Lech i Maria Kaczyńscy uhonorowani medalem "Zło dobrem zwyciężaj"

Obrazek użytkownika Polska444
Blog

Para Prezydencka została uhonorowana medalem "Zło dobrem zwyciężaj"

przez Ogólnopolski Komitet Pamięci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się podczas Mszy Św. sprawowanej wczoraj - 11 czerwca w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Poszliśmy (my czyli przedstawiciele Solidarnych 2010) na to nabożeństwo, bo to miało być uczczenie Ofiar Katynia II oraz dziękczynienie za beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki. Taka miała być intencja mszalna. Jednak dodatkowo uczestniczyliśmy w tak wielkim wydarzeniu. "Jak Ci dziękować, żeś mi dał tak wiele, iż jestem w życiu jak ów gość przygodny, co zaproszony został na wesele niespodziewanie. I nie odszedł głodny."
Swoją drogą szkoda, że tak ważna uroczystość nie została ani nagłośniona, ani zrelacjonowana w satysfakcjonujący sposób przez media. Nie dość, że śp. Lech i Maria Kaczyńscy byli wyrzuceni poza margines za życia społecznego (mimo tak ważnej funkcji jaką pełnili, wybrani przecież przez większość narodu w wolnych wyborach) - wszak ich szkalowanie i ośmieszanie weszło do kanonu poprawności politycznej za sprawą dobrze nam znanych ugrupowań i mediów - to i teraz, po ich śmierci w tak tragicznych okolicznościach, odmawia im się prawa do istnienia w pamięci ludzi.

CO DALEJ Z KRZYŻEM?
Po całej uroczystości zostaliśmy wszyscy zaproszeni na poczęstunek. Serdecznie dziękujemy. Dzieliliśmy się chlebem (a raczej ciastem) z tak wspaniałymi i godnymi szacunku Osobami jak żołnierze AK, członkowie Rodziny Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. Stanisław Małkowski, przyjaciel Ks. Jerzego (przepraszam, jeśli kogoś pominęłam). Przy okazji postanowiliśmy zapytać o możliwość pozostawienia ryngrafu z Matką Bożą Częstochowską oraz Wizerunku Jezusa Miłosiernego przy Krzyżu na placu przed Pałacem Prezydenckim. Chcieliśmy tam też zostawić - obok zdjęcia śp. Pary Prezydenckiej - zdjęcia wszystkich Ofiar tragedii smoleńskiej. Bo przecież ludzie kojarzą sobie Pałac Prezydencki właśnie jako tako miejsce zadumy i refleksji nad tym, co się stało. Tam się tak tłumnie zgromadzili, bez żadnych nawoływań - spontanicznie zaraz po katastrofie. Zawsze, kiedy przychodzimy tam za nich się pomodlić, przynosimy tam te Symbole, bo one dla nas, wierzących wiele znaczą. I dowiedzieliśmy się, z dobrze poinformowanych źródeł, że nie tylko nie można tam nic zostawiać ("żadnych gadżetów"), ale i sam Krzyż zostanie wkrótce przeniesiony "we właściwe miejsce" (prawdopodobnie do jednej ze głównych świątyń). Czyli tam, gdzie tacy "wichrzyciele" jak my nie będą już mogli budzić w ludziach - poprzez naszą modlitwę i pieśni - "demona patriotyzmu" ani pragnienia poznania prawdy - o przyczynach Katynia II i nie tylko.
Ponadto wszelkie kwiaty, nawet wieńce, oraz wszystkie inne rzeczy pozostawione przed wizerunkiem Pary Prezydenckiej są codziennie wieczorem uprzątane przez służby miejskie wraz z wypalonymi zniczami. Komu przeszkadzają np. fotografie innych Ofiar Katynia II, wciąż świeże kwiaty, święte obrazki itp.? W demokratycznym kraju tak symboliczne i ważne miejsce powinno należeć do narodu, a nie do tych "pełniących obowiązki" - dodajmy, pełniących je nadgorliwie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ja żyje bardzo biednie i każdy podatek nałożony na mnie budzi odrazę u pana boga ,a Jestem Potomnym Wymordowanych w Katyniu . Radze mnie czytać , choć z pewnością się mylę czasami , poparłem pochówek św. p. pary prezydenckiej na Wawelu ,a ja rzadko co kogokolwiek popieram ,moje bierzmowanie się odbyło w kościele Mariackim ,nie bez przyczyny , zupełnie daleko mieszkam
od tego kościoła.
Ta śmierć tragiczna i transmisja (telewizyjna ) z tego kościoła bardzo mnie odmieniła , Oznacza to Jedno !, Podaje Wam Rękę , będzie Polska nasza i wasza .
Tak mi dopomóż Bóg

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#64840

Właściwie powinnam nie odpowiadać na taki komentarz, bo to ewidentna prowokacja ("Jestem Potomnym Wymordowanych")... Pewnie miała świadczyć o niskim poziomie umysłowym popierających Kaczyńskich, a świadczy o prymitywizmie webowych bojówek PO.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#64854