Przypomnienie z historii

Obrazek użytkownika Andrzej.A

Równouprawnienie. Sztandarowe hasło feministek i innych lewackich swołoczy zasilanych w taki bądź inny sposób z moskiewskich pieniędzy.I to wypowiadane z takim lekceważeniem twierdzenie, że Polska jest krajem zacofanym. I nikt w dyskusji na fonii i wizji z tym nie dyskutuje, nie wytyka od ręki, że to nieprawda.A przecież w Polsce kobiety jako pierwsze w Europie uzyskały prawa wyborcze w roku 1918. Tak, decyzją jednoosobową Piłsudskiego, w praktyce dekretem. Takie kraje jak Francja wprowadziły równouprawnienie kobiet pod tym względem po II WŚ, ponad 25 lat później, inaczej mówiąc pokolenie później.I co, i nic, mało kto o tym wie.Jeśliby się przez chwilę zastanowić, to jedyny element, który jest potrzebny kobietom żeby mogły pogodzić chęć robienia kariery zawodowej (te co chcą) z macierzyństwem i opieką nad domem nigdy nie został podniesiony przez idiotki zwące się feministkami. A jest to bardzo prosta regulacja prawna - kobieta, która urodziła dziecko ma prawo do zatrudnienia na 1/2, 1/3 czy 1/4 etatu przez okres trzech, czterech, a być może i sześciu lat po urodzeniu dziecka. Takiego postulatu środowiska zwące się feministycznymi nigdy nie wyartykułowały. Ergo wszystko co mówią o równości, równym traktowaniu i innych bzdetach jest bzdurą i robieniem wody z mózgu maluczkim.Swoją drogą, to w czasach II RP wystarczało żeby pracował mąż i rodzina mogła się mieć dobrze. I ja nie mówię o jakichś magnatach, czy posiadaczach ziemskich, ale na przykład o urzędniku średniego szczebla pracującego w PKP, lub o początkującym lekarzu pochodzącym z rodziny chłopskiej. Ci faceci zarabiali tyle, że starczało na wszystko.To ja się pytam gdzie jest ten postęp, bo ja widzę regres.Venenosi bufones pellem non mutantAndrzej.A

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Czy babochłop przyjął dzisiaj kwiaty, skoro ....nie czuje się kobietą.....????

 Pewnie próbę wręczenia kwiatów uzna za seksistowski gest.

 Czy nowicka ma prawo organizować okolicznościowe obrady sejmu, skoro jest przeciwnikiem rozróżniania ludzi na płeć męską i żeńską.

 Nie dostrzega lub chce zatrzeć różnicę między kobieta i mężczyzną.

Dziękuję za artykuł.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233860

Kilka miesięcy przed Polską prawa wyborcze nadała Finlandia. Najpóźniej w Europie dla całego nadały Szwajcaria (jako całość konfederacji) i Portugalia (obydwa państwa w latach 70). Dla lewaków jednak nie to żadnego znaczenia, zawsze znajdą coś do czego można się przyczepić - chodzi przecież o podtrzymywanie dialektycznej wizji społeczeństwa, bo da daje możliwość sterowanie społeczeństwem po przez: strukturyzacje (zaostrzenie podziałów społecznych wg. wybranych kryteriów) przez to dehumanizacje w relacjach międzyludzkich, narzucanie poczucia winny, kreowanie potrzeb itp.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#233897

Z tą Finlandią to ja bym uważał, bo Finlandia była wtedy częścią Rosji (sowietów) i tam miało być referendum w sprawie odłączenia się od Rosji. Wtedy pewnie liczono, że głos kobiet przeważy za tym żeby się nie odłączać.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#233933