”Do prostego rosyjskiego człowieka”

Obrazek użytkownika K-pax
Świat

Dawno nic sensownego nie pisałem a czas ostatnio jakby zataczał koło , człowiek z trudem nadąża z analizą rzeczywistosci a co dopiero nabazgrac coś twórczego ,wiec dzis zdecydowałem się na polecenie wam chłodnej analizy na którą przypadkiem trafiłem na łonecie przegladając niezliczone i tendencyjne  komentarze które mają na celu rozbicie "polskiej jedności narodowej ..."

 

 UKRAINA 20140315 
Niepodległość Ukraina uzyskuje w 1991.
Zgodnie z dokumentami z 1997 r. rosyjska Flota Czarnomorska miała pozostać na Ukrainie tylko do maja 2017 r. takie było stanowisko byłej premier Ukrainy J. Tymoszenko.
Obiekty militarne to:
Porty
-Sewastopol (wraz z marynarką Wojenną Ukrainy)
-Noworosyjsk
-Teodozja
-Nikołajew - baza remontowa floty

Lotniska 
-Gwardiejskoje
-Sewastopol-Kacza
-Sewastopol-przylądek Chersonez
-Sewastopol-Jużnyj

Obiekty łączności
-Kacza
-Sudak
-Jałta
-Otradnoje - 219 wydzielony pułk walki radioelektronicznej 


Podczas konfliktu w Gruzji w 2008 r. Prezydent Ukrainy W. Juszczenko wydał dekret, zgodnie z którym Flota Czarnomorska zobowiązana jest m.in. do informowania władz w Kijowie o zamiarze przekroczenia przez jej jednostki granic Ukrainy z co najmniej 72-godzinnym wyprzedzeniem.

27 kwietnia 2010 roku następca Juszczenki, prezydent Wiktor Janukowycz zawarł w Charkowie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem porozumienie, którym przedłużono termin pobytu Floty Czarnomorskiej na Krymie o 25 lat z możliwością dodatkowej prolongaty tego okresu o kolejne pięć lat, czyli do 2047 roku. W zamian za to Ukraina dostała 30 procentową zniżkę na kupowany od Rosji gaz.

Prezydenci Ukrainy
1991-1994 Łeonid Krawczuk,
1994-2004 Łeonid Kuczma, (2004-2005 pomarańczowa rewolucja)
2005-2010 Wiktor Juszczenko, (2008 konflikt Rosja-Gruzja)
2010-2014 Wiktor Janukowycz, (2013-2014 Euromajdan)
Julia W. Tymoszenko - Premierem
24 01 2005 - 08 09 2005 Julia W Tymoszenko
18 12 2007 - 11 03 2010 Julia W Tymoszenko
sierpień 2011- luty 2014 areszt Tymoszenki

Utrata władzy przez Juszczenkę, wybór pro rosyjskiego prezydenta Ukrainy Janukowycza, oderwanie Osetii południowej od Gruzji i zbliżający się termin wygaśnięcia umowy z Ukrainą w sprawie stacjonowania Rosyjskiej Floty w Sewastopolu (ten do maja 2017) oznaczał, iż Rosja usilnie poszukuje korzystnego dla siebie rozwiązania. Znaleźli wtedy W. Janukowycza który przedłużył umowę, ale problem istniał nadal. Czyżby specjaliści od wywiadu i analitycy tego nie przewidzieli, że rewolta na Ukrainie, dojście do władzy opozycji może podważyć bezpieczeństwo lub niezależność floty rosyjskiej i że w takiej sytuacji ktoś będzie chciał użyć rozwiązań siłowych. A może wiedzieli… .
Prawdopodobnie KRYM jest już stracony – nikt nie zaryzykuje wojny w obronie Ukrainy przy granicy z Rosją. Skończy się tak jak w we 1938 r w Monachium kiedy przyłączono kawałek Czechosłowacji do Niemiec, a A. N. Chamberlain uznał to za sukces który uratował pokój. Tylko, że Hitler chciał więcej– i już w marcu 1939 zajął całą Czechosłowację.
Należy pamiętać iż na mocy Memorandum Budapeszteńskiego Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zostały gwarantami bezpieczeństwa Ukrainy po przystąpieniu tego kraju do traktatu o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej w grudniu 1994 r.


Gwarancje

I choć po tym co się stało nikt już nie uwierzy w żadne gwarancje kogokolwiek, tym niemniej militarna interwencja zachodu raczej nie wchodzi w rachubę.

Nigdy żaden kraj nie zrobi więcej w sprawie innego kraju niż on sam w swojej sprawie własnej. Tezę tą sformułował Carl von Clausewitz i jest znana od dawna. Myślenie, iż inni nam pomogą jest szczytem naiwności. Zazwyczaj pomaga się silnym i bogatym, bo z takimi świat się liczy. Należy budować własne siły obronne rozwijając własny przemysł i technologie. - To dla tych co jeszcze wierzą, że w sytuacji zagrożenia ktoś Polsce pomorze. (Myślę, iż wszyscy pamiętają rok 1939 i tak zwane gwarancje Anglii i Francji!). 

Historia lubi się powtarzać.

Tak jak kiedyś nikt nie chciał umierać za Gdańsk tak teraz, nie sadzę aby ktoś chciał umierać za Krym.
Dlatego jedynym prawdopodobnie jeszcze możliwym rozwiązaniem dla Ukrainy (choć mało prawdopodobnym ze względów prestiżowych) jest odstąpienie Krymu Rosji za duże pieniądze.
Należy pamiętać iż okupacja Krymu przez Rosję to nie są ostatnie wydarzenia – to proces który trwał od XVIII wieku. Ludność stanowili wtedy w 95% Tatarzy. Od wcielenia Krymu do Imperium Rosyjskiego i stopniowym wysiedlaniu Tatarów (apogeum w 1944 – zbrodnicza deportacja dokonana przez Stalina do Azji Środkowej).

