Jak stworzyć prawicowe medium?

Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Niestety jest tu pewien problem, ponieważ potrzeba kasy, kasy i jeszcze raz kasy. Jeśli weźmiemy dowolny portal gdzie przeważa myśl prawicowa to bez trudu znajdziemy teksty, które zapełniają kilka rubryk w standardowym czasopiśmie. Zawsze ktoś napisze tekst, który będzie mógł uchodzić za komentarz redakcyjny do bieżących wydarzeń, ktoś inny napisze tekst analityczny na inny temat, rubryka satyryczna również zostanie dosyć łatwo zapełniona. To nie są problemy. Problemem głównym jest brak pieniędzy na start oraz tak na prawdę brak perspektyw. Można oczywiście jak Antoni Macierewicz wydawać prawie całą swoją poselską dietę na wydawanie pisma, ale to niestety jest wyjątek potwierdzający regułę. A reguła jest dosyć oczywista: ludzie mający poglądy prawicowe raczej nie uczestniczą w przedsięwzięciach komercyjnych jeśli nie widzą możliwości zarobienia na tym jakichś pieniędzy, a przynajmniej nie dokładania notorycznie do interesu. Czy to źle. raczej nie. Tylko, że w ten sposób oddajemy dosyć znaczną część przestrzeni publicznej lewactwu wszelkiej maści.
Taka "Krytyka Polityczna" funkcjonuje dzięki dotacjom z Ministerstwa Kultury i ma się dobrze. Dlaczego w takim razie nikt do tej pory nie stworzył analogicznego pisma, ale o przeciwnym znaku ideologicznym? Ponieważ prawicowcy mają zbyt głęboko wrośnięte poczucie własnej wartości i niezależności. Nikt mi nie będzie mówił co mogę napisać w "swoim" periodyku, nikt mi nie wytnie żadnego artykułu. Lewacy takich ograniczeń nie zauważają. Robią "swoje". A taki Sierakowski mając zapewniony byt (pensja redaktora naczelnego) może sobie pozwolić na różne dziwne dywagacje w innych mediach. Ma czas i środki na przygotowanie się do dyskusji na każdy temat.
Niestety nie ma na razie w Polsce takich instytucji, które umożliwiały by analogiczną swobodę dla błyskotliwych ludzi o poglądach prawicowych. Niestety taki prawicowiec musi najpierw zadbać o dobro swojej rodziny, a potem może ewentualnie uczestniczyć w jakichś akcjach medialnych dyskredytujących lewaków. Szkoda, że taka jest hirarchia, należy dążyć do jej zmiany.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

"Niestety taki prawicowiec musi najpierw zadbać o dobro swojej rodziny, a potem może ewentualnie uczestniczyć w jakichś akcjach medialnych dyskredytujących lewaków. Szkoda, że taka jest hirarchia, należy dążyć do jej zmiany"

Czytałem z uwagą i kiwałem w zgodzie głową. Do ostatnich dwu zdań. Zgłupiałem... Dlaczego "niestety" prawicowiec musi zadbać o dobro swojej rodziny? Dlaczego "szkoda", że jest taka hierarchia ważności w światopoglądzie owego prawicowca? Proszę o wyjaśnienie, bo mi się wydaje, że prawicowiec jest prawicowcem, bo ma taką hierarchię i dba o swoją rodzinę.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#41886

A ja uważam, że wszelkie działania, które zmierzają do odbiurokratyzowania państwa, zwalczania etatyzmu, monizmu i reglamentacji gospodarczej to ruch prawicowy. Nie tylko publicystyka. Ja pomagam budować wolny rynek pracy w internecie i uważam, że w ten sposób tworzę prawicowe medium. A ile tam treści - co profil.
 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#41898

... że "prawicowe media" to z samej natury oksymoron. ;-)

Pzdrwm

triarius
- - - - - - - - - - - - - - - -
Liberalizm to lewactwo sklepikarzy (i alibi aferzystów).

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#41899

 Macierewicz to prawdziwy patriota.Jeden z jedynych.Do historii już przeszedł jako żarliwy polak.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#41902

Ze wszystkim się zgadzam, przy czym jedna uwaga, Polak piszę się z dużej litery.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#41908

zadbać o dobro swojej rodziny"

 

a kto powiedzial, ze ma byc letko?

trzeba tak sobie wychowac rodzine, zeby pomagala a nie byla kula u nogi

przeciez po to ma sie rodzine, czyz nie? :)

poza tym konieczna jest:

konkretna wizja, dobre checi i zapal

wtedy i srodki sie znajda


Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

dobra kobieta

#41930