Prześmiewcom teorii spiskowych ku rozwadze

Obrazek użytkownika PP
Kraj

"Polscy prokuratorzy wojskowi zwrócili się do Departamentu Sprawiedliwości USA o pomoc prawną w sprawie katastrofy smoleńskiej. (...)
Wśród wątków pojawia się m.in. kwestia sztucznej mgły.

Według "Dziennika Gazety Prawnej" prokuratorzy chcą zweryfikować wszelkie teorie dotyczące przyczyn katastrofy smoleńskiej. Proszą między innymi o sprawdzenie, czy istnieją naukowe i techniczne możliwości wygenerowania sztucznej mgły. (...)"

Kiedy, krótko po katastrofie, przeczytałam, że mgła pojawiła się "tuż przed" i zniknęła "tuż po", wrzuciłam w google'a hasło "sztuczna mgła", nie mając pojęcia, że w ogóle coś takiego istnieje. Okazało się, że i owszem...

Pomysł wywołania mgły przez ewentualnych zamachowców w Smoleńsku budził niedowierzanie, równiez tu, na NP.

Może się mylę, ale wydaje mi się, że poruszenie tego zagadnienia w oficjalnym piśmie prokuratury wysłanym do innego państwa jest dowodem na to, że:

-sztuczna mgła raczej nie jest tylko wytworem wyobraźni nawiedzonych fanów teorii spiskowych

-nie warto wykluczać żadnej opcji

-zamiast chwalić się zdrowym rozsądkiem czasem lepiej... otworzyć umysł.

Jak mawiał pewien uroczy staruszek, wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy... ja o sztucznej mgle nie wiedziałam, ale ją sobie wyobraziłam, i wiele innych osób również.

Więc niech ci o zamnkniętych umysłach nie mówią nam, że prawdą jest tylko to, o czym wiadomo, że istnieje, bo sami często nie wiedzą o tym, co jest...

tekst: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Czy-istnieje-sztuczna-mgla-Polacy-prosza-o-pomoc,wid,12452414,wiadomosc.html?ticaid=1a7e3

obrazek: http://catatonickid.files.wordpress.com/2009/04/pier-thick-fog.jpg

Brak głosów

Komentarze

Zawsze twierdzę że Świat jest tak urządzony że obok jasności jest ciemność, jest zimno i ciepło, jest dobro i zło a także prawda i kłamstwo a skoro są TEORIE SPISKOWE to i PRAKTYKA SPISKOWA też być musi!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0
#71078

A wiesz, że tak na to nie patrzylam - a to przecież oczywista oczywistośc. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#71080

Trzeba jasno powiedzieć - spiskowa PRAKTYKA jest podstawową metodą działania w systemie sowieckim. Cała bolszewia to jeden wielki spisek. KAŻDE wydarzenie, KAŻDA decyzja personalna, KAŻDE działanie musiało być wcześniej "zabezpieczone operacyjnie". Jeśli np. miało sie odbyć 15 minutowe zebranie załogi w zakładzie pracy, uprzednio była odprawa w stosownyym urzędzie, tajni współpracownicy byli zadaniowani, słowem wszystko było przygotowane. Kto przeczytał "Kłopoty z historią" Gontarczyka lub "Śladami bezpieki i partii Cenckiewicza nigdy nie będzie mówić o "spiskowej teorii". Opisane tam historie są pozornie nudne i bez znaczenia (jak zeszłoroczny śnieg), lecz niosą olbrzymią wiedzę o życiu i metodach osięgania celów przez komunistów.
Mało kogo dzisiaj interesują dzieje rozbijania polskiej emigracji w Londynie w latach 50-tych. Jednak można poznać mechanizmy nadzwyczaj skutecznych działań, które są aktualne także obecnie. Spiskowa praktyka ma się dobrze i jest podstawowym źródłem sukcesów rosyjskiej dyplomacji.

Vote up!
0
Vote down!
0

Leopold

#71130

“Historyk, który mówi krytycznie o tak zwanej spiskowej teorii dziejów, jest historykiem niepoważnym, hołdującym historii dla idiotów lub prostaczków, którzy wierzą w to, co widzą w telewizji i czytają w gazetach. Jest bowiem historia prawdziwa i historia medialna, fasadowa. Ta prawdziwa w dużej mierze toczy się za kulisami. A za nimi działają przede wszystkim tajne służby.”
Paweł Wieczorkiewicz

Vote up!
0
Vote down!
0
#71157

Teorie spiskowe są charakterystyczne tym, że z wielką uwagą badają je najtęższe zespoły analityczne, we wszystkich szanujących się wywiadach świata. Znamiennym jest również, że NIEKTÓRE z tych wywiadów, pomagają tym teoriom urzeczywistnić się. Kryterium, co jest tylko teorią, a co praktyką, zależy od prostego pytania. CZY NAM Z TĄ TEORIĄ PO DRODZE.

