Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika AdamDee
Idee

W powieści Waldemara Łysiaka "Statek", którą to powieść cenię szczególnie (choć niestety uważam za ostatnią wartą uwagi w łysiakowym nurcie political fiction), pojawia się feministyczny byt polityczny pod nazwą KKD–U - Konfederacja Kobiet Dumnych – ULTRA. Jeden z bohaterów, stryj Hubert rozwija ów skrót nieco inaczej i znacznie celniej, ale cytować nie będę aby nie epatować klasycznym dla Łysiaka...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika AdamDee
Artykuł

[...] Adam Michnik, znany z obyczaju reagowania na negatywne opinie o nim pozwami sądowymi, jakoś nie znalazł podstaw do procesowania się o tekst, z którego jasno wynika, iż praca, której jako redaktor naczelny przywodzi, nic nie ma wspólnego z dziennikarstwem, i przypomina raczej trudy peerelowskiego aparatu propagandy, które towarzysz Maciej Szczepański definiował jako „codzienne wbijanie miliona gwoździ w milion desek”.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Blog

"I im starsi tym - tym się robią głupsi, Głupstwa swe żuj burżuju, żuj, Każdy powie ci, żeś złamany..."

Jacques Brel, Les Bourgeois

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Blog

Otóż nie. Niestety odpowiedź na pytanie, które pojawiło się w tekście Józef Mackiewicz. Ściosowi, FYM i FoxMulderowi w uzupełnieniu brzmi - "nie".

Od początku.

Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych jak to klarował niestrudzony prezes Ochódzki skonfundowanemu reżyserowi Hochwanderowi - Nie bądźmy Pewex`ami.

41% głosów z uzysku w pierwszej turze, a podobna ilościowo akceptacja...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Blog

Sadystyczne skłonności Bronisława Wildsteina są coraz wyraźniej widoczne. Do programu, którego głównym bohaterem był smoleński "wypadek" skomentowany przez byłego doradcę Putina, Andrieja Iłłarionowa, zaprosił Janusza Rolickiego.

Szok.

W pierwszej chwili pomyślałem - Wildstein oszalał. Ale po obejrzeniu całości stwierdziłem, że ów diabelski koncept miał swój sens.

Janusz Rolicki wystąpił w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Kraj

Prezesie Rady Ministrów - są !
Nadeszły wytyczne z Moskwy !

Prezesowi aż narty spadły z nóg.

Spróbujcie teraz ustalić co innego - oj będzie się działo.
Do końca świata i jeden dzień dłużej...

Możemy ten raport potraktować bez pudła jako szantaż - albo go przyklepiecie, albo będą problemy. Niewzruszona, posągowo dumna gienierał Anodina była jak zwykle całkowicie pewna siebie. Jak ktoś po dobrze...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Humor i satyra

Więcej w nowym serwisie gier losowych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Humor i satyra
Zapewne wiele osób śledzących informacje z kraju już wie, że szykuje się nam sequel "Stawki większej niż życie" z klasyczną obsadą Mikulski/Karewicz w rolach Kloss/Brunner.   Osobiście kiedy przeczytałem ten news, w pierwszej kolejności zrobiłem to co robię ostatnio bardzo często - sprawdziłem datę, czy aby to nie spóźniona wrzutka z 1 kwietnia.   To nie spóźniona wrzutka.   Zacząłem się...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Kraj

To właściwie powinno pójść w polecankach, ale jak sądzę, kaliber wydarzenia jest zbyt poważny aby ryzykować jego prezentację w miejscu słabo widocznym.

Na początek ostrzeżenie:

Matrix to sztuczny świat, który ci przysłania prawdę.
Jesteś niewolnikiem.
Jak wszyscy ludzie, urodziłeś się w więzieniu, którego nie możesz powąchać ani dotknąć.
Bo uwięziono twój umysł.

Niestety, nie mogę ci powiedzieć,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika AdamDee
Idee

Pana reakcja przypomina mi moją sąsiadkę. Kobietę w Pana wieku, która całe lata miała złe mniemanie o pewnym człowieku mieszkającym na tej samej ulicy.
Człowiek ów nigdy nie uczynił jej, ani nikomu w okolicy niczego złego, ale dał się poznać jako gwałtownik nie stroniący od przemocy i plugawego języka.
Kobieta jeszcze pamiętająca czasy zupełnie innych norm i obyczajów, nie mogła zrozumieć, że to...

0
Brak głosów

Strony