Kto trzyma wajchę?

Obrazek użytkownika Marek.Powichrowski
Kraj

Kto rządzi Polską?

Jerzy Urban.

To on pozwala sobie robić jaja z najważniejszego człowieka w państwie publikując primaaprilisowy żart na jego temat. Najważniejszy człowiek w państwie poczuł się dotknięty, że to nie on depcze marynarkę Urbana albo rozbija doniczkę z kwiatkiem od Millera. Poczuł się urażony w swojej dumie i podał sprawę do sądu. Urban za to pozwolił sobie publicznie nazwać go idiotą. Może ktoś widział albo słyszał jakieś głosy oburzenia albo potępienia zachowań byłego rzecznika rządu PRL w stanie wojennym? Nie było żadnych? W mainstreamie nie było obrony najważniejszego człowieka w państwie? Ciekawe.

Całość stawia pod znakiem zapytania czy Donald Tusk jest rzeczywiście najważniejszy w państwie. Wygląda na to, że kończy mu się kontrakt.

To pod Urbana wpływem Tadeusz Iwiński (zwany również profesorem) zmienił dziś zdanie na temat uchwały w sprawie śmierci Grzegorza Przemyka. Doznał olśnienia, gdy Urban potwierdził, że władze PRL rzeczywiście mataczyły w procesie przeciwko mordercom Grzegorza. O tym wiedział od 30 lat każdy kto czytał bibułę albo słuchał Wolnej Europy. Tadeusz Iwiński (zwany również profesorem) dowiedział się o tym wczoraj. Jest trochę zmieszany bo w prasie partyjnej nie było o tym ani słowa.

Czy pod wpływem Urbana zmienił zdanie również Leszek Miller wycofując się z wczorajszej haniebnej decyzji swego klubu parlamentarnego? Dziś nawet usunął od tej komisji Tadeusza Iwińskiego (zwanego również profesorem). Miller zasłaniał się nieobecnością wczoraj w Sejmie.

Pod czyim wpływem Adam Michnik napisał dziś tekst popierający wczorajszą uchwałę Sejmu? Przecież uważa byłego rzecznika rządu Jaruzelskiego za najinteligentniejszego człowieka w państwie polskim. Koincydencja jego tekstu z olśnieniem Tadeusza Iwińskiego i cudownym nawróceniem Leszka Millera jest widoczna gołym okiem.

Wczoraj przeczytałem w jego gazecie (jest nadal jej redaktorem naczelnym?) artykuł na temat sprzeciwu SLD wobec projektu tej uchwały i miałem wrażenie, że jest to relacja kosmitów, którzy przed chwila wylądowali w okolicach Wiejskiej w Warszawie i kompletnie nie kojarzą faktów i wobec nich starają się zachować należyty dystans.

Od wielu lat nie wierzę w ani jedno słowo Adama Michnika. Nie mniej jest faktem to co napisał. Nie rozumiem co nim powodowało, że zapomniał o odpieprzaniu się od generała i wszystkich ludzi honoru. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują, że idzie przesilenie.

Brak głosów

Komentarze

Wszystkie wiewiorki w Warszawie kracza, ze Tusk zostanie zdjety.
Uklony.
"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

Vote up!
0
Vote down!
0

"Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość" Józef Piłsudski

#357924

a już myślałam, że pooglądam pyszne filmiki z udziałem kibiców witających gwiazdora...

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#357928

... który pociąga za sznurki w PRL-bis. To nie tylko "mojżeszowy" J. Urban vel Urbah. Jest ich znacznie więcej. Są to między innymi "spadkowicze" służb specjalnych z czasów PRL-u, kilkudziesięciu gojów usługujących "mojżeszowym" oraz ... sami "mojżeszowi"., przekazujący "paleczkę" władzy swoim następnym pokoleniom, ludkom w swoich rodzinach. Mamy bowiem do czynienia z tzw. czerwonymi dynastiami, o których pisał w swej książce prof. Jerzy Robert Nowak.
To są skutki nie przeprowadzenia lustracji i dekomunizacji. 

Pozdrawiam, Satyr   
________________________ 
"Stan skrajnej niewiedzy czasem potrafi doprowadzić
do stanu skrajnego ogłupienia". (Satyr)

Vote up!
0
Vote down!
0
#357933

Zgadzam się z Twoją diagnozą. Jest wielu wajchowych, przy czym najbardziej skłaniam się do owych "mojrzeszowych" i "czerwonych dynastii" (nie będzie zbytnim uproszczeniem postawienie wobec nich niemal znaku równości). Pisze też o tym -oprócz J.R.Nowaka - dr. S. Krajski mówiąc wprost o zarządzaniu poprzez masońską lożę P3. Jest tak jak kiedyś pisałem: mamy do czynienia z kondominium rosyjsko-niemieckim z uwzględnieniem interesów "mojrzeszowych" i "czerwonych dynastii". W sumie to przykra konstatacja.

Pozdrawiam

P.S.
A zmiana narracji wybranych mediów faktycznie może wynikać z nowej strategii "wajchowych" polegającej na powolnym odsunięciu D. Tuska od władzy w Polsce (przesunięcie do KE?) i zwiększaniu roli B. Komorowskiego i jego syjo-UD-UW-WSI-owego otoczenia. Intuicyjnie czuję, że będzie to chyba jeszcze gorsze rozwiązanie dla Polski niż Tusk... Chociaż tak naprawdę oba te środowiska są chyba skrajnie antypolskie!

krzysztofjaw

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#357949

Błąd ortograficzny. Gorzej, że do tego w tytule!
Wajcha pochodzi od niemieckiego słowa Weiche (zwrotnica)

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#357934

Dzięki. Używam edytor z korektą błędów ale nie wykrył tego. Poprawiłem, chociaż widzę, ze obie formy są akceptowane.

Vote up!
0
Vote down!
0

Marek Powichrowski

#357938

Pozwolę się nie zgodzić. Wiele słów obcego pochodzenia zostało spolszczonych. Gdyby pójść za ciosem, to prawie każde zdanie musiałoby zawierać w sobie jakieś obce wyrażenie. Wyraz wajcha jest prawidłowo napisany.

Vote up!
0
Vote down!
0
#357981

Zaczyna się lizanie pod opinię publiczną!!!

I niech tak zostanie "Od wielu lat nie wierzę w ani jedno słowo Adama Michnika."

Vote up!
0
Vote down!
0
#357966