National Geographic bullshit

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

Jest 27 styczeń 2013. Właśnie zakończyła się "światowa premiera" filmu "Śmierć prezydenta"zcyklu "Katastrofy w przestworzach".
Myslę, że pojawi się szereg komentarzy dotyczących tej manipulacji, bo chyba tak ten cud filmowej produkcji można nazwać. Nie czuję się też profesjonalnym analitykiem tego co zobaczyłem i zjawisk towarzyszących. Więc z mojej strony - tylko kilka komentarzy jakie mi się nasunęły. Może okażą się użyteczne dla kogoś bardziej kompetentnego niż ja?
Na samym początku filmu pojawia się informacja że zostal on stworzony tuż przed opublikowaniem tzw. "Raportu Millera". Jego data oficjalnej publikacji to 29 lipiec 2011. To oznacza, że autorzy opierają się na tezach komisji Anodiny. Wyłącznie (podkreślam ten wniosek). Plus ewentualne uprzejme uchylanie rąbka tajemnicy toczącego się śledztwa przez jego uczestników których zresztą nie jest zbyt wielu. "Światowa premiera" odbywająca się - według relacji autorów - 1,5 roku po zakończeniu zbierania materiałów to chyba dość długo? Ja jestem jednak skłonny twierdzić że film rzeczywiście mógł wtedy powstać - później po prostu dość ordynarnie go - jak przypuszczam - zmodyfikowano, doklejając obszerne fragmenty z komentarzami Macieja Laska - osoby w tamtych czasach medialnie raczej mało znanej (przynajmniej ja mam takie wrażenie) oraz - zapewne - wycinając z końcowych sekwencji filmu jakieś ogólne "wnioski" których pojawienie się po przedswtawieniu "faktów" wydawałoby się naturalne. To działanie nastąpiło zapewne już po 29 lipca 2011. W tym informacja o likwidacji SPLT musi pochodzić z sierpnia 2011 roku, a więc po oficjalnej publikacji raportu Millera.
W głównej części filmu następuje powtórzenie najbardziej znaczących wrzutek i kłamstw smoleńskich - może tylko złagodzone ("zobiektywizowane") w stosunku do tego co można bylo przeczytać w "Gazecie Wyborczej" i innych pismach w tamtym okresie. Wizualizacja "półbeczki" i samego momentu katastrofy jest bardzo sugestywna. Nie zauważyłem informacji o "pancernej brzozie". Co nie przeszkadza autorom w wielu miejscach od samego początku filmu przypominać o istnieniu "zwolenników teorii spiskowych" z sugestią że jest to coś obciachowego, wstydliwego i niezgodnego z ideą poszukiwania prawdy. Choć nie wymieniają nazwisk ani instytucji (ani razu!), nietrudno się domyśleć że chodzi o nic innego jak Komisję Antoniego Macierewicza.
Z filmu możemy się dowiedzieć także (jednoznaczne stwierdzenie) że wykluczono zamach jako jedną z możliwych przyczyn pomieważ "nie wykryto materiałów wybuchowych na szczątkach samolotu". W świetle wydarzeń medialnych ostatnich miesięcy w Polsce to stwierdzenie jest istotne. Informacji wartych zastanowienia jest więcej; wymaga to jednak poważniejszej analizy filmu. Ja zapamiętałem sugestię że działanie komisji "międzypaństwowej" Anodiny rozpoczęły się natychmiast po katastrofie w fazie organizowania akcji i pierwszych działań na miejscu katastrofy; stwierdzono także że były tylko trzy "czarne skrzynki" i dość długo z kolei trwało ich poszukiwanie.
Większość postaci w filmie to aktorzy. Informacja o nazwiskach osób wypowiadających się do kamery jest ograniczona i nazwisk niektórych z nich domyślam się jedynie na podstawie wyglądu twarzy. Nasuwa mi się tu jedno ważne pytanie: co tu robi wypowiadający się po angielsku do kamery, wielokrotnie pokazywany Konstanty Gebert?
Czy postać ta jest kluczem do zrozumienia o co tu naprawdę chodzi? Zwłaszcza że nie ma tu wielu innych osób wypowiadających się na temat katastrofy?
W sumie - dla mnie stress z pierwszych miesięcy po katastrofie powrócił. Zobaczyłem pokręcony i znanipulowany dokument zrobiony jak na zamówienie dla odpowiedniego referatu ambasady rosyjskiej. Bardzo bym chciał ujawnienia kulisów tej "produkcji" która jest - w moich oczach - hańbiąca dla "National Geographic".
Chcę być zrozumiany właściwie: wiedząc że twórca filmu ma prawo zrobić to na co ma tylko ochotę z tematem na jaki się wypowiada, powinien mieć świadomość że uczestniczy w szeroko zakrojonej akcji propagandowej której autorem nie jest żaden "Wolny Świat" choć film jest dla tegoż "Świata" przeznaczony. Zwłaszcza jeżeli ma to być pewnego rodzaju dokument.
Nikt normalny nie ma wątpliwości że twórcy nazistowskich filmów propagandowych produkowanych w III Rzeszy na temat Żydów są moralnie współodpowiedzialni za zbrodnie wtedy popełnione, bez względu na prawa przysługujące im jako "twórcom". Twórcy przytoczonego filmu również powinni czuć się moralnie odpowiedzialni za swoje dzieło. Bo to miał być dokument, nie kolejna produkcja o latających talerzach ani kolejny film z cyklu "Rambo" czy "Szczęki".

