sPOdnie bytu
Kiedy rzeczywistość nagle się dzieli na dwa równoległe wątki, które z czasem oddalają się od siebie, mamy do czynienia z powstaniem nogawek bytu.
Mieliśmy już rząd i „rząd cieni”. Teraz „rząd cieni” jest rządem. Był czas, że opozycja z koalicją wchodziły jeszcze w niejaki, bolesny kontakt, ale to już historia. Nogawki III i IV RP rozdzielają się w sposób zauważalny
Reformy okazują się (czego można się było spodziewać) cieniem reform, ministrowie mają tylko formalny związek z prawdziwym życiem, wycieczki oznaczają pracę, nepotyzm nie jest powodem do zrywania koalicji (ani nie interesuje Pitery R.P.),konsultacje zastępują rozwiązywanie problemów…
Kiedyś liderzy „mumijnej” kanapy chcieli zakładać ambasady III RP w Polsce, teraz będą one zakładane, z całą powagą, za granicą.
Czytam, że rząd dał sobie jednak radę z prezydentem i mimo jego sprzeciwu Andrzej Krawczyk pojedzie do Bratysławy jako „kierownik ambasady” a nie ambasador. Obędzie się bez listów uwierzytelniających i kompanii honorowej, ale i tak będzie to pełnoprawny przedstawiciel Polski.
Cóż za wspaniała metafora rządów PO! POlska, bez konserwantów.
Za chwilę będziemu mieć bezprezydenckich generałów i oczywiście bezprezydenckie ustawy. Kto wie, czy nie dorobimy się z czasem bezprezydenckiego prezydenta. Mógł być jeden papież w Rzymie, a drugi w Awinionie? Mógł. No właśnie!
Dobry krawiec szyjąc spodnie, pyta klienta, w której nogawce zwykł nosić interes?…
Kurcze, chyba trafiłem do tej samej - co „klejnoty”!
- Blog
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 1094 odsłony
Komentarze
Mieliśmy rząd cieni
7 Sierpnia, 2008 - 19:32
teraz mamy cień rządów.
Ten (nie)rząd to po prostu taka mizeria, że szkoda gadać. A to wychodzi, że Donek jarał trawę, a to wycieczka do Peru na koszt podatnika... brak słów po prostu.
pozdrawiam
Kirker prawicowy ekstremista
Kirker prawicowy ekstremista
brak słów
7 Sierpnia, 2008 - 19:35
Fakt, że żyjemy w państwie cieni. Szkoda, że wielu to się podoba. "Cienie nie-zapomnianych przodków"?
------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"
"Państwo cieni" to
7 Sierpnia, 2008 - 20:10
"Państwo cieni" to mitologia staroegipska. Ale i w Polsce powstało coś na kształt piramid (piramida kłamstwa, piramida przekrętu, piramida obłudy, piramida WSI) i kapłanów tego obrządku. Zamiast kultu Amona, obowiązuje kult GW-czej i myśli salonowej. Odszczepieńców karze się karą wykreślenia z ksiąg wieczystych Amona (salonu).
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".
To przewrotność.
7 Sierpnia, 2008 - 20:15
Cecha diabła.
znikanie
7 Sierpnia, 2008 - 20:16
Fakt, ze salon potrafi "zniknąć"(Orwell się kłania) niewygodnych i ubóstwić wygodnych.
------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"
@Dixi
8 Sierpnia, 2008 - 01:18
Orwell, Huxley i Kafka. Wyklęci i wykluczeni nie mają głosu, nie mają prawa istnieć, tym bardziej pisać i dyskutować.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".
@Dixi
7 Sierpnia, 2008 - 20:10
gratuluję celnej metafory;D
Patrząc jednak na sprawę poważniej to ich działania to jest pogarda dla trójpodziału władzy oraz naginanie praw zapisanych w Konstytucji RP.
Pozdrawiam
podział władzy
7 Sierpnia, 2008 - 20:17
Platforma podzieliła się władzą z PSL. To jedyny podział.
------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"
podział
7 Sierpnia, 2008 - 20:22
dlatego w Polsce przydałby się w końcu siłowy podział polskiej sceny politycznej na różowo-czerwonych do usunięcia i resztę, która może ewentualnie zająć się rządzeniem.
Jaku
7 Sierpnia, 2008 - 22:35
w Anglii, Izraelu czy Japonii jest prawo, które zabrania startować w wyborach parlamentarnych i samorządowych zdrajcom oraz ich potomkom. Uważam, iż w Polsce można by to wypróbować. Tylko nikt się na to nie zdecyduje;////
Poza tym część starych komuchów jak Jaruzelski, Kiszczak to powinno dostać karę śmierci. Nie wiem, czy powinni zostać rozstrzelani czy powieszeni, ponieważ wojskowi to to pierwsze. Poza tym degradacja do stopnia szeregowca. A w przypadku partyjnych, to szubienica. Zasługują na śmierć jak pospolici złodzieje.
pozdrawiam
Kirker prawicowy ekstremista
Kirker prawicowy ekstremista
Kirker
7 Sierpnia, 2008 - 23:01
ja tez tak uwazam :)
dobra kobieta
organizacja przestępcza
8 Sierpnia, 2008 - 11:36
Trzeba zacząć od ogłoszenia PPR i PZPR organizacją przestępczą. Trochę na to późno, ale lepiej późno niz wcale.
------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"