Trockizm

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Idee

Wiele osób prowadzi rozważania na temat NWO (New World Order). Rozważania te są o tyle jałowe, że aż miejscami śmieszne. Jednocześnie pojawiają się opinie, które powyższe rozważania mają niejako zapędzić do szuflady pod tytułem "teorie spiskowe". Fakt, wiele spośród tez głoszonych przez ludzi doszukujących się dzałań takich grup jak Bilderbergie, iluminaci, masoni i inni są co najmniej kontrowersyjne - trudno jest udowodnić tezy jakie głoszą ludzie doszukujący się działań tych grup w naszej globalnej wiosce. Jednakże podsumowywanie tych tez poprzez nadmierne uogólnienie i obśmiewanie jednym krótkim acz niezbyt wyrafinowanym zwrotem per "spiskowe teorie dziejów" też iewiele wnosi. Jedni i drudzy okopują się na swoich stanowiskach.
Jeden z najlepszych naszych pisarzy zapytany kiedyś: "Czemu Pan opisuje spółczesny świat za pomocą teorii spiskowych". Odparł - "A są jakieś inne?" (W. Łysiak)
Wiele rzeczy można powiedzieć o Łysiaku, ale niewątpliwie jest to człowiek inteligentny i oczytany, to czemu jego tezy lądują tam gdzie zwykło się umieszczać margines myśli politycznej i społecznej? Odpowiedź jest według mnie prosta - ponieważ tezy te są niezwykle bliskie rzeczywistoci i zagrażają medialnej rzeczywistości jaka od 20 lat u nas obowiązuje.
A czym jest, ewentualnie do czego jest najbliższa ta rzeczywistość - jest bardzo bliska TROCKIZMU i to zarówno na poziomie laklnym (krajowym) jak i na poziomie globalnym (światowym).
Większość tego co jest sprzedawane ludziom jako nieunikniona rzeczywistość jest TROCKIZMEM. UE i jej regulacje, globalna współpraca i globalna unifikacja - to czysty żywy TROCKIZM.
Wielu ludzi, skądiną inteligentnych i oczytanych, odrzuca takie tezy, mówiąc o "szalonych wujkach", "spiskowych teoriach" i innych elementach. Ale poza obśmianiem i wykpieniem, to nie są w stanie wykazać, że te terie nie spełniają logicznej spójności. Stosują przy tym jedną z odwiecznych sztuczek erystycznych pod tytułem "nadmierne uogólnienie" ewentualnie używają innej sztuczki "ad personam" jeśli tylko osoba głosząca jakieś tego typu tezy może zostać obśmiana osobiście z zupełnie innego powodu (na przykład niskiego wzrostu). Tylko, że tak działając nic się nie da osiągnąć.
Przeciwnicy takich teorii mówią, że nie ma możliwości dokonania aż tak daleko idących manipulacji w świadomości społeczeństw, narodów i całej ludzkości - powtarzają tą tezę bez żadnego dowodu, jako fakt objawiony. A przepraszam bardzo, czy działania koncernów medialnych na naszym własnym podwórku (koalicja 21 października), nie świadczą bynajmniej o czymś wręcz przeciwnym. Nie świadczą przypadkiem o tym, że odpowiednia koncentracja przekazu medialnego może spowodować drastycznie istotną zmianę nastawienia elektoratu?
Ja rozumiem, że ludzi, którzy posiadają jakie takie wykształcenie i znają takie słowa jak sofizmat i erystyka popełniają jeden podstawowy błąd w ocenie rzeczywistości. Tym błędem jest przykładanie miary swojej wiedzy i doświadczenia do zachowań większości ludzi w kraju i na świecie.
Otóż niestety jest to fałsz.
Większość ludzi (w Polsce i na świecie) nie zna nawet takich słów jak erystyka i sofizmat, nie mówiąc już o umiejętności wychwytywania takich zagrywek z przekazu medialnego.
A te zagrywki medialne służą jednemu celowi - wypromowaniu spolegliwych względem centrów decyzyjnych i medialnych (to w praktyce to samo) polityków, którzy będą realizowali program korzystny dla tychże ośrodków.
A to jest właśnie istotą TROCKIZMU, gdzie ludzie mają być podzieleni na warstwy decyzyjne i wykonawcze. Każdy ma być "żołnierzem w armii pracy".
Trockizm niesie za sobą jeszcze inne "dobrodziejstwa" - nie będę ich wymieniał. Nikt z tych, którzy zgodnie z tą ideologią dążą do zainstalowania takiego systemu w skali globalnej oczywiście się do tego nie przyzna - bo to jest passe. Ale działania, które są podejmowane nie pozostawiają według mnie zbyt dużo wątpliwości.
NWO = TROCKIZM.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Od kiedy "trockizm" polega na wolnym handlu, i lansowaniu wolnego rynku? - a przecież to filar globalizacji.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38680

A jesteś pewien, że ten rynek i handel są wolne, bo dla mnie to co się wyprawia w UE i nie tylko w UE, to jest co najmniej dalekie od wolności gospodarczej.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#38681

w latach 1871-1914 świat był bardziej ekonomicznie zglobalizowany niż współczesny.

