Dobra akcja: Polska ma być suwerenna!

Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka
Idee

W Łebie niezłe upały, więc króciutko tylko polecę oraz zalecę wzięcie udziału w akcji prowadzonej przez najlepszy z portali - Fronda.pl. Chodzi o akcję Polska ma być suwerenna! Akcja polega na podpisaniu listu do parlamentarzystów, który sporządził słynny mec. Hambura. List brzmi następująco:


List wzywający polskich polityków do ochrony suwerenności Polski w UE

Wzywamy, jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, wszystkich posłów i senatorów Rzeczypospolitej Polskiej do niezwłocznego podjęcia swych konstytucyjnych obowiązków ochrony suwerenności i interesów państwa polskiego oraz przestrzegania Konstytucji.

Wzywamy do podjęcia działań analogicznych do tych, do których podjęcia wezwał niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny niemiecki parlament w swoim wyroku z dnia 30 czerwca 2009 r. Badając zgodność Traktatu Lizbońskiego z niemiecką konstytucją, FTK orzekł bowiem, że aby traktat mógł wejść w życie, konieczne będzie ustawowe wzmocnienie roli niemieckiego parlamentu w procesach decyzyjnych w Unii Europejskiej.

Oczekujemy i żądamy podobnego jak w Niemczech ustawowego zabezpieczenia roli Sejmu i Senatu – reprezentacji narodu, czyli suwerena - w procesach decyzyjnych w stosunkach Polski z Unią Europejską. Wszyscy mamy bowiem konstytucyjne pośrednie i bezpośrednie – również w drodze referendum – prawo decydowania o losach Rzeczypospolitej Polskiej i zakresie jej suwerenności.

Dalsze informacje znajdują się tutaj.

myśl na dziś
Dziecko Boże nie boi się ani życia ani śmierci, gdyż fundamentem jego życia duchowego jest poczucie synostwa Bożego: Bóg jest moim Ojcem – myśli – i jest Twórcą wszelkiego dobra, jest samą Dobrocią. – Lecz czy ty i ja postępujemy naprawdę jak dzieci Boże?
św. Josemaria Escriva, Kuźnia, nr 987

SKIN = "black";

Brak głosów

Komentarze

To co robią Niemcy to szwindel: chcą zmienić jednostronnie treść traktatu co jest niedopuszczalne. Aby traktat był uczciwie przyjęty wszystkie państwa muszą zaakceptować tę samą treść.
Traktat jednoznacznie zabiera państwom członkowskim suwerenność i nie da się za pomocą ustaw dodatkowych tego zmienić. Jeśli chcemy zachować resztki suwerenności Polski to traktat trzeba odrzucić.
Najprostszą drogą do odrzucenia jest skierowanie traktatu przez Prezydenta Kaczyńskiego do TK aby ten stwierdził jego sprzeczność z Konstytucją RP.
Pisałem o tym: http://niepoprawni.pl/blog/404/traktat-lizbonski-do-trybunalu-konstytucyjnego

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#29135

1) Też najchętniej widziałbym Lizbonę w koszu, ale póki co, ta akcja to dobry pomysł. Powinniśmy się zabezpieczyć analogicznie jak Niemcy.

2)

Najprostszą drogą do odrzucenia jest skierowanie traktatu przez Prezydenta Kaczyńskiego do TK aby ten stwierdził jego sprzeczność z Konstytucją RP.

Naprawdę uważasz, ze obecny TK miałby odrzucić Lizbonę? Po tych wszystkich skandalicznych werdyktach? Wolne żarty. Najpierw trzeba by zrobić rewolucję personalną w składzie tych salonowych kauzyperdów.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#29148

Jakie zabezpieczenia?
Nawet jak sobie jakieś zabezpieczenia Niemcy porobią to one będą powoli przez władze UE rozmontowywane - zgodnie z traktatem zresztą; taka jest tendencja w UE, z każdym rokiem coraz więcej władzy przechodzi do Brukseli. Jedynym dobrym zabezpieczeniem naszej wolności jest rozgonienie tej bandy łajdaków i złodziei, a przynajmniej wystąpienie spod ich kierownictwa.
TK może się przełamać - on też się poważnie zdegraduje jak uzna, że on podlega ETS, a Konstytucja - traktatom.
To jest akcja, która nawet suwerenności Polski zaszkodzi bo przeciętny Polak sobie pomyśli - no tak, teraz jesteśmy zabezpieczeni, to przeciw traktatowi nie trzeba występować.

Bacz

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#29165