Prokuratura wojskowa ukrywa, że na pokładzie Tu-154m znaleziono składniki broni termobarycznej.

Obrazek użytkownika ndb2010
Kraj

Jacy biegli taka prokuratura, jaka prokuratura takie śledztwo, tak w skrócie można potraktować najnowsze poczyniania Naczelnej Prokuratury Wojskowej szeroko reklamowane w prorządowych mediach.

Zapewnie niektórzy pamiętają mój tekst w którym zostało wykazane, że prokuratura wojskowa zleciła badania na wykrycie materiałów wybuchowych na pokładzie rządowego Tu-154m - a więc jedne z najważniejszych badań dotyczących tragedii smoleńskiej Wojskowemu Instytutowi Chemii i Radiometrii w Warszawie , który... jest pozbawiony akredytacji na badania materiałów wybuchowych.

http://wpolityce.pl/artykuly/29881-wybuch-w-rzadowym-tu-154m-jak-w-rzeczywistosci-wykluczono-eksplozje-na-pokladzie

Ten pozbawiony akredytacji instytut poza wykryciem "obecności węglowodorów alifatycznych, naftenowych i aromatycznych zawierających w cząsteczce od 8 do 14 węgli... i braku możliwości jednoznacznego stwierdzenia w jaki sposób się znalazły na pokładzie Tu-154m, wykazał min, że... badał "Oktogon" czyli plac i metro w Budapeszcie oraz figury geometryczne zamiast materiału wybuchowego o nazwie "Oktogen".

http://ndb2010.files.wordpress.com/2011/01/21.png

W swoim najnowszym poczynaniu Naczelna Prokuratura Wojskowa założyła stronę internetową, gdzie opisując badania jakie wykonała cytuje ten bardzo ważny fragment przedstawiający wnioski tego pozbawionego akredytacji do badań materiałów wybuchowych instytutu.

http://www.npw.gov.pl/491-Opinieiekspertyzy.html

1. opinia biegłych z Wojskowego Instytutu Chemii i Radiometrii w Warszawie z dnia 18 czerwca 2010 r. (postanowienie Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie z dnia 19 maja 2010 r.). Biegli w przedstawionej opinii stwierdzili, że w próbkach szczątków zebranych na miejscu katastrofy nie stwierdzono obecności bojowych środków trujących oraz produktów ich rozkładu powyżej granicy ich wykrywalności. Biegli nie stwierdzili także obecności materiałów wybuchowych takich jak: dinitrotoluenu, nitroglikolu, nitrogliceryny, trinitrotoluenu, heksogenu, oktogonu oraz pentrytu. W następstwie przeprowadzonych badań i pomiarów, biegli podali, iż próbki dostarczone do badań nie stanowią dodatkowego źródła celowo wprowadzonych substancji promieniotwórczych emitujących promienie alfa, beta, gamma, czy promieniowanie neutronow"

Ja widać prokuratura powiela "błąd" lub/i bierze udział w celowej manipulacji (w końcu przed sądem mogą się tłumaczyć, że rzeczywiście badali plac w Budapeszcie (Oktogon) zamiast materiału wybuchowego o nazwie "Oktogen".

Jednak to nie wszystko. Najbardziej szokujące jest to, że prokuratura wymieniając na swojej stronie internetowej wnioski z badań całkowicie pomija punkt "c".

" c) W analizowanych próbkach wykryto obecność węglowodorów alifatycznych, naftenowych i aromatycznych zawierających w cząsteczce od 8 do 14 węgli..."
Jednak bardzo istotne jest kolejne zdanie i jedno użyte słowo:
„...związki te są pozostałością paliwa lotniczego a ich obecność jest najprawdopodobniej następstwem wypadku lotniczego”
Słowo „najprawdopodobniej” zostało „najprawdopodobniej” użyte gdyż związki te są także składnikiem bomby paliwowo-powietrznej (broni termobarycznej). Badania widocznie nie mogły stwierdzić jednoznacznie, jak „węglowodory” się na próbkach znalazły".