Twór taki jak UE to chyba nie jest wolny rynek. Nawet największe umysłowe wygibasy nie pozwolą wykazać, że ten największy na świecie system redystrybucji ma coś wspólnego z wolnym rynkiem. Wówczas musielibyśmy uznać, że ZSRR to też była odmiana wolnego rynku.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#38718

Andrzeju
Rzuciłeś hasło Trockizm = NWO i wcale tego nie udowodniłeś. Bo będąc konsekwentnym i sprowadzając to ad absurdum możemy przeprowadzić rozumowanie następujące: Jan Paweł II z uznaniem mówił o ONZ, o jej wysiłkach na rzecz pokoju w świecie. Wg niektórych ONZ, sukcesorka Ligii Narodów jest tworem myśli masońskiej i pierwszą fazą zbudowania rządu światowego. Wniosek: JP II uczestniczył w spisku masońskim.
Nie wymyśliłem tej bzdury, tylko przypominam ją, bo była wygłaszana przez "ultraprawicowców".

Wcale nie trzeba być wyznawcą trockizmu, żeby wiedzieć, że "ludzie mają być podzieleni na warstwy decyzyjne i wykonawcze. " To nie jest żadna oryginalna teza Trockiego, tylko banał o podziale pracy w społeczeństwie. Architekta nie zastąpisz murarzem, inżyniera ślusarzem, lekarza pielęgniarką.

Lubię poczytać Łysiaka, dobrze konstruuje akcję, ale dalibóg nie traktujmy go jako specjalisty od spisków.

Powtarzam: chłopaki z Bildenberga też cierpią na prostatę. A ich domniemane roszczenia-marzenia lepiej opisuje przypowieść o Wieży Babel, niż spekulowanie o ich wszechmocy i powszechnym spisku.

pzdr
Milton

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38684

Ja jednak odkąd dowiedziałam sie o NWO nie daje mi to spokoju, i chcąc nie chcąc przypisuję wydarzenia( pasują !!! ). Jestem zainfekowana! Bo jak mam wytłumaczyć niektóre działania rządów, które pogrążają swe narody, do cholery kto ich wypromował i tu kłamliwe media, jako jedno z narzędzi. Wiele by pisać spostrzeżeń. A jednak więcej świadczy za niż przeciw. Jedno wiem, świat napewno nie zmierza w dobrym kierunku.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38697

Wręcz odwrotnie.

Łysiak akcję konstruuje fatalnie: większość jego powieści ma ten sam schemat pomijając "trylogię w sześciu tomach".

Nie, on właśnie zauważa procesy i mechanizmy rządzące Historią, to jest największe w jego literaturze, zarówno beletrystycznej jak i faktograficznej.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#38735

A dlaczego NWO według Ciebie to trockizm? Słuszne argumenty do poparcia wielce wątpliwej tezy. Poza tym: jestem absolutnie pewnien, że Łysiak nie postawiłby znaku równości między NWO a trockizmem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38711

Moim zdaniem scenariusz NWO i tendencje NWO, GWO, unifikacja w kształcie UE, to nie czysty Trockizm. Trockizm zakłada np rotację zarządzających komuną, rotację elity (zabezpieczenie przed wynaturzeniami :)) Czysty trockizm to utopia. Dlatego w dzisiejszym wydaniu tendencje GWO te, to taki potencjalny posttrockizm - zmutowany trockizm. I tym bardziej totalitarnym trockizmem (posttrockizmem) można także pokolorować ruchy alterglobalistyczne. Ja bym to tak widział.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#38731

ZSRE to trockizm skrzyżowany z breżniewowską gerontokracją...

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#38739

To fakt, zdanie końcowe NWO=TROCKIZM jest dyskusyjne, ale w tekście powyżej użyłem zwrotów, że "jest to najbliższe TROCKIZMU". W związku z czym, znak równości powinien być odczytywany jako "równe w przybliżeniu".
Ponadto według mojego zamysłu głównym elementem wpisu jest to co ludzie uważają za "teorie spiskowe" i na jakiej, skądinąd błędnej według mnie, podstawie.
W.Łysiak jest tu przywołany jako Człowiek, który na tle innych pisarzy i publicystów wyróżnia się drastycznie niezależnością sądów i w dodatku pisze o tej tematyce w swoich publikacjach.
Podobne zdanie wyrażają w swojej twórczości Ziemkiewicz i Wildstein, chociaż akurat Ziemkiewicz z Łysiakiem to się podobno serdecznie nie znoszą (zdaje się, że im poszło o stosunek do Balcerowicza).
Nie wiem czy Łysiak napisał by NWO=Trockizm, nie siedzę w głowie Łysiaka i nie znam jego myśli.
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#38783

... a NWO to trockizm, to czemu trockiści protestują przeciwko trockizmowi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38798

Trocki się ze Stalinem też nie cierpieli - aż tak, że ten pierwszy dostał od drugiego czekanem w tył głowy ;) A niby obydwoje zainspirowani tą samą myślą rewolucyjną ;)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#38804

... bym to jakoś był w stanie pojąć. Ale tu mamy trockizm vs trockizm, więc coś nie pasuje.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38842

Dla mnie też to jest dziwne. Może jedni to trockiści bliżej Trockiego, a drudzy posttrockiści (globaliści) ;) A w ogóle to nie lubię szufladkowania pod definicje, które mają nam załatwić problem. Definicje mogą tylko pomóc złapać odniesienie, ale najlepiej widzieć Świat takim jaki jest, opisując poprzez jak najwięcej słów i cech.

