Bydło nie uszanowało wczorajszych uroczystości...

Obrazek użytkownika walter
Kraj

Dzień drugiego sierpnia 2012 roku obudził mnie zgiełkiem tvn-owskiego telewizora. Już od 7.00 nowe kociątko ( te pierwsze to Grzegorz W. za czasów Macieja Szczepańskiego), miauczało, ubolewało, roniło niemal krokodyle łzy nad tym co stało się wczoraj w Warszawie.
Później w radiowej trójce, znany z pisywania do „Trybuny”, a obecnie redaktor(?) Wirtualnej Polski lewicowy dziennikarz rwał, wirtualnie oczywiście, szaty nad ekscesami jakie miały wczoraj miejsce. Wróciłem, koło dziewiątej rano, do TVN24. Przecież tak obiektywne media muszą coś więcej...szczerze. No i było! Po-wski młodzieżowy zaklinacz prawdy, ten łysiejący o twarzy szczurka i lewicowy rzecznik SLD, wsławił się szczególną umiejętnością „pieprzenia” dat. Szczególnie ukochał rok 1944 ( choć wydarzenie z zupełnie innej epoki jakoś mu po głowie chodziło). Panowie ci wspólnym głosem jodłowali jak to niegodnie zachowała się wczoraj, czyli w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego, oszalała z wściekłości łysogłowa, kryminogenna wataha. Niemal wpisał się w taką narracje przedstawiciel partii Jarosława. Tłumaczył się, że to nie oni. Dlaczego zawsze gdy są jakieś ekscesy wszyscy widzą w tym rękę PIS?-pytał.
O co poszło?
Wczoraj podczas obchodów 68 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, wygwizdano, wybuczano i wyskandowano słowami: Precz z komuną, Donisława, profesora zwyczajnie niezwyczajnego, bo jedynie z licealną edukacją i ukochaną przez warszawiaków jej nową Sawę lub Syrenkę ( może być Bosto) jak kto woli.
Czy coś się stało? Czy rzecz wymaga komentarza lub może, gorzej, napiętnowania?
III RP uważa, że TAK!
W dniach tak podniosłych nie wolno dopuszczać do niestosownego zachowania.
Należy uszanować pamięć Bohaterów i nie manifestować swojej politycznej odmienności w dniach taki jak 01 Sierpnia- powiedział gen. Ścibor-Rylski.
Pamiętam, że miejsce przed Pałacem Prezydenckim, były marszałek polskiej izby niżej parlamentu, też uznał za niestosowne do manifestowania swoich przekonań. Kazał usunąć krzyż.
Akcje protestacyjne związkowców przed Sejmem „jumping Lech” chciał rozgonić.
Pytania PIS o rolę premiera i jego ministrów w katastrofie smoleńskiej uznano za niegodne powagi parlamentu.
Pytania pełnomocników ofiar katastrofy smoleńskiej stawianych otwarcie uznawano za aberrację.
Wnioski rodzin ofiar prokuratora bagatelizowała.
W głębokiej komunie usłyszałem od swojej wychowawczyni, że przekonania religijne trzeba pozostawić w domu. Czyżby po niemal czterdziestu latach znów trzeba zejść do politycznych i religijnych katakumb wzorem pierwszych chrześcijan?
Pewnie w ogóle bym nie sięgnął do klawiatury, gdyby nie wypowiedź medialnego autorytetu. Pani, słynna z ogłaszania końca komunizmu i gołej dupy (to niesmaczne w tym wieku) na proscenium, dorzuciła swoje „niesprawne trzy grosze”. Ze łzami w oczach, ach ten odziedziczony po tatusiu talent!, niemal przepraszała za zachowanie tej niewielkiej części młodzieży. Solennie zapewniała generała, że większość myśli inaczej ( czyli tak jak cała III RP).
We fragmencie w którym gen. Ścibor-Rylski upominał tych niesfornych politycznych oponentów usłyszałem w odpowiedzi głos tłumu: chwała Bohaterom. Generał podziękował. Buczenia jednak nie ustały.
Moja interpretacja tego zajścia jest zgoła odmienna. Choć Pan generał Zbigniew Ścibor-Rylski jest bohaterem, to skandowanie: Chwała bohaterom, nie odnosiło się do tych żyjących. Nie odnosiło się do tych, którzy akceptują „Taką Polskę”. To był hołd złożony wszystkim Tym, którzy nie złożyli broni w dniu 07 maja 1945 roku. Hołd dla tych bezimiennych, którzy walczyli aż do pierwszej połowy lat sześćdziesiątych XX wieku! Pewnie, gdyby żyli, walczyliby dalej. Pewnie staliby w szeregu z tymi „łysymi” i wrzeszczeli do utraty tchu:CHWAŁA BOHATEROM! PRECZ Z KOMUNĄ!

