" 30 T former Polish citizens in South African Republic "

Obrazek użytkownika wilre
Idee

Napisz kartkę (  ) do więźnia sumienia Janusza Walusia w RPA

Remigiusz Włast-Matuszak

Trzykrotnie pisałem do naszego (mojego) ambasadora RP w RPA Marcina Kubiaka chcąc się dowiedzieć, co polska dyplomacja i rząd RP czyni w sprawie umożliwiania antykomuniście Januszowi Walusiowi odbywania dalszej kary w kraju. Niestety ambasador, ani nikt z jego kancelarii nie raczył odpisać nawet zwyczajowych, zdawkowych banałów w tej sprawie.

Brak zainteresowania losem polskiego działacza politycznego jest zasmucający. Ambasador Kubiak, lat 40, z zawodu lekarz (mam nadzieję, że nie przysłowiowy już psychiatra) podaje w swoich CV, iż przed zainteresowaniem tenisem, golfem, podróżami - interesuje się historią.

Przypomnijmy więc historię Janusza Walusia.

Urodził się w 1953 roku w Zakopanem. Jest robotnikiem-szlifierzem. W 1981 roku, jak i 80 tys. innych Polaków, wemigrował do RPA. Widząc nadciagające widmo komunizmu chcące zniszczyć i ten kraj, tak jak Polskę, zaczą działać w National Party RPA. W dniu 10 kwietnia 1993 roku zastrzelił czarnoskórego (afroafrykaniana?) przewodniczacego Koministycznej Partii RPA - radykała Chrisa Haniego.
Został skazany na karę śmierci, zamienioną na dożywocie. Przebywa w więzieniu od 16 lat. Ma w tej chwili 56 lat!

Przypomnijmy panu amasadorowi Kubiakowi, (bo na medycynie tego nie uczą), że w 1994 roku - 15 lat temu, Afrykański Kongres Narodowy Nelsona Mandeli objał władzę w RPA. "Wyśnił się wielki sen Obamy" - czarni obywatele RPA zaczęli rządzić. Wcześniej, przez całe lata lewicowe elity nadające ton światowym mediom, codziennie płakały nad losem milionów Murzynów żyjących poniżej europejskich standardów (na takim poziomie jak Polacy na dzisiejszej "Ścianie wschodniej").

Tysiące białych aktywistek lewicy walczyło o to samo w kampusach elitarnych uniwersytetów RPA. I co sie stało w rok po przejęciu władzy przez Nelsona Mandelę? Aktywistki płci obojga pierwsze zaczęły emigrować z RPA do Anglii i USA. Po kilku latach nie bylo w RPA po nich śladu. Jak to zwykle bywa, lewicowe aktywistki & Co. pochodziły z bardzo bogatych rodzin i miały wpływowych krewnych w Europie. Miały gdzie uciekać, przepraszam - emigrować..
W RPA zostali potomkowie Holendrów z XVI i XVII wieku, angielscy koloniści z XIX wieku

- i okolo 30 tys. polskich emigrantów z lat PRL.

Po 15 latach samodzielnego rządzenia Afrykański Kongres Narodowy dysponując niebywałymi bogactwami, nie dość, że nie ulżył doli czarnoskórych obywateli, to jeszcze doprowadził do: zaniku systemu szkolnictwa w RPA!
Wywindował bezrobocie na poziom 50 - 70%!
Epidemia HIV ogarnęła połowe czarnej populacji, a przestępczość i narkomania osiągnęły zenit. Średnio, turysta, po oddaleniu się od hotelu, po 12 minutach pada ofiara rabunku!

10 maja 2009 prezydentem RPA został Jacob Zuma, polityk i człowiek nie mieszczący się w standardach europejskich. Ma dwie legalnie poślubione żony, i dzieci z trzecią kobietą, z którą mieszka.. Rok wcześniej był oskarżony o gwałt na nosicielce HIV. Proces wygrał -"gdyby ona nie chciała to by nie dała" (nasze feministki powinny zrobić z nim porządek). Wcześniej był oskarżony o korupcję liczoną w dziesiątkach milionów dolarów.

Radykalne lewackie skrzydło AKN i komunistyczna partii RPA nawołują do fizycznej likwidacji białych. Tak jak to ma miejsce w Zimbabwe. Prezydent Zuma przyrzekł radykałom "redystrybucję ziemi" i konfiskate "wszystkiego co białe".

Na ogloszeniu wyroku Janusz Waluś, 16 lat temu powiedział: "Oni (AKN) są komunistami, którzy zniszczą ten wspaniały kraj..... " Nie mylił się.

Przypomnijmy panu Kubiakowi, że Janusz Waluś walczył z komuną, i dzięki takim jak on, Pan Kubiak może wygodnie żyć w swojej rezydencji. Może świadomość tego zobliguje go do starań, by Janusz Waluś resztę kary mógł odbywać w Polsce.

Adres do ambasadora Kubiaka (który powinien nasze kartki przekazać Januszowi Walusiowi) : Ambasador Marcin Kubiak, P.O. Box 12277, Queenswood 0121, Pretoria, RPA

Remigiusz Włast-Matuszak
]]>inne teksty autora...]]>

 

Brak głosów

Komentarze

ooone:

Popieram idee sprowadzenia wieznia do Polski w celu kontynuowania kary. Pamietam z mediow te sprawe, ale blizszych faktow nie znalem. Bialy w reku czarnych to okrucienstwo!

Oceniam na 10 i dziekuje.

Vote up!
0
Vote down!
0

ooone

#341133

Zróbmy coś?!

------

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#341156

- niech przybywa naszych głosów, nt. sprawy Janusza Walusia - czas  n a g l i -
atmosfera  coraz bardziej  zagraża życiu Polaka, który ceną życia bronił Idei Wolności.

Dziękuję  za  wsparcie tego wpisu.

 

"Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał Duszę człowieka"

Vote up!
0
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#342110