Treści z tagiem: RPA

Obrazek użytkownika Gawrion
Świat

Sporą część mijającej, a właściwie minionej niedzieli spędziłem na wirtualnym zwiedzaniu miast w usłudze Google Street View. Muszę powiedzieć, że po raz kolejny jestem pod wrażeniem pracy inżynierów z Google. Pomiędzy technicznym stanem usługi sprzed roku, a dzisiejszym jest ogromna przepaść. Google poprawiło głównie ergonomię usługi....

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Świat

Odszedł z tego świata człowiek o bardzo zmanipulowanym wizerunku, po Arafacie, jeden z najbardziej uznanych krwawych bojowników o wolność i zarazem uśmiechnięty pogodą ducha laureat tak Leninowskiej jak i Pokojowej Nagrody Nobla. Przekonany komunista, autor pozycji: „Jak być dobrym komunistą”. Wierny przyjaciel Arafata, Kadafiego, Castro,...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika wilre
Idee
Napisz kartkę (  ) do więźnia sumienia Janusza Walusia w RPA

Remigiusz Włast-Matuszak

Trzykrotnie pisałem do naszego (mojego) ambasadora RP w RPA Marcina Kubiaka chcąc się dowiedzieć, co polska dyplomacja i rząd RP czyni w sprawie umożliwiania antykomuniście Januszowi Walusiowi odbywania dalszej kary w kraju. Niestety ambasador, ani...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika hrabiaEryk
Świat

Południe Afryki zamieszkują dumni potomkowie Burów, którzy zdobyli ten region, zamienili go w najbogatszy kraj Afryki i mieli odwagę podjąć nierówną walkę z Imperium Brytyjskim na początku XX wieku. Dziś kojarzą nam się tylko z apartheidem i to jest nasz wielki błąd.

Obecnie pragnie się ich zmusić, aby nie tylko do bicia się w pierś za...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Konarski
Świat

Władze RPA przekonują obywateli, że goszczenie piłkarskich mistrzostw świata odmieni oblicze kraju. Dziesiątkom tysięcy Południowych Afrykańczyków organizatorzy mundialu przewrócili jednak życie do góry nogami. W imię komfortu zagranicznych gości rzecz jasna.

Piłkarskie mistrzostwa świata rozpoczną się lada dzień. Wszyscy fani...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Konarski
Świat

Wydarzenia ostatnich kilku tygodni brutalnie zweryfikowały mit południowoafrykańskiego „tęczowego narodu”,

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Konarski
Świat

Afrykanerzy mogą dziś z satysfakcją trawestować słynną wypowiedź pruskiego młynarza. Wszystko za sprawą wyroku sądowego, zakazującego odśpiewywania słów słynnej, pamiętającej czasy apartheidu, pieśni Afrykańskiego Kongresu Narodowego, wzywającej do zabijania białych.

Rząd RPA lubi prezentować swój kraj jako przykład udanej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Konarski
Sport

PR-owcy południowoafrykańskiego rządu muszą załamywać ręce. Co rusz dochodzi bowiem do sytuacji, które słusznie bądź niesłusznie uderzają w wizerunek gospodarzy tegorocznego mundialu. Psychoza strachu przed kryminalistami może zepsuć futbolowe święto.

Zaczęło się od tragicznego zamachu na piłkarską reprezentację Togo, do którego doszło...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Funkcją umowy jest regulowanie stosunków między układającymi się stronami. Prawnicy określają umowę mianem konstytucji dla stron, gdyż określa ona ich uprawnienia i obowiązki. Źle sporządzona umowa, czyli - mówiąc potocznie - zła umowa, jest gorsza niż brak jakiejkolwiek umowy. W polityce jest tak samo.

0
Brak głosów