Ich miejsce zajęła ludność napływowa – Rosjanie. Obecnie stanowią oni ok 60% miejscowej ludności. Gdyby nie to iż 60 lat temu w 1954 następca Stalina Nikita Chruszczow ZSSR (z pochodzenia Ukrainiec), przekazał Krym SRR Ukrainy problemu by nie było. Niepodległość Ukrainy to historia ostatnich 23 lat. Dlatego nie należy zapominać o zwolennikach UPA wśród polityków Ukrainy. Kto teraz ich powstrzyma? Problem jest w tym, iż Ukraina potrzebuje zbudować własną niezależność wokół własnych postaci walczących o niepodległość, a tu poza Bohdanem Z. Chmielnickim, Symonem Petlurą, i Stepanem Banderą brak kogokolwiek. A wszyscy oni stosowali politykę antysemicką (i,lub) antypolską.

Należy pamiętać:
1.W 1648 r. Chmielnickim po bitwie pod Korsuniem –dokonał masowej rzezi szlachty i Żydów (szczegóły drastyczne).
2.W 1919 przez Ukrainę przetoczyła się fala pogromów antyżydowskich, w której przy wsparciu miejscowej ludności życie straciło ponad 100tys. Żydów. Straty materialne dotknęły ponad milion osób, a około pół miliona mieszkańców wypędzono z domów. Wszystkie grupy zbrojne dokonywały pogromów na Żydach i rozpowszechniały antysemityzm.
3.Do powtórki doszło w 1943-1944 (Rzeź wołyńska-szczegóły drastyczne) przy wsparciu miejscowej ludności zginęło oprócz Żydów także ponad 100tys. Polaków.

Jednakże złamanie prawa Międzynarodowego przez Rosję w sprawie Krymu może stać się groźnym precedensem w rozwiązywaniu spraw spornych. A w kolejce do rozwiązań siłowych stoi już wiele państw i mających mniejszości etniczne. Czy można porównywać Krym do Kosowa? Nie można. W Kosowie dokonywano zbrodniczych czystek etnicznych i coś z tym należało zrobić, na Krymie ludzie żyli w pokoju – jest tylko problem przyszłości rosyjskiej bazy w Sewastopolu którą ZSRR wraz z Krymem podarował Ukrainie. 

Na podstawie danych Państwowej Służby Statystycznej Ukrainy z 01.11.2013 roku z 2 mln mieszkańców Krymu:
58,5% - Rosjanie, 
24,3% - Ukraińcy, 
12,1% - Tatarzy, 
1,4% - Białorusini, 
1,1% - Ormianie, 
2,6% - inne narody.

 

Do prostego  człowieka

 

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

Julian Tuwim 

]]>http://wiadomosci.onet.pl/forum/kreml-mamy-nadzieje-ze-zachodowi-starczy...]]>  ---- nick Natin

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (8 głosów)

Komentarze

Analiza chłodna, ale jednego podpunktu nie zawiera.

Otóż putin jest oficjalną religią rosji.

Słychać to w co drugim zdaniu wypowiedzianym przez rosjan, kiedy to przywołują swojego patrona.

Bo któż z nas nie słyszał rosjanina, traktującego "suka, bladź" jak znak przestankowy, albo drugie i trzecie imię wodza?

Vote up!
2
Vote down!
0

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#420298

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

To nie o Krym chodzi ,tak jak nie o eksterytorialny przejazd do Gdanska Hitlerowi.

Rosja miala kontrak z Uktaina na parkowanie floty i za to Ukraina dostawala szmal w postaci upustu za paliwa tak ze umowa byla korzystna dla Ukrainy i by nie ulegla zmianie.

Tak ze ten watek to kompletna bzdura.

Manipulacja cyframi ze 58% to rosjanie tez nic nie daje bo polowa z tego to rosjanie tymczasowi do obslugi floty wrz z rodzinami i sama zaloga tez rodzinami.

To tak jak by do Polski przyjechali na wycieczke rosjanie i by brali udzial w podsumowaniu statystycznym a moze i w wyborach mniejszosciowych.

Tak ze powielane klamstwo o wiekszosci rosyjskiej jest bez sensu oni nie maja prawa glsowac a jak widac w referendum beda brac nie tylko oni ale tez zielone ludziki a wszytko pod broniom.

Gwarancje juz sa realizowane i nie musi to byc atak wojska gwarantow.

CCCP rozpadl sie za pomoca polityki ekonomicznej USA  bez udzialu wojska.

Juz Putas skwierczy i sie odgraza za sankcje na niego nalozone ,widac zabolalo.

Wystarczy ze zachod przestanie brac gaz od Rosji, a ta zdechnie z glodu,ale wczesniej Putina powiesza swoi  jak Husajna

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-3
#420305

"A w kolejce do rozwiązań siłowych stoi już wiele państw i mających mniejszości etniczne..."

Czyżby ślinka ciekła komsomołce Andżeli na dawne tereny "fatherlandu", Śląsk,Opole, Warmia, Mazury, Pomorze?

A może walenie głową polskiego społeczeństwa w "ruski" mur ,tak ochoczo czynione ostatnio przez Tuska, jest częścią tego planu?

Po jakiego "grzyba" Tusk zmienił nagle orientację?

Dlaczego Niemcy podle wykorzystuja Polskę do obszczekiwania Władimira Władimirowicza i jego upadającego imperium, dlaczego?

Mało nam własnych problemów?

Politycy! Mierzcie siły na zamiary a nie odwrotnie, pamietając jak historia lubi się powtarzać.

Pozdrawiam autora.

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#420312