Rosja ws TU-154M - co je twoje, to je moje

Obrazek użytkownika cccp.ue
Świat

Losy Tu-154M. Z ostatniej chwili

Napisano 7 godzin temu | ]]>Ilość komentarzy 10]]>

Jak podała agencja prasowa INTERFAX, powołując się na źródła dobrze poinformowane  w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej, wrak samolotu Tu-154M, który uległ katastrofie w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku, nie zostanie przekazany Rzeczpospolitej Polskiej. Jak stwierdza lakoniczny komunikat, samolot Tu-154M został zaprojektowany i wyprodukowany w Związku Radzieckim.


Przez cały okres eksploatacyjny był także serwisowany przez zakłady znajdujące się na terenie byłej ZSRR a potem Federacji Rosyjskiej. Nie ma żadnych powodów, stwierdza komunikat, żeby Rzeczpospolita Polska rościła sobie jakiekolwiek prawa do samolotu, który figuruje na liście ruchomości będących ewidentnie własnością narodu rosyjskiego i z punktu widzenia prawa może być otoczony właściwą opieką tylko przez Federację Rosyjską. Należy także podkreślić, że władze Rzeczpospolitej Polskiej nigdy nie kwestionowały tego stanu faktycznego, stąd należy uznać, że w przedmiotowej sprawie nie istnieje jakikolwiek spór formalno-prawny pomiędzy Federacją Rosyjską i Rzeczpospolita Polską. Komunikat INTERFAX-u stwierdza na koniec, że rząd Federacji Rosyjskiej zwrócił się do władz Rzeczpospolitej Polskiej z oficjalną nota dyplomatyczną, dotyczącą wypłacenia odszkodowania za szkody wyrządzone w skutek katastrofy Tu-154 M, spowodowanej przez obywateli Rzeczpospolitej Polskiej, znajdujących się na pokładzie samolotu 10 kwietnia 2010 roku.  Straty, zniszczenia a także akcja ratunkowa służb Federacji Rosyjskiej kosztowały rosyjskiego podatnika blisko 10 milionów dolarów. Władze RP ze zrozumieniem podeszły do roszczeń Federacji Rosyjskiej i zaproponowały powołanie w tej sprawie dwustronnej komisji weryfikacyjnej na szczeblu ministerstw obrony obu państw z udziałem Międzynarodowego Komitetu Lotniczego (MAK) i Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego RP (KBWLLP). Pierwsze posiedzenie komisji odbędzie się w Smoleńsku w czerwcu bieżącego roku.

Tags: ]]>smoleńsk]]>, ]]>TU-154M]]>, ]]>zamach]]>
]]>Maciej Rysiewicz ]]>

Napisane przez: ]]>Maciej Rysiewicz]]>


Dziennikarz obywatelski, twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (]]>www.gorliceiokolice.eu]]>). W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (]]>www.wilczyska.eu]]>).

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.2 (10 głosów)

Komentarze

niesamowite - oni już oficjalnie piszą ?

Pozdrawiam

w wolnej chwili warto poczytać http://dochodzenie.org/

Vote up!
17
Vote down!
-4

--------------------------------------------- ]]>http://www.youtube.com/watch?v=QwzbHQt9_rY]]>

#419551

Mocne ! Jesteś absolutnie pewien że już jesteśmy na takie teksty gotowi ? Są ludzie traktujący wszystko ze śmiertelną powagą. Nie łapią smaczków.

Jak mówi maładioż : jazda po krawędzi ! Nie omsknij się !

Vote up!
8
Vote down!
-4

#419553

???

Vote up!
3
Vote down!
-6

eirePL

#419566

Gdzie link do oryginalu ? Pierwszy lepszy może napisać, że Tusk to chuj ! Ale  żądający dowodów mają swoje prawa.

Dziwię się, że Administracja NP.PL leci na ilość zamiast na jakość.

Vote up!
13
Vote down!
-7

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#419576

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#419578

Nikt nie będzie szukał, nigdy więcej śladów trotylu, na resztkach wraku!. Koniec kropka!. A jeśli szukać nie wolno, to znaczy, że one tam są!...

Vote up!
9
Vote down!
-3
#419583

w gruncie rzeczy oddał celnie stosunek obecnych władz do prawa i do prawdy.

A, że tylu  Czytelników uwierzyło w prawdziwość newsa?

Cóż, to tylko potwierdza ilu Poalaków ma zdanie o Rosji, że są zdolni do podobnych zachowań i posługiwania sie podobnymi argumentami.

Nie pierwszy raz zresztą ...........

Vote up!
3
Vote down!
-4

Jerzy Kowalski

#419641