Dajte Dobry Pane !

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Dajte Dobry Pane !

Jest wiele metod wyłudzania, załatwiania, metody żebraków to już klasyka.

Dworzec Centralny w Warszawie.

Koniec lat 80-ych. Wysiadam z Express Relacji Kraków – Warszawa. Wczesne przedpołudnie. Ruchome schody i Hala Główna. Do nóg dopadają małe dzieci – Dajte Dobry Pane !, Ne ma mama, ne ma tata!, dajte!.

Jak dajte to dajte. Śledzę dalsze kroki małych Cyganów. Po chwili widzę jak do stolika przy bufecie z hamburgerami zbliża się grupka żebraków. W różnym wieku, różnej płci. Przy stoliku siedzi „Król”. Nie Cyganów oczywiście, bo Ci w willach o specyficznej architekturze i wystroju wnętrz kapiącego złotymi zębami mieszkają. To siedzi pierwszy etap łańcucha żebraczego. Rezydent Dworca Głównego. Zażera się hot-dogami i frytkami popijając Colą. Bo Coca Cola to je ono, jak mawiają Czesi. Tłustymi paluchami upstrzonymi tombakowymi, a może jednak z złotymi „fingielkami” ( sygnety ) odbiera od małych gawroszy żebraczej rewolucji zwitki pomiętych banknotów, szybko i sprawnie je przeliczając. Pakuje je do kieszeni kamizelki, a gdy te pełne to do „reklamówek”. A to z koniem, a to z babą z cycami. Na szyi „łańcuch stukonny”, znaczy się gruby złoty łańcuch z wisiorem w kształcie „rączych koni w biegu”. Łaskawym gestem wskazuje na resztki frytek i niedopitą butelkę Coca Coli. Gwoli ścisłości nadmieniam 0,5l. To wszystko ma zaspokoić głód fizyczny i emocjonalny kilkunastu zawodowych żebraków. A raczej zaostrzyć smak. Oni też mają marzenia, na razie ma im i chyba na zawsze wystarczyć „Dworzec Obiecany”.

Kilkanaście lat później.

Parking pod Wawelem, podjeżdżam z wolna szukając miejsca. Lokalny zakapiór niczym na kontroler ruchu na Orly zaprasza mnie szerokim gestem do wjazdu na „jego miejsce”. On za drobną opłatą trzymał to miejsce dla mnie właśnie, czyż nie ? On też rzecze - Szefunciu, lub też Kierowniku !, proszę się nie martwić. Nikt samochodu nie porysuje. Miasto ściąga parkingowe, a sympatyczny i zadbany „parkingowy” za niewielką, choć wyższą opłatą zadba o mój samochód.

Zima - Nowy Kleparz.

Na przystanku autobusowym klęczy młoda kobieta z niemowlęciem na rękach w milczeniu wyciąga dłoń, na szyi ma zawieszoną kartkę napisaną w bliżej niezrozumiałym języku. Co pewien czas pomimo mrozu odwija dzieciątko by epatować…. Kilka kroków dalej klęczy rozmodlona dziewczyna. Też matka, ale bez detaszki ( Lem ). Z kartki można wyczytać, że jest śmiertelnie chora, ma małe dziecko i jest bez środków do życia. Prosi o modlitwę i o wsparcie. Wcześniej, na wysokości Montelupich, bynajmniej nie włoskiej willi, tylko Aresztu Śledczego, stoi bohater kolejnych wspomnień.

Skrzyżowanie Dróg i Kościoła.

Każde większe skrzyżowanie obecnie okraszone „ulotkowcami” do nie dawna miało swego dyżurnego chromego. A to noga graślawa, a to przykurcz rąk i wymowne tańce na kuli. Bardzo grzeczni, czyści i nienachalni czekali na czerwone światło. Nie pukali do szyb. Na skrzyżowaniu Piastowskiej i Czarnowiejskiej przez dwa sezony stała Dziewczyna piękna niczym Śmierć. Zero kartek, zero dialogu, sam wygląd był komunikatem, mogłaby śmiało chodzić po wybiegach, jako żywa anoreksja. Zagadka smutku, genialny wybieg. Wejście główne do kościoła to matecznik żebraków. Tam zawodowstwo wypiera amatorstwo. Choroba przebija tragedię iście grecką. Królują goście bez nóg, na małych deskach tocznych, z rękami uzbrojonymi w rękawiczki. Albo na „Kuleszę”, nie mylić z trenerem Polskiej Reprezentacji w piłce nożnej. Dwie kule starego typu - „dzrzewniane”. Z wyściółką pod pachy. I noga podwinięta. Tu cierpliwość się kłania, bo noga cierpła - vide Piłkarski Poker.  Festiwal wieczny trwał w średniowieczu, teraz to nuda i brak wyobraźni. Takie czasy, kto inny żebra i nie przed kościołem bynajmniej.

