Lata świetlne ... nas dzielą od Europy!

Obrazek użytkownika 1normalnyczlowiek
Ogłoszenie

Uwierzył w spot wyborczy rządu Platformy Obywatelskiej i znalazł się w rowie.

              Przypomnijmy sobie na chwilę, co pokazuje propagandowy spot "10 lat świetlnych". Te wspaniałe autostrady, drogi szybkiego ruchu ... I co się dziwić, że jakiś Anglik, jadąc polskimi drogami sądził, że skoro w normalnych europejskich krajach, infrastruktura drogowa stanowi zwarty system dróg, zapewniających bezpieczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, to i w "europejskiej" Polsce będzie podobnie. Teoretycznie, kierowca mógł czuć się pewnie, tym bardziej mając świadomość, że nie będzie jechał po górskich szlakach Norwegii, Szwajcarii, Francji ..., lecz - po polskiej równinie. Nie mógł przewidzieć, że nad tymi polskimi drogami czuwają fachowcy z Platformy Obywatelskie, wyznaczani na swoje odpowiedzialne stanowiska - już od siedmiu lat bez przerwy - przez najmądrzejszego, najwspanialszego, najbardziej przewidującego premiera, jakiego wydała polska ziemia - przez Donalda Tuska! A jak dodatkowo - nie daj Boże - Polacy, którzy uciekli przed cudami Tuska z Polski do Anglii, pochwalili się przed tym angielskim kierowcą, spotem "10 lat świetlnych" w Unii Europejskiej, to nie mógł on nawet przypuszczać, że suto opłacani przez premiera, specjaliści GDDKiA, zadbają o takie atrakcje i niespodzianki na nudnej równej drodze i fundną sobie skarpę ... Żeby to jeszcze zrobili choć parę metrów dalej od tej drogi, dla zmyłki nazywanej KRAJOWĄ ... Nie! Oni sobie taką skarpę sprawili przy samej jezdni! Przecież czy latem, jak jest mokro, czy zimą, to kierowcy powinni "wiedzieć", co ich może spotkać na takiej drodze. Powinni więc dostosować prędkość do panujących warunków na drodze i ... obok drogi. Po co budować jakieś tam zabezpieczenia lub przesuwać drogę, skoro takie nieodpowiedzialne działania mogą zagrozić obniżeniem poziomu ...  - nie, nie bezpieczeństwa ruchu drogowego - ale: kilkudziesięciotysięcznych, słusznie przecież im się należących, wynagrodzeń dyrektorskich, menadżerskich, popularnej "Gdaki"! No i jak by taka obniżka się miała do standardów europejskich ... które to standardy przez wszystkie przypadki odmieniają ostatnio równie fachowi kandydaci do Parlamentu Europejskiego - wystawieni przez tegoż samego premiera!

Nam obniżać pensji nie kazano!

Wstąpiłem na ... piwo

i spojrzałem na salę: dwieście gardeł grzało

samych znajomych mord ciągną się szeregi

prosto, długo, daleko, aż po baru brzegi

I widziałem ich wodza przybiegł, meczem skinął,

I jak sroka jedno piwo mojemu kumplowi zwinął ...

 

  "Kierowca tira przewożący sprzęt zespołu Australian Pink Floyd Show wjechał do rowu w Pabianicach (woj. łódzkie). Nikomu nic się nie stało, a sprzęt nie został zniszczony ... Wyładowany sprzętem muzycznym samochód ciężarowy, którym kierował obywatel Anglii, na łuku drogi zjechał ze skarpy ..."

http://kontakt24.tvn24.pl/temat,tir-w-rowie-wiozl-sprzet-muzyczny-na-dzisiejszy-koncert-w-katowicach,121898,html?categoryId=496

 

 

http://dcs-188-64-85-21.atmcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p3/i/30c8e1ca872524fbf7ea5c519ca397ee/e2013cd2-d4d5-11e3-a1ba-0025b511229e.jpg?type=1&quality=85&srcmode=4&srcx=0/1&srcy=0/1&srcw=541&srch=335&dstw=541&dsth=335

           Wyobrażam sobie tego Anglika, jak się wydostał z kabiny ... popatrzył na drogę, która powinna być drogą KRAJOWĄ i ... złapał się za głowę ... tak samo jak w ostatniej scenie platformerskiego spota:

Paul McCartney najpierw robi obrót w prawo, potem w lewo - co pewnie symbolizuje zwrócenie się Polski najpierw ku prawicy potem ku lewicy - następnie patrzy na środek - czyli na centrum

a więc chodzi o objęcie władzy przez Platformę Obywatelską i ...

... łapie się za głowę!!!

Na tym tle ukazuje się napis:

"10 lat świetlnych"

i odzywa się głos lektorki, która (nawiasem mówiąc) łamanym polskim językiem, z rusko - ukraińskim akcentem, ogłasza:

"Polska. Od dziesięciu lat w Unii Europejskiej"

 

http://niepoprawni.pl/blog/345/25-lat-swietlnych

 

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:6)

Komentarze

jesli w PE beda nas reprezentowac takie co nie daj Boze elity polityczne jak sportowce to zapomnijmy o wielkosci Polski o szacunku dla Polski, o czym kolwiek co mozna "wywalczyc "politycznie w UE. Nasze elity juz zostaly wyslane na tamten swiat i jak to bardzo dobitnie kiedys powiedzial Sw. pamieci Profesor Mieczyslaw Krapiec, "W Katyniu i innych miejscach kazni polskiej inteligencji, zostala przeprowadzona operacji na mozgu narodu polskiego". Ja jeszcze dodam katownie SB, UB, Miroslawiec i Smolensk, i mamy caly przekroj obecnej sytuacji intelektualnej polskiej nauki, polityki i wszystkich innych dziedzin zycia spolecznego, gospodarczego -szkolnictwa, bankowosci, medycyny a co za tym idzie i naszej pozycji w Europie i swiecie. Co nam pozostalo? Okradzione, oglupione i zdemoralizowane spoleczenstwo- nie wszyscy, ale taka wiekszosc ktora daje szanse na dalsze  rzadzenie Polska tuskowo - folks jude miezdunarodnej mafi.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
0
#1424389

Jakoś dziwnie Polska kojarzy mi się z na ogół łagodnymi wzniesieniami, a nie z płaską jak stół równiną...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-6

Lotna

 

#1424391

Zgodzisz się chyba, że "łagodnym wzniesieniom" bliżej do równin niż do podjazdów i zjazdów choćby koło Grenoble ... a ten angielski kierowca do Zieleńca nie jechał ... :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1424464

Lata swietlne i jeden dzien dluzej - a co

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1
#1424430

I to o ten jeden dzień dłużej najbardziej chodzi

Ostatni karambol we mgle pokazał także nieudolność owsiakowo/arłukowiczowskiej akcji "szkoleń"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

1normalnyczlowiek

#1424466