Wyborcze rozterki vs. Krokodyle łzy

Obrazek użytkownika AdamDee
Blog

Wpadł mi w oko tekst twobeerplease I na kogo tu głosować?

Nie sposób nie zgodzić się z argumentami. Są słuszne.
Ale jest jedno, wcale nie takie małe - ale...

Autor podchodzi do tematu w sposób jaki byłby właściwy dla obywatela normalnego kraju. Normalnego - nie jakiejś postkomunistycznej hybrydy.

Wyobraźmy sobie Polskę jako morze.
Piękne morze, oczywiście.
Morze, które przez całe lata ktoś zarybiał krokodylami, piraniami i innymi równie nieciekawymi i niebezpiecznie krwiożerczymi gatunkami. Całe lata rabunkowo wyzyskiwane, zatruwane, wręcz pogardzane.

Prawowici właściciele odzyskali pieczę nad morzem i poczęli się zastanawiać co z nim zrobić, aby stało się na powrót przyjaznym i życiodajnym żywiołem.
Latami praktykują metodę za metodą.
Uporządkowali plaże.
Pobudowali porty, mola i keje.
Rok w rok zarybiają je coraz to nowszymi gatunkami ryb i mięczaków.

I nic.

To nadal niebezpieczny, zdradliwy, mętny i toksyczny ściek, który od czasu do czasu bije wściekle burą pianą wzdłuż wszystkich wybrzeży.

Ciało ostatniego zarządcy znaleziono na plaży - nikt nie wie co się stało...

Rozważali kolejne akcje, zaangażowano najlepszych oceanografów, przygotowano fundusze...

Nikt nie pomyślał o jednym - należało najpierw wytłuc wszystkie krwiożercze bestie, które kotłując się między sobą od dna po taflę, wyżerały narybek, niszczyły mola, wiły się pod kejami i wydalały. Bura piana odchodów skutecznie płoszyła turystów.

Wracając do rzeczywistości po tej nieudolnie skleconej paraboli zadam prowokacyjne pytanie:
- a co nam po gospodarce jak jej owoce jak zwykle opierdolą krokodyle ?

Następne pytanie to pytanie o to kto w chwili obecnej jest gwarancją na podjęcie się walki z obcymi gatunkami ?
Kto już wykończył jeden z drapieżnych gatunków ?

Dzieci tych co zarybiali od 1944 roku ?
Ci którzy najpierw zarybiali, a teraz przebrali się za ekologów ?
Ci którzy się zakumplowali z jednymi i z drugimi ?

Nie.

Decyzję należy podjąć tu i teraz bo może być tak jak w świetnym tekście Proroka p.t. Nie będzie drugiej tury - o tym, że być może nie będzie drugiej tury bo "Jeśli nie wybierzemy prezydenta teraz, 20 czerwca to będzie koniec ostatniej (bezkrwawej) szansy na odzyskanie całkowitej niepodległości."

To jeszcze tydzień, niech Wam nie puszczają nerwy - nic co się teraz zdarzy nie powinno mieć znaczenia. Nawet gdy się okaże, że Jarosław Kaczyński jest tak na prawdę kosmitą o wrogich zamiarach.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

bt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#65263

Zagłosuje oczywiscie na JK.

Nie dlatego żebym wierzyl albo mail nadzieję na "calkowite odzyskanie niepodleglości".

Dalatego, żeby ratować co się da.

Pozdrawiam

cui bono

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

cui bono

#65273

Po 89 roku różni wielbiciele grubej kreski wmawiali nam że liczy się tylko przyszłość więc bierzmy się do pracy i wielu z nas im zaufało. Bolek kazał nam brać swoje sprawy  we własne ręce więc my zaczęliśmy od podstaw budować biznes a ONI rzucili się jak hieny na banki, media i pozostałości tych zakładów które jeszcze przedstawiały jakąś wartość.

Przykład R.Kluski i JTT to tylko wierzchołek góry lodowej bo oni zniszczyli dziesiątki tysięcy małych i średnich zakładów których właściciele nie byli z "układu". To się dzieje cały czas i nabrało rozmachu w czasie rządów bandy Tuska i Komorowskiego - obrońcy WSI.

Obudźcie się bo niedługo ostatni Polak nie wytrzymując ciężaru Belki (przedstawiciela Komisji Trójstronnej w Polsce) wyjedzie za granicę szukać szansy na pracę za godne pieniądze.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#65354

Co zaś do "rewelacji" rozpuszczanych w ostatniej chwili, aby nie można było ich zweryfikować, to myślę że przynajmniej starsza część narodu jest na nie uodporniona. I ona powinna pilnować, aby młodzi nie dawali ponosić się emocjom.

Pozdrawiam myślących.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#65544