Cygański skrzypek na ulicy Floriańskiej.

Już nie żyje, nie był geniuszem, ale pięknie grał. Natomiast zawsze był wykorzystywany przez, wybaczcie mi prawdziwi…, przez „Bandę Cyganów”. Pod koniec życia, a przez całe życie, które spędził w Krakowie, był chory. Był kaleką. Nosili go na rękach, ale nie tak jak myślicie. Z miejsca na miejsce, by wydoić jak najwięcej. A po „grach ulicznych” spędzali wesoło czas w krakowskich knajpach. Bez niego, byli troskliwi, musiał się przespać. Był tak malutki, ślepł i tracił słuch. Nie wiedział nawet gdzie jest i dla kogo gra. Przechodnie zachwyceni muzyką z „Cygańskiej Duszy” płynącą wrzucali do kapelutka małego drobne i grubą kasę. Nie słyszał brzęku monet, słyszał „Głosy Aniołów”. Skrzypce w jego małych wykręconych przez chorobę rączkach niczym syreny wabiły i rozkochiwały. A troskliwi opiekunowie przeliczali tłustymi paluchami kasę jak ten na Centralnym. Gdy już ledwie Duch się w Nim tlił, dalej nosili Go na rękach. Tak bardzo pragnęli podzielić się jego cierpieniem za kilka groszy. A wszyscy jak turyści w Tajlandii gwałcili go, wrzucając do kapelusza swoje chore imaginacje o :Cygańskim Skrzypku”. Nie jest mi z tym dobrze, a nawet jest mi źle. Nie będę się tłumaczył. Może chociaż ten wpis i pamięć o Nim pozwoli mi go kiedyś spotkać i nie umrzeć ze wstydu.

Praca "doktorska".

Żal mi tego wpisu. Jest spłycony. Choć jak ktoś umie mnie czytać to ujrzy jego przesłanie i sens. Te żebrujące dzieci, ten skrzypek, a nawet zawodowi oszuści płynęli niczym Kolumb. A utknęli na dworcach i ulicach. Nie dane im było zakrzyknąć - Widzę Ląd. Być może znikli, tylko gdzie są ? Bo zapewne gdzieś są. Daleko od Nieba, Raju. Nie wiem tylko czym sobie zasłużyli by cierpieć w na kolejnym peronie w drodze do marzeń. Marzeń tak malutkich jak serce tego dziecka użytego na zanętę przez…

To nie tak…

Ten wpis miał na celu obnażyć metody działania PO. Jej obietnice o załatwieniu „300 miliardów” dla dalszego rozwoju i postępu Polski. Wyszło mi jak zwykle nie na temat. A może jednak tak. Nie rozwinąłem wątku „załatwienia” kasy. Załatwienia jak za PRL-u. Za flaszkę. Duża czy też małą, nieważne. Powinienem opisać nie „żebraków”, a ich władców. Gotowych dla kasy poświęcić życie, życie dosłownie i życie jako byt. Nie swoje oczywiście. Niemowląt, dzieci, dorosłych i starców. Opisać mechanizmy i motywacje podłości, jaką jest wykorzystywanie ich i nas. Bo to co widzę w Polsce teraz, jako żywo jawi mi się jako Dworzec Centralny. Tylko nie w Warszawie, a w Parlamencie Europejskim.

Kampania Wyborcza 2011 - Polska.

Opisałem tylko kilka metod żebrania, bez wyłudzania i załatwiania ja za PRL-u. Wszakże UE niczym się nie różni od Bloku Wschodniego. Może tylko jest bardziej „modern”. Lewandowski i Buzek nie stoją pod Kościołem UE. Oni są raczej „niosącymi skrzypka”. A oprócz klasycznych metod żebractwa jakie proponują „polskim pariasom” najbardziej prawdopodobna jest metoda na „parkingowego”

Dajcie te „300”, bo i tak Grecję skreślamy. A my wam za to popilnujemy w Polsce i BMW Angeli, jak i też Łady Niwy Putina. Rys nie będzie. A miejsce parkingowe „CzeKa”. Coś tam skapniemy, jakieś frytki i colę rzucimy gawiedzi. Reszta do podziału.