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Proszę spojrzeć:

http://osiejuk.salon24.pl/482185,dawid-warszawski-tajna-bron-generalowej-anodiny

http://nick.salon24.pl/482211,raporty-geberta-seniora-dla-nkwd-sowiet-ataman-w-akcji

W razie czego trzeba wyłączyć filtr, bo już cenzura się zadziałała.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326852

Właściciel "National Geografic", jest byłym pracodawcą naszego specjalisty od "dożynania watach" obecnego ministra od spraw zagranicznych. Znajac jego stosunek do jego obecnego pracodawcy czyli narodu polskiego, miał niemały udział w realizacji itego filmu.Nakrecenie tego filmu jest niczym innym jak zmowa swiatowego parchu przeciwko Polsce. Najbardziej nienawidzący Polaków narod to właśnie oni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326890

 przeciwko Polakom żydki maczają swoje brudne paluchy... Od Katynia 1940 do Smoleńska 2010. Mam dość żydostwa w Polsce. Właśnie dlatego. 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326856

Być może największy błąd twórców filmu, że zrobili go za wcześnie. Nie oglądałem bo nie spodziewam się aby pokazano cokolwiek poza wersją oficjalnie przyjętą. Bo niby na czym ma sie opierac ktoś kto robi taki paradokument? W podobnych produkcjach -jeśli mówi się dużo o różnych wersjach to gdy one się ujawniły w komisji badajacej przyczyny, bądź w sądzie . Dlatego uważam że niesłusznie atakujesz autorów tego filmu zwłaszcza że jak sam piszesz podali uczciwie w czołówce na czym się opierali.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326866

"świat Zachodu" w swej moralnej prostocie i intelektualnej naiwności nigdy nie radził sobie z mentalnością sowiecką.
Komentując wypowiedzi innych: Dla mnie, tu akurat mniej chodzi o to że Konstanty Gebert jest Żydem z czego zresztą nigdy nie robił tajemnicy; bardziej istotna jest wieloletnia funkcja jego tatusia który go wychowywał.(Tu dzięki @ajarl; sprawę znam stąd rozłożenie akcentów). I to na ile miało to wpływ na działalność samego delikwenta którego twórczość zaczęła towarzyszyć mi 30 lat temu (stan wojenny i później) i wiąże się z nickiem "Dawid Warszawski".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326885

