Brak pewnego rodzaju empatii ...

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Dwie wypowiedzi, które ostatecznie obnażają głupotę kroku Tuska, czy kto tam podejmował decyzje za niego. Głupotę, albo nie taka znowu głupotę, bo może tak właśnie miało być, to już rozstrzygną zapewne historycy za lat 50, albo prokuratorzy i sędziowie za lat kilka, w zależności pod wyników wyborów.
Oto pan Seremet mówi w wywiadzie u Piaseckiego: kiedy wreszcie doczekamy się zabezpieczenia wraku Tupolewa: "Nie zależy to od prokuratury. Ja ze swej strony uczyniłem wiele, żeby zwrócić uwagę na ten fakt także polskim czynnikom rządowym. Rzecz należy do pewnych władz na terenie Rosji. (…) To również budzi obawy i niepokój prokuratorów prowadzących śledztwo i moje osobiste. Ja kilkakrotnie zwracałem na to uwagę. Mam nadzieję, że tego rodzaju brak zabezpieczenia i wpływ czasu, czynników korodujących i innych, które przecież powodują możliwości pewnych zniekształceń, nie odbije się z kolei na wyniku badań tego samolotu. Lepiej byłoby oczywiście, gdyby był on zabezpieczony."

Co odpowiadają Rosjanie na nagabywania w tej sprawie: „Że to nie jest ich zadanie, lecz zadanie odpowiednich władz administracyjnych Smoleńska.”(…) Z pewnością brak pewnego rodzaju empatii tutaj jest wyczuwalny, jeżeli idzie o tego rodzaju działania."
Czy Polska może dostać wrak: „Myśmy się zwrócili z takim wnioskiem już dość dawno, ponieważ sformułowaliśmy w którymś kolejnym wniosku o pomoc prawną, opierając się na artykule 80 ustęp 2 umowy pomiędzy Polską a Rosją, która tutaj dawała takie możliwości, o to, żeby na czas badań szczątki samolotu zostały Polsce wypożyczone."
Czy jest na to szansa: „Nie sądzę, ponieważ kwestie organizacyjne stanowiłyby tutaj przeszkodę(…)

Pięknie, q.. pięknie, chciałoby się zawołać. No , oczywiście, skoro kwestie organizacyjne miałyby stanowić przeszkodę, to lepiej sobie odpuścić. Po co psuć tak znakomita współpracę? Ale czegoś tu nie rozumiem, przecież Pan Płemieł powiedział, że polski rząd może odczuwać dumę, czy cos takiego, nie pamiętam dokładnie, wszystko idzie sprawnie i nad podziw szybko, ze cały świat aż wstrzymuje oddech z podziwu, ze tak to wszystko pięknie i szybko idzie, Graś nawet przepraszał towarzyszy radzie.. znaczy, rosyjskich za posądzenie że jedna ze służb rosyjskich okradała zwłoki, gdy tymczasem nie była to ta służba rosyjska tylko inna służba rosyjska, więc przeprosiny były jak najbardziej zasadne, ale na pewno nic takiego się znowu nie dzieje, by Pan Płemieł miał zakłócany spokój i meczyk piłki nożnej.

Tyle, że inny przedstawiciel Polski przy MAK Edmund Klich powiedział we wtorek, że przekazane tego dnia dokumenty dotyczące kwietniowej katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem wciąż nie są tymi, o które prosił, że strona polska w dalszym ciągu nie ma wszystkich materiałów, związanych z lotniskiem w Smoleńsku i procedurami tam obowiązującymi.

"Powiedziano mi, że już żadnych innych dokumentów nie dostaniemy. Oprócz ostatniej części instrukcji użytkowania w locie, którą otrzymamy po zakończeniu wszystkich prac"
Tego to już zupełnie nie rozumiem, wiele tygodni temu Rosja powiedziała ustami swego ministra, ze Polsza już dostała wszystko, co powinna, chwatit, i więcej już nic nie ma i nie budiet, teraz znowu słyszymy, ze przysłała tyle papierów że ho, ho, tyle, że jakby nie tych, co trzeba. Ale znowu jest to wszystko, co miała do przekazania i koniec, chwatit. Bolsze nie budiet.

Nie mam nawet pretensji do Rosji, bo w końcu gra tak, jak jej pozwala ta żałosna grupa figurantów w Warszawie. Oni dbają o swoje interesy, bo od tego są , problem w tym , że rząd w Warszawie również dba o ich interesy. Dlaczego? A na to pytanie tez znajda pytanie historycy za lat 50, albo prokuratorzy i sędziowie za lat kilka.