I Premier Polski w zgodnym chórze z komisarzem i przewodniczącym tej hucpie zakrzyknie gromkim głosem z Czerskiej i Wiertniczej –

Wyżebrzecie ?!

A UnioPoalczki odpowiedzą –

Wyżebrzemy !

Wszystkie sytuacje które opisałem są prawdziwe.

A najbardziej ta najnowsza.

I chciałem rozwiać plotki, że jestem Nocnym Stróżem.

Jestem nim naprawdę.

A teraz z innej beczki.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Witaj Braciszku.
Nie wspomniałeś o klasie średniej, pośród żebractwa.
To ci, którzy w barze na górce na Dworcu Centralnym,
"zdobywają" posiłek, wtykając brudne palce w danie nieszczęśnika, który poszedł po szućce.
To odpowiednik lokalnych działaczy parady oszustów, którym
nie starcza oficjalnych ochłapów, muszą więc dokradać.
I tak jak ich szefowie, mają gdzieś,że im się "substancja" do wyzysku wykrusza.
Na tymże Dworcu Centralnym, spotkałem też bezdomnego, który
przekonywał mnie, że tak naprawdę, to ja jestem niewolnikiem, a wolnym jest on.
Bo nikt nie moze Go wyzyskać, ani nie zmusi do płacenia podatków.
Prawda, jak bardzo się mylił?
UE załatwiła mu VAT.
NIE MA UKRYCIA PRZED SOWIETYZMEM.
Albo my go zniszczymy, albo on zniszczy nas.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188193

Braciszku - to piękne jak do mnie się zwracasz. Nigdy nie miałem przezwiska. Być może dlatego, iż ma zbyt piękne, polskie nazwisko. W zwrocie - Braciszku jest wszystko i wiele więcej. Dzięki Wielkie za ta - jestem dumny i szczęśliwy. Jestem Braciszkiem, nie jak Braciszek Karlsona z dachu. Jak Polski Braciszek.
Nie wymagaj od Braciszka zbyt wiele. Wszystko co opisujesz też doświadczyłem. I bary ze splunięciem do piwa i w pierogi. Bar Wisła w Nowej Hucie.
Znany mi jest też "Górny Poziom" Dworca Centralnego. Bar samoobsługowy.
"ON" niszczy nas setki lat. Są i ofiary i "volkssovieci".
Na zniszczenie nas nie mieli i nie mają mają najmniejszych szans. Szansa na sukces to nie ich program.
Niedługo podzielę się przemyśleniami własnymi i mojego kolegi. To on zainspirował mnie do dzisiejszej notki i często bywa mi muzą.

Współczuję Bezmyślnym.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188197

Braciszku, na to co my, patrzą też setki tysięcy innych.
Ale, czy WIDZĄ?
I czy drogą do myślenia, jest właśnie WIDZENIE, SŁYSZENIE I CZUCIE?
Od bezmyślnych, bardziej szanuję warzywa.
Te przynajmniej nie obnoszą się z mózgiem.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188198

Kto go nie czuje ten nie jest prawdziwym...

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188200

Nieodparte wrażenie,że historia zatacza koło.
Nawet "piętruś" matołów i "trujące uroki" Paryża.
I miliony prostych ludzi, którym przyświecał tylko jeden cel-odbudowa zniszczonego kraju.
Może to druga szansa, jaką dostajemy, na naprawę błędów?
Na odzyskanie dobrego imienia Polaków?
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188201

Koło zatacza i zmiażdży.
To nie druga szansa, to jedna z wielu. Być może jedna z ostatnich.

Pozdrawiam
jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188203

TEJ nie zamierzam zmarnować zaniechaniem.
Mam gdzies tolerancje,współczucia, i temu podobne brednie, wymyślone dla otumanienia przeciwnika.
Nie wygrywa się wojen, kiedy ma się zdrajców w szeregach.
Najpierw rokossowski, później jaruzel, teraz bolek.
To się musi skończyć.Dość już panowania namiestników.
Nie mam natury owieczki, i strzyc już się nie dam.
Czas naostrzyć zęby i zapuścić pazury.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188208

gość z drogi

tu

i we własnych środowiskach,chociaż to bardzo trudne,szczególnie,ze dawni solidarnościowi znajomi założyli własne firmy i są SUPER pełowcami

chwilami żałuje,ze mam pamięć,bo wciąż ich pamiętam z innych lat

i zastanawiam sie kiedy byli prawdziwi,wczoraj czy dzisiaj

serd pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#188211

Nawet nie warto mieć to gdzieś.

