(O)Błędne Koło

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Tak to jesty obłęd ewentualnie błędne koło. Nie dlatego Kaczyński wywala ludzi, że ci się źle wyrazili o nim samym lub jego najbliższych współpracownikach, ale dlatego, że każda taka wypowiedź natychmiast powoduje rezonans medialny na skalę niespotykaną.

Ileż to już razy słyszeliśmy: Kaczyński upadł, PiS się nie podniesie, Ziobro dokonał aktu "ojcobójstwa" politycznego. No ile razy w ciągu ostatnich 3 lat coś takiego słyszeliśmy, bo według mnie setki razy. Gdyby cokolwiek z tego się spełniało to PiS jako partia mieściła by się obecnie w 4 osobowej windzie.
 

A teraz ostatnio znów to samo. Każda najdrobniejsza nawet wzmianka w mediach, które są stroną konfliktu politycznego i to nie stroną wspierającą PiS, powoduje natychmiastową burzę. O już się wali, o będą się gryźć o schedę po Kaczyńskim, o rzucą się sobie do gardeł. Że to nieładnie wygląda w mediach, a jak ma wyglądać skoro media są, czym są media to już napisałem powyżej.
 

Zważmy proporcje oraz rozpoznajmy skutek i przyczynę. Zamknięcie się PiS i Jarosława Kaczyńskiego w oblężonej twierdzy nie jest przyczyną, a skutkiem tego jak jest on sam i PiS przedstawiani w mediach. To jak media tak są nastawione, a są nastawione na obrzydzanie, opluskwianie i zniechęcanie do PiS-u to każda wypowiedź, która może być przekazana przez media jako "WIELKIE TARCIA W ŁONIE PIS-U" jest postrzegana przez prezesa jako potencjalnie duże zagrożenie - to czy tak jest na prawdę to nie ma tu nic do rzeczy.

Ponadto nie mówimy tutaj o interakcji z elitarnym dosyć klubem myślicieli jakim jest platforma niepoprawni.pl bądź innym tego typu miejscem, a mówimy o interakcji z przeciętnym odbiorcą papki medialnej, dla którego takie wielkie krzyczące newsy są esencją uprawiania polityki.

Nie mam ochoty usprawiedliwiać Kaczyńskiego za to co zrobił wobec Rostowskiej i innych, bo to było w moim pojęciu brzydkie i tak się robić nie powinno, po prostu nie wypada, ale zważyć należy co jest praprzyczyną tego co robi Kaczyński.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

na wyniki wyborów. PO może tylko spaść a PIS wzrosnąć. Media atakują PIS bo Kaczyński to chyba jedyny polityk który na stanowisku premiera im nie uległ. To dla nich największa zbrodnia. Przecież patronem podobno największej opiniotwórczej gazety w Polsce jest Adam Michnik polityk. Skoro A.M jest politycznym przeciwnikiem PIS to trudno żeby GW mogło wydrukować cokolwiek innego z tego co drukują.
To tylko polityka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102226

to tylko bajer

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102227

późno.W partii powinna być dyscyplina bo towarzystwo będzie trochę delikatnie mowiąc robiegane jak dzieci.Panie Prezesie więcej zdecydowania i od razu karać niepokornych niech sobie zaciszu domowym dyskutują.Niestety My Polacy mamy tą wadę,że gdzie 2 jest Polaków to są trzy zdania,byłem 10 lat wśród Polonii w USA w Chicago w Atlancie w NRF ponad 4 lata wśród Polaków.W Chicago to byłem świadkiem wypadku jak kolega odwoził na lotnisko w Chicago kolegę i zadźgał go nożem po drodzę ciało wyrzucil do rowu,a20tys dolarów
wziął w gotówce.
MMUSI BYĆ DYSCYPLINA W PARTI INACZEJ TOWARZYSTWO BĘDZIE CHODZIĆ
SWOIMI ŚCIEŻKAMI.Można porownać do stada owiec,które pies owczarek
zagania do na swoje miejsce. DUdek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lechu

#102229

Eskadry pułku Lotniczego cały nam powtarzał takie słowa "Choćby Cię bito palono w smole nie mów nikomu co było w szkole"
Pamiętam te słowa całe życie nadal stosuje.
Musi być dyscyplina wewnątrz patrii,a brudy nie wysuwa się na zewnątrz i to do kogo do mediów czychających jak chjeny jak padalce na takie sprawy.Należało to zdecydowanie wcześniej zrobić usunąć
z szeregów partyjnych,no ale lepiej poźno niż wcale
Koniec dyskusji na ten temat,dość mącenia czy zrobił słusznie czy nie.Proszę delikatnie mówiąc zamknąć się.
DUdek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lechu

#102235

Ciężko czasami kobietę zrozumieć mormalnemu człowiekowi.
Dlatego posłanki z PiS chciały zaistnieć medialnie.Wyszły
na DURNIÓW medialnych.
DUdek

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Lechu

#102239

Podążam tokiem myślenia Kolegi i dochodzę do wniosku, że Migalski jest mentalnie kobietą i wysz/ed/ł/a NIE RAZ na medialnego DURNIA.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#102248