Sprawiedliwość w II PRL

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

A kuku! –powiedzieli sędziowie: wara od bohaterów I PRL!
Takich sędziów* mamy w Polsce na pęczki: dzieci aparatczyków (także duchowe!) nie pozwolą, by bohaterom Polski Ludowej spadł włos z głowy.

Uniewinnienie zbrodniarza, Stanisława Kociołka, współwinnego masakry* w grudniu 1970 roku na Wybrzeżu lewicowego dygnitarza*, to strzał w pysk masochistycznego narodu polskiego. Żadnych demonstracji. Żadnych pikiet. Cicho przy stolikach w knajpach. Nadchodzi wiosna, będzie zielono.

Sąd Okręgowy

w Warszawie wydał taki wyrok, jaki był możliwy. Kociołka uniewinniono. Nie karze się liderów starego i krewnych liderów nowego PRL. Masa tego nie kuma. To za trudne. Mamy przecież III RP, skąd ten PRL?* Komunistyczni siepacze korzystają z ulg, o jakich mogli marzyć siepacze narodowo-socjalistyczni.

III Rzesza

nie znała okrągłego stołu; bo padła. Grubej kreski nie było. I tak dzięki konszachtom wielu socjalistów (narodowych) uratowało skórę, ale nie chwalili się – w przeciwieństwie do socjalistycznych pobratymców w Polsce – swym dziełem. Zbrodniarze z PRL po dziś dzień uważają się za bohaterów, do tego

aureola

jaką Nowe Oświecenie wciska im na głowy (wieniec Jaruzelskiego!) pozwala im obnosić się z bezczelnością, obrażając pamięć ofiar (komedia z wnioskiem o ekstradycję niejakiego Michnika, np. ). Farsa, w 18 lat po wniesienia aktu oskarżenia, dobiegła końca. Co tak jakichś 45 trupów i 1165 kalek –

socjalizm

uratowano. To się liczy. Mordy komunistów umożliwiły budowę II PRL, rabunkową prywatyzację, likwidację przemysłu, wyprzedaż cudzej własności za grosze tylko po to, by dorwać prowizję, potwierdzenie grabieży, dokonanej na mocy bierutowskich dekretów. Słyszycie, jak rechoczą? To oni wygrali jutro!

* Tuleya nie jest sam; sędziów o ubeckiej proweniencji jest w II PRL od groma, podobnie, jak duchowych spadkobierców reżimu.
* ciągle mowa o „masakrze robotników”, jakby chodziło o podludzi.
* zapominamy, że PZPR, jako tzw. „awangarda proletariatu” była formacją lewicy, której spadkobiercą wprost jest SLD, a z nieprawego łoża palikociarze i genderowcy.
* obecne parapaństwo nie jest następcą II RP, a kontynuacją PRL (brak restauracji Rzeczpospolitej, przerwanie ciągłości kultury politycznej i kultury materialnej (brak reprywatyzacji), uwłaszczenie nomenklatury, gruba kreska.

http://www.dailymotion.com/video/xgmdo0_czarny-czwartek-janek-wiyniewski-pady-zwiastun_shortfilms#.UXJK70omPw8

Post scriptum: czy Polacy zastąpią polactwo? A może są to już szczęśliwi tubylcy? Wolność to zrozumienie konieczności?

Z ostatniej chwili: gen. Jaruzelski byłby zniesmaczony, gdyby zapadł inny wyrok (stawiam złoty zegarek przeciwko zużytym sznurowadłom, że - jeśli dożyje - 13 grudnia będzie znów chory.)

Małgorzata Polak i Szczepan Piotrowski, ławnicy w procesie zbrodniarza, złożyli zdanie odrębne w kwestii winy Kociołka. Dwoje sprawiedliwych - dzięki im za to.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jeżeli ktoś spodziewał się innego wyroku to tylko jakiś głupi, naiwny lub kaczystowski prawicowy fanatyk wierzący w sprawiedliwość w III RP.

