"Wyborcza" odwołała konferencję na UKSW

Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka
Kraj

Właściwie zrobił to prorektor, prof. Marek Kowalski pod presją absurdalnego komentarza Piotra Pacewicza w naczelnym organie lobby homoseksualnego - "Gazecie Wyborczej".

Jutrzejsza konferencja na temat homoseksualizmu została przygotowana przez studenckie Koło Myśli Politycznej i Prawnej UKSW, ale się nie odbędzie. - Władze uczelni pod wpływem nagonki medialnej i z bólem serca odwołały konferencję - mówi Marcin Musiał, prezes KMPiP UKSW. - Jako powód podano dobro uczelni - dodaje.

Konferencja jednak się odbędzie - organizatorzy musieli ją przenieść do Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

Co tak oburzyło "Wyborczą"? Gwiazdą spotkania miał być amerykański psycholog, dr Paul Cameron, który miał mówić o medycznych konsekwencjach praktyk homoseksualnych. Cameron zwraca uwagę na badania, które mówią, iż homoseksualiści żyją krócej niż heteroseksualiści, a 34 proc. przypadków molestowania seksualnego dzieci jest sprawką homoseksualistów, co stanowi ich znaczną nadreprezentację w gronie pedofilów. W tekście czytamy też, że "w 1983 r. Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne skreśliło go z listy. W 1996 r. Kanadyjskie Stowarzyszenie Psychologiczne oskarżyło go o „złe przedstawianie i fałszowanie badań nad seksualnością i homoseksualizmem“ i zerwało z nim współpracę". Obie te informacje są nieprawdziwe. Dziennikarz "Gazety" nie zadał sobie trudu, by skontaktować się z osobami zajmującymi się terapią, która przynosi często bardzo dobre efekty.

Artykuł jest opatrzony komentarzem jednego z czołowych publicystów dziennika, Piotra Pacewicza, znango z tego, że niespełna rok temu nawoływał do zabicia dziecka 14-letniej Agaty z Lublina. Dzisiaj ten sam człowiek dyktuje władzom katolickiej uczelni, kto ma prawo na niej wykładać.

Piotr Pacewicz napisał w "Gazecie Wyborczej":

Wśród studentów UKSW - jak w każdej społeczności - jest wielu gejów, choć większość z nich to ukrywa, niejasno tłumacząc, dlaczego nie mają dziewczyny i jadą na wakacje z kolegą. Konferencja, która ma być popisem zawziętego homofoba, w dodatku made in USA, przysporzy im cierpień. Zapewne podczas tournée dr Cameron będzie wzywał do przywrócenia karania za jedną z naszych - ludzi na tej planecie -orientacji seksualnych. Będzie mnożył naukowe dowody, a ma ich pełno, tak jak przeciwnicy teorii Darwina czy zwolennicy tezy, że ludzką cywilizację założyli kosmici. Można by dowodzić, że jego nauki to wzywanie do nienawiści, czyli czyn zabroniony prawem. Z pewnością zabraniają gadania takich rzeczy konwencje praw człowieka, które Polska podpisała. Taka konferencja kompromituje katolicką uczelnię. To ma być chrześcijańska miłość, którą głosi? Dlatego proszę organizatorów, młodych ludzi, studentów, by pomyśleli o swoich kolegach. Czy na pewno chcecie ich krzywdzić? Może można jeszcze odwołać konferencję. Niech dr Cameron wygłasza swoje błędne nauki gdzie indziej, najlepiej na Pustyni Błędowskiej.


SKIN = "black";

Brak głosów

Komentarze

Co by było, gdyby w Polsce zabrakło GW-czej, która tak dzielnie walczy z przesądami i ciemnotą w Polsce?
Aż strach pomyśleć?
Dziękujemy ci Adamie Michniku, za to co zrobiłeś i jeszcze uczynisz swoim bliźnim w tym "ciemnym kraju".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#19356

to pedał czy zbiegł przed aborcją?

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#19358

można na główną?

Vote up!
0
Vote down!
0
#19360

nie było mnie ale widzę, że któryś z moderatorów sg zadbał ;)

Vote up!
0
Vote down!
0

Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.

#19400

To jest koszmarny, niewyobrażalny terror intelektualny, a właściwie propagandowy. Jak to zrobić, aby takie poważne instytucje nie poddawały się dość bezczelnym naciskom i to jeszcze do tego nieuzasadnionym???

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#19365

bo Jaśnie Oświecony Pacewicz wspomniał o tym w jednym ze swoich artykulików.

Nie rozumiem, po co bać się kogoś takiego. Robi się spotkanie i cześć, a Pacewicz może sobie gdakać. Psy szczekają, a karawana idzie dalej, jak mówi stare przysłowie.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#19367

Ja też nie rozumiem mechanizmu tego terroru. Co to kogo obchodzi co pisze ta komusza szmatka? A niech pisze co chce.

Vote up!
0
Vote down!
0

hak

#19372

To jest totalitaryzm światopoglądowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19377

Nie mam co do tego wątpliwości. Taki terror oprócz Pacewicza notorycznie stosuje mnóstwo osób "obrotu" publicznego: Waldemar Kuczyński, Władysław Frasyniuk, Jacek Żakowski, Paradowska i inne orły, i orlice panteonu medialnego.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#19384

te osoby to ludzie panteonu żydowskiego(a nie jak Pan napisał medialnego),którzy cały czas usiłują osłabić naszą Ojczyznę.
Im bardzo zależy na tym żeby Polska była ja najsłabsza,bo wtedy będą mogli ugrywać swoje ciemne interesy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#19396

Ich pochodzenia nie znam i nie chcę znać, bo mnie to nic a nic nie interesuje. Natomiast szalenie mnie interesuje, co mówią i robią te konkretne osoby, o konkretnych imionach i nazwiskach i właśnie te działania podlegają m.in. mojej negatywnej ocenie. Reasumując istotny jest racjonalny i indywidualny dobór informacji, stanowiących podstawę oceny. Jeśli ktoś jest bałwanem, to jego drzewo genealogiczne kompletnie mi zwisa.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#19404

Patrzmy na osoby, a nie na "drzewa genealogiczne". Ważniejsze są słowa i czyny, a nie metryki "chrztu". Wśród chrześcijan można znaleźć takich samych łotrów jak w innych wyznaniach.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#19405

i jak tu swietowac 4. czerwca, gdzie rzekomo upadl komunizm i zaczela sie wolna Polska.

Jednak taka wolnowsc, to ja pierdziele...

Inaczej by bylo, gdyby chodzilo o jakastam manifestacje. Ale konferencje blokowac? To moze jeszcze INACZEJ myslacym, niepasujacym do DYKTOWANEGO nurtu usta zaszyc, aby nie mwoili glupot?

Osobiscie bylem Ciekaw, jakie aspekty dokladnie konferencja podejmie i jak sie do nich odniesa homosie. A oni tylko zakrzykiwac potrafia...

Vote up!
0
Vote down!
0
#19417