Alterglobalizm nie jest scentralizowany, jednolity, także w ogóle nie można go tak naprawdę pod nic podpiąć. Globalizm wyrażający się w rzeczywistych tendencjach Świata to z kolei, taki nowy socjalizm z ludzką twarzą podszyty pozorami demokratycznymi, humanitarnymi etc. Wydaje się, że alterglobaliści to też tacy socjaliści, tylko że nie pasują im te wszystkie pozory. Z dwojga złego to wolałbym alterglobalistów. A mówiąc ściślej - zakładając, że globalizacja jest nieunikniona i że nie podoba nam się globalizm w wydaniu w jakim występuje, to każdy z nas powinien być jakimś tam alterglobalistą - w sensie, że powinien proponować alternatywne rozwiązania dla postępującego globalizmu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#38872

... rzeczywistość i przesłania wiele szczegółów. Jak chcecie się porozkminiać trochę ten świat to takie rzeczy najlepiej zostawić na boku.

Dla mnie alterglobalizm nie jest ani prawicowy, ani lewicowy, zresztą nawet jakby był lewicowy, to co mi tam - mogę być sobie w tym przypadku lewakiem. Bo myśląc już całkiem zdroworozsądkowo: co nam po tym, że wszyscy będą jeść w makdonaldach, kupować w kerfurach i brać kredyty u tych samych lichwiarzy?

I zgoda - globalizacja jest nieunikniona. Nie ma siły, która mogła by to powstrzymać. Ale zawsze można być przecież, że tak to sobie nazwijmy, alterglobalistą duchowym. ;-)

Gabiś wymyślił alternatywę - taką w swoim stylu. Myślę, że daje do myślenia. Tutaj link: http://www.tomaszgabis.pl/?p=25

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38883

bo im się wydaje, że walczą z kapitalizmem, a proponują gasić ogień benzyną - czyli jeszcze wyższe podatki i jeszcze więcej udziwnień dla przedsiębiorców.

A czym są zapowiedzi globalnych podatków czy jakiś ponadnarodowych systemów kontroli sektora finansowego jak nie elementami wywodzącymi się z tamtej ideologii. W końcu ona miała być międzynarodowym socjalizmem.

Pojawiały się wypowiedzi lewaków protestujących przeciwko UE, bo kapitalistyczna. Dla mnie to rzecz absurdalna, bo Mumia jest przecież lewackim bękartem. Ale cóż, czytałem wypowiedzi lewaków, że ZSRR to był państwowy kapitalizm, więc to prawica. Serio!

Jeżeli ktoś nie chce dyktatu wielkich korporacji, to powinien domagać się, żeby styk polityki i biznesu został jak najmocniej ograniczony.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#38808

... kapitalizmu.

Tak samo globalizacja to efekt nie czego innego jak kapitalizmu właśnie. To kapitał nie zna granic, to kapitał za wszelka cenę chcę się uwolnić spod władzy państwa narodowego. Kto tworzył WTO czy MFW - komuniści czy amerykańscy liberałowie do spółki z bankierami? Kto wtedy bił brawa - trockiści czy międzynarodowe korporacje? Kapitalizm jest tak samo internacjonalistyczny jak komunizm.

Jedyną metodą walki z tym mogła by tu być tylko ich kontrola, albo po prostu wersja hard: nacjonalizacja, a Ty głosisz, żeby im dawać całkowicie wolną rękę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38841

Ojcem bękartów jedna z religi monoteistycznych?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38846

Jakie to ma znaczenie? Raz, że europejska chadecja to tylko europejska chadecja, a dwa, że interes i tak szybko przejął kto inny.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#38866

obecnie właśnie próbuje walczyć się z rzekomą wszechwładzą tychże koncernów czy korporacji, jak kto woli. Kończy się to tak, że ktoś, kto chciałby sprzedawać lokalne wypieki czy potrawy, nie będzie w stanie założyć interesu. A to go jakiś Sanepid będzie prześladować, a to będzie musiał do straży pożarnej pójść. A taki McDonald da w łapę odpowiedniej biurwie, no i się wybuduje. Tak to wygląda. Rynek bowiem nie prowadzi do monopoli - to jest wymysł Marksa, który bezmyślnie powtarzany jest do tej pory przez tzw. "ekonomistów". To wprowadzanie różnych regulacji gospodarki i skomplikowanych podatków prowadzi do takowych. W historii zdarzył się tylko jeden przypadek naturalnego monopolu!

Nacjonalizacja! To już było przerabiane, w ZSRR w 1920 roku zjadali się wzajemnie na przykład. Do niczego dobrego to nie doprowadziło.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#38993