Spin doktorzy i spin felczerzy

Obrazek użytkownika R.Zaleski
Blog

Obama ma spin doktorów, którzy go prowadzą od kampanii na senatora – AKPD Message and Media. Ostatnio tę firmę zatrudnił Monti we Włoszech. J Walston z Amerykańskiego Uniwersytetu w Rzymie określił tę kampanię, jako „z jednej strony walkę pomiędzy nowoczesnymi spin doktorami, grupami fokusowymi i sondażami opinii publicznej a z drugiej starego typu układami klientystycznymi i maszynami politycznymi”. Najlepsi spin doktorzy, z zasady byli wcześniej, są dobrymi dziennikarzami.
Kampania Obamy została wygrana dzięki głosom samotnych matek i tych którzy przybyli do USA z Meksyku. Kampania pokazywała kontrkandydata jako bogatego „oligarchę”, który jest wierny interesom swojej grupy, zimnego kapitalistę. Romney chciał przekształcić wybory w referendum w sprawie ekonomii. Większość wyborców uważała, że jest lepiej przygotowany do kierowania gospodarką. Team Obamy przerobił je w referendum w sprawie Romneya. I wygrał. Tak jak PiS przegrał warszawskie, które było do wygrania, gdyby się bardziej postarać i nie robić szkolnych błędów. Ja wiem, że prezes wybaczy ale elektorat nie, nie cały.
Blair miał świetnego spin doktora, który we właśnie publikowanych wspomnieniach napisał, że dał mu najlepszą prasę, o jakiej nie mógł nawet marzyć. Fakt, poparcie raczej prawicowego The Sun. Gdy się skończyło, skończył się też sam premier, niedługo potem rząd przy władzy. Boris Jonson, burmistrz Londynu wydaje na spin doktorów 1,57 mln funtów rocznie, nieco więcej niż premier, więc opozycja się czepia, że finansuje sobie za pieniądze londyńczyków ambicje zdobycia wyższego stanowiska. Patrząc na to ile wydaje PiS na spinujących dziennikarzy, to są żałosne pieniądze, a wielki skandal był zrobiony (żeby nie wydawał więcej). http://media2.pl/media/103412-PiS-i-PO-wydaja-publiczne-pieniadze-na-dziennikarzy.-PiS-wspiera-tez-TV-Trwam.html
Skandale to jak twierdzi Lanny Davis, amerykański guru od zarządzania kryzysowego” stały się od ponad 30tu lat główną, polityczną bronią masowego rażenia ”. Do PiS jakby to nie dotarło do tej pory, a na pewno ostatnio. Nie ma też spójnego przekazu, każda konferencja Macierewicza to wpadka techniczna i jednocześnie kompletne nudy, mimo świetnego materiału przygotowanego przez naukowców.
Po drugiej stronie jest inaczej - spin doktorzy układu, to Urban, Stokrotka, Lis, Mistewicz, Michnik, ... ale to poziom chyba taktyczny, kto jest strategiem układu? Zespół? Układu, bo w nim nie chodzi o to, by konkretna partia rządziła, tylko by partie układu miały większość. Robi się to za pieniądze oligarchów czerpiących korzyści z monopolistycznej czy kartelowej, uprzywilejowanej pozycji zapewnianej przez układowych polityków, obcych państw, fundacji z nich pochodzących, Sobiesiaków, państwa itd., itp. Trzeba im przyznać, że od lat są sprawniejsi od pisowskich. Choćby z tego powodu, że po drugiej stronie ich nie ma, albo są z łapanki czy po znajomości, na chwilę. Po drugiej stronie, ci sami są od zawsze. Stosują goebbelsowskie chwyty, sowiecką dezinformację, ale skutecznie, mają praktykę. Dobra lub kiepska osoba, zespół na tym miejscu, to kilka procent wyniku wyborczego w górę lub w dół.
http://www.ft.com/cms/s/0/12f956de-2894-11e2-a335-00144feabdc0.html#axzz2i6qICawk
http://blogs.ft.com/the-world/2013/01/a-flavour-of-obama-for-montis-campaign/
http://www.mirror.co.uk/news/uk-news/boris-johnson-spends-more-spin-2329339#ixzz2i7LJSgAx

O „spinfelczerach” (patent blogera E. Fedorowicza piszącego o tym temacie, pełna zgoda co do wniosków i analiz) pisałem tu, dawno temu. http://niepoprawni.pl/blog/2334/szefowie-kampanii-pis http://niepoprawni.pl/blog/2334/dajecie-sie-wpuszczac-w-kanal

http://naszeblogi.pl/41599-dlaczego-pis-przerznal-referendum
http://naszeblogi.pl/17454-jak-hofman-z-poreba-pisowi-najwazniejsza-kampanie-przerzneli

Brak głosów

Komentarze

potrzebni są PIS-owi na przedwczoraj. Fachowcy, a nie pojedynczy harcownicy, którym się wydaje.
Z propagandowym przemysłem nie da się wygrać wyższością moralną jedynie...