Opozycja w Polsce kompletnie nie rozumie lub nie chce zrozumieć realiów politycznych. Według mnie, swą biernością wręcz współpracuje z reżimem i jeszcze 100 lat będzie się użalać nad swoim losem, a prawicowi kaczystowscy zaślepieni fanatycy razem z nią.
Celny strzał w zęby i kop w zadek wymierzony w demokrację i bezsilną opozycję(z naiwnymi przybudówkami)
Mam nadzieję, że następne takie bezczelne wyroki i bezczelne "wesołe" marsze obudzą wreszcie te śpiące, naiwne, fanatyczne prawicowe lemingi.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#352104

Jan Bogatko

...to prawda. Ale nie demontowałbym jedynej liczącej się opozycji w Polsce, jaką jest wyrugany z mediów PiS - stąd publicznie niewiele wiadomo o jego działaniach. Na razie. Muszę Panu przyznać rację o tyle,że nie podoba mi się używanie przez PiS zwrotu IV RP, kiedy nie ma trzeciej.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#352108

Panie Janie. Miałbym wielką satysfakcję gdyby PiS zaczął być wreszcie partią poważną, odpowiedzialną i aktywną. Bo jak na razie to PiS sam się demontuje.
Gdzie powszechny nabór do PiS, gdzie zachęta, żeby wstępować, zasilać i wzmacniać szeregi tej partii oddolnie ? Nie ma.
PiS stał się partią wyalienowaną, zamkniętą z programem :
wy ograniczcie się do głosowania na nas, resztę załatwimy za was.
To nie do przyjęcia.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#352114

W czasach PRL-u było nie do pomyślenia, aby wojsko strzelało do ludzi, nie mając wyraźnych rozkazów z KC PZPR poprzez "ichniejszego łącznika" I sekretarza KW tow. Kociołka. Nie wierzę w to, aby tow. Gomułka oraz "spawacz" - dowodzący LWP w tej masakrze nie "maczali palców".

Rozmawiałem w tej sprawie niejako "na gorąco" z sędzią "karnistą" sądu okręgowego. Kiedy usłyszał wyrok i jego uzasadnienie, złapał się za głowę, po czym poleciały bluzgi w kierunku pani sędzi ogłaszającej ten wyrok i uzasadnienie. Przeżył szok!!! Ja też. Takie ferowanie wyroków koniecznie musi się zmienić, bo pokrzywdzeni - będąc podwójnie pokrzywdzonymi (raz z ręki czerwonych mafiozów, drugi raz w sądach) - sami zaczną wymierzać sprawiedliwość. I się "zagotuje" tak, jak swego czasu w Rumunii, bo cierpliwość ludzka ma swoje granice, a kto je przekracza, musi się liczyć z konsekwencjami. 

Takie, a nie inne działanie wymiaru sprawiedliwości możemy zawdzięczać ustaleniom w Magdalence, a zalegalizowanym przy Okrągłym Stole. 

Pozdrawiam z 10, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352103

No to jak widać nie brak naiwniaków nawet wśród ludzi wykształconych.
Jakim trzeba być niedojrzałym człowiekiem, żeby z jednej strony mieć świadomość w czyich rękach jest I, II i III władza a z drugiej robić karpiki i łapać się za głowę po ogłoszeniu wyroku, który przecież był oczywisty.
Oj, naiwni, naiwni.................z Wami to my Polski nie zbudujemy.
Żeby zmienić coś w Polsce, zmiany musimy zacząć od nas samych, to my musimy się zmienić z naiwniaków-mięczaków w twardzieli.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#352107

Jeśli napisałem, że po ogłoszeniu wyroku i wysłuchaniu uzasadnienia tegoż wyroku przyżyliśmy szok, to z powodu, że sędzia prowadząca rozprawę zakwalifikowała czyn jako... pobicie ze skutkiem śmiertelnym! Przecież jeśli mierzy się do kogoś z broni palnej maszynowej, oddaje strzały, to nie jest to żadne pobicie, a... zabójstwo z zimną krwią!!! Mój rozmówca sędzia był w szoku, bo w swojej ponad 17-letniej pracy zawodowej, - tak hańbiącego wymiar sprawiedliwości absurdu z ust sędziego sądu powszechnego nie słyszał. Zatem zmiana kwalifikacji czynu niejako "z automatu" spowodowała mniejsze kary pozbawienia wolności z możliwością warunkowego jej zawieszenia.

