Wróciłem! Rozpieprzmy System!

Obrazek użytkownika KontrowersyjneKontrowersje
Gospodarka

Wróciłem! … Wykrzykuję to oczywiście ironią, bo nikt nawet nie zauważył, że mnie nie było. Pomimo tego, że pisałem w swoich wpisach, że „dobrowolnie nie przestanę pisać tutaj bloga”, to nikt nie napisał na maila czy przypadkiem nic mi się nie stało skoro nie publikuję swoich żalów i trosk. Ale spokojnie… nie będę małą dziewczynką. Macie swoje sprawy, zabiegani jesteście – wszystko wiem i rozumiem. Z resztą kim ja jestem w ogóle… Chwała Wam, że i tak znaleźliście czas i chęci, żeby zajrzeć tutaj. Poważnie i szczerze: Dzięki ;)

No więc wróciłem…Może niektórzy z Was kojarzą, że jakiś czas temu zamknęli moją stronę kontrowersyjnekontrowersje.pl – pisałem o tym m.in. TUTAJ. Pisałem nie po to, żeby się wyżalić, czy żebyście zgłaszali to do Strasbourga, tylko po to, żeby przesłać w eter kolejny dowód, że cenzura w Polsce jest i ktoś nad nią czuwa. Są tam procedury, są polecenia, są struktury i coś ogólnie rzecz biorąc „robią za moimi” plecami. Ja to jestem taki, że nie lubię jak za moje pieniądze, za moją pracę i kosztem mojej wolności, ktoś robi sobie dobrze, dymając mnie jednocześnie ze wszystkich stron – ale może ja to jakiś dziwny jestem. To całe kłamliwe tele-show, zwane poważniej „polityką”, postrzegam jako mafię i nie boję się do tego przyznać. Nie chcę i nie mogę siedzieć cicho kiedy w Polsce wpadamy z jednego systemy inwigilacyjnego w kolejny system inwigilacyjny, a syf wszędzie dookoła nieziemski. Jaką niedługo karę Nam wymyślą – potyramy do 70tki, czy zgodzimy się na 900zł netto za 56h pracy? Nie godzę się na to, nie chcę się godzić i chcę ogólnie, żeby wszyscy przejrzeli na oczy i się wkurwili, bo nic u Nas nie dzieje się w świetle prawa, a człowiek jest w swoim kraju NIEWOLNIKIEM, lub w najlepszym wypadku napompowaną głupotami marionetką, która karmi swoje próżne ego nieszczęściem innych. Jako, że uciszyli takiego małego krzykliwego robaczka jak ja, to dochodzę do racjonalnego wniosku, że IM i „systemowi” te całe „spiskowe teorie” i „alternatywne informacje” są zdecydowanie nie na rękę. Stąd też piszę, że wróciłem, bo „jak nie drzwiami, to oknem”, co nie? Ale zanim zaproszę na moje nowe witryny, oczywiście historia… z tekstem, obrazkami, filmikami i morałem w najlepszym stylu w jakim potrafię.

Wzywam w tytule tego wpisu „Rozpieprzmy system”, zdając sobie jednocześnie sprawę z Waszego „przewracania oczami” i słów w stylu „znowu… kolejny koleś…”. Ja wiem, że markety otwarte, ja wiem, że samochody jeżdżą po ulicach, ja wiem, że jutro wszyscy do pracy, po pracy rodzina i ogólnie jest „zajebisty dobrobyt”. Z resztą nawet gdy się poważnie wpienimy, to jak wyjdziemy grupą upominać się o swoje to nas spałują, wsadzą niektórych, a innym nawalą w papierach, więc ogólnie po co to nam. Jako mały chłopak nigdy bym nie pomyślał, że żyję w kraju, w którym policja i wojsko są używane przeciw własnym obywatelom... za ich pieniądze! A przecież w dzisiejszym świecie jest tak, że kto płaci ten wymaga – a my nic. Pieniądz na naszym świecie włada wszystkim i jest to prawda tak oczywista, że ktokolwiek mówi inaczej tylko próbuje się droczyć. Większość z Nas ma swoją cenę, choć przyzna się do tego po kryjomu, tylko przed samym sobą.  Tymi, których ceny nie mają, zawsze mogą „zająć się” Ci „drudzy” (czyt. kupieni). No i weź tutaj człowieku walcz ze spiskiem, New World Order i innymi nawet na większą skalę, kiedy i tak wygrywa ten, kto ma więcej pieniędzy.  No chyba, że ktoś wierzy w mądrość rodaczek i rodaków – jak ja – i będzie namawiał Was gorąco, żeby nie dać się zwieść pozornemu „szczęściu naszej szarej rzeczywistości”. Nie bądźmy minimalistami i nie cieszmy się z byle gówna! A jesteśmy aktualnie minimalistami, oj jesteśmy.

