Czy Islam jest wrogiem Żydów

Obrazek użytkownika SpiritoLibero
Blog

Członek społeczności żydowskiej w Turcji – Mario Levi, mówiąc o krwawym ataku komandosów izraelskich na Flotyllę Wolności oświadczył, że: „Żydzi z Istambułu, których reprezentuję, manifestuję swoją solidarność z mieszkańcami Gazy”. Dodał także, że wystąpienie premiera Erdogana bezpośrednio po wydarzeniach było nadzwyczajne i wyważone.

„Należy przyznać, że jego partia (Erdogana) pracowała dużo lepiej niż socjaldemokraci i nacjonaliści. Nie zauważam przejawów antysemityzmu w Turcji. Osobiście jestem sympatykiem Izraela, lecz uważam premiera Netanyahu za szowinistę, ministra spraw zagranicznych (Libermana) za faszystę a izraelskiego ministra obrony za głupca”.

Levi podkreślił trzy punkty:
1.Społeczność żydowska nie jest w opozycji do rządzącej partii Sprawiedliwość i Rozwój (AKP) i uważa rządy tej partii za lepsze niż socjaldemokratów czy nacjonalistów.
2.W przeciwieństwie do rozpowszechnianych przez izraelskich syjonistów opinii, Levi nie zauważa antysemityzmu w Turcji.
3.Levi uczciwie deklaruje sympatie do Izraela, lecz uważa polityków obecnego rządu za szowinistów, faszystów i głupców.

W Turcji obserwuje się ogromna wściekłość w stosunku do Izraela. Lecz nie chodzi tu o „nienawiść” w stosunku do narodu izraelskiego. Termin „naród” jest w tym przypadku dość nieprecyzyjny. Oficjalnie nic takiego bowiem nie istnieje, należy więc tu przyjęć społeczeństwo zbudowane na tożsamości religijnej – judaizmie. Jeśli chce się szukać oznak antysemityzmu w Turcji to należałoby przyjrzeć się poziomowi wrogości w stosunku do Żydów i Judaizmu. Poza bardzo nielicznymi i rzadkimi przypadkami muzułmanie nie przejawiają nienawiści w stosunku do Żydów.
Tyle Mario Levi.

Turecki pisarz i dziennikarz, Ali Bulac uważa natomiast, że sama wiara w Islam chroni ich wyznawców przed antysemityzmem. Pisze, że Chrześcijanie uważają Żydów za „zabójców Boga”.
Muzułmanie ze swej strony uważają, że Prorok Jezus (jak Go określają) nie został ani ukrzyżowany ani zamordowany, co oznacza, że usiłowanie zabicia Go przez Żydów nie powiodło się.
Koran nie krytykuje Żydów czy Chrześcijan za fakt wiary w Torę czy Ewangelię, lecz za fakt nie przestrzegania dyspozycji i norm przewidzianych przez te święte księgi oraz relatywizowanie boskich objawień. Jednocześnie Karan podkreśla, że „nie wszystkie Ludy Księgi ( Ahl al-Kitab)
należy postrzegać w jednakowy sposób lecz, że „są dobrzy ludzie także wśród nich”.

Tak więc sama religia Islamu chroni przed „antysemityzmem”. Innymi słowy, to nie Islamu i Muzułmanów powinni obawiać się Żydzi lecz laickich grup, których inspiracja filozoficzna i polityczna oparta jest na wzorcach zachodnich. I to jest prawdopodobnie prawdziwy powód, dla którego Mario Levi uważa rząd o korzeniach islamskich (AKP) za bardziej korzystny z punktu widzenia Żydów.
Z tego też powodu, podczas gdy premier Netanyahu odznaczał medalami komandosów izraelskich za „wzorową akcję” przeciwko Flotylli Wolności to premier Erdogan w swoim oświadczeniu podkreślił, że „nic nie stanie się naszym obywatelom Żydom.
W Europie Żydzi chronieni są przez prawo. Lecz prawo stanowione jest przez ludzi i przez ludzi może być modyfikowane. Koran natomiast, jest objawieniem bożym i jak twierdzą Muzułmanie, nikt nie ośmieli się go modyfikować.