"...Czas naostrzyć zęby i zapuścić pazury...".

Słuszna uwaga..

Ja nie strzygę się od lat. Choć dałem się IM ogolić.

Dobrej Nocy i Pięknego Poranka.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188212

Nawet nie warto mieć to gdzieś.

"...Czas naostrzyć zęby i zapuścić pazury...".

Słuszna uwaga..

Ja nie strzygę się od lat. Choć dałem się IM ogolić.

Dobrej Nocy i Pięknego Poranka.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188213

Dla Ciebie Braciszku, i wszystkich chorych na Polskę.
Dobrej nocy i kolorowych snów.
I spokojnych dni w uczciwym państwie.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188216

gość z drogi

wiele milionów czuje i mysli podobnie,ba nawet głosuje ZAWSZE,przeciw

ale

jesteśmy zawsze w tej mniejszej połowie,bo druga to,ci  z Dworca Centralnego,myślący,że są wolni,piękni i młodzi z dużych miast

i ze bedą żyć Wiecznie,pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#188202

Mój Gościu !,
jak Cię tak ugoszczę...

Zaglądaj i Pozdrawiam Serdecznie, nawet Bardzo Serdecznie.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188204

gość z drogi

masz to na bank 

jestem z pokolenia,ktore słuchało i zachwycało się tą muzyką,nie marzyliśmy jeszcze wtedy,że ruskie sobie pójdą ale bardzo,bardzo tego chcieliśmy :)

serd pozdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#188209

Witaj Gościu:)
Wśród nieuleczalnie chorych na POLSKĘ.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188205

gość z drogi

dzięki za czarna muzykę :)

10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#188206

gość z drogi

samo wygranie wyborów,to za mało

mamy jeszcze głupców,karierowiczów,patronów i klientów

i jeszcze wiecznie żywą WSI sPOkojna WSI wesoła

nie ma wyboru,trzeba iść do przodu i wierzyć,ze damy radę,bo wyboru nie mamy

Patałachy i tak będa sie buldoczyć i krzyczeć,ze wreszcie mamy sPOkój

i że nikt ich nie budzi o 6 rano.ano ich nie ,bo sami swoi

NAS,bardziej możliwe

serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#188207

gość z drogi

rozmowy o Polsce i Wolności:)

serd pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#188210

gość z drogi

gdziekolwiek jesteście,czy TU na tej pieknej polskiej ziemi,czy daleko od nas

Dobrego Dnia

ja znikam, idę spać :)))

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#188214

POSŁUCHAJCIE!!!

http://www.youtube.com/watch?v=wD6RfP6BcL8&feature=related

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188228

Dziękuję:)
Witaj Alisiu, wśród chorych na Polskę.
NIE SPOCZNIEMY!
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188317

O TEJ Naszej jedynej Ojczyźnie.
O tych tokach nad Biebrzą, i szczupaku stojacym w krystalicznej wodzie Krutyni.
O matecznikach w Białowieży i nocnych spacerach w lesie,
o zapachu poziomek i smaku leśnej maliny.
I niezbywalnej WOLNOŚCI, która pozwala to wszystko w pełni odczuwać.
Bo wolność, to nie tylko oglądanie TVogłupiaczy w fotelu.
To wybór, czy chcę oglądać żurawie, czy słuchać słowika.
Czy zrobić niespodziankę kulinarną, czy po prostu przytulić
dzieci.
I to chcą nam odebrać, pod pozorem walki o dobra współczesności.A ja ich poprostu nie potrzebuję.
Tych bryk, komórek, łachów z metką.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188215

Mam Dość !
Waszych knowań i krytyki Nierządu.
Niczym nie uzasadnionej. PO prostu mam dość.

Koniec Wrogiej Propagandy i Niczym nie uzasadnionych wybryków Tygryska.

Wystarczy.

Albo TAK...

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188217

Albo TAK!!!
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188220

gość z drogi

ale juz zakładam słuchawki na uszy ,by nie obudzić męża

i na wszelki słuczaj mówie....

dobranoc? chyba jednak Dobrego Dnia :)

a dla Rospina malinowych snów,/ale nie tych od Aliny i Balladyny :)/

i usciskow Dzieci

JWP

do jutra :)))

dycha Niedzielna

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#188223

gość z drogi

Wygladają jak małe aniołki

a zapach malin ? a smak jeżyn czarnych jak noc i słodkich jak miód

i jaszczurki wygrzewające sie na słońcu,szare,zwinne,drobniutkie

za chwilę sikoreczki zajrzą do swoich karmników

a jarzębiny tak cudnie zaczerwienione,ze wstydu,czy z radosci ?