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#386381

Reklama reklamą a dobry produkt sam się sprzedaje. Dobrego produktu ludzie sami szukają i sami robią mu reklamę.

Tymczasem, skoro już przytoczono nazwę PiS, co on ma do zaoferowania? Swojego głównego ekonomistę Kuźmiuka? Twarz PiSu Hofmana. Wybór Kluzik do kampanii gdy wszyscy na około krzyczeli - NIE? Wysunięcie jak widać nieodpowiedniej osoby do teki premiera - patrz Marcinkiewicz? To można mnożyć. Czy nieliczne jednostki trzymające poziom jak Brudziński mogą tę formację ciągnąć w nieskończoność, gdy nawet prezes potrafi spowodować, że jego potencjalnym wyborcom ręce opadają gdy ten potrafi przytulić się przed wyborami do komunistów i zaczepić kanclerza sąsiadów co jest zupełnie irracjonalne, a efekt tych działań w sensie rzutowania na wybory jest nietrudny do przewidzenia.

To są prawdziwe bolączki.

Czy myślisz, że obywatele tego nie widzą, dadzą się oczarować pięknym papierkom w które zawiną to wszystko spindoktorzy. Że będą ślepi na zaklinaną rzeczywistość? Tu jest potrzebna autentyczność! Niestety, autentyczność jest powiązana wprost z człowiekiem i bez zmian kadrowych ogromnej części organizacji nic z tego nie będzie. Gdy wygrają wybory, to każdy będzie ciągnął za swój sznurek.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#386383

Carmina
Dobry produkt sam się sprzedaje?
Ciekawe dlaczego wszystkie firmy na świecie wydaja ogromne środki na reklamę a fiskus zalicza to do kosztów uzyskania przychodu?
Dlaczego każda władza na świcie chce mieć dostęp do środków masowego przekazu, a takie jak PO, SLD,PSL wręcz monopol w nich, zawzięcie broniąc dostępu do multileksu telewizji Trwam mającej raptem 3 do 5 % widzów z ogólnej liczby?
Ciekawe jakim to dobry produkt ma PO lub jest lepszym produktem od PiSu?
Czy choć jeden poseł PO z Tuskiem na czele w czymkolwiek jest lepszy od Kaczyńskiego lub jakiekolwiek posła PISu?
W czym ale konkretnie? W chamstwie, kłamstwie , manipulacji na pewno.
Dlaczego więc ta władza tak hojnie wspomaga prywatnych właścicieli stacji telewizyjnych prasy, różnymi subwencjami, dotacjami, płatnymi ogłoszeniami, prenumeratą GW ? Dlaczego ten produkt PO sam się jednak nie sprzedaje ale potrzebuje do sprzedania siebie tak potężnych nakładów na te media,wsparcia wymiaru sprawiedliwości , wykorzystania policji do zwalczania wszelkich przejawów krytyki ze strony społeczeństwa, jak chociażby rozprawy z kibicami, Staruchem, Antykomorem ? Nie sprzedaje się ten dobry produkt jednak sam.
Dlaczego ten dobry produkt GW sama się nie sprzedaje i na siebie zarabia ale potrzebuje do swego istnienia nie tylko ogłoszeń, pieniędzy od ministerstw za artykuły sponsorowane , ale właśnie jeszcze pieniędzy z prenumeraty przez wszystkie instytucje państwowe, samorządowe, spółki skarbu państwa etc.
No rzeczywiście to "giganci" wręcz przy posłach PiSu.
Ten dobry produkt w wykonaniu PO to dla Pan i tych ludzi, którzy jak Pan pisze ,że widzą i wiedzą czym jest dobry produkt : to wyższe podatki,wyższe zadłużenie kraju, wyższe bezrobocie, większa korupcja, większy nepotyzm, większe marnotrawstwo naszych podatków, większe zagrożenie wypłacalności naszych emerytur, większe zagrożenie ogólnie bezpieczeństwa obywateli,większe opłaty za leki, większe kolejki do lekarza, droższa benzyna etc, etc niż za rządów Pis, składajacego się z takich Pana zdaniem złych posłów jak Pan był łaskaw wymienić.
I to przy pieniądzach , które napłynęły do Polski za rządów tego dobrego produktu PO z Unii , a wiec z zewnątrz ,w rozmiarach nigdy dotychczas w historii Polski nie znanych. Widać jak je ten "dobry produkt" koalicja PO i PSL dobrze wykorzystała,ze skutki mamy takie jak wyżej opisałam.
Łatwo sprawdzić ile dobrego udało się jednak temu złemu produktowi jak Pis zrobić zaledwie w ciągu dwóch lat.

Vote up!
0
Vote down!
0

Carmina

#386408