Inny aspekt, który należy wziąć pod rozwagę to wieki w ciągu których Islam zawsze oferował protekcję i pokojowe współżycie z Żydami. Te historyczne doświadczenia uprawniają do twierdzenia, że obecna wrogość między Muzułmanami a Żydami może zostać wyeliminowana jeśli tylko Izrael zaakceptuje zasady równości i wzajemnego poszanowania praw.

Animozje między Zachodem a Żydami mają źródło w faktorach historycznych i religijnych.
Jeśli przywódcy izraelscy byliby mądrzy to pierwszą rzeczą, którą by zrobili byłby zwrot zagarniętych Palestyńczykom ziem i ustanowienie poprawnych stosunków z Muzułmanami.
Islam i Muzułmanie gwarantują prawo Żydów do istnienia. Fakt, że Żydzi mogą jeszcze spokojnie żyć w Turcji, Iranie, Maroku i innych krajach muzułmańskich, pomimo kwestii palestyńskiej, jest konkretnym tego dowodem.
Tyle Ali Bulac o stosunku Islamu do Żydów.

W tym miejscu zastanowić by się należało, jakie praktyczne znaczenie i skuteczność mają przepisy kodeksów karnych w krajach zachodnich dla ochrony Żydów. I czy sami Żydzi wychodzą na tej „ochronie” dobrze. Czy nie jest przypadkiem tak, że im więcej restrykcji i uzurpatorskich praw, tym więcej przejawów niechęci czy wręcz wrogości?

Tu i ówdzie słyszy się opinie, że „antysemityzm” to objaw paranoi a paranoja to przecież choroba. Czyżbyśmy mieli oczekiwać traktowania wszystkich protestujących przeciwko zbrodniczej polityce Izraela jako ludzi „chorych”? Wszak to „antysemici”. Chorych jak wiadomo powinno się leczyć, niektórych nawet w zakładach zamkniętych. Już jeden system przerabiał ten temat. Możemy mieć tylko nadzieje, że nikt nie wpadnie na pomysł odbudowy „psychuszek”. Choć na tym dziwnym świecie nie ma już rzeczy niemożliwych.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 1 (1 głos)

Komentarze

Koran natomiast, jest objawieniem bożym i jak twierdzą Muzułmanie, nikt nie ośmieli się go modyfikować.

“Dżihad to podbój terytoriów niemuzułmańskich. Narzucanie Islamu po wszystkich krańcach Ziemi to obowiązek każdego muzułmanina”

Chomeini

"Muzułmanie powinni walczyć o zdobycie politycznej i militarnej przewagi nad niemuzułmanami, dlatego wojna jest koniecznością każdego Muzułmanina, tak by państwo Islamskie oparte o prawo Szariatu zapanowało nad światem. Wszystko to ma swoje źródło w cytatach z Koranu"

Abid Ullah Jan

Ode mnie pała, pieprzysz jak potłuczony...

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66549

Poczytaj Waść Koran. A potem możemy pogadać. O antysemistyzmie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66554

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Bez osobistych wycieczek. Ja cytuję stanowisko dwóch zainteresowanych facetów. To nie są moje poglądy. Czytać uważniej.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

SpiritoLibero

#66556

(To jak już mowa o uwagach ad personam.) Ważniejszą rzeczą, którą chcę tu podkreślić, że ja osobiście nie odnosiłam się do Pańskich poglądów, czy do Pana osobście. Odniosłam się do kwestii "muzułmanie a antysemityzm" - po przeczytaniu Koranu jest sens ją drążyć. Bez tego, to tylko gdybanie. Ot, ogólna taka myśl.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66558

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

To tak jak próbować zrozumieć Żydów nie czytając Biblii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

SpiritoLibero

#66576

To po co cytujesz tych facetów? Jaki cel przyświeca temu cytowaniu? A jakie masz w takim razie poglądy na te cytaty? A co niby z mojej strony jest "osobistą wycieczką"?

"Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę"

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66562

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Moim skromnym zdanie, nagonka na Islam, prowadzona przez syjonistów to następna hucpa. Ma na celu skłócenie Islamu z Zachodem. Żydowska masoneria z jednej strony popiera budowę meczetu w Warszawie a z drugiej sponsoruje propagandę anty-islamską.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

SpiritoLibero

#66574

Widzisz, wielokrotnie brałem udział w podobnych dysputach, więc generalnie rzecz biorąc większość argumentów mam dokładnie przerobione. Czasami nawet zostaję nazwany antysemitą, bo przecież Arabowie to też semici. Żeby wszystko było jasne: dla mnie najważniejsza jest Polska i w takim świetle konflikt żydowsko-palestyński oraz Islam jako taki ochodzi mnie bardzo mało. Natomiast jeżeli chodzi o obraz większy, na przykład całej Europy i jej przyszłość to "nagonka", o której piszesz NIE MA miejsca!!! A wystarczy popytać przeciętnego Europejczyka, by dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat "konfliktowania" Islamu z Zachodem! Tego też NIE MA! Jest za to miłość typu multi-kulti, czyli kopanie sobie grobu. Nie będę w tym miejscu (a przede wszystkim w tym czasie!) wyjaśniał dlaczego tak jest, nie będę podawał przykładów, bo zdaję sobie sprawę, że dla zdecydowanej większości Polaków Islam to taki azjatycki folklor plus Bollywood. Tak więc żadne rzeczowe argumenty nie są w stanie przekonać o powadze zagrożenia islamską pożogą. Kto miał lub ma okazję podróżować po Europie, pomieszkać trochę w... w zasadzie wszędzie poza Europa Środkowo-Wschodnią, ten wie o czym mówię! A już używanie Islamu, by dokopać Żydom uważam za skończony kretynizm!

A żeby nie być gołosłownym, zamieszczam fotkę stacji kolejowej w Wielkiej Brytanii - Southall:

Zapraszam na wycieczkę, na pewno wtedy zrozumiesz o czym piszę... I poczytaj Koran, według którego jesteś "niewiernym psem" i trzeba "skoczyć ci na gardło"...

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66587

Chyba z tym zdjęciem nie bardzo Ci sie udało. To z Islamem nie ma nic wspólnego.

Jest w języku Sikhów, którzy akurat z muzułmanami sie całkiem nie kochają. Mieszkałem w Londynie pod koniec 80'tych. Owszem, widziałem okazałe meczety, ale wrogości do bialych nie. Byly wtedy czesto zamieszki na tle rasowym (najczęściej we wschodnich dzielnicach) ale własnie Hindusi kontra muzułmanie, do tego czarni. Angole maja czkawkę po imperium i traktowaniu przez jakiś czas jego mieszkańców jak wlasnych obywateli.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#66628

Ze zdjęciem udało mi się jak najbardziej.... To taka moja malutka pułapka, którą zresztą zastawiłem na NP po raz drugi. Dopiero Ty w nią wpadłeś, bo nigdy nie byłeś w Southall! Przepraszam...

Doskonale wiem, że napis jest w języku Sikhów. Ale wszyscy, którzy w Southall mieszkają wiedzą, że to jest zwykła "ściema", bo najwięcej żyje tam... Arabów. Jest to miejsce szczególne, wiele ważnych imprez jest tam organizowanych. Wróbelki ćwierkają, że za tą nazwą, tablicą na stacji stoją... Muzułmanie. Podobno chcą mieć doskonałe alibi do rożnych mało cywilizowanych rzeczy, które dzieją się w tej miejscowości, jak na przykład szariackie sądy... Może to plotka, może nie, nie wiem, bo są tylko poszlaki - dowodów brak. Tak czy siak Southall jest Muzułmańskie, Sikhów jest tam mniej...