A mnie się jednak coś w tym filmie podobało.
Bardzo podobała mi się wieża kontroli lotów w Smoleńsku. Taka ładna była. Czyściutka, lśniąca i super nowoczesnym sprzętem.
Kto nie zauważył niech oglądnie powtórki bo warto.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#326892

wraz z tym filmem. I ten z drwiącym uśmiechem dziennikarz "polski", zupełnie mnie dobił.
A najgorsze to to ,że fałszywy przekaz poszedł w świat.
Inne filmy ,rzetelne, nie będą miały takiej możliwości jak te, rozpowszechniane w National Geographic.
A występ tego akurat dziennikarza GW w filmie jakoś od razu skojarzył mi się z jego słynnym artykułem w elitarnym żydowskim piśmie "The moment"
, cytuję"

" Konstanty Gebert (Dawid Warszawski)

Do 2050 roku Polska stanie się ekonomiczną potęgą z polskimi Żydami jako kierowniczą siłą"

I to chyba WŁAŚNIE SIĘ DZIEJE.
Pozdrawiam z 10

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326902

w jednej z wypowiedzi po angielsku Gebert powiedział o Polsce coś co przetłumaczono: "zbudowane przez nas państwo". Niestety, lektor zagłuszył wypowiedź oryginalną. W kontekście chodziło o wątpliwość czy państwo da sobie radę po utracie 1/4 najważniejszych urzędników państwowych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#327276

opozycjonista.blog.pl Polecam artykuł o podobnej tematyce na swoim blogu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

opozycjonista

#326907

odczuciem jak wzięcie do ręki Gazety Wyborczej. Czyli nigdy więcej! Sugestywna wizualizacja "półbeczki" spowoduje, że piloci biorący udział w Red Bull Air Race natychmiast przesiądą się na TU-154 bo to świetny samolot akrobacyjny, a w tym modelu przeciążenia nie obowiązują - takaja eto russkaja balszaja tjochnika.

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#326915

 Tak - tiechnika bolszaja, kultury niet... ; -)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326947

Jan Bogatko

...a tak - nawiasem mówiąc -film ten zapomniał podać,że śledztwo nadal się toczy.

Albo coś przeoczyłem?

10 za temat. Jak widać czytelnicy GW są wśród nas.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#326933

Należymy do pokolenia któremu bez Internetu a często bez kompletu informacji (Wolna Europa, Głos Ameryki i inne stacje nie wszystko dokładnie powiedziały, trudno ich było słuchać ze wzgledu na zagłuszanie, podziemna prasa nie zawsze dostępna) przyszło funkcjonować w stanie wojennym. Powiedziałbym że w tej sytuacji wykształciła się u wielu swoista umiejętność: na podstawie kłamstw i manipulacji dziennikarskich wyczytanych w gazetach (w pewnym okresie były to tylko "Trybuna Ludu" i "Żołnierz Wolności") można było z dużym prawdopodobieństwem sukcesu wnioskować o prawdziwych zdarzeniach na podstawie sfałszowanej informacji. Z perspektywy czasu sądzę że miałem pewne sukcesy na tym polu. Wierzę, że nawet będąc na odległej wyspie i mając lokalne (wyspiarskie) wydanie "GW" byłbym w stanie orientować sie w wydarzeniach jakie zachodzą w reszcie świata. Poza tym - podobnie jak w medycynie - nawet styczność z groźnymi chorobami zakaźnymi, przy zachowaniu koniecznej ostrożności, może być pożyteczna. Jeśli próbuje się je leczyć.
Pozdrawiam serdecznie
Honic

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326990

Jestem tak zniesmaczony,że rezygnuje z tego kanału w mojej telewizji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#326938

Obejrzałem tylko początek,reszty nie było warto.Powielenie raportu Anodiny i nic więcej.Szkoda.Komusza manipulacja.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

wojtek

#326939

gość z drogi

z jego klonami...a takie niestety znalazły się w tym filmie....

Niesmak,smutek bunt....

pozdrowienia z 10 ,a pałkującemu,wstyd...widać to ktoś z sekty pancernej brzozy ,czyli gie wu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#326946

Producent, scenarzysta/scenarzyści - wszystko jedno...

