Po PO

Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

 

Podający się za socjologa religioznawca – hobbysta, pan dr Tadeusz Szawiel, z Uniwersytetu Warszawskiego, mniema, że PiS to sekta, partia autorytarna, partia w zaniku, rozbita wewnętrznie. Taki wniosek pan dr na zamówienie GW wyciągnął z ostatnich wyborów.

 

Zdenerwowanie pana doktora rozumiem: lepszy wynik PiS w wyborach od wróżb prognostyków GW musi mocno doskwierać Nowemu Oświeceniu, leczącemu kaca po wynikach PO w wyborach samorządowych. Pan dr Szawiel nie może się nadziwić, że Partia Postępu jest

 

psychologicznym rozczarowaniem

 

- i ja też – bo przecież PZPR osiągała lepsze wyniki przy niemal równie wysokich nakładach na polityczny marketing i monopolu medialnym. Znaczy się, że ludzie od wizerunku potracą zlecenia. I co pozostaje PO? Opluwać przeciwnika. W ogóle akcja PO przypomina mi bardzo tę

 

3 razy tak

 

zorganizowaną przez jej duchowych ojców w walce z zaplutym karłem reakcji. Sęk w tym, że na przekręty wyborcze PO jest jeszcze za słaba. PO i jej drużyna kompromituje się coraz bardziej: deszcz orderów, jaki się był posypał z rąk p. prezydenta unaocznił nawet ciemniakom, że na

 

okrągły stół

 

nakłada się grubą warstwę lakieru. By  wstrzymać erozję. A ludzie tego nie chcą. Coraz bardziej przekonują się o tym, że lepiej wybrać oryginał od falsyfikatu. PiS odniósł dobre wynki. „Dystans do PO maleje”, podsumowuje prof. Jadwiga Staniszkis. Jej opinia: „Wahadło zmienia kierunek”.

 

Nie kupili:

 

http://www.youtube.com/watch?v=gICKYzwdtwA

 

 

Post scriptum: psy szczekają, a karawana nabiera rozpędu. Teraz pora na to, by demokratyczna opozycja postawiła w swych szeregach na młodych, odważnych, bezkompromisowych i uczciwych. Teraz pora na walkę o kształt Polski.
Brak głosów

Komentarze

Jakiś sekciarz Partii Odszczepieńców Pana bardzo nie lubi albo...? ;);)

Tak na marginesie - grzebią ten PiS od kilku lat. Przeciwnicy i swoi. Wysyłają jego przedstawicieli w podróż po śmierć albo zabijają jawnie (Łódź) i po cichu (np.E.Wróbel)I co? I nic ! Odradza się jak feniks z popiołów. A to trudno darować...
Pozdrawiam.

contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#108001

Jan Bogatko

...pisałem przecież, mme contessa, o przewadze PO w propagandzie, czy nie widać tego na mym blogu? Mnie to nie dziwi,ale niech pakują walizki, bo koniec ich bliski!

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108007

Witam!
Chciałbym być takim optymistą: "Niech pakują walizki..."
oraz " Psy szczekają a karawana nabiera rozpędu".
Może z POrażki propagandy należy wysnuć tylko taki wniosek, że Polak to krnąbrna i przewrotna/ przekorna istota, malkontent, co to nie chce być Irlandczykiem. Dziś po ogłoszeniu projektu pomocowego dla Irlandii może się okazać, żeśmy odrzucili POmocną dłoń! :-) Do tego dojdzie nam, że jesteśmy słabej wiary w przyjaciół z Zachodu, bo gdybyśmy dalej uprawiali POlitykę" im gorzej tym lepiej, a nie stawiali jej czynny i bierny opór, może z Unii dostalibyśmy więcej i szybciej... niż Irlandia?

http://www.tvn24.pl/-1,1683612,0,1,20-tys-euro-pomocy-na-kazdego-irlandczyka,wiadomosc.html

;-) i jak tu nie przyznać racji oficjalnym mediom, że niektórzy- tacy jak ja- to ludzie z ciemnogrodu, którzy tylko klęskę widzą? Ech.
Z góry przepraszam za malkontenctwo i cynizm! :-)
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#108206

Jan Bogatko

...optymizm buduje, pesymizm rujnuje. Ale żarty na bok: pewno, że opozycja musi teraz bardziej krytycznie przyjrzeć się sobie, postawić na młodych, wskazać im perspektywę. Felietonista ma jedynie do tego zachęcić - taka jego( czyli moja)rola,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108248