Wiesz 

uderzyłes w sedno sprawy

my mamy wybór,"one"NIE,ich wyścig szczurów TRWA

my 

uśmiechamy się do poziomek,dmuchawców :)))

i mamy gdzieś ich "zabawki i znaki firmowe"

serdecznie pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#188222

Namawiających do aktu usługi w najstarszym zawodzie świata i
to za 300 mild.Załóżmy,usługa będzie wykonana.Kiedy zapłata?
Ci aktorzy, ze swym szefem grają w to już od czterech lat.
A w życiu już tak jest,usługa wykonana,płać,nie, to już ta-
ki jest dopadany i biada jemu.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188226

...... tak, to jest obraz malowany ręką Dobrego Boga.
Śpiące Dziecko , pachnące mlekiem swojej Mamy ...:-))
Dzięki Ci *Gościu* ,za cudny komentarz i za dobrą energię .
Pozdrawiam i proszę :
wysłuchaj i obejrzyj ...
http://www.youtube.com/watch?v=F8ZCj73JAsc&feature=related
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188234

... z dzielnego i dumnego Narodu zrobić dziadów proszalnych !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

veri

#188229

Argumentu w tym stylu powinni używać PiSowcy

I jeszcze jedno, UE finansuje różne rzeczy, ale do 50% ich wartości w strefie produkcyjnej, programów badawczych, a do 100% w zakresie rozpowszechniania informacji o projekcie i na organizacje pozarządowe. Może ktoś ma lepsze informacje, bo dane w internecie są nieźle zakopane.
Innymi słowy, to jeśli chcemy skonsumować te środki, czyli 300 mkd, to musimy wybulić drugie tyle, czyli 300 mld.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188232

Czyli kontynuujemy geszefty z mydłem i jak zwykle na nich wyjdziemy...
Duża część dotacji idzie do "unijnych doradców i ekspertów". I tak np. Anglik nie mający pracy w G.B. zarabia na nikomu niepotrzebnych uwagach i mądrościach w Polsce.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188262

Niestety się dajemy robić...

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188260

Jesteśmy krajem wystarczająco dużym, aby stał się miejscem dla własnego, prężnego rozwoju.
Potrzebujemy tylko dobrego, odważnego i oddanego krajowi GOSPODARZA (a nie bandy złodziei!!!).
Polacy są świetnymi naukowcami, tylko bez pieniędzy są zmuszani do kręcenia bata z g...a.
Dobrze, po gospodarsku zarządzani - damy sobie radę.
Oczywiście - wymiana gospodarcza, naukowa, etc. Rozumiem i pochwalam, ale wtrącanie się tej instytucji gdzie i kiedy ma wisieć krzyż?...
Never!
Jamais!
"Lepszy na wolności kęsek lada jaki,
niźli w niewoli przysmaki"
(Chyba niczego nie pochrzaniłam)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188231

Dzięki za...

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188261

Witaj,
niestety zawsze wmawiano nam żeśmy pijacy, nicponie i bumelanci. Część uwierzyła. A takich i na Zachodzie nie brakuje. Róbmy swoje i nie pozwólmy się UE wtrącać.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188263

Narodem. Mamy góry, jeziora, dostęp do morza, żyzne gleby. Niejeden kraj nam może pozazdrościć.
Potrzebujemy tylko gospodarza i świadomości, że wreszcie pracujemy dla siebie, a nie dla jakichś bolszewickich czy europejskich darmozjadów!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188268

Dokładnie tak, Ossalo.
Potrzebujemy uczciwego, SWOJEGO Państwa.
Bo Polak, który kocha Polskę, zrobi dla kraju wszystko,
nie żądając w zamian zapłaty.
Odda krew i życie.
Byleby mieć świadomość, że robi to dla tej Matki.
A nie dla złej, sowieckiej macochy.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188271