Ani ja, ani mój kolega-sędzia nie należeliśmy, nie należymy i nie będziemy należeć do naiwniaków-mięczaków, - jak określiłeś! Żeby to było jasne.

A ty jak chcesz, to możesz się wybrać ze swoimi widłami do Urzędu Rady Ministrów, Sejmu, bądź do Pałacu Namiestnikowskiego w celu... wykurzenia ich z tych stołków. Ciekawi mnie, jaki odniesiesz skutek. Mierz zawsze siły na zamiary i przestań wreszcie obrażać prawych ludzi na Niepoprawnych.pl.

I jeszcze jedno:... nie odpisuj, bowiem nie będę podejmował z tobą polemiki. Do dyskusji to ja wybieram sobie adwersarza, a ty się nie kwalifikujesz.

Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352118

Pisałem ogólnie, o prawicowych fanatykach, kompletnie zagubionych i bezradnych, mających nie wiadomo skąd poczucie ratowania Polski i IRRACJONALNĄ wiarę w sprawiedliwość IIIRP

Nie zamierzam Ciebie, ani też kolegę "zbulwersowanego" sędziego obrażać. Nie zamierzam też z Tobą dyskutować, bo nie mam o czym.
Sygnalizuję jedynie zauważone symptomy naiwniactwa. Z jednej strony, świadomość życia w państwie totalitarnym, z drugiej bulwersacja zmianą kwalifikacji czynu i wyrokiem (choć to norma w IIIRP).

Ujadajcie sobie na bezczelność władzy, ujadajcie, róbcie karpiki i bulwersujcie się, rwijcie włosy z głowy, pomstujcie.
Jeszcze 100 lat tak będziecie robić i "przedyskutowywać" Polskę (aż ją zagadacie na śmierć) jeśli nie weźmiecie kos i wideł.
Zakrytoje - znaczy nie wchodzić, temat zakończony.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#352119

Jan Bogatko

...jakże ja Pana rozumiem! Sam wziąłbym widły do ręki. Ale dyskusja nad Polską jest niezbędna.

Nie wykluczam zresztą, że dojdzie do rewolucji. Rząd i Nowe Oświecenie uporczywie nad tym pracują, żeby ją wywołać i nie jest tylko głupota z ich strony.

Jeśli rewolucja, to w najodpowiedniejszym momencie. Ale co zrobić, by nie pożarła ona własnych dzieci?

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#352120

Informuję, że za ten tekst właśnie zostałeś zgłoszony.
Nie tekst - ty - za całokształt.

Krótka kwerenda twoich wpisów z ostatnich paru dni stawia włosy na głowie dęba. Na froncie, za tego typu zmasowany defetyzm i sianie zamętu poszedłbyś przed lufy.

Według pobieżnych rachunków 40-45% twoich wpisów (tylko pierwsza karta "Szpieguj") to przyczynek do awantur wychodzących głównie z pozycji takich jak wpis "Mięczaki".

Dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu. Gość, który ma takie motto:

[quote]POLSKA ZMIENI SIĘ DOPIERO WTEDY, GDY NIE BĘDZIE NICZEGO
Strajki, strajki, strajki i niech nie będzie niczego .
I to jest w skrócie początek programu naprawy Polski.[/quote]

- jest albo niespełna rozumu albo wypsnął mu się fragment rozkazu.