"„Producentem serialu „Katastrofy w przestworach” była firma Cineflix, jeden z liderów w swojej branży. Odcinek „Śmierć prezydenta” został nakręcony przez ten sam zespół, na podstawie tych samych ścisłych standardów jak wszystkie inne” - stwierdza kanadyjska firma."

Cytat pochodzi z: http://niezalezna.pl/37755-cineflix-zabiera-glos

To są osoby, które mają doskonałą wiedzę nt. standardów prowadzenia śledztwa w sprawie "wypadku w ruchu powietrznym". Dziwię się, że ci "liderzy w swej branży" zapoznając się z raportem MAK, pozwolili sobie wdepnąć w takiego kalibru ruskie gówno. Przecież są skończeni po tym odcinku.

Na stronie NG znalazłam takie coś (wytłuszczenia i podkreślenia moje):

"(...) Scenariusz programu „Śmierć Prezydenta” oparto na oficjalnych raportach i zeznaniach świadków. Podobnie jak wszystkie odcinki tej serii, program odtwarza szczegółowy przebieg katastrofy. Następnie eksperci rozkładają na czynniki pierwsze ustalenia prowadzonych śledztw po to, by szukać przyczyn katastrofy oraz pokazać, jak ich eliminowanie może wpłynąć na podniesienie bezpieczeństwa lotów w przyszłości. Twórcy, biorąc pod uwagę wszelkie dostępne do października 2012 roku, rzetelne informacje dotyczące katastrofy, starali się odtworzyć co mogło być przyczyną tej tragedii. W programie „Śmierć Prezydenta” widzowie zobaczą rekonstrukcję fatalnego lotu i przebiegu śledztwa, opinie ekspertów badających przyczyny tej tragedii oraz opowieści naocznego świadka, który był jednym z ratowników."

http://www.national-geographic.pl/aktualnosci/pokaz/swiatowa-premiera-katastrof-w-przestworzach-na-ng-channel/

Producent Cineflix stracił wszelką wiarygodność (NG również), zwłaszcza po tym jak poniższa informacja stała się publiczną :

http://niezalezna.pl/37727-film-na-zlecenie-sensacyjne-odkrycie-blogerki

Wg mnie dobrze się stanie jeśli p.Macierewicz i ZP wystosują do NG odpowiednie pismo. W zasadzie owinno je wystosować MSZ i osobiście sam minister ćwirek ale tuszę, że  to jest ponad jego siły bo co powie jego szef, tow.Ławrow...

Pozdrawiam.

contessa

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#326958

gość z drogi

wszak winni PILOCI,to on pierwszy to powiedział...a za nim MAKowy "koncern informacyjny " to powtórzył...

pierwszy zwrócił na to uwagę nieżyjący generał Petelicki....

instrukcja POszła w świat i trafiła do N.G....to tak jak polskie obozy itd...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#326967

Kto potrafi w "chmurce" zmienić tekst na angielski" ?? Można by to wysyłać na adres redakcji NG, hihihihi !

Pozdrawiam.

contessa

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#326995

Nie mam pojęcia dlaczego obrazek zrobił się taki wielki i nie wiem jak to zmienić.
:(:(
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#326996

ALE SIĘ UŚMIAŁEM TO JEST SUPER . a PO ANGIELSKU BRZMI TO TAK :

I CAN NOT ABSTAIN .THIS SHIT STINKS MONEY .

POZDRAWIAM MOCNO

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#327340

contesso ....a tak poza tematem ,  co dzieje się w sprawie Twojej akcji   " PIS nie zaprasza ? . Zaprośmy PIS ! " , bo jakoś tak nic nie słychać ? . No i kontynuacji działań z Twojej strony nie widać  .

Możesz udzielić mi informacji ? :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

TYBERIUSZ

#327336

gość z drogi

Gazeta Polska Codzienna a 29.01.2013

polecam 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#327498