Niewolniczy System

Nie chcę pisać, że jest źle, że fatalnie, bo naszą niewolniczą świadomością – wpajaną nam od urodzenia - jest, że musimy zarabiać pieniądze i bardzo trudno się tej świadomości pozbyć. Patrząc na ilość krzywd wyrządzanych w imię pieniądza, skalę korupcji oraz degeneracji za te nasze „złotówki” powinniśmy – tak na zdrowy rozum – odejść od systemu monetarnego. Zdaję sobie jednak sprawę jakie szanse powodzenia ma akcja „Powiedz NIE dla pieniędzy”. Jednak jeśli nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez pieniądza, czy nawet możliwości przystąpienia do alternatywnych rozwiązań, to ŻĄDAJMY NORMALNOŚCI od naszych PODWŁADNYCH (czyt. rządu)! Nie MINIMUM! NORMALNOŚCI! A czym w Polsce jest FINANSOWA NORMALNOŚĆ?

 

1500PLN – NIEWOLNICZE MINIMUM
To jest mój wpis, moje dywagacje, więc napiszę co myślę na temat płac w Polsce. Rynek pracy w Polsce jest taki, że i na pracodawców i na pracowników można się poskarżyć. Nie będę rozpisywał się o tych sprawach, bo to poboczny temat, a w pracy i tak najważniejsza jest wypłata. Z tą w Polsce jest tragicznie. W większym mieście jeszcze jakoś idzie się wybić, tylko trzeba mocno pracować, na wsi życie ma swój własny rytm i klimat i pomimo tego, że jest tragicznie to jakoś ludzie dają radę, a w mniejszych miejscowościach jest za zwyczaj wielka lipa. W wielu przypadkach Nasze wypłaty sięgają przedziału 1500-1900PLN. Uważam ten przedział za NIEWOLNICZE MINIMUM.  Założenie takiej wypłaty jest chyba takie: Niewolnik na opłaty lekko wyda 750PLN, żeby jakoś normalnie zjeść trzeba wydać chociaż te 20PLN/dziennie, a do tego środki czystości, jakiś fryzjer, chemia i kolejne 150zł idzie lekką ręką. Ubrania niech sobie niewolnik weźmie z lumpeksu, albo peceku, a całą potrzebną rozrywkę ma w TV. To daje 1500PLN, czyli niewolnik ma gdzie spać (w suchym), zje w miarę dobrze, ubezpieczenie ma, mecz obejrzy i czysty przyjdzie do pracy… To jest katastrofa, że my – Polacy – pracujemy za takie pieniądze. Wiem, że inni mają gorzej – ja wiem – ale żyję w Polsce i to mnie interesuje. Plują nam w twarz, kiedy pracujemy w sklepach sieciowych za 1300PLN plus lipne dodatki socjalne, kiedy za tą samą pracę za zachodnią granicą inni obywatele dostają 1300EUR plus fajne dodatki socjalne…

 

2000PLN – MOŻNA COŚ MYŚLEĆ
Co sprytniejsi, zaradniejsi, czy bardziej utalentowani znajdą w naszym kraju „spoko fuszkę” za 2000-2400PLN na miesiąc, a jeśli jeszcze będzie to umowa o pracę na czas nieokreślony, to trafia się „prawdziwy diament”. I tutaj już można coś myśleć, bo jak się przyoszczędzi trochę na jedzeniu, albo dorobi gdzieś na boku, to można coś zdziałać. Kupić sobie IPhona, jeansy Lee, na dyskotekę wyskoczyć i stówę przepić od czasu do czasu. Można też przy wielu wyrzeczeniach próbować małymi krokami otwierać coś swojego… Obojętnie co kto zrobi. Kwota 2000PLN, to niecałe 500EUR… WSTYD, że godzimy się na taką płacę!

 

2500PLN – NORMALNOŚĆ
Dwa i pół koła… na rękę. Z systematycznymi podwyżkami, tak po 100-150PLN… Tak, że po roku pracy na rękę wychodzi ze 2700, albo 2900… Creme de la Creme… Taka fuszka to „biały kruk” na naszym rynku pracy. Przy umowie na czas nieokreślony człowiek może siedzieć w takiej robocie do końca życia, nawet gdyby miał znaczki stemplować czołem. Jak znajdziesz swą drugą połówkę, co będzie tyle samo zarabiać, to już macie „piątkę” na łapę i można nawet kredyt wziąć na chatę, albo samochód. Czyli w sumie co? Wielkie gówno, że NORMALNOŚĆ FINANSOWA w naszym kraju to rarytas – to takie „mięso raz w tygodniu”. No szanujmy się wreszcie! Może Ty zarabiasz więcej, ale Twoje dziecko, czy młodsze rodzeństwo być może będzie musiało u kogoś pracować za 1700PLN! Szanujmy się do cholery, bo pieniądze mają Nam służyć, a my naszą ciężką pracą, zdrowiem i poświęcaniem swojego cennego czasu ciągle czekamy aż któremuś kolejnemu pokoleniu Polaków „łaskawi władcy” dadzą pracę i tak te 2-200 na rękę… Czemu ciągle czekać? Nasz kraj, Nasza ziemia, Nasz teren, Nasze pieniądze! Nie bądźmy minimalistami i chciejmy wreszcie całą rękę, kiedy ONI oferują nam „palec” (złośliwy dodałby, że środkowy). 

