Szmaja i obciach

Obrazek użytkownika michalgasior1
Kraj

W poniedzałek młodzi działacze SLD stworzyli nową stronę internetową, która ma promować kandydaturę Jerzego Szmajdzińskiego wśród młodych wyborców. Witryna - zarówno pod względem graficznym jak i merytorycznym - nie wygląda jednak na wyborcze medium przyszłego Prezydenta RP, a raczej przewodniczącego szkolnego kółka teatralnego.

Jaskrawe kolorki, Jurek jako milusi niedźwiadek, Jurek jako mały chłopczyk z rakietą tenisową, Jurek w roli rycerza w ślniącej broni. Tak prezentuje się strona młodzieżowych zwolenników kandydatury Jerzego Szmajdzińskiego na prezydenta. Gdybyby nie fakt, że pod hasłem "młodzieżowi zwolennicy" kryją się tak naprawdę działacze SLD, pomyślałbym, że stworzyło ją kilku wyrostków z podstawówki.

Do jakiej grupy chcieli trafić tym pomysłem współpracownicy Szmajdzińskiego? Śmiem twierdzić, że do ludzi wchodzących właśnie w dorosłość, do ludzi, którzy jeszcze nie ukształtowali jeszcze swoich poglądów politycznych, Wydaje się jednak, że projekt wywoła odwrotny skutek. Wygląd i treść strony wręcz sugerują infantylizm, pewnego rodzaju zdziecinnienie potencjalnego odbiorcy. Można wziąć udział w konkursie na karykaturę Szmajdzińskiego, można zagrać w karty z wizerunkiem bohatera. Ani słowa jednak o poglądach, o planach na przyszłość, o wizji prezydentury. Czy agitatorzy Szmaji aż tak nisko cenią polską młodzież?

www.szmajaok.pl

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#50722

mnie jednoznacznie się kojarzy ta stronka ze słynnym tow. Szmaciakiem. Jak wzrokowiec zerknie to łatwo pomyli Szmajak i Szmaciak ;) 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#50792