Na koniec muszę powiedzieć z prawdziwym smutkiem, nieopisaną goryczą i wzgardą dla tych drani rządzących Polską, ze czegoś tak żałosnego, jak obecna ekipa, Polska nie pamięta, a konkurencja jest mocna. Pomijam władze Generalnej Guberni , bo one startowały w innej kategorii, reprezentując oficjalnie władze innego państwa, konkretnie III Rzeszy Niemieckiej.

http://seawolf.salon24.pl/

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

a najbardziej żałosne jest społeczeństwo . Kit wciskany z okazji Smolenska to nic nowego, latami karmiono nas podobnymi legendami jak to tow.Jaruzelski w poczuciu odpowiedzialności.. albo jak paru towarzyszy odkryło w sobie polskie i chrześcijańskie serce i usiadło przy stole..
Zdrada , prywata i zbrodnia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#87596

bo aż się niedobrze robi na same słowo.

[quote]A na to pytanie tez znajda pytanie historycy za lat 50, albo prokuratorzy i sędziowie za lat kilka.[/quote]

Mamy dziś tylu wybitnych historyków, na wybitnych stanowskach - płemieł Tusk, marszał Schetyna, namiestnik Komorowski, w MON-ie dr kuku też historyk, Niesss... upsssss - ten to akurat od robali (i równie upierdliwy jak soliter, a nawet bardziej). I co? I... doopa! 1000 razy większa niż u świeżopomazanej krzywonosej "ikony" Solidarności. O prokuratorach i sędziach nie wspomnę bo się w korcu maku z tymi - pożal się Boże - historykami znaleźli i lat kilka nic nie zmieni...
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#87606

że napomknąłeś o czasach Generalnej Guberni-bo..może nie czekać pół wieku na wątpliwą prawdę-tylko-jak nasze kochane chłopaki-dziś przez renegatów odsądzane od czci i wiary-..wziąć sprawy w swoje ręce?Demokracja-demokracją;miała być-ale..zrobiła się z tego..spora,śmiercionośna nieuczciwość-i.."za zdradę i szkodę  dla Państwa Polskiego..wyrokiem...itd"..My ich..modlitwami i krzyżami-w jedwabnych rękawiczkach-oni nas..nędzą i zdradzieckimi knowaniami z obydwoma naszymi odwiecznymi wrogami-którzy..przyjaciółmi nigdy nie będą.. I śmieją się z nas w kułak-z KGB-owcami-odczyniając"na misia"nad stygnącymi ciałami Polaków;w woni polskiej  krwi na tym na obcej ziemi-polu.. I..śmieją się z nas w kułak-na kilka pokoleń-zabezpieczając swoje pomioty-w bankach na Kajmanach-czy u innych dzikich..Czas chyba..potraktować sprawy tak ,jak na to zasługują?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Patria Opressa

#87613

ale jak już zabraknie innych możliwości, to tę trzeba będzie rozważyć i być może podjąć... Póki co, kto może, niech mniej gada a więcej ćwiczy:).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#87625

Nic nie widać stąd gdzie stoję

Gęsto krążą w słońcu głowy

Tłum napiera na konwoje

Wokół prostych trzech rusztowań

Każdy krzyczy co innego

Nazbierało się wściekłości

Pcha się jeden na drugiego

Dziś będziemy bezlitośni

Król gdzieś w oknie stoi ponoć

Nic dziwnego że się kryje

Różnie może być z koroną

Gdy hetmańskie cierpną szyje

Nie dla żartu biskupowi

Postawili szubienicę

Pustą pętlą wiatr kołysze

Nie wiadomo kogo złowi

Krzyk się wzmaga - pierwszy w górze

Stąd nie widać tylko który

Nie chciałbym być w jego skórze

Dla nas też już kręcą sznury

Drugi dynda wrzawa wściekła

Mało tryumfu gniew w zenicie

Tamci w drodze już do piekła

A nam walczyć tu o życie!

Trzeci szarpie się jak umie

Coś tłumaczy klęka pada

Bo niełatwo mu zrozumieć

W taki sposób słowo zdrada

Zawisł - Tańczy przez minutę

Życie w nim ugrzęzło twardo

Jeszcze w pętli kopie butem

Z płaczem wstydem i pogardą

Wiszą zdrajcy takie czasy

Będą wisieć przez dni parę

Wrony drzeć z nich będą pasy

Jak się drze sztandary stare

Może wreszcie coś się zmieni

Coś wyniknie z tej roboty

Zanim zdejmą ich z szubienic

Żeby w trumnach złożyć złotych

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#87621

jest jeszcze tasiemiec.Mnie najbardziej odpowiadałoby GLISTA LUDZKA jakkolwiek by to tłumaczyć.Pozdrawiam.                                                                                   Trochę poezji?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

staryk

#87687

 jak zwykle Twoje wpisy czyta się z ogromną przyjemnością.Dyszka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#87762