3000PLN i powyżej – NIE NARZEKAJ!
Ja, jak każdy z Nas, narzekam na permanentny brak pieniędzy. Większości z nas zazwyczaj „brakuje”. „Braki” są natomiast różne w zależności o jakich pieniądzach rozmawiamy. A o jakich pieniądzach my możemy rozmawiać? Nie wiem ile tam macie, ale no ile macie? Patrząc w jakim tempie chłopaki z niepoprawni.pl zbierają „napiwki” na działanie serwisu to albo macie „NIEWOLNICZE MINIMUM”, albo „MOŻNA COŚ MYŚLEĆ”.  Nikomu do kieszeni nie śmiem zaglądać, bo przecież ILOŚĆ PIENIĘDZY NIE ŚWIADCZY O CZŁOWIEKU. Chociaż ten slogan to chyba woła o nekrolog, patrząc przez pryzmat naszej młodzieży.
 
Ponoć żadna praca nie hańbi. Praca może i nie, ale nasze płace hańbią… i to hańbią bardzo. Niektórzy powiedzą „stary nie narzekaj, w Polsce da się wyżyć”, ale przecież nie o „wyżycie” tutaj chodzi, a o sprawiedliwość – bo ja zdaję sobie sprawę, że damy sobie jakoś radę. Tacy trochę zahukani, trochę zakompleksieni, trochę mało odważni, my Polacy nie wierzymy nawet, że możemy oczekiwać POWSZECHNEJ normalności i stabilizacji finansowej. Tak czekamy z nadzieją, aż nasi „władcy” uznają, że owa normalność Nam się należy i podarują ją nam za 10, 20, a może 50 lat. A gdybyśmy tak przestali czekać i spróbowali teraz? Może by się udało…
 
 

 

 

 

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

zbzukowski
zamiast komentarza zob. ponizej:

www.zbzukowski.bloog.pl/id,331121172,title,Jak-Zrealizowac-Wole-Narodu,index.html

Vote up!
0
Vote down!
0

zbzukowski

#260561

Odwiedziłem. Czytam teraz w wolnej chwili - tak trzymaj. Dzięki za komplement bo to co wpisałeś w tytule, od człowieka jakim się opisujesz, jest na pewno bardzo miło usłyszeć.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#260730

Na ten moment prawie 600 odsłon tego wpisu i dostałem 7 dziesiątek w ocenach... prawie jakbym tańczył z gwiazdami, a przecież nie o to tu chodziło. Gdzie jesteście te 7 osób co dały mi dziesiątki? Skoro ocena wysoka, to chyba moja akcja wydaje się w porządku... czy nie? Może czegoś nie rozumiem. Wejdźcie na OtworzUmysl.com i dołączcie. NIC NIE BĘDZIECIE MUSIELI robić ani działać, oprócz tego, że dacie mi znać, że w kluczowym momencie będziecie gotowi podjąć odpowiednią decyzję - i to decyzję administracyjną, a nie wojskową czy jakąś inną wymagającą. Przecież chodzi o to, żebyście mieli WIĘCEJ PIENIĘDZY!

Jak nie chcecie podawać mi Waszego wielce "popularnego" maila (bo przecież zrobię z nim "niewiadomo co"), to chociaż stwórzcie sobie nowy, osobny e-mail tylko na cel strony OtworzUmysl. Co Wam SZKODZI?

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#260735

Jak już autor z kolegami ten system rozpieprzy, to co będzie dalej?

Vote up!
0
Vote down!
0
#262005

Będziesz zarabiał NORMALNE pieniądze, całą płacę brutto będziesz dostawał na rękę, a państwo będzie musiało rozliczyć się przed obywatelami z każdej wydanej złotówki. Będziesz mógł zadbać sam o siebie i nikt nie będzie Ci się wpierniczał, co robisz, jak żyjesz i co masz dopóki nikomu nie będziesz robił krzywdy. Na razie TYLKO TYLE.

Vote up!
0
Vote down!
0

http://www.kontrowersyjnekontrowersje.pl - zacznijmy działać!

#263327