Podsumowując, widać, że prokuratura powiela fatalny "błąd" tego nieakredytowanego do badań instytutu lub/i bierze udział w celowej manipulacji (w końcu przed sądem mogą się tłumaczyć, że rzeczywiście badali plac w Budapeszcie (Oktogon) zamiast materiału wybuchowego o nazwie "Oktogen".

Prokuratura ukrywa także przed opinią publiczną, że na pokładzie rządowgo Tu-154m, który rozbił się w dniu 10.04.2010 nad Smoleńskiem "W analizowanych próbkach wykryto obecność węglowodorów alifatycznych, naftenowych i aromatycznych zawierających w cząsteczce od 8 do 14 węgli..." - składnika broni termobarycznej (bomby paliwowo-powietrznej).

******

Oświadczam, że:

Nie ufam Tuskowi i Putinowi
Mam plany na przyszłość.
Nie mam żadnych myśli samobójczych.

*****
Zatrzymajmy seryjnego samobójce grasującego pod rządami Tuska i Putina zanim sowiecka dzicz wejdzie do Polski.

Zapraszam również na Facebook
http://www.facebook.com/groups/365759720156559/
http://www.facebook.com/AkcjaNieJestemSamobojca

P.S

5 czerwca 2012 opublikowano tekst na wpolityce. pl. Cieszył się on ogromną popularnością również wśród wpływowych osób.

http://wpolityce.pl/artykuly/29881-wybuch-w-rzadowym-tu-154m-jak-w-rzeczywistosci-wykluczono-eksplozje-na-pokladzie

Dwa dni pózniej 7 czerwca 2012 użytkownik Dodsosk wprowadził modyfikację w wikipedii pod hasłem "Oktogon" dopisując fragment o materiale wybuchowym:

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Oktogon&diff=31567388&oldid=25219130

Profesjonalne nazewnictwo nie pozostawia wątpliwosci. Jest Oktogen nie Oktogon.

http://josefmeissner.com/en/explosives/oktogen-hexogen-nitropenta-hmx-rdx-petn.html http://www.chemspider.com/Chemical-Structure.16636.html

Zmiany w wikipedii zostały już ocenione negatywnie.

http://www.proz.com/kudoz/polish_to_english/chemistry%3B_chem_sci_eng/968161-1357_tetranitro_1357_tetraazacyklooktan_oktogon_hmx.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

mój tok rozumowania w telegraficznym skrócie:

- hipoteza dr Szuldzińskiego jest przełomowa, ale wymaga podparcia twardymi dowodami

- skoro były 2 wybuchy to szukamy substratów - co prawda analizy chemiczne były wykonane wyrywkowo i poza procedurami ale...

- jest uzasadnione domniemanie że ProkWoj ukrywa twarde dowody!

- przekłamanie nazwy oktagenu (b. silny mat. wybuchowy używany jedynie do zastosowań wojskowych) i pominięcie substratów eksplozji rozpylonego kerosenu (paliwo lotnicze którego było ponad 10 ton do wykorzystania a wystarczyło kilka kg do wywołania efektu eksplozji izowolumetrycznej) daje wyraźny trop do zbadania

- czy 2-gi główny wybuch to była eksplozja izowolumetryczna rozpylonego kerosenu a oktagen był małym ładunkiem który uprzednio urwał końc. skrzydła czy był zapalnikiem bomby termobarycznej czy wypełnił obie te role

To żadne fantazje, tylko wątek śledczy, który w śledztwie prokuratorskim musi być zbadany!

Na zakończenie wątek poboczny odnośnie matactw w Wikipedii

Oto mamy kolejne zobrazowanie raka toczącego wiki - celowo sfałszowana informacja (oktagon) podwieszana jest w wiki w stosownym wątku jako "prawda" (jaki czytelnik dokopie się do konkluzji że to prawda jedynie medialna - choćby sięgając do fachowych forów gdzie to natychmiast sfalsyfikowano) i zaczyna żyć własnym życiem w "przestrzeni społecznej" o co chodzi PR-owcom w ich dziele dezinformacji

ja w mojej osobistej krucjacie przeciw gangrenie wikipedii dopisuje do czarnej listy tamtejszych "cenzorów-drukarzy" Dodsoska (Dodsocka?) obok zdemaskowanego już dawno Elfhelma

pozdrawiam!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#267206