Jak opowiadał w zamierzchłych czasach przedstawiciel wywiadu z pewnego prężnego kraju na BW, niektórym teoriom pomaga się ziścić nawet wtedy, kiedy dopiero za 50 lat można będzie spodziewać się skutków.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71083

I to jest racjonalne podejście do teorii spiskowych. Dziękuję bardzo.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71093

Cieżko się przebić z takimi prawdami jak piszesz. Teoria spiskowa jest tylko wtedy jeśli atak, zamach był żle przygotowany. A jeśli dobrze to jest to oczywiście "wypadek" zaplanowany na 100%. I to nie moja mądrosć tylko gdzieś o tym czytałem. Wszystkie tzw teorie spikowe sa opisane jako fakty. Jednak dla niedowiarków polecam poczytać 'Protokoły mędrców syjonu' czy Międzynarodowy żyd pana Henry Forda. Oba "wydawnictwa" mają ponad sto lat i łatwo je zweryfikować z rzeczywistością. Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71090

Po weekendzie wreszcie zabieram się za Protokoly. ;)
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71094

Jesteśmy w tej chwili na etapie, że śmierć prezydenta, małżonki, szTabu, szefa NBP, posłów itd. w jednym wypadku TO JEST TEORIA SPISKOWA.

patrz - nic nie wydarzyło się w Smoleńsku

Vote up!
0
Vote down!
0
#71099

Szeroko poszedłeś... co wiecej, masz rację.

Chociaż... coś jakby się zaczynało dziać?
Nawet w telewizji słyszałam dzisiaj, że ponoć ktoś w tym Smoleńsku jednak zginął... :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#71103

Z tą telewizją... Pewnie ktoś z dyżurki reporterskiej usłyszał o jakichś ofiarach.

A to pewnie chodziło o ŚWIADKÓW katastrofy.

Pozdrawiam myślących.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71108

Uroki netu.Dwukrotny wpis.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71109

Ależ... zapraszam częściej. ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#71110

Jak w temacie

**************************
BETTER DEAD THAT RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#71189

i to jak najbardziej sensownych pomysłów :)
W sytuacji takiej jak ta, gdy zła wola i niekompetencja jest oczywista, wręcz "bijąca po oczach". A nieudolność (by nie rzec nierzetelność) w prowadzeniu dochodzenia przez komisję do tego powołaną zastanowiłaby słabo rozwiniętego dzieciaka. I przy braku wiarygodnych informacji, oraz próbach manipulacji nimi po katastrofie. Każda teoria może okazać się prawdziwa i nie można jej z całą pewnością wykluczyć.
Zresztą na temat "teorii spiskowych" bardzo moim zdaniem trafnie wypowiedział się kiedyś prof.Wieczorkiewicz polemizując z ich uznawaniem za niemożliwe do przyjęcia.
Niemniej uważam, że należy się głęboki ukłon w stronę ludzi którzy z własnej inicjatywy
podjęli się prób wyjaśnienia tej sprawy w przestrzeni internetowej. I to nie tylko nie licząc na apanaże czy rozgłos. Ale ryzykując uznaniem ich za niepoczytalnych.
Bez tych działań do dziś zdani bylibyśmy na "rzetelne" i "obiektywne" ustalenia i wnioski
z polskojęzycznych mediów.
Z upływem czasu pewnie dowiemy się coś więcej "oficjalnie". Jednak przypuszczam, że sprawa ta pozostanie długo nie wyjaśniona. Tak jak wiele innych podobnych "zdarzeń".
No, chyba że kiedyś komuś się coś "wypsnie" przypadkiem :)

pozdrawiam
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#71128

No popatrz, przed chwilą cytowalam p. Wieczorkiewicza, doslownie parę postów wyżej - też mnie jego slowa urzekly. ;)

A co do wypsnięć, wymknięć i gaf... no coż, mamy teraz specjalistę od tych spraw pod samiuteńkim żyrandolem...

Pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#71158

Jeżeli pozwalam sobie skomentować temat na jakimkolwiek blogu. To zwykle najpierw odnoszę się bezpośrednio do niego. Dopiero później z czystej ciekawości czytam co na ten sam temat myślą inni. Stąd też i ta niezręczność do której się przyznaję bez bicia.
Zapewne osoba o której mówisz dostarczy nam jeszcze wielu powodów do śmiechu. Ja jednak bardziej miałem na myśli wymknięcie się do opinii publicznej wiadomości na miarę wypowiedzi człowieka który potwierdził zaangażowanie "służb" i ich rolę w katastrofie podobnej do Smoleńskiej tyle że na innym kontynencie ;)

pozdrawiam
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#71171

spisek........?

ale ja mam inn pytanie co się dzieje z Krzysztofem Krzyż...........?

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#71184

To dopiero pytanie. Dzięki za zaje koment!

**************************
BETTER DEAD THAT RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#71188

chciałabym zadać następne pytanie

a co z autorem,Ukraincem filmiku ze Smlenska,ktorego trudno

szukać na ziemskim padole./

spisek,nie

poprostu pechowy Człowiek

dycha za artykuł

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#71373

:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#71496

wracając do przesmiewcow teorii spiskowych

to mam następne pytanie

o wyjątkowego PECHA czy skutku spisku

Pyjas,Popiełuszko, Bartoszcze...........

a teraz Smolensk, ale pechowi LUDZIE

powiedzą ci  z jedynej słusznej OPCJI,.......

opcji zyrandolowej

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#71396

Dla mnie odpowiedź na pytanie pierwsze pomimo braku dowodów (a może właśnie dlatego) wydaje się może nie oczywista, ale bez wątpienia jest tu coś na rzeczy.

Natomiast przyznam się, że drugiego pytania nie rozumiem. Gdyż za nic nie mogę rozszyfrować tego skrótu myślowego. Tym bardziej że nie znam człowieka
W. red

Vote up!
0
Vote down!
0

W. red

#71234

Czy to ten operator?
Ciężko znaleźć cokolwiek na jego temat...

Vote up!
0
Vote down!
0
#71236

To była moja niezręczność, jeśli chodzi o ścisłość. ;)
Najpierw odpowiedziałam na komentarz wyżej, później doszłam do Twojego.

Pozdrawiam
PP

Vote up!
0
Vote down!
0
#71231

Nie nie. Ten staruszek wlasnie powiedzial ze wyobraznia jest wazniejsza od wiedzy. I to sie podtwierdza """ ja o sztucznej mgle nie wiedziałam, ale ją sobie wyobraziłam, i wiele innych osób również.""" A na forum smolenskim o katastrofie jeszcze 10 kwietnia kolo polnudnia byl taki wpis: (z pamieci, ale mam oryginal): "Moja zona z tesciowa jechali na dzalke, jak zwyczajnie, wzieli ze soba kota. I tu raptem ta mgla . I nagle kotek jakby zwarjowal. i to z nim trwalo poki jechali w tej mgle. " kotki raczej nie maja wiedzy i pewnie wyobrazni tez. Ale w tej sprawie maja nawet cos nawet doskonalsze od ludzi. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#71242

Dzięki za ten komentarz, oczywiście masz rację.
Czeski błąd... no przecież - nie ma nic nad wyobraźnię... :)

A co do zwierząt... większość z nas może im pozazdrościć instynktu.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#71270

Myślę że takie określenie nie jest odpowiednie,bo teoria jest tylko wirtualna, a same spiski mogą być wykryte, lub nie. Jeśli jest konkretne działanie, to pozostaje tylko kwestia udowodnienia. Nie mam wątpliwości, że w Smoleńsku przeplatają się spiski tuskowych, putinowych, bałagan na lotnisku, błędy kontrolerów, wsparcie aury i pewnie jeszcze kilka czynników. Już ŁŁ udowodnił nam jak to KAT wysłał samolot na stracenie , na rosyjskich portalach lotniczych nikt już nie ma wątpliwości że kontrolerzy sprowadzili samolot do jaru, a ja od początku nie mam wątpliwości że w samolocie wybuchła bomba termobaryczna, chociaż przez wiele dni byłem przekonany, że w samolocie były zamontowane materiały wybuchowe do autodestrukcji, żeby w ręce wroga nie dostały się właśnie tajne materiały których ruscy ciągle nam nie oddali.

Vote up!
0
Vote down!
0
#71282

Tylko kto to udowodni...

Vote up!
0
Vote down!
0
#71497

Sami to zrobimy. Cały czas wypływają nowe informacje.  Problemem jest, jak to przekazać innym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#72906

Zajrzyj tu:
http://chemistry.about.com/od/howthingswork/a/smokemachines.htm
http://www.youtube.com/watch?v=zaOaoX0ZqNU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=w2mj-Sq2oeo&feature=related

Vote up!
0
Vote down!
0
#109843