Uprzedzam lojalnie - poszło zgłoszenie, może masz życzenie pożegnać się albocoś ? Bo mam nadzieję, że admini poważnie potraktują umotywowane solidnie zgłoszenie.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#352134

Jeżeli taka będzie decyzja administracji, to przyjmę ją z pokorą.
Lepiej przyjąć surowy wyrok od swoich, niż użalać się nad wyrokami nie swoich (patrz wyrok S. Kociołka).

Żegnać w zasadzie nie mam się z kim. Mogę to zrobić na Priv

Mam nadzieję, że za jakiś czas będzie mi się chciało wrócić na NP a Wy w tym czasie niektóre sprawy głębiej sobie przemyślicie i wyciągniecie odpowiednie wnioski.

Nie zmieniam zdania.
POLSKA ZMIENI SIĘ DOPIERO WTEDY, KIEDY MY SIĘ ZMIENIMY I KIEDY NIE BĘDZIE NICZEGO.

Zakrytoje

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#352142

Jan Bogatko

...skandal polega na tym - jak słusznie Pan zauważył - że traktuje się PRL jako normalne państwo, a nie totalitarną dykaturę.Ten wizerunek PRL powstaje na zamówienie sprywatyzowanych elit komunistycznych, które chcą się odciąć od przeszłośc.I tak wmawiają one np. PiS wodzowskie skłonności celem ściemy, wybielają krwistoczerwoną historię, fałszując dzieje.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#352113

wkleiło się podwójnie, przepraszam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352106

i ma się zupełnie dobrze dzięki meblowi bez kantów. Czy to w środowisku sędziowskim, czy w każdym innym, pracują dzieci tamtych dawnych bojowników o to by nic się nie zmieniło. Jak istnieje potrzeba, to właśnie oni zajmują się rozstrzyganiem spraw związanych ze starym establishmentem. Tak naprawdę te stare klany nigdy nie zeszły z państwowych świeczników. Mają się one nadal bardzo dobrze.
Pamiętam, gdy likwidowano te małe województwa. Pracowałam wówczas w administracji wojewódzkiej. Powywalano na bruk ludzi naprawdę pracowitych, merytorycznie znakomitych a zostawiono tych, którzy mieli powiązania rodzinne ze służbami mundurowymi i partyjnymi, nawet w przypadkach gdy były to zwykłe miernoty. Zrobiono wówczas niesamowitą czystkę w administracji państwowej, czystkę, o której przeciętny Polak nie ma pojęcia.
Efektem tego jest dzisiejsza "elyta" państwowa, która staje na baczność na każde wezwanie.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#352121

Jan Bogatko

...domyślam się literówki w tytule wpisu...

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#352138

Skoro mordercy czerwoni strzelając do ludzi,i zabijając ich,a
sąd ogłaszając wyrok mówi o PObiciu ze skutkiem śmiertelnym,
to dla mnie nie jest to sąd Polski tylko ubecki,kierowany z
Moskwy,czego dowodem jest,jak sobie żyją w dostatku i dobrobycie czołowi czerwoni mordercy jak Jaruzel czy Kiszczak,a teraz i oprawca Kociołek.
A nawet Jaruzel jest zapraszany do rezuna z ruskiej budy,na radę bezpieczeństwa państwa(chyba PO to jak dzisiaj zrobić to samo jak to zrobił Jaruzel, tylko z opozycją,to znaczy z nami)
doświadczenie czerwonego mordercy w dławieniu opozycji przyda
się ubecji POlszewickiej.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#352145

słusznie Pan zauważył literówkę w tytule.
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Szpilka

#352216

Jan Bogatko

...nadajemy na tej samej fali,więc to nie trudno,

pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#352221

kursach zostali prokuratorami, sędziami i adwokatami oraz szefami służb specjalnych, aby teraz tubylcom oddać władzę, w tym najważniejsze - sądy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jerzy Kowalski

#352143

Jan Bogatko

...dokładnie! A polactwo ich popiera - właśnie onet ogłosił tow. Jaruzelskiego najlepszym prezydentem III RP (przed tow. Kwaśniewskim).

Czeka nas ostra walka, albo schodzimy ze sceny w hańbie.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#352146