Jest tak jak piszesz, jesteśmy bogatym narodem. I wewnętrznie i dosłownie. Niestety przez ostatnie 22 lata niszczono polskie rolnictwo i gospodarkę "dostosowując" do unijnych standardów. A wcześniej grabili nas sowieci. Niemcy i Rosja boją się silnej Polski. Stąd to wszystko ci się działo i będzie dziać.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188288

bali się od zawsze.
Warto sobie zerknąć w niewielką, ale pouczającą książeczkę "Pod władzą księcia Repnina" autorstwa St. Lubomirskiego.
Wiele tam pouczającego materiału o tym, jak Katarzyna II z Prusami Polską handlowała.
Zawsze tak było: silna, niezależna i bogata Polska nie była im do niczego potrzeba.
Tylko że ja mam serdecznie w dupie ich interesy. Nikomu też nie udało mi się wmówić żadnych polskich kompleksów!!!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188296

...jestem już w tym wieku,że mogę / tak mi się wydaje ? /, mieć "żale", "pretensję ", o różne moje "bolączki":-)))
Jedną z nich jest to,że nie mogłem Cię poznać -wcześniej !?
"ŁAZILIŚMY ", po tych samych kocich łbach i nigdy nie miałem możliwości powiedzieć...- cześć *jwp* !!!
Boże Mój ... co porabiają nasi Kumple ...
Wiesiek Wilczkiewicz
Jurek Horwatt
Tadek Gogosz
Heniek Lisowski
Tadziu Wójcik
Andrzej Nowak- cud pianista...
dzięki ,że "otworzyłeś" mój clip Stefa !
Pozdrawiam
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188272

Witaj,
nie jest powiedziane, że nie wpadliśmy na Siebie Pod Jaszczurami lub też na owych kocich...

Pewnie kiedyś zajrzysz do nas.
Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188291

daj Dodbry Boże, spraw ...aby mogli się spotykać ludzie którzy, w dobrej Muzyce widzą Ciebie .Wielu z nich może ? błądziło... ale i tak są u Twoich stóp !
Wiesz *jwp*... dzisiaj w nocy...., "wybrała Wolność " , Dziewczyna, Kobieta 36 letnia .... Całe moje Studia poszły w "maliny"- cały oddział płakał.... a wiesz dlaczego? bo zostawiła dwie Córeczki i naprawdę nie chciała "odchodzić" ....Boże,dlaczego nie zostałem leśniczym ??
*JWP*, na Twoje ręce .... ukłony dla naszych Pań z ...NP !
Pozdrawiam
Marek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188299

Widać właśnie dlatego nie jesteś nikim innym.Bóg Cię tam widział.

Pozdrawiam Serdecznie z niekłamanym Smutkiem

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188301

Widocznie, Nasz Dobry Bóg, ma dla Ciebie jeszcze większe zadania.Doświadczając nas, uczy nas pokory wobec swoich wyroków.
Ale i utwardza, abyśmy potrafili podołać Jego zadaniom.
Współczuję, tak Tobie, jak i rodzinie, która utraciła Matkę.
Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#188302

Cierpienie nie jest nakładane na nas wg zasług.
W tego typu rozważaniach zapominamy, że to my sami jesteśmy sprawcami wszystkich cierpień i to nie tylko własnych.
Pytasz czym zasłużyli sobie owi "Columbowie" na taki, a nie inny los?
Ja zapytam, a czym zasłużył sobie Chrystus na cierpienie zadane mu przez nas?
Czym zasłużył sobie Jan Paweł II na kulę od Agcy?
Czym zasługują sobie umierający, dobrzy ludzie oszukiwani przez lekarzy, że na raka nie ma lekarstwa?
Posunę się dalej i zapytam, czym zasłużył sobie Stwórca na cierpienie, którego doznał, patrząc na śmierć Pierworodnego Syna?
Jedyną logiczną odpowiedzią na te pytania jest boska nieśmiertelność, której dostąpią także niektórzy z nas.
Sytuacje, które opisałeś, to jedynie nieskończenie małe ułamki czasu w jego nieskończoności i tu chyba leży odpowiedź na pytanie "dlaczego".

Właśnie, a czym sobie zasłużyła Polska na taki los?
Tutaj już nie trzeba szukać odpowiedzi aż tak daleko, bowiem my sami zgotowaliśmy sobie taki, a nie inny los swoimi wyborami.
Nadchodzące wybory parlamentarne, będą dla Polski ostatnią szansą.
Jeżeli Polska przegra, to będzie to świadczyć o tym, że tak właśnie wybraliśmy.
Niegdyś Polski nie było, a czas trwał, tak więc może się okazać, że przyszłość bez Polski dla czasu może być zupełnie obojętna, ale pozostajemy my i to od nas będzie zależeć, czy przetrwamy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#188399