Na pohybEU * Jan Zahradil: "Zamek w powietrzu, szklana wieża"

Obrazek użytkownika wilre
Idee

..


Wyście tu wszyscy zbudowali zamek w powietrzu, taką szklaną wieżę, w której zaczynają się pojawiać pęknięcia, a nikt z was nie wie, co z tym właściwie zrobić, i wszyscy tylko w kółko powtarzacie: „więcej Europy, więcej Europy“, i straszycie tutaj eurosceptycyzmem.

► Parlament Europejski, Strasburg - 11 września 2013 r
► Debata: Stan Unii
► Mówca: Jan Zahradil, grupa EKR, Czechy
► Niebieska karta:  Michael Theurer, grupa ALDE, FPD, Niemcy

Jan Zahradil:

Panie Przewodniczący Barroso!

Głosowałem na pana w 2004 roku, dlatego że poprzedzała pana reputacja reformatora. W 2009 roku, chociaż już nie wierzyłem, że jest pan reformatorem, ale również na pana głosowałem, aby udowodnić, że nasza grupa ECR umie się zachować konstruktywnie. Proszę wierzyć, że gdyby pan kandydował po raz trzeci, czago pan nie zrobi, to już bym na pana nie głosował. A pańskie dzisiejsze orędzie jest tylko tego dowodem, który mi to tylko potwierdził. Nie będę pana dręczył, panie przewodniczący, myślę, że to było najsłabsze przemówienie, jakie pan kiedykolwiek w tej Izbie, w tej sali wygłosił. Ale o wiele bardziej interesujące było to, co przyszło potem. O wiele bardziej interesujące były te reakcje z poszczególnych grup: chadeków, socjalistów, liberałów, zielonych. Ta bezradność i ta rozpacz, jaka się z nich sączyła.

Byłoby to niemal śmieszne, gdyby to jednocześnie nie było tragiczne, bo ani jedna z tych grup nie wie, jak ma reagować na wszystko to, co jest dziś złe w Unii Europejskiej. Po prostu wyście tu wszyscy zbudowali zamek w powietrzu, taką szklaną wieżę, w której zaczynają się pojawiać pęknięcia, a nikt z was nie wie, co z tym właściwie zrobić, i wszyscy tylko w kółko powtarzacie: „więcej Europy, więcej Europy“, i straszycie tutaj eurosceptycyzmem.

Więc ja nie wiem dokładnie co to jest, ten eurosceptycyzm, ale wiem, że liczba ludzi w Europie, którzy patrzą krytycznie na obecny stan Unii Europejskiej, ciągle wzrasta. A bycie krytycznym wobec niektórych aspektów Unii Europejskiej nie oznacza bycie eurosceptykiem. Nie znaczy to chcieć tę konstrukcję zniszczyć, znaczy to chcieć ją poprawić.

To się oczywiście nie może zdarzyć, dokąd tu będą siedzieć ludzie tacy jak wy. Panie i panowie, ja wam mówię, niestety, wszyscy jesteście zupełnie oderwani. Zupełnie oderwani. Ale na szczęście wybory w przyszłym roku wypadną tak, że ludzi takich jak wy będzie tutaj coraz mniej, ludzi takich jak my będzie tutaj coraz więcej, i będzie to trwało dopóki nie uda nam się zmienić paradygmatu integracji europejskiej na jakiś bardziej rozsądny kierunek. Czekam na to z niecierpliwością, panie i panowie.

Michael Theurer:

Kolego Zahradil! Czy jest pan gotów uznać, że to nie UE ma problemy, ale że państwa narodowe nie odrobiły pracy domowej? Weźmy ponownie bezrobocie wśród młodzieży: jak dotąd UE nie ma żadnych kompetencji! Twierdzi się teraz, że UE ma problemy. Staje pan tutaj i mówi o problemach UE. Faktem jest, że to państwa narodowe - czyli koncept, który pan reprezentuje - stworzyły te problemy. Niech pan wezwie państwa narodowe, aby posprzątały własne podwórko. Przewodniczący Barroso ma absolutną rację, kiedy mówi, że problemy są europeizowane, a sukcesy nacjonalizowane! To jest fałszywa droga!