Szpilka
że PO będzie musiała teraz zwracać coraz baczniejszą uwagę na lewicę odbierającą jej powoli elektorat czyli, że wyrasta jej drugi wróg. Front walki dla PO się rozszerza. A PiS powinno w kampanii do najbliższych wyborów parlamentarnych sięgnąć po kandydatów spośród ludzi młodych, bo inaczej przegra. Takie są dzisiaj oczekiwania medialne, których nie wolno lekceważyć. A przecież w szeregach PiSu są ludzie młodzi i mądrzy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#108008

Jan Bogatko

..droga szpilko - podzielam w pełni ten pogląd,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108010

po wyborach, które jednak okazały się być zbyt dobre dla PiS i "fajne" dla premiera - co należy odczytywać jako wielkie niemiłe zaskoczenie dla tego ostatniego - wyciąga się wszelkiego typu "ałtorytety" które gorączkowo usiłują wytłumaczyć Polakom, iż różnica około 8 procent pomiędzy PO a PiS to porażka Kaczyńskiego a wielkie zwycięstwo PO. Dziwne to jest o tyle, że jeszcze kilka dni temu różnice były kilkudziesięcioprocentowe, po których to PiS miał się rozpaść.

Vote up!
0
Vote down!
0
#108035

Jan Bogatko

...dokładnie - to ten deszcz propagandy. W Niemczech donoszono, że PiS ma góra 20 procent szans. To niby źle (a w Niemczech szacowna SPD ma kilka procent więcej; jak Zieloni mają 22, to mowa o "gigantycznym zwycięstwie").

Jak propaganda zwalcza prawdę, widać na moim blogu - talibowie PO wpisują mi nagminnie jedynki,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108044

Witam, przyznaję się bez bicia i świecenia lampą w oczy do przynależności do następujących sekt, koterii i co kto sobie życzy: 1- Polska, 2- Polacy, 3- Katolicy, 4- Rodzina, 5- Przeciwnicy PO, SLD i PSL, 6- Popierający PiS, 7- Wielbiciele naturalnego piwa, dobrego filmu i książki, 8- Słuchaczy różnorodnej muzyki, 9- Piszących na niepoprawnych i nie tylko, 10 - lubię też małosolne, półsurowe ogórki, polską kuchnię i ogrodnika córki. Pozdrawiam i znikam gdyż udaję się na jedno z wielu spotkań Sekty Morfeusza. jwp Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.
Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#108154

Jan Bogatko

...podpisuję się pod wszystkim, z wyjątkiem ogrodnika córki,

dobrej nocy,

...szczególna zbieżność - półukiszone ogórki, żadne kapcie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108158

Ach !, chrupiące w zębach małosolne, kiszone z czosnkiem i czuszką.

A ogrodnika córki to tylko rym spinający, a może przyniosą pajdę chleba wiejskiego i zsiadłe mleko.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#108166

z tymi ogórkami małosolnymi itp. i jeszcze w dodatku ten obrazek wklejony z takimi smakowitościami. Ludzie, ja nie usnę!
Pozdrawiam
Szpilka

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#108176

Jan Bogatko

...to sukces we własnej osbie, to nie propaganda. Jak nasi rosyjscy przyjaciele weszli do Lwowa, to zapytali się sprzedawczyni, czy te wędliny na wystawie to atrapy. Nie znam masarni Atrapy, powiedziała, ale te są od Wróblewskiego i na pewno smaczne.

