłoniach, przeszukiwali autokary. Wszystkie te działania skierowane w uczestników legalnej manifestacji, spokojnie wracających do domów postawiły nas w roli potencjalnych „bandytów” i „kryminalistów”.

Profil Niezależna Gazeta Obywatelska na Facebooku ma 260 fanów. Plus jeden? »

Policyjne prowokacje ujawniane przez setki relacji i amatorskich filmów zamieszczanych w Internecie rysują obraz zorganizowanej i szczegółowo zaplanowanej operacji, która miała na celu wywołanie w trakcie Marszu Niepodległości zamieszek mających zdyskredytować tą inicjatywę. Kolejne dowody wciąż napływają. Policyjna bezkarność na usługach konkretnego środowiska musi się wreszcie skończyć.

Autor: Tomasz Greniuch

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200009

Mam propozycję. Niech grupa przestępcza w składzie: Krytyka Polityczna oraz Niemcy - Antifa, na czele z Blumsztajnem, Kaliszem, Szczuką pojadą do USA blokować paradę z okazji 4 lipca.

Ambasada Izraela powinna interweniować w Ambasadzie Niemiec w związku z szerzeniem przez przybyłą do Polski bojówkę złożoną z wnuków SS-manów i Gestapowców haseł nawołujących do eksterminacji Żydów. Heil Auschwitz - w ustach jednego z uczestników komando Antify zostało zarejestrowane.

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200107

http://vod.gazetapolska.pl/689-tylko-u-nas-wstrzasajaca-rozmowa-z-pobitym-przez-niemcow

Vote up!
0
Vote down!
-1

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200218