Armia Czerwona - wyzwoliciele, czy współzałożyciele KL Auschwitz - Birkenau ?!?!

Obrazek użytkownika cccp.ue
Historia

Ostatnio w necie była info, że rząd rosyjski, albo jakaś ich fundacja, chce dać Muzeum Auschwitz-Birkenau donację ca 1 mln Euro.
Lecz nie bezwarunkowo.
Żąda, żeby Muzeum na każdym kroku podkreślało, iż Związek Sowiecki WYZWOLIŁ obóz i więźniów Oświęcimia.

Kpią, czy o drogę pytają ? !

Przecież obóz koncentracyjny powstał wskutek podpisania Paktu Ribbentrop-Mołotow, wspólnej z III Rzeszą agresji na Polskę i bezpośrednio jako efekt porozumienia NKWD-Gestapo/SS - z lutego 1940 r. na konferencji w Zakopanem.

Niemcy założyli KL Auschwitz-Birkenau, Sowieci rozstrzelali naszych oficerów w Katyniu.

To jak jest z tym wyzwoleniem?

Pewnie jak z ich pomocą dla Powstania Warszawskiego.

Brak głosów

Komentarze

przeciwstawia się NWO, inni że mocno wspólpracuje z nacją "wybraną" i jest współtwórcą NWO. Abstrahuję od tego.

A więc tak - trochę jak informacje radia Erewań, bo sprawdziłem. 1. Nie muzeum (państwowemu)  ma dać, a fundacji Auschwitz. 2. Nie milion euro, a do miliona dolarów. 3. Wspomniał Putin o armii czerwonej, ale nie wiem czy to było żądanie czczenia - ale to mniej wazne. 4. Obiecal, bo prawie wszyscy obiecują. Polska ma dać 10 mln euro (przyjeto ustawę na ten temat), pomimo, że od 1945 utrzymuje muzeum obozowe. Niemcy 60 mln euro, a USA 15 mln dolarów

Fundację - bez wiekszej przesady można okreslić jako zydowską, a przynajmniej mocno związanej z Żydami - można sprawdzić w wikipedii. Mam pytanie - abstrahuję tu od oceny moralnosci putinowców itd.

Lepiej dać mniej i zażądać od środowisk żydowskich uszanowania  armii własnego kraju (nawet jeśli byla to armia zbrodnicza dla innych, dla Żydów zresztą raczej nie) czy dać więcej, nic nie żądać i przyjmować bez protestu jak instytuty utrzymywane przez polskiego podatnika, różni żydowscy historycy z tych instytutów - obarczają winą za smierć Żydów w czasie wojny Polaków? Pani A. Cała chyba stwierdziła, że odpowiadamy w jakiś sposób za 3 mln, ale padają też oskarżenia "konkretniejsze" - ostatnio stanęło chyba na 120 tys. zamordowanych przez Polaków, ale nie jest to ostatnie słowo.:) A my - prócz łożenia na instytuty, jeszcze 10 mln euro na fundację. Tak jest fajnie?

A dodatkowo kuriozalny jest pomysł finansowania fundacji. Chce mieć ona spokój:) - żadne tam zbiórki, starania się o wsparcie. Chcą otrzymać 120 mln euro i żyć z procentów. Fajny pomysł?

Vote up!
1
Vote down!
-1
#375818