A co do zamieszek i wzajemnej miłości obywateli (czy rezydentów Wielkiej Brytanii lub) jej nienawiści, to Twoje informacje są troszkę nieaktualne. Od lat 80. wiele się zmieniło...

Pozdrawiam

 

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66633

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Piszesz, że "nie ma zagrożenia islamska pożogą" i tu pełna zgoda. Sam miałem okazję obserwować to na zachodzie. Ale dalej przestrzegasz przed "skakaniem do gardła"...

Frazeologią Koranu bym się nie przejmował. Tzw. "znawcy" tematu podpierają się zawsze kilkoma wyrwanymi z kontekstu cytatami (to nie jest przytyk do Ciebie) zapominając, że starczy otworzyć Biblię na chybił trafił i też znajdzie się co nieco. O Talmudzie nie wspomnę.
W tej notce, powtarzam, nie przedstawiałem moich poglądów (choć nie są zbyt odległe) lecz obiektywne (?) wypowiedzi dwóch osób, stojących teoretycznie po dwóch stronach barykady. I okazuje się (wg. nich), że tej barykady nie ma.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

SpiritoLibero

#66629

W którym miejscu napisałem, że nie ma zagrożenia islamską pożogą? Z całym szacunkiem, ale chyba nie zrozumiałeś tego, co napisałem... A napisałem dokładnie odwrotnie! Zagrożenie istnieje, ale mało kto sobie z niego zdaje sprawę. Mało tego: są też tacy, którzy cieszą się, fizycznie się cieszą!!!, gdy Muzułmanie leją Żydów!

Ja się nie przejmuję frazeologią Koranu. Przejmuję się tymi, którzy do Koranu stosują się bardzo literalnie. I nie jest prawdą, że wyrwają cytaty z kontekstu - tak mówi każdy, kto broni Ullaha Jana i jemu podobnych. Mówi się, że to fundamentaliści, że mniejszość, że chora tkanka na zdrowym ciele Islamu, itede, itepe. Bzdury, które negliżuje każdy codzienny serwis informacyjny - mordy, gwałty, podpalenia, akty terroru... I tak w kółko, 365 dni w roku. Religia pokoju!

A najśmieszniejsze jest to, że Ty czy ja jesteśmy dla nich takimi samymi "niewiernymi psami...".

Pozdrawiam

 

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66635

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Komentowanie i czytanie ze zrozumieniem nie jest chyba w niedzielny poranek moją najmocniejszą stroną :)

Generalnie uważam, ze każdy ekstremizm podpierający sie religią jest niebezpieczny. Kościół już to przerabiał, teraz w ofensywie jest ekstrema Islamu i Judaizmu.
Europa jest w stanie obronić się przed "inwazją" religijno - kulturalną Islamu. Nie robi jednak nic, by obronić się przed Judeizacją. A ta postępuje w tempie galopującym. Sami Żydzi zresztą poprzez promocję społeczeństw "otwartych", gdzie tolerancja wobec mniejszości posunięta jest do granic absurdu rozwadniają tożsamość narodów. Już wstyd prawie być chrześcijaninem a jedyna wiarą, w którą nie wolno zwątpić to holo-religia. O tyle groźniejsze zjawisko, że podpierane kodeksem karnym. Pisałem swego czasu o tych dwóch sprawach. rzuć okiem, jeśli łaska http://spiritolibero.blog.interia.pl/?id=1860782
http://spiritolibero.blog.interia.pl/?id=1864780

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

SpiritoLibero

#66648

I takie stanowisko jest zdecydowanie bliższe moim wyobrażeniom. Generalnie, jak rozumiem, różnica między nami polega na tym, że Ty większe zagrożenie upatrujesz w Judeizacji a ja w Islamizacji. To są jednak bardzo różne zagrożenia i różne mogą być konsekwencje naszych zaniedbań.