Brak głosów

Komentarze

Dzisiaj w osłupieniu oglądałem relację za relacją, w porannych wiadomościach TVP Info zaprezentowali chyba całe wystąpienie Ścibora-Rylskiego.

Zastanawiałem się co też musi chodzić po głowie tego starszego Pana gdy widzi jak bladź, która jedną ręką wykłada pieniądze na restaurację pomnika bardziej przebiegłego i nie mniej okrutnego okupanta, drugą zaś ma czelność przykładać do pamięci o Powstaniu.

Wyszło mi, że pewnie nic mu po głowie nie chodziło.
To co mówił wyjaśniało wszystko...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#279548

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#279566

Nie zamierzam wybaczać generałowi Ścibor-Rylskiemu. Ma prawo mówić to, co uważa za stosowne. Nabył to prawo w walce. Ale jest mi przykro, że powiedział to, co powiedział.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279577

Dlatego też pogryzłem paluchy prawie do krwi, żeby nie wystukać paru słów za dużo.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#279609

Wyszło mu, jak wyszło. Obejrzałem to uważnie w całości. Wydaje mi się, że zorientował się poniewczasie, a potem tylko "bronił" błędu. Tak, jak Bolek nie ma wyłączności na Solidarność, tak kombatanci PW nie mają wyłączności na nie. Tyle.

Pozdrawiam

PS. Wczoraj w TVN 24 (Fakty po faktach) Czesio Bielecki załatwił Nałęcza i Werener na czysto w kwestii "buczenia". Przyjemnie było popatrzeć! ;-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#279630

trzeba ZNOWU uwazac na slowa, szczegolnie jak ma sie dzieci, wnuki, prawnuki...

Kto wie czym sie kierowal gen. Scibor-Rylski?

Vote up!
0
Vote down!
0
#279649

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.

A zdrajcom wieczna hańba.

Oni to buczenie i gwizdy powinni słyszeć zawsze, gdy  pojawiają się publicznie, gdy jedzą śniadanie, golą się w łazience, oglądają telewizję, opalają się na plaży, gdy z psem wychodzą na spacer. Gwizdy i buczenie powinno do snu ich tulić.

 

 

Szarlej

Vote up!
0
Vote down!
0

Szarlej

#279619

Bo nie wie co mówi!

Zapamiętajmy tych którzy wykorzystują jego starczą słabość!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#279626

tylko od wielkiego dzwonu.

a komu sie wymsknie buczenia nieco, ten niekulturalny i myk go do paki.

na codzien wadza powinna sie nie pokazywac, a jesli juz, to w otoczeniu najblizszym ustawiac wylacznie niemowy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279631

 Bo tez bym gwizdal i buczal, nie dlatego, ze wlosow na glowie niewiele . A general nie wiem dlaczego zrozumial  to opatrznie, Przeciez oni wolali : "zdrajcy i zlodzieje" i "chwala bohaterom". No moze nie doslyszal! 

Vote up!
0
Vote down!
0
#279632

za pieniądze (mówię tu o stojakach pod mikrofon).
Ja to nawet zaczęłam lubić tę ich służbową pianę na pyskach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#279683