Ot, co.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108253

Ja ponad dziesięć lat temu, siedząc na wiejskiej przyzbie snułem marzenia o Wielkiej Wsi. Z paroma sąsiadami przegadaliśmy sporo czasu, po rozmowie zawsze się rozchodziliśmy w dobrych nastrojach... snując plany bardziej dalekosiężne. Może rozmawiałem z ludźmi pozbawionymi wyobraźni lub szerszej wizji? Może nie traktowali mnie poważnie. Pewnego dnia radny ze wsi wpadł na genialny pomysł: On się zajmie strumykiem i pastwiskami ( dzierżawił już wówczas jeden staw) jeśli wieś mu zapłaci miesięcznie za tę usługę dwa i pół tysiąca plus vat. No ja się wtedy podrapałem po głowie i... pod nosem przekląłem. Niedługo później gruchnęła wieść we wsi, że radnemu ktoś jesiotry ze stawu spuścił, nocą. Jak Boga kocham nie miałem z tym nic wspólnego! W związku z tym, wybrałem się do radnego i mówię mu tak: Skoro już się stało jak się stało to ja panu wyłapię te jesiotry za dwa i pół tysiąca plus vat. w stawie na końcu wsi. To był żart. Ale radnemu nie było do śmiechu. Zamilkł a nawet obraził się na parę miesięcy. Niedawno odważyłem się bąknąć coś o kozach i hodowli, sąsiedzi tylko na mnie ponuro spojrzeli i powiedzieli: MRZONKA!
Coraz mniej ich lubię, tych sąsiadów.
druga opowieść byłaby znacznie barwniejsza gdybym umiał wklejać zdjęcia. Jeszcze się tego nie nauczyłem.
Odessa, rok temu. Odwiedziłem targ/ bazar. Odwieczne, rzekłbym, miejsce handlu dobrem wszelakim w tym mieście. Jeszcze istniało. Wprowadzono parę zmian: pojawiły się małe sklepiki na około nowej hali- targu rybnego. Hala warzywna funkcjonowała jak dawniej- wszystko czego dusza zapragnie. Hala mięsna, jeszcze w starym budynku- wszystko! Każdy rodzaj kopytnego i racicznego stworzenia- no może tylko skór brakowało. Na tyłach "pchli targ" ( mydło, szwarc i powidło) śrubokręty, korkociągi, parasole i cyganie, i ... tory tramwajowe, wysłużona ale funkcjonująca linia ( obok przecież ZOO) błoto i wyrwy na 40 cm, jakiś skład piasku i cementu. wszystko po dawnemu, swojsko. A tymczasem od portu, cichaczem od tyłu, od południa, zakrada się GALERIA z iście egipską fasadą. Ramionami czule obejmuje ten prywatny interes oferując buty we wszystkich kolorach świata, koniecznie na wysokim obcasie, zegarki, galanterię i ubiory sportowe.
Świat idzie do przodu, niby jak te jesiotry. tylko czy w dobrym kierunku? Autostrada się buduje. Buduje się autostrada. Nie wiem czy będę za dziesięć lat chciał odwiedzić Odessę. Po co? Żeby spożyć rozwodnionego unijnego kurczaka mówiącego po francusku? A gdzie siomga i jesiotr, a gdzie raki?
:-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#108271

W kwestii technicznej - dodawania obrazków i innych rzeczy.
Po prawej stronie znajduje się "panel użytkownika" mający opcję "dodaj zawartość". A potem już - intuicyjnie oraz korzystając ze wskazówek :).

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#108274

w tym przypadku intuicja zawiodła mnie za pierwszym i drugim razem. Czy stać mnie na trzecią próbę zobaczę. Skopiuję wskazówki i może pewnego pięknego dnia, wiosennego miesiąca nissan wkleję coś ;-) Dzięki!!!
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#108289

artykuł:

http://wybory.onet.pl/samorzadowe-2010/aktualnosci/pkw-przedstawila-oficjalne-wyniki-wyborow,1,3794110,aktualnosc.html

i za żadne skarby nie moge znaleźć w nim ile % poparcia otrzymaly najwazniejsze partie polityczne w wyborach do sejmików wojewodzkich.

 

Tak ukrywają swoją propagandę, gdzie miesiącami tłukli temat: PO ma 50% poparcia.

Vote up!
0
Vote down!
0
#108245

Jan Bogatko

...ja też nie miałem szczęścia w poszukiwaniach: kto pomoże?

Pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108250

 Juz sam tytul budzi we mnie wisielczy humor, bo w niemieckim popo, to po prostu d..a tylko tak zdrobniale. I pasuje do sensu wypowiedzi a zarazem nie budzi sprzeciwow.

Jezeli chodzi o procenty, to nie ma co szukac, na pewno nie bedzie, bo byloby to przyznaniem sie do nieznajomosci nastrojow panujacych w spoleczenstwie i oczywiscie jawnym kpiarstwem ze znanych i cenionych firm zajmujacych sie prognozami. W pamieci mlodych i wyksztalconych pozostana prognozy a nie wyniki. I o to chodzi!

Vote up!
0
Vote down!
0
#108273

Jan Bogatko

...a, odkrył Pan mój podtekst w tytule, gratuluję,

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#108470