Rozprawa z Patriotą, Sopot 26.XI. br

Obrazek użytkownika wilre
Ogłoszenie

Przemawiał pod domem Tuska. Jutro ma rozprawę

Dodano: 25.11.2013 [21:44]
foto: Jason Morrison/sxc.hu

Jutro 26 listopada o godz. 14:00 odbędzie się przed Sądem Rejonowym w Sopocie rozprawa dziennikarza "Gazety Polskiej" Michała Stróżyka, którego skazano na karę grzywny i obarczono kosztami procesu, bo poproszony został o zabranie głosu podczas demonstracji przeciwników podpisania ACTA odbywającej się przed domem Donalda Tuska w Sopocie.

Jest to kolejna odsłona procesu, w którym Sąd Okręgowy w Gdańsku skierował do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Sopocie, po zaskarżeniu wyroku przez Michała Stróżyka. Poprzednio  Sąd w Sopocie  pod przewodnictwem sędzi Anny Lewandowskiej uznał, że wymierzona kara "spełni swoje cele wychowawcze i zapobiegawcze wobec obwinionego oraz potrzeby w zakresie kształtowania świadomości społecznej". Ponadto - ten fragment uzasadnienia wyroku szczególnie polecamy: "obwiniony okazał swoim zachowaniem lekceważący stosunek do przepisów prawa, będący zaprzeczeniem pożądanej, aczkolwiek ciągle niedostatecznie rozwiniętej w polskim społeczeństwie postawy legalistycznej charakteryzującej jednostki i społeczeństwa o dużej kulturze, świadomości społecznej i prawnej".

Przypomnijmy, że Stróżyk został w brutalny sposób zatrzymany blisko godzinę po zakończeniu demonstracji na dworcu SKM w Sopocie przez nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy wyciągnęli i przeładowali służbową broń. Wypuszczony z aresztu został dopiero we wczesnych godzinach rannych.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Michała Stróżyka informujemy, że rozprawa odbędzie się w Sądzie Rejonowym w Sopocie.

Sąd Rejonowy w Sopocie
Ul.1 Maja 10
Sala nr. 7, godz 14.00

http://niezalezna.pl/48722-przemawial-pod-domem-tuska-jutro-ma-rozprawe

Ocena wpisu: 
Brak głosów