Poza tym masz rację - dzisiejszy poranek nie sprzyja tego typu dialogom, z przyczyn oczywistych... Chętnie podyskutuję z Toba na ten temat w innym terminie.

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66651

http://spiritolibero.blog.interia.pl/
Wpadaj czasami na mojego bloga, zapraszam :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

SpiritoLibero

#66689

Jasne. Jeżeli znajdziesz chwilkę, to rzuć okiem na kilka moich tekstów. Dotykam w nich problemu, o którym żeśmy dyskutowali. Może dzięki nim lepiej zrozumiesz moje stanowisko:

"Nieistotny policzek dla muzułmatyzmu"

"To kill an infidel..."

"Strażak potrzebny od zaraz"

Pozdrawiam

-------------------------------

Samotny wilk w biegu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#66694

stanowisko Żydów w każdej sprawie i w każdym miejscu na świecie zadziwiająco elastycznie przystosowuje się do sytuacji. Oprócz Gazy.

W Europie kodeksy chronią nie tyle Żydów (bo im nic nie zagrazą) tylko ich pieniądze. O bezpieczeństwo Żydów dostatecznie dbaja politycy (Joszki, Szulce, Bandity itp) w Unii i media, które w znacznej części są w ich rękach.

Jeśli chodzi o stosunek Islamu i Żydów ja widzę większą sprzeczność - Islam nie uznaje lichwy.

pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#66566

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Żydzi też. Ale tylko w stosunku do swoich :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2

SpiritoLibero

#66571

Islam jest nie tylko wrogiem żydów ale również wrogiem ludzkości.

Europa bankrutuje ponieważ ta rasa się najszybciej rozmnaża.Oni nie pracują-trzeba ich utrzymywać.

Islam jest jak bomba, w końcu państwa europejskie skazane są na utrzymywanie tych ludzi. Islam z Anglii zrobił syf. Dzielnice Muzułmańskie są niebezpieczne lepiej do nich nie wchodzić. Muzułmanie nie szanują kobiet, zaczyna się problem w szpitalach Europejskie pielęgniarki nie są respektowane przez ortodoksów Islamskich. Muzułmanie nie nawidza chrześcijan i każdego kto jest inny niż oni.

Do komentarza wkleiłem kilka zdjęć abyście zobaczyli jak wyglądają ich dzielnice. No cóż kochani Anglia nie wygląda tak jak ja widzicie na obrazkach czy w telewizji. Anglia jest brudna, niebezpieczna i po 22 mozna zostać okradzionym a może nawet pobitym do nieprzytomności.

 

Zastanawiam sie dlaczego w internecie nie można znaleźć prawdziwe oblicze Anglii?

link do galerii : http://abceblog.com/

 

Oni modlą się przed meczetami na ulicy, przeszkadza mi to bo ciężko przejechać samochodem, drogi są zablokowane. Społeczeństwo to żre płodzi potomstwo, oszukuje, brudzi, wykorzystuje kobiety ("samica rozpłodowa")i wykorzystuje państwo.

zapraszam na film na którym zobaczycie jak pokojowi są muzułmanie do innych od siebie. więcej o tym bez mózgowym społeczeństwie, które już wieki temu zatrzymało się w rozwoju przez Koran
Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#386387

i jak widać po wpisach .
Diabeł w chałatach kolorowych -karty rozdaje.

Gdyby. Odrzucić terror "pastorów" - świat byłby rajem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#282633

W Europie bardziej niebezpieczni są Muzułmanie. Przedstawiam dwie bardzo fajne Galerie pierwsza to England Today Gallery na ktorej mozna zobaczyc prawdziwe oblicze Wielkiej Brytanii, ktora jest brudna i zacofana w rozwoju.

 

Galeria druga to London Today Gallery. Włos się jeży na głowie co wyprawiają muzułmanie w demokratycznych krajach. Teraz szerzy sie tam bezprawie. Muzułmanie wprowadzają tam swoje "prawa"

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-2
#386388