Jan Zahradil:

Ja się z panem łatwo zgodzę, że są europejskie rządy, które zachowują się nieodpowiedzialnie, które żyły na kredyt, które wydawały więcej niż mogły, i które zrujnowały swoje budżety i swoją gospodarkę. Ale nie wierzę, że można wymyślić jakieś europejskie rozwiązanie, które - odgórnie, z zielonego stołu - narzuci się tym krajom, jako jakąś rzecz wymuszoną, nienaturalną.
Proszę zobaczyć do czego to prowadzi, proszę zobaczyć jakie nastroje pojawiają się na przykład w Grecji. A z drugiej strony proszę zobaczyć jakie nastroje pojawiają się w Niemczech. To są sentymenty, które są sprowokowane przez nienaturalne, sztuczne ogólnoeuropejskie rozwiązania, których obywatele ani jednego z tych krajów nie są w stanie zaakceptować.

Opublikowano 22nd September, autor: ]]>KarasekUS]]>

]]>http://karasekus.blogspot.com/2013/09/jan-zahradil-zamek-w-powietrzu-szk...]]>

Brak głosów

Komentarze

Twórcy Unii Europejskiej pobudowali drugą wieżę Babel pod hasłem: "Europa - wiele języków, jeden głos", czemu nawet dali wyraz budując budynek parlamentu europejskiego w Sztrasburgu w kształcie przypominającym wieżę Babel.
To po prostu musi się zawalić, prędzej czy później.
Oby jak najszybciej.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#388595

Bo ona do zawalenia mierzy
Czym prędzej tym lepiej wszystkim
Oprócz czerwonych zdrajców ,kacapom bliskim
Głupcy na nią głosowali nieświadomi
Licząc na balowanie w sodomii
Ta jak widać nadchodzi ukradkiem
Lecz zostanie pogromiona sił ostatkiem
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#388628

Kto wymyślił ten twór może pierwszy wysiąść z pociągu jakim jest UE.

Kto wymyślił ten twór zbiera największe profity.

Nie oszukujmy się i nie wierzmy,że ktokolwiek chce nam PO móc...

Jeżeli chłop otwiera hodowlę krów w ilości 500 szt.to będzie szukał parobka trochę otępiałego do dojenia ich i wyrzucania spod nich gnoju mówiąc mu aby mu dać zapał do lepszej pracy,ze jak będzie się dobrze starał to weźmie go do spółki po 50%.

To się nigdy nie stanie a Niemcy traktują nas jak jeleni.

Jestem średnio 2 razy w miesiącu w Niemczech i powiem wam,że jak mowa o kryzysie to ja taki jak w Niemczech chcę już do końca życia i życzę wszystkim.

Tylko u nas takie głupoty w mediach wygadują i pokazują,może jest troszkę różnicy między byłym NRD a resztą Niemiec.

W ubiorze,motoryzacji i infrastrukturze.

Ale nie ma co,bo porządek u nich widać na każdym kroku,a u nas stworzony od dziesięcioleci Ruski burdel w każdym wymiarze.

Ale zdrajcom Polski i Ruskiej agenturze o taki stan Polski chodzi aby był bałagan,ludzie byli skłóceni i POdzieleni bo taka masą jest lepiej sterować!

Ale z kim nie rozmawiasz to TVN-y,Polszmaty i inne szczere panny dające wieści na prawo i lewo są dla nich takie piękne,takie słodkie że co by z siebie nie wyjąkały ludziska łykną tylko się oblizując.

Wielbiciele tych mediów oplują księdza w kościele,ale TVN to rzecz święta!

Sieczka w głowie!

Armaty są już niemodne teraz zajmuje się kraje ekonomicznie.

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#388702